Dodaj do ulubionych

dobre Polskie żółte sery?

11.01.11, 11:23
istnieją? Mnie wszystkie smakują podobnie.
Edytor zaawansowany
  • kr_ka_11 11.01.11, 11:27
    Ser Hit z Ryk, jest bardzo smaczny i ma mniej tluszczu smile

• anu_anu 11.01.11, 17:48
    Hit z Ryk, ma rozpoznawalny smak (dobry i inny niż standard), i jeszcze normalnie się kroi.
    --
    . ^ ^
    =(-.-)=
    .(_|_)
  • naranja 11.01.11, 11:40
    Istnieją.
    Bursztyn np. Albo Rubin.
    Albo te stąd: seryowcze.republika.pl/naszesery.htm
    --
    naranja
  • zofia.dyrmanowa 12.01.11, 15:11
    dzięki! Rozejrzę się za Rubinem.
  • ka_thy 11.01.11, 13:13
    Dla mnie te niskotłuszczowe smakują dziwnie. Ser żółty lubię pełnotłusty. Ostatnio mój ulubiony to Gouda z Moniek.
  • b-b1 11.01.11, 14:35
    Rycki edam, Radamer, Gouda Mońki i Aldamer....więcej nie pamiętam..
  • vivyan 11.01.11, 15:04
    Rubin!
  • alicez 11.01.11, 16:46
    Ja dziś kupiłam ser w sklepie z produktami Benedyktynów. I szczerze powiem, że dzięki niemu przypomniałam sobie jak smakuje ser. Mam w lodówce jeszcze ichni jogurt i kefir do przetestowania a dziś na kolację parówki cielęce benedyktyńskie będą poddawane srogiej ocenie smile
  • jagoda85 11.01.11, 17:29
    Bardzo dobry jest carski.
    --
    Jestem jak trzcina, zawsze wracam do pionu.
  • ookaa 11.01.11, 22:47
    Ja najbardziej lubię królewski, ale nie bardzo wiem, po co pytasz, skoro wszystkie smakują Ci podobnie. Mnie każdy smakuje inaczej.
  • truscaveczka 12.01.11, 11:49
    Edam Rycki i Gouda z Moniek smakują podobnie?
    Morski smakuje jak salami?
    To ja ci nic nie poradzę, skoro masz słabo smak wyćwiczony. Na takie kubki smakowe to i korycińskich serów nie ma co kłaść wink
    --
    http://img.userbars.pl/92/18245.jpg
    Jasne, że Linuks jest przyjazny dla użytkownika. Po prostu starannie dobiera przyjaciół.
  • zofia.dyrmanowa 12.01.11, 15:11
    No cóż. Od moderatorki forum spodziewałam się większej kultury, a przynajmniej przestrzegania nietykiety.

truscaveczka napisała:

> Edam Rycki i Gouda z Moniek smakują podobnie?
    > Morski smakuje jak salami?
    > To ja ci nic nie poradzę, skoro masz słabo smak wyćwiczony. Na takie kubki smak
    > owe to i korycińskich serów nie ma co kłaść wink
  • cria_cuervos 12.01.11, 15:07
    masz rację, mam podobne wrażenie. moja ulubiona gouda w niczym nie przypomina goudy holenderskiej, więc kupuję holenderską. ostatnio zaintrygował mnie Piotr Adamczewski, pisząc o serach z Radzynia, może warto ich spróbować
    archiwum.polityka.pl/art/yes-ser,383627.html
  • danuu 12.01.11, 20:31
    Ja też ostatnio kupiłam ten Hit z Ryk i bardzo mi smakował. Chociaż pani w sklepie nazwała go "zelowatym" smile Chyba od zelówki, nie wiem, nie znam tego słowa.

No właśnie są jeszcze sery korycińskie, ale autorka chyba pyta o żółte.

Nie wiem czy polski, ale kiedyś w Piotrze i Pawle był przepyszny ser z rukolą. Niestety od kilku miesięcy już go nie ma sad

--
    mój blog o prowadzeniu domu
  • cilantre 13.01.11, 00:40
    Moim zdaniem dobre są sery z Mlekovity (Wysokie Mazowieckie) - ja najbardziej lubię Mazdamer, Goudę, a zauważyłam, że ludzie najczęściej kupują Sokół (ja nie lubię)
    --
    Ręce niosące pomoc, świętsze od modlących się ust
  • dalenne 13.01.11, 11:38
    Mazdamer z Mlekovity jest bardzo smaczny, też kupuję go od dłuższego czasu.
  • amilina 14.01.11, 20:28
    Masz racje Zofia, w Polsce nie ma prawdziwego sera. Sa wyroby seropodobne. Jedne z mleka (te jadalne) inne bez kropli mleka (niejadalne).

W Polsce sSa dwa gatunki sera dojrzewajacego: Bursztyn i Carski. Ten drugi jest twardy jest jak parmezan. Poza tym mamy twarogi (swietne), oscypki i bryndze. Z tym ze te dwa ostatnie sa wyrabiane tylko wtedy gdy owce sa na halach, czyli od wiosny do pazdziernika.

Nie ma tradycji robienia prawdziwych serow twardych dojrzewajacych miesiacami w piwnicach, chyba nasi przodkowie zjadali caly twarog zanim sie stal serem twardym wink))
  • krapheika 15.01.11, 13:32
    Bzdura! pomieszkajcie w De to zobaczycie co to znaczy ser o tym samym smaku.
    Polskie sery to niebo w gebie przy nichbig_grin
    Ja uwielbiam Lynski,ma taki lekko slodkawy posmak.Jak jestm w Pl to pol kilo ze soba do de zabieram.To samo z polskimi wedlinami.
    Od czasu do czasu wybieram sie do polskiego sklepu po dostawie, nie uwierzylybyscie jaka jest wtedy kolejka do paru serow,ktore majasmile
    Polski ser, pyyyyyychaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka