Dodaj do ulubionych

prostowanie kaktusów ;)

16.10.10, 13:41
Porządkuje moją plantację kaktusów. Rosną jak szalone - mimo że wg wszelkich podręczników warunki mają gorsze niż złe (przesuszam je albo przelewam, trzymam w kuchni gdzie jest duża wilgotność powietrza).
Problem natomiast mam z ich wyginaniem się. Mało który rośnie prosto do góry, większość zgina się wpół. Te mniejsze zaczęłam podpierać i rosną prosto... ale dwa mam takie, że prawie dotykając parapetu. Da sie coś z tym zrobić? Szkoda mi je wywalać, mam je od maleńskiej sadzoneczki za 1,5 zł w markecie... Kombinowałam z obcięciem ich i włożeniem do doniczki górnej części... ale nie wiem czy tak sie da.
Oczywiście przekopałam strony o kaktusach, ale nie znalazłam skutecznej metody na doprowadzenie ich do pionu wink
Obserwuj wątek
    • klara551 Re: prostowanie kaktusów ;) 16.10.10, 14:27
      Mogą być dwie przyczyny.Pierwsza to zbyt mało światła /na jaką stronę świata masz okno?/,a druga to konieczność obracania np co tydzień.A nie wiem jakie masz kaktuchy,więc trudno powiedzieć jak je mnożyć. Poprzywiązuj je do patyków bambusowych i obracaj co kilkanaście dni/najlepiej po 1/3 obrotu/.. Te najbardziej krzywe pewnie dadzą się wyprostować,ale to będzie trwało,bo trzeba robić to po kilka cm,żeby ich nie złamać.
    • nicol.lublin Re: prostowanie kaktusów ;) 16.10.10, 23:47
      oj, chyba przelewasz! kaktusy potrzebują zimowego uspokojenia.

więc: w lecie słoneczne stanowisko, dużo podlewania i nawożenie
      zimą: stanowisko chłodne, bardzo mało podlewania!
      --
      ... jestem słodka jak miód...człowiek - ciacho...genetyczny cud...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka