Dodaj do ulubionych

karta parkingowa dla niepełosprawnych

09.09.08, 14:49
Mam 2 rocznego synka jest niepełnosprawny ma orzeczenie o
niepełnosprawnośi.Staram się o kartę parkingową ale nasz wydział
komunikacji nie chce wydać nam takiej karty twierdządz,że mamy
orzeczenie o niepełnosprawnośći a nie orzeczenie o stopniu
niepełnosprawności i taka karta przysługuje tylko dziecia po
ukończeniu 16 roku życia.Czy to jest prawda czy faktycznie taka
karta się nam nie należy,Kubuś ma zaznaczone w orzeczeniu że spełnia
przesłanki dotyczące Prawa ruchu drogowego.Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
    • sylwiap77 Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 09.09.08, 20:54
      Tutaj znajdziesz kilka informacji

Jeżeli w Urzędzie Miasta masz problemy chyba warto dowiedzieć się w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności, kto je faktycznie wydaje.

"Kartę parkingową mogą uzyskać osoby posiadające ważne orzeczenia:
      o znacznym stopniu niepełnosprawności,
      o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
      o lekkim stopniu niepełnosprawności, które w orzeczeniu posiadają kod R lub N."
      "Dział wydający karty parkingowe może się znajdować przy Starostwie Powiatowym lub przy Urzędzie Miasta. Informację o tym, gdzie w naszym mieście należy składać dokumenty o wydanie karty parkingowej, powinniśmy uzyskać przy Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności."
      --
      Zapraszam na Inspiracje... Dekoracje... Wariacje...
    • iwo.w Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 14.09.08, 21:55
      Mój synek nie ma jeszcze roku. Mamy kartę parkingową, ponieważ ma
      orzeczenie o niepełnosprawności (nie o stopniu niepełnosprawności),
      na którym wywalczyłam na komisji zapis "dotyczy" przy prawie o ruchu
      drogowym. Kartę, na podstawie orzeczenia, wydał nam Wydział
      Komunikacji przy Urzędzie Miasta ale wiem, że czasem załatwia się to
      w Starostwie Powiatowym. Może urzędnik z którym rozmawiałaś jest
      niekompetentny i warto porozmawiać z jakimś kierownikiem. Karta
      należy Ci się ze względu na orzeczenie o niepełnosprawności dziecka.
      Powodzenia i pozdrawiam.
    • mjtom Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 25.09.08, 00:01
      Najlepiej iść do tego urzędnika z odpowiednim paragrafem:). Mówi kompletne
      bzdury. Dziecko z orzeczona niepełnosprawnością jeśli ma punkt, w którym spełnia
      przesłanki o ruchu drogowym, to obowiązkiem urzędnika jest taką kartę wydać. A
      jak są problemy, radze pisać pismo i powołać się na artykuł, przez sekretariat
      oczywiście przepuścić pismo. Wtedy muszą dać odpowiedź na piśmie i dowołać się
      do przepisu :) tylko tak się z nimi załatwia, niestety.
    • niepelnosprawni.info Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 25.09.08, 09:17
      Karta Parkingowa to jedyny dokument uprawniający osoby niepełnosprawne do
      parkowania na "kopertach".

Kartę parkingową mogą uzyskać osoby posiadające ważne orzeczenia:

o lekkim stopniu niepełnosprawności, które w orzeczeniu posiadają kod R lub N

Osoby posiadające orzeczenia równoważne z orzeczeniami o znacznym lub
      umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (orzeczenie o przynależności do dawnej I
      lub II grupy inwalidzkiej lub orzeczenia o całkowitej niezdolności do pracy)
      także mogą ubiegać się o wydanie karty parkingowej. Osoby posiadające orzeczenie
      równoważne z orzeczeniem o lekkim stopniu niepełnosprawności mogą uzyskać kartę
      parkingową po dostarczeniu zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego
      ograniczoną sprawność ruchową osoby niepełnosprawnej.

dodatkowe informacje dotyczące karty parkingowej znajdzie Pani na stronie:

www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3549

Podstawa prawna: Zmiana ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz
      zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (z 20 grudnia 2002) Dz. U. Nr 7. poz. 79 z
      dnia 23.01.2003. Ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r.
      Dz.U.03.58.515. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie wzoru karty
      parkingowej dla osób niepełnosprawnych oraz wysokości opłaty za jej wydanie
      Dz.U.02.13.126.
      • boooo Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 18.12.08, 00:15
        niepelnosprawni.info napisała:

>
        > Kartę parkingową mogą uzyskać osoby posiadające ważne orzeczenia:
        >
        > o znacznym stopniu niepełnosprawności,
        > o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
        > o lekkim stopniu niepełnosprawności, które w orzeczeniu posiadają kod R lub N

I tu mam pytanie do Eksperta, a może ktoś miał podobny problem;
        czy osoby ubiegające się o kartę parkingową z orzeczeniem o znacznym i
        umiarkowanym stopniu niepełnosprawności również muszą posiadać w orzeczeniu kod
        R lub N?
        Powstał spór i jezeli ktoś mógłby pomóc, to będę wdzięczny.

• melidere Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 18.12.08, 21:18
          Witam, pracuję w Powiatowym Zespole ds Orzekania o
          Niepełnosprawności podaję informację dotycząca kart parkingowych,
          informacje skonsultowane są z Wydziałem Komunikacji Starostawa
          Powiatowego.

Jeśli chodzi o dzieci to do 16 roku życia nie dostaja one orzeczenia
          o stopniu niepełnosprawności tylko orzeczenie o niepełnosprawności
          więc bzdurą jest twierdzenie , że dla 2 latka ma być jakiś stopień ,
          tu więc o karcie parkingowej decyduje punkt 9 orzeczenia , kóry musi
          być na tak i niepełnosprawność orzeczona z kodu R lub N

Osoby po 16 roku życia z orzeczeniami Powiatowych Zespołów :
          stopień lekki musi mieć kod R lub N oraz punkt 9 orzeczenia na tak
          wszystkie te warunki musza być spełnione łącznie

stopień umiarkowany i znaczny bez względu na symbol i zapisy punktu
          9 dostają kartę

Orzeczenia ZUS - nie zawierają żadnych stopni przecież, jeśli mamy
          takie orzeczenie i chcemy kartę to do niego musimy załączyć
          zaświadczenie lekarza prowadzącego o upośledzeniu narządu ruchu i
          już .

Dodam, że karta wydawana jest od ręki ( przynajmniej u nas )
          wypełnia się tylko wniosek załącza orzeczenie 1 zdjęcie płaci 25 zł
          i po sprawie ;))

pozdrawiam
          • sylwek07 melidere cos o ZUS 18.12.08, 22:25
            Nalezy miec niepelnosprawnosc znaczna lub tez umiarkowany z ZUS aby
            taka karte dostac .

Kartę parkingową mogą uzyskać osoby posiadające ważne orzeczenia:

o lekkim stopniu niepełnosprawności, które w orzeczeniu posiadają
            kod R lub N

www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3549

Moze u Ciebie musi ktos miec zaswiadczenie od lekarza bo ja znam u
            siebie takie przypadki ze ludzie majacy znaczyny-umiarkowany stp z
            ZUS dostaja takie karty .
            --
            "Miłość i przyjażń wzmacniają poczucie bezpieczeństwa"
            "Dopiero samotność uświadamia nam jak jesteśmy bezsilni"
            "Nikt nie rodzi się bez wad, lecz ten lepszy,kogo nękają najmniej"
            • melidere Re: melidere cos o ZUS 19.12.08, 12:27
              Przepis mówi :
              Karta parkingowa jest wydawana na podstawie orzeczenia rónoważnego z
              orzeczeniami o stopniu niepełnosprawności wydanymi przez organy
              rentowe . W przypadku orzeczenia , w którym nie określono przyczyny
              niepełnosprawności kartę prakingową wydaje się na podstawie
              orzeczenia wraz z zaświadczeniem lekarskim potwierdzającum
              ograniczenie sprawności ruchowej.
          • boooo Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 19.12.08, 01:06
            Dziękuję za szybka odpowiedź. Ja tez odczytuję ten zapis tak jak Wy. Jednak w
            Krakowie pani zajmujaca się wydawaniem kart parkingowych odmówiła takiej karty
            córce pełnoletniej z orzeczeniem niepełnosprawnosci w stopniu umiarkowanym
            wydanym na stałe przez Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Stopniu
            Niepełnosprawnosci(niepełnosprawność od dzieciństwa z innych przyczyn niż R lub N)
            "Pouczono" mnie, że mogę sobie nawet pisać do kierownika. jeżeli córka nie
            przyniesie zaświadczenia lekarza prowadzącego o upośledzeniu narządu ruchu.
            Osobiście, to nawet mogę i do sądu jak zajdzie taka potrzeba, tylko nie rozumiem
            dlaczego nikt nie pomysli, że dla chorego nie jest obojetne ile razy odwiedzi
            odległy Urząd Miasta.
            Orzeczenie córki nie posiada pkt-u 9. natomiast w pk-cie 2 przyczyna
            niepełnosprawnosci: I.
              • boooo Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 19.12.08, 16:55
                Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przez Powiatowy Zespół do Spraw
                Orzekania o Stopniu Niepełnosprawnosci wydane w 2001r (ustalone od ...2000r, a
                inwalidztwo istniejace od 10 roku zycia), umiarkowany stopień
                niepełnosprawnosci, ma charakter trwały, orzeczenie na stałe, przyczyna I (inne?)

Czy rok wydania orzeczenia ma tu znaczenie?
                • melidere Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 19.12.08, 21:14
                  Teraz orzeczenia mają 10 punktów wskazań odnośnie różnych ulg i
                  uprawnień.
                  Jeżeli macie orzeczenie na stałe , ale wydane wg starych zasad bez
                  tych 10 punktów możecie zwrócić się do Zespołu w powiecie w którym
                  mieszasz o uaktualnienie orzeczenia oraz o zawarcie wskazań dot.
                  karty parkingowej lub innych.

Tak I to są inne czyli to wszystko co nie mieści się w pozostałych
                  symbolach przyczyn niepełnosprawności (11 - I - inne, w tym
                  schorzenia
                  ( endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby
                  zakaźne i odzwierzęce, zeszpecenia, choroby układy krwiotwórczego )
          • mctd Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 05.11.09, 12:58
            Witaj melidere niestey Twoje dane sa nie aktualne dzwoniłąm dziś do orzecznictwa w Nysie i niestey
            cytat Twój ">
            > Osoby po 16 roku życia z orzeczeniami Powiatowych Zespołów :
            > stopień lekki musi mieć kod R lub N oraz punkt 9 orzeczenia na tak
            > wszystkie te warunki musza być spełnione łącznie
            >
            > stopień umiarkowany i znaczny bez względu na symbol i zapisy punktu
            > 9 dostają kartę" muszą mieć pkt 9 bo inaczej nie dostaną karty:(
            Niewiem z jakiego Pani urzędu ale u nas jest inaczej szkoda Pozdrawiam.
          • an143 Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 26.07.15, 18:12
            Witam Pana jeśli Pan Pracuje w Orzecznictwie to mam Pytanie? Mam 45lat-Stopień Niepełnosprawności Umiarkowany od Dzieciństwa na Stałe, Ale niestety W Punkcie 9-nie Wymaga. Szkoda że nie mam tego o Ruchu bo i tak co roku jestem w Szpitalu i Coraz gorzej A legitymacje na przykład na Pociągi Znizki nie Mam No i na Parkowanie też Nie mam. Czy jest jakaś szansa żebym To jakoś Uzyskał??? W Moim Mieście Mamy Orzecznictwo i Starostwo Jak To Załatwić. Będę Wdzięczny Za jakomkolwiek Pomoc.. to mój e-majl-stasia-194802@wp.pl.
        • ola.ola2 zmiana 19.08.09, 12:03
          22 września 2009 r. wejdą w życie przepisy ustawy z dnia 22 maja
          2009 r. o zmianie ustawy –Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych
          innych ustaw (Dz. U. Nr 97, poz. 802) – które zmieniają zasady
          wydawania karty parkingowej
          kartę parkingową otrzymają osoby posiadające orzeczenie o stopniu
          niepełnosprawności (znaczny umiarkowany lekki wraz ze wskazaniem w
          orzeczeniu że spełnia warunek do karty parkingowej) oraz dzieci
          zaliczone do osób niepełnosprawnych (wraz ze wskazaniem) oraz
          orzeczenia wydane do ulg i uprawnień wydane z zespołu.
          Na podstawie orzeczeń zusowskich karty nie będą już wydawane
          • prezesik_1 Re: zmiana 19.08.09, 16:03
            I bardzo dobrze, bo szlak człowieka trafia gdy nie można stanąć na oznakowanym
            miejscu tylko dlatego, że ktoś zupełnie zdrowy skorzystał z dobrego układy i tez
            kupił sobie kwit. Ale sama zmiana ustawy niczego nie rozwiąże dopóki
            społeczeństwo nie stanie się bardziej uczciwe.
            • jayamez Re: zmiana 21.08.09, 23:29
              > szlak człowieka trafia gdy nie można stanąć na oznakowanym
              > miejscu tylko dlatego, że ktoś zupełnie zdrowy skorzystał z
              > dobrego układy i tez
              > kupił sobie kwit.

A skad wiesz kto sobie ten kwit "kupil"? Mnie czesto ludzie mierza nieprzyjaznym
              spojrzeniem jak parkuje na kopercie, bo mam w miare dobry woz, jestem mlody i
              nie mam widocznej niepelnosprawnosci. A ze ciezko mi sie chodzi i kazdy krok
              sprawia mo bol, to juz inna sprawa, ale tego nie widac. Nie oceniaj tak od razu
              kazdego kto nie jest na wozku. Moze tez potrzebuje tej karty.
              • sauber1 Re: zmiana 23.08.09, 02:26
                jayamez napisał:

> > szlak człowieka trafia gdy nie można stanąć na oznakowanym
                > > miejscu tylko dlatego, że ktoś zupełnie zdrowy skorzystał z
                > > dobrego układy i tez
                > > kupił sobie kwit.
                >
                > A skad wiesz kto sobie ten kwit "kupil"? Mnie czesto ludzie mierza nieprzyjazny
                > m
                > spojrzeniem jak parkuje na kopercie, bo mam w miare dobry woz, jestem mlody i
                > nie mam widocznej niepelnosprawnosci. A ze ciezko mi sie chodzi i kazdy krok
                > sprawia mo bol, to juz inna sprawa, ale tego nie widac. Nie oceniaj tak od razu
                > kazdego kto nie jest na wozku. Moze tez potrzebuje tej karty.

To weź poczytaj o czym, tu ludzie ostatnio piszą ok ?;)
                --
                Nie tylko w wyborach miss, stwierdzenie "dać za wygraną" nabiera zupełnie
                innego znaczenia...
                • jayamez Re: zmiana 23.08.09, 16:27
                  > To weź poczytaj o czym, tu ludzie ostatnio piszą ok ?;)

A konkretnie o co ci chodzi? Ktos przyznal, ze kupil sobie karte N?
                  • prezesik_1 Re: zmiana 25.08.09, 14:09
                    jayamez napisał:

>
                    > A konkretnie o co ci chodzi? Ktos przyznal, ze kupil sobie karte N?

Pewne koła podają -"Cztery samochody zaparkowane przy jednej ze śródmiejskich
                    ulic Bydgoszczy miały ten sam numer karty parkingowej dla niepełnosprawnych.
                    Właścicielami sfałszowanych dokumentów zajmie się policja"- nie musieli sami,
                    mogli kupić i nie ważne gdzie, być może u samego źródła? ;)
              • prezesik_1 Re: zmiana 25.08.09, 14:04
                jayamez napisał:

> A skad wiesz kto sobie ten kwit "kupil"?

O ile to nie jest tylko medialne info na zamówienie, to bardzo proszę, o to przykład, że jednak takie zjawisko występuje i skoro można podrobić to i kupić doskonale - prawda? ;)
                • jayamez Re: zmiana 25.08.09, 16:25
                  Ok, to przyklad 4 kolesi w Bydgoszczy. Oni zapewne zrobili sobie kolorowe xero
                  karty od jakiegos niepelnosprawnego w rodzinie ktoregos z nich. Naganne i
                  dobrze, ze ktos zauwazyl.

Ale to nadal nie uprawnia do podejrzewania kazdego, kto nie jezdzi na wozku, o
                  "kupienie" karty parkingowej dla ON. Mozna zapytac, jesli ma sie watpliwosc,
                  czemu nie, ja bym sie nie obrazil, gdyby ktos mnie spytal. Ale jesli zrobi to
                  UPRZEJMIE.

Taka historyjka na temat. Kiedys bylismy z zona w centrum handlowym.
                  Parkowalismy na kopercie, jednej z 2 tuz obok wejscia. Ja juz wczesniej
                  siedzialem w samochodzie, zona jeszcze cos kupowala. Zanim wrocila obok nas
                  zaparkowal samochod z para ludzi w srednim wieku z niepelnosprawnym dzieckiem.
                  Zaczeli sie wypakowywac itp., dosc dlugo to trwalo i ciagle zerkali na nasz
                  samochod. U nas za szyba lezala karta N, ale po stronie samochodu przeciwnej do
                  tej, po ktorej oni stali, wiec pewnie nie zauwazyli. W miedzyczasie przyszla
                  moja zona, wsiadla i ruszylismy. Zdjalem karte z deski rozdzielczej i schowalem
                  do schowka, bo spada w czasie jazdy. I jak juz wyjezdzalismy, to ten facet
                  popatrzyl na nas, zobaczyl, ze ja przez okno patrze w jego strone i bardzo
                  wymownie z grymasem nienawisci popukal sie w czolo i machnal reka w kierunku
                  znaku parkingu dla ON na miejscu, na ktorym przed chwila stal nasz samochod.
                  Zona zatrzymala samochod, ja otworzylem okno i uprzejmie pytam goscia o co mu
                  chodzi. Podszedl i warknal "Nie widac, ze to miejsce dla niepelnosprawnych?!".
                  Wiec mowie, ze widac i ze jestem ON. To on nadal bardzo nieuprzejmym tonem pyta
                  gdzie moja karta. Wyjalem ja ze schowka i pokazalem mu. Najpierw wybakal cos w
                  stylu "Przepraszam" i zaczal sie tlumaczyc, ze ludzie zajmuja te miejsca
                  bezprawnie, wiec ja, raczej malo konfliktowy i dobroduszny czlowiek, zaczalem
                  mowic, ze rozumiem i ze tez czesto mam z tym problem, ale koles znowu zaostrzyl
                  ton i powiedzial, ze karta powinna byc caly czas za szyba samochodu. No nie mogl
                  sobie darowac, musial miec ostatnie slowo, poczucyc i poczuc, ze jego zachowanie
                  bylo ok! To nic, ze jak parkowalismy, to karta BYLA za szyba, to nic, ze to nie
                  ten koles jest od sprawdzania tego, to nic, ze zachowal sie chamsko tylko
                  dlatego, ze zobaczyl w miare mlode osoby parkujace na kopercie i od razu zalozyl
                  najgorsze. Niby przeprosil, ale tak, ze nic to nie bylo warte, a w efekcie i tak
                  czulem sie podle. A czy ja zrobilem cos zlego??

Wiec prosze was bardzo, krucjata przeciwko parkujacym na kopertach bezprawnie -
                  TAK, popieram z calego serca, ale najpierw upewnijcie sie, ze rzeczywiscie taka
                  jest sytuacja. Ja zawsze najpierw podchodze, dokladnie ogladam samochod czy nie
                  ma karty N na desce rozdzielczej czy na oslonie przeciwslonecznej, potem
                  GRZECZNIE pytam osobe z tego samochodu czy jest niepelnosprawna i dopiero jak mi
                  cos odwarknie albo tlumaczy, ze na chwilke itp., to wyrazam swoja opinie na
                  temat parkujacych na kopertach bez uprawnien. I tez UPRZEJMIE, tyle ze z zimna
                  nagana w glosie.

Rozpisalem sie, pewnie niepotrzebnie, ale chcialem pokazac sprawe z drugiej
                  strony. Wszyscy tutaj potepiamy parkujacych nieprawnie na naszych miejscach i
                  popieramy walke z tym (upominanie, naklejki, marzymy o wysokich mandatach), ale
                  tez nie wydawajmy wyroku na kazdego, kto stoi na kopercie i nie jest na wozku,
                  bo on tez moze ma wazny powod i prawo tam stac. A bardzo przykro jest jak MUSISZ
                  stac na kopercie, bo np. ciezko ci przejsc caly parking do sklepu i jeszcze
                  dostajesz za to zjebke.
                  • prezesik_1 Re: zmiana 25.08.09, 20:09
                    Bardzo ładnie napisałeś i potrzebnie, ale ja o tym, że zgodnie z wytycznymi
                    jakie ostatnio otrzymały zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności, to
                    taka kartę parkingową otrzyma tylko człowiek który nie jest w stanie poruszać
                    się o własnych siłach, tak że i Ty jak widać będziesz musiał się z nią pożegnać
                    i to mnie najbardziej smuci że oddalamy się od świata ...
                    • jayamez Re: zmiana 25.08.09, 22:43
                      > taka kartę parkingową otrzyma tylko człowiek który nie jest
                      > w stanie poruszać się o własnych siłach, tak że i Ty jak widać
                      > będziesz musiał się z nią pożegnać

Hmm mam znaczny stopien niepelnosprawnosci i mysle, ze lekarz orzeknie, ze mam
                      problemy z poruszaniem sie, wiec pewnie sie zalapie. Zreszta przeciez nie
                      przyjda i nie odbiora mi ;)

Ale fakt, ze troche dziwne te nowe przepisy. Rozumiem, ze dzisiaj troche za duzo
                      ludzi takie karty dostaje, ale z drugiej strony miedzy "nie moze sie poruszac o
                      wlasnych silach" a "chodzi bez problemu" jest spoory przedzial i ludzie z tego
                      przedzialu moga bardzo ucierpiec :/
                      • maka2003 Re: zmiana 26.08.09, 08:15
                        Jest wiele rodzajów niepełnosprawności jak i oczekiwań osób
                        niepełnosprawnyh co do kopert. Ja jestem mamą niepełnosprawnego
                        dziecka, jak dla mnie koperty nie muszą znajdować sie w blisko
                        wejść, ale muszą być odpowiedni długie i szerokie :)
                        Mam 2 zdrowe ręce, to czy popcham wózek, który i tak pcham całe
                        życie 10 metrów dłużej czy krócej nie ma znaczenia. Dla mnie ma
                        znaczenie, że mogę bezpiecznie i bezproblemowo wyjąć wózek
                        inwalidzki z bagażnika, szeroko otworzyć drzwi, wyjąć mojego
                        bezwładnego już 20 kg "klocusia" i usadzić go w wózku. Może gdyby
                        część kopert była dalej od wejść nie raziłaby tak 'zdrowych" ??

Raz stanęłam na kopercia w jednym z hipermarketów Warszawskich,
                        jakie było moje zdziwienie, gdy wróciłam obok parkował jakiś merc ze
                        znaczkiem, ale tak, że ja nawet nie mogłam ze swojej strony wsiąść
                        do samochodu. Musiałam prosić obsługę parkingu o pomoc, najpierw
                        musiałam wyjąć fotelik dziecka z przedniego siedzenia, młodą w wózku
                        ustawić pod ścianą parkingu, i fotelik obok nich, od strony pasażera
                        dostałam sie za kierownicę, cofając i podjeżdżając do przodu
                        kierowana przez ochroniarza wyjechałam, zablokowałam oczywiście
                        przejazd. stojąc na przejeździe montowałam fotelik, wkładałam
                        dziecko do samochodu i wózek do bagażnika. Cała operacja trwała
                        dobrych 20 minut, a co gdyby niepełnosprawnym w tym przypadku był
                        kierowca ???

pozdrawiam, maka
    • gluby Pytanie .. 16.09.09, 17:32
      Chciałem wyrobić sobie kartę parkingową, mam orzeczenie o umiarkowany stopień
      niepełnosprawności. W ostatnim pkt czyli pkt 9 dotyczacy ruchu drogowego
      napisano nie dotyczy. Więc urzędnik odmówił wydania karty. Ale jak przeglądam
      ustawę i inne informacje, to nic nie pisze na ten temat ,że ma być spełniony pkt
      9. Więc o co chodzi? Mam prawo do karty parkingowej czy nie?
      • ola.ola2 Re: Pytanie .. 17.09.09, 07:16
        wg starych przepisów na podstawie tego orzeczenia o którym piszesz
        do 21.09.2009 taka karta może zostać ci wydana (to było konsultowane
        z prawnikiem) ale tylko do 21.09, bo już 22.09 nie możesz mieć
        wydanej. Ale musisz przypilnować tego terminu nie liczy się data
        złożenia wniosku tylko wydania karty :)
        • prezesik_1 Re: Pytanie .. 22.09.09, 16:24
          ola.ola2 napisała:

> wg starych przepisów na podstawie tego orzeczenia o którym piszesz
          > do 21.09.2009 taka karta może zostać ci wydana (to było konsultowane
          > z prawnikiem) ale tylko do 21.09, bo już 22.09 nie możesz mieć
          > wydanej. Ale musisz przypilnować tego terminu nie liczy się data
          > złożenia wniosku tylko wydania karty :)

22 września właśnie dziś mamy i co, jakie trzeba spełnić warunki by w punkcie 9
          orzeczenia o stopniu niepełnosprawności mieć zaznaczone na TAK mimo kodu R lub
          N ???
          • ola.ola2 Re: Pytanie .. 23.09.09, 07:11
            O wydanie karty Parkingowej będą mogły ubiegać się wyłącznie osoby
            posiadające następujące orzeczenia:

• orzeczenie o niepełnosprawności (dzieci do 16 roku życia) ze
            wskazaniem zawartym w pkt.9 orzeczenia, że osoba spełnia przesłanki
            art.8 ustawy prawo o ruchu drogowym
            •orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem zawartym w
            pkt.9 orzeczenia, że osoba spełnia przesłanki art.8 ustawy prawo o
            ruchu drogowym
            •orzeczenie o wskazaniach do ulg i uprawnień ze wskazaniem zawartym
            w pkt.9 orzeczenia, że osoba spełnia przesłanki art.8 ustawy prawo o
            ruchu drogowym
            Wskazanie w pkt.9 orzeczenia może zostać stwierdzone przez skład
            orzekający Powiatowego Zespołu wyłącznie w przypadku występowania u
            osoby niepełnosprawnej obniżonej sprawności ruchowej czyli w
            przypadku stwierdzenia, że niepełnosprawność powoduje ograniczenia w
            samodzielnym poruszaniu się i przemieszczaniu.
    • adamon7 Re: karta parkingowa dla niepełosprawnych 31.07.15, 16:47
      Obecnie mocno zmieniły się przepisy przyznawania kart parkingowych, trzeba się mocno wgryźć w temat, żeby wiedzieć, czy w danym przypadku należy się czy nie karta. Obecnie dochodzi do takich absurdów, że osoby po amputacji nogi nie dostają kart parkingowych. Zespoły orzekające przechodzą czasem same siebie, to jak z tymi lekarzami zus-u z Bydgoszczy, co uznali, że babeczka jest zdolna do pracy i nie dali jej zasiłku... O nowych kartach parkingowy więcej tutaj: wprawiamywruch.pl/?p=317
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka