• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Kwiatki do wiszących doniczek na południowy balkon Dodaj do ulubionych

• 28.03.10, 13:07
    Szukam kwiatków do wiszących doniczek na południowy balkon (blisko kierunku
    południowo-zachodniego).
    Przeważnie kupowaliśmy takie jedne kwiatki (nie pamiętam nazwy) dopiero w
    okolicach czerwca,ale widziałam niedawno na czyimś balkonie ładne kolorowe kwiaty.
    Co już teraz można dać na balkon?
    Zaawansowany formularz
    • 28.03.10, 13:40
      Może bratki? Mi się bardzo podobają surfinie, ale nie wiem czy już są w
      sprzedaży. Przepięknie się prezentują takie dywany kwiatowe wiszące z balkonów.
      Już się nie mogę doczekaćsmile
      --
      Milena i Karolina
      • 28.03.10, 16:57
        Ja też big_grin
        • 28.03.10, 18:10
          Ja cierpliwie czekam na Milion Bells - w zeszłym roku powiesiłam 6 sztuk (odmiana coctail - wielokolorowa, piękne kule) i wytrzymały dzielnie od początku kwietnia do połowy września. Balkon północny - wschód smile Ale wiem, że MB kwitną właściwie wszędzie i są bardzo wytrzymałe smile To są piękne, drobniutkie kwiatki, występują we wszystkich możliwych kolorach (+ miks kolorów),
          pozdrawiam
          Ola
          • 28.03.10, 19:51
            rzeczywiście, wygladają bardzo atrakcyjnie. Niestety, nie lubią patelni,
            mnie na południowym balkonie rosły kiepsko, za to na północnym-wschodnio-
            zachodnim bardzo ładnie. Dopóki nie przyplątały się mszyce, którym łatwo
            ulegają. Praktycznie tylko w pierwszym roku założenia balkonu rosły
            ładnie, w kolejnych już zawsze walczyłam z mszycami i była to walka
            przegrana.
            • 28.03.10, 20:06
              u mnie na szczęście mszyc nie było smile Mój balkon, chociaż północno-wschodni,
              jest bardzo jasny (ale rzeczywiście nie ma patelni). Allija, rozumiem, że mówiąc
              o kolejnych sezonach masz na myśli nowe sadzonki? Bo ja myślałam, że to roślina
              jednoroczna i jak przestała cieszyć oko - po prostu wyrzuciłam... smile
              • 28.03.10, 21:10
                tak, mówię o kolejnych sadzonkach. Wszystkie skrzynki i gazon przed
                ponownym użyciem dokładnie myłam, pilnowałam podlewania - bo
                nieregularnego też nie lubią - a i tak padały. W końcu zostałam przy
                niezniszczalnych pelargoniach bo juz sił nie miałam.
          • 29.03.10, 09:57
            Olejanka, a czy te miliony dzwoneczków da się posadzić w zwykłych podłużnych
            balkonowych donicach? Tylko takie mogę umieścić na balkonie... I jak je zdobyć?
            Szukać teraz nasion do kiełkowania, czy już sadzonek?
            --
            Kami
            zapraszamy do gry Lineage II -Gracia
            • 29.03.10, 10:41
              kami, tak, dzwoneczki da się rozsadzić w podłużnych doniczkach - trzeba tylko
              kupić mniejsze sadzonki. Ja kupowałam duże okazy w wiszących donicach (odpinałam
              zawieszki i wkładałam do metalowych trzymadełek zawieszonych na ramie balkonu),
              ale widziałam też malutkie do kompozycji. W OBI rok temu duże kosztowały ok. 30
              PLN za duży okaz. Teraz czekam na pierwszą wiosenną dostawę smile)
              Pozdrawiam,
              Ola
              • 29.03.10, 10:49
                Dziękuję smile
                --
                Kami
                Chcesz zdrowo schudnąć? Lubisz jeść? Zapraszam na forum diety na podstawie zasad Michela Montignaca! smile
              • 29.03.10, 10:55
                nie ma za co! smile
                Jeszcze mam jeden pomysł dla miłośników drobnych kwiatków: lobelia smile
                Moja Mama zwykle wiesza je wszędzie, są piękne, delikatne i efektowne. Lubią półcień, występują w różnych kolorach: białym, różowym, niebieskim i fioletowym. Można kupić same nasionka (ale niestety nie znam się na sadzeniu... musisz zapytać w sklepie ogrodniczym).
                Miłego dnia!
                O.
    • 29.03.10, 08:50
      Moi sąsiedzi mają przez cały rok piękne kolorowe kwiaty.
      Na 4. piętrze, z parteru nie widać, że sztuczne tongue_out

Teraz to bratki.
      Zwieszające się - surfinie. Wyglądają pięknie, niestety wymagają częstego
      podlewania, nawet 2x dziennie.
      --
      Tu
      mnie spotkasz.
      • 29.03.10, 09:22
        Tamte były żółte-raczej nie bratki uncertain
        • 29.03.10, 11:24
          Jeśli teraz i żółte, to albo bratki albo narcyzy.
          --
          Kuchnia Psa Kuby - Blog o gotowaniu
          • 29.03.10, 15:03
            A narcyzy nadają się na południową (bliżej południowo-zachodniej) wystawę?
            Co innego TERAZ może być oprócz bratków za którymi nie przepadam?
            • 29.03.10, 15:26
              Narcyzy kwitną bardzo krótko, jak wszystkie wiosenne rośliny
              cebulowe. I raczej jest im wszystko jedno, która strona.. Teraz
              oprócz bratków to tylko stokrotki.
              --
              Kuchnia Psa Kuby - Blog o gotowaniu
              • 01.04.10, 16:56
                Wstępnie zdecyduję się chyba na pelargonie.
                • 01.04.10, 17:57
                  gazeta_mi_placi napisała:

> Wstępnie zdecyduję się chyba na pelargonie.

Błe wink
                  P, NMSP. Pelargonie śmierdzą.
                  Na szczęście moi sąsiedzi nie hodują żadnych kwiatów na balkonie, gdyby mieli
                  pelargonie, to bym chyba zeszła.
                  --
                  Tu
                  mnie spotkasz.
      • 12.05.10, 18:14
        >misself napisała:

> Moi sąsiedzi mają przez cały rok piękne kolorowe kwiaty.
        > Na 4. piętrze, z parteru nie widać, że sztuczne.

Miałaś rację big_grin
        Chyba sztuczne były big_grin
        Dziś przypadkiem przejeżdżałam przez to samo osiedle i spostrzegłam,że te same kwiaty w identycznym stanie (dalej takie "krągłe" i dość obfite) są na tym samym balkonie big_grin
        Chyba,że jest jakaś tajemnicza odmiana kwiatów która w niezmienionym stanie (bez najmniejszych śladów i ubytków) kwitnie na żółto od końca marca do połowy maja big_grin
        Ludzie to mają pomysły big_grin
        • 12.05.10, 18:45
          gazeta_mi_placi napisała:
          > Chyba,że jest jakaś tajemnicza odmiana kwiatów która w niezmienionym stanie (be
          > z najmniejszych śladów i ubytków) kwitnie na żółto od końca marca do połowy
          maja big_grin

Jest wink Rosa celulosa wink
          --
          Oto ja.
    • 01.04.10, 14:46
      pelargonie - lubią słońce i długo kwitną
    • 01.04.10, 17:11
      surfinie pieknie bedą wyglądały, trzeba je tylko codziennie podlewać.
      --
      ''Kobiety dochowują tajemnic, grupowo- po 20-30 osób''
      • 01.04.10, 17:26
        Surfinia to to samo co niecierpek może?
        • 01.04.10, 17:58
          Nie, surfinie to petunie.
          --
          Nawet dwoje ciekawych ludzi może się nudzić w swoim towarzystwie, jeżeli nie są
          oni ciekawi siebie.
          ich4pory.blogspot.com
        • 12.05.10, 22:47
          ''> Surfinia to to samo co niecierpek może?''

surfinie sa duze i zwisajace, niecierpek jak sama nazwa wskazuje niecierpi slonca. Lubi stanowiska zacienione. Jest o wiele mniejszy.(kwiat)
          --
          ''Kobiety dochowują tajemnic, grupowo- po 20-30 osób''
          • 17.05.10, 13:35
            Surfinie są bardzo efektowne. Ja mam balkon od wschodu ale i tak pięknie kwitną.
            Do pelargonii ręki nie mam albo im warunki nie sprzyjały u mnie bo kiepsko
            rosły. Pełne jasnofioletowe pięknie pachną. Ja mam u siebie takie skrzynki z
            podwójnym dnem do których leje się wodę z boku. Polecam te skrzyneczki. Troszkę
            kosztują ale są na lata. Ziemia nie wysycha więc nie trzeba latać z konewką w
            kółko. Zresztą ziemi do nich też więcej wchodzi więc kwiatkom jest wygodnie.
            Nawet jak wyjeżdżaliśmy to wystarczyło aby raz na 2 dni ktoś przyszedł dolać
            wody. Do jednej skrzynki wlewa się 5 litrów. A co do robaków to ja mam na stanie
            spryskiwacz ze środkiem na choroby i na robale i szaleję z nim przez cały sezon tongue_out
            pelargonie też będą rosły ładnie na południowym balkonie smile I mniej wody
            potrzebują. Surfinie wysadza się po zimnych ogrodnikach. Moje stoją na parapecie
            w domu bo jak widzę ten wygwizdów to mi ich szkoda wysadzać uncertain
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.