nawilżacz powietrza- jaki polecacie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Zaczęli już grzać i najwyższa pora kupić córci nawilżacz powietrza. Czytałam i
    szukałam trochę na allegro, ale chciałam się jeszcze Was poradzić. Jaki
    nawilżacz polecacie, na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?
    Dziękuję za pomoc.
    • Mam taki:
      alejahandlowa.pl/tr/produkt/hb-uh1100b-ultradzwiekowy-nawilzacz-gdansk_2960263.html
      w linku jest opis, dla mnie liczy się to, że jest cichy, nie robi kałuży wokół
      siebie, ma duży zbiornik na wodę (może chodzić cała noc), zbiornik jest pokryty
      warstewką srebra zapobiegającą mnożeniu się pleśni i grzybów, ma kilka stopni
      intensywności mgiełki, funkcję ciepłej (funkcje SPA i BABY) i zimnej mgiełki
      (latem chłodzi), ma wbudowany termometr i higroskop, mierzy więc temperaturę i
      wilgotność powietrza i nawilża do odpowiedniej, sam się wyłącza kiedy kończy się
      woda (wcześniej sygnalizuje że zbiornik jest pusty), ma funkcję SLEEP - wycisza
      dźwięki i wygasza wyświetlacz, ma programator czasowy. No i jest ładny, wygląda
      jak retro-radio smile
      • dzięki budzik za pomocsmile
        • Jam mam plastikowy nawilżacz wieszany na kaloryferze. Do środka nawilżacza
          wkładam takie specjalne wkłady bawełniane i wlewam wodę. Jest bardzo tani w
          eksploatacji i sam nawilżacz też nie jest drogi. Jestem bardzo z niego
          zadowolona. Codziennie wlewam pół litra wody i wszystko wyparuje. Kiedyś miałam
          na kaloryferze ceramiczny nawilżacz i nie polecam, jak wlałam wodę to była
          bardzo długo i tylko kurz się zbierał.
          Nawilżacz kupiłam w Obi. Wkłady nazywają się BENTA. Nawilżacz nie wiem jak się
          nazywa, chyba też Benta. Te nawilżacze są różnych rozmiarów.
    • Ja mam taki, tylko model sprzed kilku lat:
      www.euro.com.pl/nawilzacze/bionaire-bwm5075c-i.bhtml
      Jestem bardzo zadowolona. Ma bardzo duży pojemnik na wodę, może chodzić przez prawie 24 godziny. Ma regulację mgiełki, nie moczy podłogi dookoła. Do tego jest bezdźwięczny.

A, zapomniałam że dodatkowo (właściwie sama nie wiem dlaczego, bo ultradźwiękowy w zupełności wystarcza) mam powieszone na kaloryferach takie płaskie plastikowe nawilżacze z bawełnianym wkładem:
      www.allegro.pl/item790917098_nawilzacz_powietrza_monsun.html
      Mam mały i duży. Do małego wodę leję co wieczór, do dużego co dwa dni.
      --
      http://kwiatypolski.ovh.org/gify/d1.gif
    • To, ze grzać zaczęli nie wydaje mi się znaczącym argumentem - wilgoć z domu
      głównie wysysa niska temperatura na zewnątrz. Ale przy bardzo szczelnych oknach
      rzadko nawilżanie jest konieczne, wbrew pozorom - zacząć trzeba od kupienia
      higrometru i zbadania wilgotności przez jakiś dłuższy okres. Teraz mam ok. 55% a
      norma jest między 40 a 60% - wyższa szkodzi sprzętom elektronicznym! Zmierz
      wilgotność i później decyduj o nawilżaczu.
      Ja mam ultradźwiękowy, od czasu nowych okien sporadycznie używany.
      --
      "Jeśli nie układa ci się z kochankiem, możesz po prostu wyjść z
      łóżka. Co jednak masz zrobić, jeśli pieprzy cię twój własny kraj?"
      Nancy Mann
      http://trus.m-bit.pl/syg/dziergam.pnghttp://trus.m-bit.pl/syg/gledze.pnghttp://trus.m-bit.pl/syg/pichce.png
    • jesli córcia nie przeszkadza centralne ogrzewanie, to ja bym sie wstrzymała z nawilżaczem. Wystarczy na noc położyć mokre, lniane prześcieradło na kaloryfer, gdzie owa córcia śpi. Ja w poprzednim mieszkaniu takim nawilżaniem dorobiłam sie mega grzyba.
      --
      Z natury jestem jędzą, więc musicie do tego przywyknąć....

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.