• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Wg mnie najlepszy mop to... Dodaj do ulubionych

• 26.02.11, 23:18
    Taka ankieta smile
    Muszę kupic sobie coś porządnego do mycia podłóg, bo mnie coś trafi. Do mycia mam panele, płytki i schody (drewniane).
    Czekam na propozycje smile smile
    Zaawansowany formularz
    • 26.02.11, 23:36
      Również z chęcią poczytam.. ostatnio przerzuciłam się z "blue mop'a" (taka chlonna gąbka z dzwignią do wyciskania) po paru latach uzywania; niestety dosc długo trzeba było go suszyć i zdarzalo mi się ze zaczynał butwieć.. gdyby nie to to byl w miarę przyzwoity.
      Aktualnie używam plaskiego mopa z mikrofibry, fajnie czysci nawet samą wodą; ale trzeba go płukać ręcznie przez co jest z nim więcej roboty..
      • 27.02.11, 08:21
        allegro.pl/vileda-ultramax-mop-wiadro-wyciskacz-gratis-i1439433683.html może ten,ja też bym coś sobie sprawiła ale to trochę za wysoka cena.
        • 27.02.11, 10:06
          Mam ten mop Viledy i rzeczywiście jest niezły, nakładka wygodnie da się odcisnąć i nie trzeba "brudzić rąk". Właściwie jedyny minus jest taki, że nakładkę trzeba kiedyś wymienić, a kosztuje ona ok. 40 zł.
          • 28.02.11, 21:57
            Zapas do Ultramaxa widziałam w Tesco za niecałe 30 zł. Ale umówmy się, wymiana konieczna jest po jakichś 3 latach smile
          • 18.03.11, 10:04
            nea_1 napisała:

> Mam ten mop Viledy i rzeczywiście jest niezły, nakładka wygodnie da się odcisną
            > ć i nie trzeba "brudzić rąk". Właściwie jedyny minus jest taki, że nakładkę trz
            > eba kiedyś wymienić, a kosztuje ona ok. 40 zł.

Własnie kupiłam (od sprzedawcy linkowanego wyżej, swoją drogą polecam, bo przesyłka błyskawiczna i kurier gratis) - 2 dodatkowe wklady kosztowały 55zł czyli 1 za 27,50zł.
            Bardzo się cieszę z nabytku, bo do tej pory męczyłam się z mopem paskowym (też Viledy). A mam wielkie płaskie powierzchnie, musiałam się namachać - zobaczymy jak będzie. Jestem ciekawa tylko czy ta końcówka jest ruchoma, czy mozna łatwo umyć podłogę np. między nogami stolika czy małej szafki, czy jest obrotowa... Idę rozpakować paczkę smile
        • 18.03.11, 21:24
          Też polecam ten mop, najlepszy!
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/4apfo0uufqlmahpy.png
        • 04.04.14, 21:12
          też mam takiego, ale nie wyciska idealnie, u nas płytki myje mąż (duże, jasne, półpolery, ok 70 m) i zawsze do sucha trzeba wytrzeć
          zastanawiam się nad takim z pedałem, podobno lepiej wyciska
          --
          "jeśli jesteś pracowity jak pszczoła, harujesz jak wół, a z pracy
          wracasz zmęczony jak pies - idź do weterynarza, bo prawdopodobnie jesteś osłem!"

www.suwaczek.pl/cache/65d1463e2f.png?html
      • 27.02.11, 10:37
        rowan_7 napisała:

> Aktualnie używam plaskiego mopa z mikrofibry, fajnie czysci nawet samą wodą; al
        > e trzeba go płukać ręcznie przez co jest z nim więcej roboty..

Też mam takiego smile.

http://mop.com.pl/photos/mop-plaski-salsa-mikrofibra-trzonek-teleskopowy-1443191066.jpg

A, że trzeba ręcznie płukać? Trochę gimnastyki nie zaszkodzi smile. Bardzo go lubię.

--
        http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/lh/mb/wvld/X11gbW8PSa1dAbpcMX.jpg
        • 27.02.11, 12:12
          Mam vielede ultramax dalam za niego 15euro z wyciskarka i sobie chwale. Nie wymienie na nic innego, a cp do nakladek, jak sie utrafi to mozna kupic, dwie w cenie jednej, lub z mega obnizkami.Trzeba szukac.
        • 28.02.11, 15:01
          dokładnie mam taki wink
        • 02.03.11, 10:00
          Taki, taki też mam i jestem zadowolona. Nic to, że trzeba płukać w ręku, ale podłoga jest czysta (co przy sznurkowych mopach nie było takie oczywiste, niestety, plus czasem osad z płynów do podłóg...), szybko schnie (podłoga oczywiście, bo nie zostawiam na niej wody, a w okresie wiosenno-jesiennym to dla mnie szczególnie ważne, bo podłoga potrafiła schnąć mi pół godziny!) oraz nie targam ze sobą wszędzie wiadra, które zostawia ślady (nie potrafiłam jakoś nie wytrząsnąć chociaż odrobiny wody przy energicznym wyciskaniu...).

Tylko nie powiem wam, jaki mam dokładnie i ile kosztował, bo się przewrócicie ze zgrozy - ale sądzę, że każdy tego typu z mikrofibry będzie się sprawował podobnie.
        • 19.03.11, 14:56
          Też myję takim mopem podłogę, przywiozłam sobie z zagranicy bo u nas nie było, teraz może są ale nie wiem gdzie można kupić.Dobrze się takim mopem myje smile
          --
          smile
    • 28.02.11, 22:14
      ... mop w cudzym ręku.

Przepraszam nie mogłam się powstrzymać.

Tak poważnie mam taki niebieski walcowaty nasiąkający wodą.
      --
      Magdalaena
      • 03.04.14, 14:19
        > ... mop w cudzym ręku.
        big_grinDDD

> Tak poważnie mam taki niebieski walcowaty nasiąkający wodą.
        też je sobie chwalę, ale mam taką pare w łapach, ze szybko je łamię :\

--
        Czy naprawdę warto wydawać środki, których się nie ma, na kupowanie tego, czego tak naprawdę się nie potrzebuje, tylko po to, żeby zaimponować tym, których się nie lubi?
        zasłyszane
    • 01.03.11, 19:24
      Elephant z mikrofibry.

--
      What are days for?
    • 02.03.11, 10:04
      no właśnie płaski, czy paskowy?
    • 18.03.11, 11:47
      na pewno polecam płaski; a co do ultramaxa viledy to mam mieszane uczucia; nie wiem czy poleciłabym do paneli, bo wg mnie za słabo się wyciska i jednak jest za mokry jak na taką podłogę; jest idealny do płytek smile
      • 18.03.11, 13:45
        To co w takim razie do paneli?
      • 18.03.11, 14:50
        Ja mam ultramaxa przy panelach (już w 3 mieszkaniu). Sprawdza się rewelacyjnie. Nie przesadzajmy z tym moczeniem paneli - umyta podłoga wysycha w mniej niż 5 minut smile

--
        72/94
    • 18.03.11, 21:32
      widziałam fajny mop, bardzo dobry - mam w pracy smile

nie wiem jakiej firmy ale pewnie vileda. coś jak zwykły mop "sznurkowy" tylko że zamiast tego jest jednolita szmatka frotte, a przy trzonku pod spodem gąbka.
      • 19.03.11, 19:47
        Mam właśnie taki mop:
        allegro.pl/gosia-mop-microfibra-czysci-jak-scierka-hit-i1476762474.html
        świetny jest! Ta ściereczka to nie frotta tylko mikrofibra i świetnie się nią myje podłogę.
        • 08.04.14, 22:12
          W koncu na taki wlasnie mop trafilam i juz nie zamienie go na zadny inny,
    • 19.03.11, 03:20
      mam viledy ultramax linkowany wyżej wraz z wyciskarką, nigdy nie miałam lepszego smile kupiłam w makro komplet nawet nie kosztował dużo smile
    • 20.03.11, 07:13
      ... mop parowy.
    • 04.04.14, 18:06
      www.karcher.pl/pl/Produkty/Home__Garden/Parownice/Modele_parownic/15122270.htm
      Mam od kilku miesięcy i jest super smile
      • 09.04.14, 09:28
        e_vvika, no wlasnie, napisz cos wiecej o tym ustrojstwie. Czy uzywasz go do mycia okien tez ?
        --
        Serdecznie pozdrawiam smile
    • 08.04.14, 21:12
      Wg mnie najczystsza jest podłoga wymyta szmatą na kolanach. Niestety. Mopy służą rozcieraniu brudu.
      • 08.04.14, 21:17
        To trzeba je płukać!

--
        Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
        • 09.04.14, 10:18
          Szmaty wymienia się częściej. Nakładka na mop wypłukana w wiadrze nadal jest brudna. Najlepiej mieć z 15 takich nakładek i wymieniać po przejechaniu kilku metrów-prać w pralce. Wtedy to może tak.
          • 09.04.14, 14:10
            Jak ktoś uwielbia być masochistą,to jego sprawa.
            Ja wprawdzie 15 sztuk nakładek na mopa nie mam,ale 7,ale to wystarcza mi do umycia małego mieszkanka.Później wrzucam do pralki i mam z głowy.
      • 17.04.14, 15:08
        Bo nie miałaś chyba dobrego mopa płaskiego. Działa tak samo jak szmata, myje sie ruchami zgarniającymi brud, a nie trzeba zasuwać na kolanach, ręce też suche.
        Dziś dziwię się, jak mogłem tyle lat żyć bez mopa płaskiego.
      • 21.04.14, 15:41
        Przychylam się jak najbardziej. Mop zwłaszcza syntetyczny niczego nie zmywa.
        Tylko, że domek jednorodzinny na kolanach oblecieć to jest sztuka.
      • 22.04.14, 22:47
        > Wg mnie najczystsza jest podłoga wymyta szmatą na kolanach. Niestety. Mopy służ
        > ą rozcieraniu brudu.

szmatą tak samo będziesz rozcierać brud, jeśli wcześniej go nie odkurzysz. a nakładki na mopy płucze się tak samo w wiadrze z wodą jak szmaty, do tego co jakiś czas warto wrzucić je do pralki i są jak nowe, nie trzeba co 3 tygodnie kupować nowej. 1 ultramax wystarcza na 3 lata spokojnie, a i potem może służyć do mycia np schodów zewnętrznych czy kotłowni.
        --
        worlds apart
      • 22.04.14, 23:00
        misiowazona napisała:

> Wg mnie najczystsza jest podłoga wymyta szmatą na kolanach. Niestety. Mopy służ
        > ą rozcieraniu brudu.
        -------------------------------------------------------------------------------------------------------
        Aż trudno uwierzyć, że w naszych czasach ktoś jeszcze jedzie na kolanach smile Porządny mop, dobre wiadro, niech nawet będzie vileda - ale w komplecie z wiadrem - i mamy błysk, bez konieczności pełzania na kolanach smile Nawet moja maman, dziecko z roku 1940, przekonała się do mopów wiele lat temu...Ja w tej chwili mam parowy, ale vileda naprawdę jest ok.
        --
        ------------------------------------------------------------
        Inteligentny wszystko zauważa, głupi wszystko komentuje.
    • 20.04.14, 21:15
      ja uważam ze ta vileda jest do bani, mokra ciężko się wyciska, kupiłam w końcu LEIFHEIT PICOBELLO PLUS - dużo lepszy
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.