jak zmyć kredkę woskową? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam! Moja córka właśnie popisała kawał ściany kredką woskową.. Próbowaliśmy rozgrzewać suszarką i ścierać, ale efekt mizerny.. może ktoś ma jakieś pomysły?
    • Z moich doświadczeń wynika, że... nie da się sad próbowałam wszystkiego, nawet tak dziwnych pomysłów (znalezione na naszym forum) jak lakier do włosów czy "magiczna gąbka". Mam piękne malowidło ścienne w bardzo widocznym miejscu uncertain
      --
      Przytul Mnie Mamo
    • Spróbuj przyłożyć do ściany bibułę (kto jeszcze dziś używa?), albo jakiś bardziej porowaty, gruby papier. I prasuj gorącym żelazkiem; jest szansa, że większość wsiąknie. Można też spróbować prasować przez bawełnianą szmatkę.

• gąbka-zmywak z płynem do mycia naczyń - szorowanie pomogło smile
    • magiczna gąbka z rossmana
      --
      Magda
      Antoś 3 marca 2006
      Ala 17 czerwca 2008
      Aktualne fotki fotoforum.gazeta.pl/u/mc30.html
    • mi kiedyś na plamy z wosku na dywanie pomogło prasowanie przez pergamin. może i na ścianę pomogą
      --
      html mnie przerósł
      • a jeszcze prasowanie przez gazete powinno pomoc
        • Jest taki program na zone club bodajże "dom na wysoki połysk" i tam w zeszłym tygodniu było włośnie o czyszczeniu kredki ze ściany.
          a robi się to tak :
          kromka chleba razowego ( jako środek ścierający) i na chleb 2 krople olejku z drzewa herbacianego ( na moje oko ona wlała ok 1/2 - 1 łyżeczki ) jako środek rozpuszczający wosk i szorować. Drugą stroną albo drugą kromką przetrzeć aby zebrać nadmiar olejku.
          Im tam kredka puściła ze ściany - no ale to telewizja.
    • Dziękuję wszystkim za rady. Zrobiłam to tak: najpierw rozgrzałam żelazkiem (prasowałam przez papierowe ręczniki ) a potem szorowałam ostrą stroną gąbki do naczyń namoczoną w roztworze płynu do naczyń. Trochę jeszcze widać, ale jak dla mnie może być.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.