Dodaj do ulubionych

Pomocy! Czym doczyścić granitopodobny zlew?

10.10.09, 11:30
Pomóżcie proszę,
czym doczyścić taki biby-granitowy zlew z osadów po kawie i
herbacie? Wygląda to okropnie. Skusiłam się na niską cenę a teraz
mam problem. Przy najbliższej okazji wymienię ten zlew, ale na razie
muszę go jakoś doczyścić... poproszę o jakieś porady i z góry
dziękuję i pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • dzieciuszek Re: Pomocy! Czym doczyścić granitopodobny zlew? 10.10.09, 22:30
      Potwierdzam sposób z wybielaczem (chlorem) w dowolnej postaci (Domestos, Ace czy co tam pod rękę ci się nawinie).

Ostatnio niechcący popsikałam preparatem przeciw pleśni, a miał być antybakteryjny Milton, tylko się pomyliłam i zorientowałam się dopiero po zapachu. Ale po chwili, z mojego białego zlewu z kompozytu zniknęło wszystko, co było przyczyną moich bezsennych nocy wink

A już miałam mój zlew reklamować, bo miał niby "nie łapać" żadnych zabrudzeń - yhy, taaaa akurat... wystarczyło postawić kubek po kawie czy herbacie i niezbyt dokładnie opłukać i już "piękne" pamiątkowe kółeczko gotowe...
      --
      Anything Ken can do, Barbie can do better :]
      ♥Moja Pola - moje szczęście, moja miłość, mój cud.♥
      Ślub i wesele w Łodzi - Zapraszam smile
      • maria10344 Re: Pomocy! Czym doczyścić granitopodobny zlew? 11.10.09, 13:40
        Z tym domestosem to radzę uważać.Ja mam marmurowe białe parapety i od czegoś
        /zachlapanie/w paru miejscach straciły połysk,który widać dopiero pod
        światło.Myślałam,że to kamień od wody/mam go b.dużo w kranówie/i potraktowałam
        roztworem z octu.Cały parapet jest matowy i w maziaje i wszystko teraz się go
        "czepia".Co dopiero Domestos.
          • maria10344 Re: Pomocy! Czym doczyścić granitopodobny zlew? 11.10.09, 18:18
            majself napisała:

> Kamienne parapety czyści się środkami... do kamienia. Dobre są np. preparaty do
            > czyszczenia nagrobków.
            >
            > Zlewy tzw. granitowe są wykonane z kompozytu, to nie jest kamień, tylko jakieś
            > tworzywo.
            Przepraszam za nieścisłość moje parapety są z konglomeratu marmurowego.Skoro
            zwykła woda je zmatowiła,to co dopiero Domestos.Moim zdaniem jak się weżre,to
            koniec.Na Twoim miejscu poszukałabym producenta albo dystrybutora i ich
            poprosiła o radę.Ja w poniedziałek będę dzwonić do sprzedawcy parapetów
            • majself Re: Pomocy! Czym doczyścić granitopodobny zlew? 11.10.09, 18:54
              Zatem tak: w moim rodzinnym domu są zewnętrzne parapety z lastryko i najlepiej
              je czyścić preparatami do nagrobków.

W obecnym mieszkaniu mam parapety z polerowanego konglomeratu marmurowego i
              czyszczę je mokrą szmatką, bez octu, tak jak laminowane blaty w kuchni. Nic im
              się nie dzieje, ale też nie stawiam sobie za cel życiowy, żeby wyglądały jak z
              reklamy, mogą sobie być czasem matowe, nie przyglądam im się.

Nie jestem Perfekcyjną Gospodynią Domową. Tylko WDPD.
              --

biusta
              i
              biuściki.
              • kowalikm Re: Pomocy! Czym doczyścić granitopodobny zlew? 12.10.09, 09:27
                Ja z kolei radzę bardzo uważać z octem (to w końcu kwas). Pięknie zareaguje z
                węglanami np. wapnia, który mamy w parapecie.
                Ja sprawdziłam to na moich płytkach. Początkowo sądziłam, że to kamień, który
                chcę usunąć - okazało się, że płytki były z węglanami i wszystko się pięknie
                zmatowiło - dobrze, że tylko kilka płytek.

Z parapetami jak ktoś pisał. Podobnie ze zlewami, które zawierają "węglany" -
                trzeba bardzo uważać na kwasy, które są m.in. w soku pomarańczowym czy burakach.
                Moja koleżanka załatwiła właśnie parapet szklanką z sokiem pomarańczowym.
                We wszystkich dobrych firmach sprzedających "kamienne" parapety instruują, aby
                najpierw wysmarować je pastą/impregnatem, który uniemożliwia późniejsze
                wchłanianie wody i wpływa na lepszą trwałość (podobnie jak w przypadków obudów w
                kominkach).

Ja mam zlew tzw. kwarcytowy, który jest niby podróbką granitowych, ale dzięki
                temu, że jest "z piastku" nie reaguje specjalnie i pięknie doczyszczają mi się
                wszego typu plamy i osad np. mleczkiem Cif.
                Tworzywa stosowane w zlewach są teraz tak różne, że koniecznie radziłabym
                sprawdzić jak działa (czy nie odbarwia) na mało widocznym kawałku.
    • majki1975 Re: Pomocy! Czym doczyścić granitopodobny zlew? 24.09.13, 12:13
      mam zlewozmywak blanco koloru szmpana, po zabrudzeniu kawą... OMG, próbowałam róznych delikatnych sposobów, ponieważ mam zlewozmywak jeszcze na gwarancji i od koleżanki dowiedziałam się, że rewelacyjna i skuteczna jest emulsja/mleczko, którą produkują z roślin i minerałów. Bezpieczna nie tylko dla zlewu ale zwłaszcza dla moich rąk
      nie reklamuję na forum, ale info mogę przesłac na priv
    • cotti Re: Pomocy! Czym doczyścić granitopodobny zlew? 25.09.13, 09:10
      Nie używaj Domestosa, bo daje szybki efekt, ale potem - zlew łapie brud jeszcze szybciej - bo Domestos uszkadza granit/granitopodobne pokrycie.

U mnie działa po prostu gorąca woda z rozpuszczonym kwaskiem cytrynowym - wlewam wodę, wsypuję kwasek i pozostawiam na chwilę. Co trzeba - przecieram ściereczką, wszystko schodzi, mam zlew ponad 4-letni w kolorze ciemnej wanilii i nadal wygląda jak nowy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka