CZYM WYCZYŚCIĆ CZAJNIK?? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam małe pytanko,mianowicie czym wyczyścic czajnik z zewnątrz??jakim skutecznym detergentem by lśnił jak Nowywink
    Z kuchenką,a dokładnie piekarnikiem mam ten sam problemsadPROSZĘ Poradżcie cuś!!
    • Podgrzej wodę z octem (1/4 części wody i 3/4 części octu) i maczanym w tym roztworze zmywakiem przetrzyj czajnik, kuchenkę, kran czy co tam chcesz wyczyścić.
    • A jaki ten czajnik masz? Elektryczny, na gaz, stalowy, plastikowy, emaliowany...?
      --
      Przytul Mnie Mamo
    • Ja swoje sprzety (stal nierdzewna, emalia, plastiki) czyszcze zwyklum mleczkiem do czyszczenia i zmywakiem (tzn tą gączeczką) - potem, o ile to np czajnik - splukuje, myje zwyklym plynem i raz na puso gotuje wode (na pusto, tzn przeznaczona np do wiadra do mycia podlogi) smile zawszelsni jak nowe smile

A tak przy okazji - czym usunąć przypalony tłuszcz z zewnęrznej powierzchni garnka? Ocet pomoże? Bo tu niestety moja metoda z mleczkiem nie działa... a szorować druciakiem jakoś mi się nie widzi... sad
    • gąbeczka plus mleczko cif. Jeśli robisz to regularnie, będzie jak nowy.
      --
      w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/impreza_pod_palacem_prezydenckim

Objaw przedawkowania Radia Maryja.
    • Z zewnątrz myje czajnik proszkiem izzo czy izza, nie trzeba się tak namęczyć jak z mleczkiem, kiedyś nakładałam na czajnik paste z sody wsadzałam do worka i zostawiałam na noc.
    • Czajnik kiedyś aluminiowy teraz z tej błyszczącej blachy czyszczę takimi wacikami do kupienia w sklepach z art .chemicznymi . czystościowymi takich co to mydło i powidło .Podobne to coś jest w strukturze do tzw" waty szklanej " lecz nie kaleczą rąk tylko świetnie czyszczą po zwilżeniu wodą nie rysują czyszczonej powierzchni czasami bywają nasączane mydłem. Chyba to się nazywa czyścik do aluminium.Pakowane są po kilka szt. czyściki są wielkości np pudełeczka od zapałek pakowane po 6 szt.
      • Dziękuję bardzo Kobitki za pomoc-poradę!!
        Choć przyznaję,że ja właśnie druciakiem próbowałam usunąć ten tłuszcz czy co to tam było i niestety porysowałam tylko powierzchnięsad
        A sama niewiem jaki ten czajnik jest,napewno nie firmowy!!
        tylko z czego??chyba aluminium!
        Sama nie mogę określić w każdym bądż razie Srebrnywinkhehe
        • ja właśnie dobijam srebrny czajnik, i nigdy wiecej
          nie wiem jaki kupię następny ale nie srebrny
          dotychczas tak robiłam i choć kupowąłam drogawe czajniki - po około 70-100 zł to co sie naszorowałam, to moje
          błyskawicznie zasycha na nich tłuszcz, brudy wszelakie
          trzeba by chyba codziennie szorować na wieczór, a przyznam, ze tego nie robiłam - najwyzej co tydzień porzadne szorowanko
          ja spryskuję płynem do czyszczenia piekarnika i szyb kominkowych, ale też proszkiem ajaxem, albo mleczkiem cif, co tam mam akurat
          ostrą stroną gąbki do zmywania naczyń jadę - rysy są, ale na całym czajniku i to nie razi
          jednakze już srebrnego nie kupię
          moze emaliowany, dajmy na to czarny ?
          • Ja tez niesystematyczna w czyszczeniu czajnikawinkWiec jak sie juz brazowe plamy z przypalonego tluszczu wytworza to spryskuje sprayem na przypalone powierzchnie i piekarniki.Super do tego sie nadaje taka pianka As z sieci Schlecker,w granicach 5 zl wieeeelki pojemnik kosztuje.Spryskuje tym cala zewnetrzna powierzchnie czajnika,ew.garnka,zostawiam na ok.2 godz,a potem samo schodzi na sciereczce,bez zadnego szorowania-serio!
          • ertyla napisała:

> jednakze już srebrnego nie kupię
            > moze emaliowany, dajmy na to czarny ?

Ja też mam srebrny, używany od święta, jak trzeba zagotować więcej wody niż litr (czajnik bezprzewodowy mam litrowy).
            Polecam emaliowane, bo z niczym nie miałam nigdy takiego problemu jak z tym cholerstwem, mimo że wyciągam raz na miesiąc.
            --
            "Zresztą tu na forum też taka nie teges jesteś......"
            [aneczkaa121 o mnie]
    • mikrofibra czajnik czyszcze, ta do szyb i luster. lśni jak nowy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.