gorzki bigos - jak uratowac Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • zaczal za mna chodzic bigos no i w koncu sie za niego zabralam ale nie dosc ze przesadzilam z "przypaleniem" go to jeszcze z przyprawami cos na bakier ostatnio stoje i jest gorzki. Nie wiem co teraz z nim zrobic. Jak go uratowac. Pomozcie.
    • z tego co wiem , to surowy ziemniak wyciaga sól . ale jeśli przypalony - to nie wiem. Może dodaj kapusty: świeżej albo kiszonej
    • i powideł dodać
      • Dodałaś za dużo papryki, pieprzu...?
        Ugotowałabym osobno kapustę słodką i odcedzoną - wmieszałabym do bigosu, dodając jeszcze trochę cukru lub powideł śliwkowych - jak ktoś już sugerował.
    • Wrzuć trochę suszonych śliwek.
    • Wydaje mi się że to gorycz z kapusty i juz chyba nie da się tego uratować, ja zawsze odcedzam pierwszą wodę z kapusty , woda wyciąga z niej gorycz, później znowu zalewam wodą i gotuje wg przepisu .
    • niedawno też przypaliłam kapustę . zaczęłam szukać informacji w necie i znalazłam dziwny trochę sposób na przypaloną kapustę ale podziałał rewelacyjnie i kapusta była uratowana. jesli masz w domu korek od wina ( ale chodzi tutaj o prawdziwy korek, a a taki gumowy korek) wrzuc ten korek do bigosu i chwile gotuj często mieszając ok 20 min. jesli spory garnek to mozesz wrzucic wiecej korków. korek ma włąsciwości przyciągające zapachy. potem ten korek wyjmujesz i po kłopocie. sposob sprawdzony.
      pozdrawiam
    • no więc już cukru dodałam, trochę zniwelowałam smak goryczy. Ale jeszcze ten korek spróbuję. Dzięki za podpowiedzi. Pierwszy raz dodałam przyprawę do bigosu Kamisa i mam za swoje.
    • Też ostatnio przesadziłam z przyprawami - i dodatkowo wina mi się chlupnęło, a wino było wytrawne, więc cała potrawa wyszła gorzko-ostra.

Wystawiłam na balkon, wzięłam na przeczekanie. Po 2 dniach zrobił się idealny smile
      --
      "Rozmiar S. S jak: sorry, nie zmieścisz się."
      ich4pory.blogspot.com

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.