Czym malować drewno? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Taki problem mam: Zamontowaliśmy w łazience drewniany blat, pod umywalką i jednocześnie zakrywający pralkę. Blat był na początku surowym kawałem drewna dębowego. Nasz majster polecił zaimpregnować olejem lub lakierem, powiedział ze wszystko jedno, efekt bedzie ok. No i my sieroty pomalowaliśmy go tym olejem, a teraz sie okazuje juz podczas uzytkowania, ze olej po pierwsze brudzi jesli przez pare godzin lezy na nim np wilgotny ręcznik, po drugie sie odbarwia - postawiłam na blacie pojemnik który od spodu miał naklejke z ceną, troche wilgoci i cały tusz z nakleiki wpił mi sie w blat. Po trzecie jak probuje to to czyscic toscieram ten cholerny olej i sie robia jasne, odbarwione plamy.

Chciałabym to pomalowac jeszcze raz lakierem, tylko sie boje ze olej + lakier wszystko mi rozbabrze, nie wiem przereaguje jakos i bedzie kicha. Nie wiem, jak myslicie?
    --
    -----------------
    ja też czekam
    • Wydaje mi się, że trzeba ten blat wyszlifować i dopiero lakierem potraktować. Wiem, że w przypadku usuwania wosku można to też zrobić specjalnym zmywaczem, ale nie wiem czy to możliwe w przypadku oleju. Musisz przynajmniej w większości ten olej usunąć przed lakierowaniem, inaczej lakier może nie wyschnąć.
      --
      whatever people say i am that's what i'm not
      • Lakierowanie olejowanego drewna jest ciężkie, zwłaszcza, gdy olejowanie jest świeże. W marketach budowlanych można kupić środek do usuwania oleju, ale to cieżka robota. Szlifowanie raczej nie pomoże, bo olej dośc głęboko wnika w drewno - po to jest. Może olej był kiepski? Drewno dębowe jest zwarte i twarde, olej wnika wolniej, ja bym poczekała, ewentualnie kupić lepszy olej, przemyć blat terpentyną i zaolejować raz jeszcze. Lakierowanie odradzam.

--
        --------------
        Bądź jak ptak...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.