Miary w przepisach Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • 300 g mąki, 100 g cukru, 200 g ryżu, 100 g makaronu itd… Mierzenie tego wagą jest kłopotliwe. Można to jakoś przeliczyć na szklanki (łyżki są jednak różne)? Moja szklanka na 250 ml – ma się to jakoś wagowo do produktów sypkich?
    • Poszukaj w necie przeliczników, np. takich smile
    • Bardzo dużo tego w sieci (np. tu: mojewypieki.blox.pl/strony/przelicznikkulinarny.html ), w wielu książkach kucharskich też są przeliczniki.
    • www.smaczny.pl/index.php?name=Calc
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/4apfo0uufqlmahpy.png

• Blogi trzeba reformować -bo przelicznik jest nie zawsze adekwatny do rzeczywistości big_grin "kostka masła ma zawsze 250g"
        Teraz jak się nie przyjrzeć można wrócić do domu z taką , która ma 170gbig_grin

• A ja mam problem w drugą stronę smile Ne mam standardowych szklanek i wkurza mnie, jak w przepisie jest podana szklanka czegośtam, zamiast wagi. Muszę wyciągać miarkę, odmierzać 250 ml. np. ryżu... bez sensu. Tak przyzwyczaiłam do ważenia, ze baz wagi ani rusz smile
      --
      Nikt nie rodzi się kobietą.
      • otterly napisała:

> Ne mam standardowych szklanek i wkurza mnie,
        > jak w przepisie jest podana szklanka czegośtam, zamiast wagi.

A jeszcze gorzej, jak piszą o filiżankach. Są BARDZO różne filiżanki, te nigdy chyba nie są standaryzowane, bo są i maleńkie do espresso, i całkiem duże do herbaty.
        • No właśnie. A że często sięgam do przepisów amerykańskich i brytyjskich (a tam wszystko na cupy), musiałam się zaopatrzyć w miarkę (takie połączone "łyżki") odpowiadającą tymże filiżankom.
          --
          Nikt nie rodzi się kobietą.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.