Dodaj do ulubionych

nawilżacz ultradźwiękowy - biały osad na meblach

08.01.11, 20:55
Da się tego uniknąć? Na elektronicznej osadza się biało-szary osad. Na meblach jest go mniej, ale też występuje.
Edytor zaawansowany
  • ookaa 08.01.11, 23:55
    Spróbuj używać wody zdemineralizowanej. Z tym że nie każda woda jest w jednakowym stopniu zdemineralizowana. Im będzie miała mniej minerałów, tym mniej będzie osadu. Niestety nawilżacz ultradźwiękowy nie wytwarza pary wodnej, czyli czystego H2O, tylko rozbija ciecz na drobniutkie cząsteczki z minerałami w pakiecie.
  • osmanthus 11.01.11, 23:29
    ookaa napisała:

> nawilżacz ultradźwiękowy nie wytwarza pary wodnej, czyli czyst
    > ego H2O, tylko rozbija ciecz na drobniutkie cząsteczki z minerałami w pakiecie

???
    Czy mozesz mi to wyjasnic naukowo?
  • osmanthus 11.01.11, 23:56
    osmanthus napisała:

> ookaa napisała:
    >
    > > nawilżacz ultradźwiękowy nie wytwarza pary wodnej, czyli czyst
    > > ego H2O, tylko rozbija ciecz na drobniutkie cząsteczki z minerałami w pak
    > iecie
    >
    >
    > ???
    > Czy mozesz mi to wyjasnic naukowo?

OK
    Juz wiem o co Ci chodzilo smile

Jasne jest, ze nie jest to para wodna bo woda nie jest w urzadzeniu podgrzewana.
    Drobniutka, mikronowej srednicy mgielka jest produkowana w wyniku mechanicznej wibracji wody. Niestety mgielka porywa ze soba wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia znajdujace sie w zbiorniku.
    W tym bakterie i/lub grzyby/plesnie, ktore moga powodowac "humidifier fiever"
    www.weinproducts.com/humidifierfever.htm
    oraz
    wapn z twardej wody, ktory powoduje bialy, trudny do usuniecia osad na meblach.

Nawilzacze ultradzwiekowe powinny byc napelniane woda destylowana a takze regularnie myte i czyszczone w celu unikniecia rozpylania obecnych tam drobnoustrojow.

• budzik11 09.01.11, 10:19
    Mój nawilżacz ma możliwość zastosowania filtra, w którego opisie stoi: "Redukuje z wody związki wapnia i innych minerałów sprawiając, iż staje sie ona mniej twarda, dzięki czemu rozpylana mgiełka nie pozostawia białego nalotu."
    Więc może gdyby zmiękczać wodę (dosypywać zmiękczacza do pralek, albo sody) - tego osadu by nie było? Nie wiem, nie próbowałam, a też mam ten problem.
  • horpyna4 09.01.11, 11:02
    Lepiej użyć wody przegotowanej, bo z niej związki wapnia już wytrąciły się w postaci kamienia w czajniku.
  • hela6 09.01.11, 11:18
    > Więc może gdyby zmiękczać wodę (dosypywać zmiękczacza do pralek, albo sody) - t
    > ego osadu by nie było? Nie wiem, nie próbowałam, a też mam ten problem.

Broń Panie B !
    Przecież ten zmiękczacz albo soda rozpylą się z wodą i wylądują na meblach czy w naszych płucach.
  • aniuta75 09.01.11, 11:41
    Przegotowana woda albo przefiltrowana nie będzie miała kamienia smile.

--
    SERIALOWO, FILMOWO I NIE TYLKO big_grin
  • horpyna4 09.01.11, 12:15
    Przefiltrowana będzie miała kamień. Nie ma kamienia woda przegotowana, a jeszcze lepiej - destylowana.
  • ookaa 09.01.11, 12:25
    Z doświadczenia wiem (często badam wodę, której używam do b. wymagających roślin), że w przegotowanej wodzie pozostaje jeszcze całkiem sporo minerałów. Optymalne (75%) wytrącenie uzyskuje się dopiero po 15 minutach gotowania. Stuprocentowego wyniku nawet długim gotowaniem się nie uzyska. Trzeba szukać rozwiązania możliwie taniego. Być może gotowanie wody przyniesie wątkodawczyni pożądany efekt. Jeśli nie, to trzeba rozważyć stosowanie filtra lub kupowanie, jak sugerowałam, wody zdemineralizowanej. Tylko trzeba to sobie przekalkulować. Może się okazać, że na dłuższą metę bardziej się opłaci wymienić ten nawilżacz na parowy sad.
  • gazetowy.mail 09.01.11, 19:48
    W instrukcjach piszą, że nie wolno dodawac olejków eterycznych ani innych polepszaczy.
    W moim dodatkowo piszą ze ma byc zwykła kranówa (żadna gotowana czy destylowana) a do tego jest specjalny filtr (namaczany przed pierwszym uzyciem 24 godziny)
    Żadnyh białych nalotow nie zaobserwowałam.
    posiadam Boneco z ciepłą mgiełką.

• amilina 14.01.11, 21:05
    Woda destylowana do zelazek lub samochodow tez nie zostawi osadu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.