co się robi z obcierającymi butami? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Nabyłam niedawno dwie pary w ccc i obie niestety strasznie obcierają mi nogi (w tym te niby wygodne, płaskie). Co robić? Namoczyć, posmarować czymś, czy po prostu cierpieć? Próbowałam obstukiwać młotkiem te newralgiczne miejsca, jakby ciut pomogło, ale wciąż chodzenie w nich to prawdziwa tortura...
    • Co można zrobić - zależy w którym miejscu obciera, i z czego wykonane są buty:
      1. Można podkleić zapiętki, jeśli obciera na pięcie, podpiętki, jeśli obciera pod kostkami, wtedy noga się unosi nieco do góry
      2. Jeśli buty są skórzane - czasami pomaga zmoczenie gorącą wodę, i założenie ich na nogi, wtedy skóra lepiej się rozbija i mięknie.
      3. Walenie młotkiem też pomaga, jeśli obcierają szwy - wtedy też odrobinę miękną.

Generalnie buty trzeba rozchodzić. Jeśli porobiły się pęcherze na stopie, zamiast zwykłego plastra polecam compeed na pęcherze - oprócz ochrony skóry w tym miejscu rzeczywiście eliminują ból - przetestowałam. Nie są tanie, jak na plastry, ale jeden plaster można nosić dłużej, dopóki nie zagoi się pęcherz.

Mnie obcierają praktycznie każde buty, nawet jak są zrobione z jednego paska mięciutkiej skórki, to i tak mnie obetrą, nie wiem, mam stopy arystokratki czy co. Czasami pomaga też zrobienie sobie paru dni przerwy w chodzeniu w tych butach, i wtedy już są w porządku, nie wiem, na czym to polega.
      • Jeśli ktoś zna jakieś inne skuteczne sposoby, to ja też bardzo chętnie poznam wink))
        • zależy,w którym miejscu obcierają
          mój ojciec miał taki sposób-twarde miejsca typu szwy,pięty smarował denaturatem (śmierdzi niestety) i mocno rozbijał młotkiem.z reguły po 1-2 takich zabiegach skóra miękła i nie obcierała.
          ja każde nowe buty-oczywiście typu czółenka czy balerinki-zakładam w pracy.ponieważ sporo się poruszam i mam w każdej chwili możliwość zmiany butów to z reguły rozchodzenie bez obtarć trwa kilka dni.
          --
          Aby złapać zająca należy umiejętnie zamaskować się w gęstym młodniku i monotonnie wydawać odgłos marchewki.
    • Jeśli juz obtarły to nie pozostaje nic innego jak wyleczyć stopy. A na przyszłośc polecam smarowanie newralgicznych miejsc specjalnym sztyftem przeciw obtarciom firmy Compeed:
      www.apteka.gda.pl/compeed-sztyft-przeciw-pecherzom-p-687.html
    • Zależy gdzie obciera. W CCC mają taki spray do "dopasowywania " butów. Kupujesz, psikasz buta, zakładasz na na nogę i chodzisz. Poza tym zapiętki mogą pomóc lub szewcwink
      Można zrobić też tak, że chodzisz w nich po 1-2 godziny dziennie po domu, aż się nie dopasują.
    • Mnie każde nowe buty obcierają, niezależnie z czego i jak są uszyte. Z samymi butami nigdy nic nie robię, za to zawsze na piętę (na ścięgno Achillesa dokładnie) przyklejam plaster zapobiegający otarciom + ew. taka wkładka podwyższająca pod piętę. Po kilku dniach but się dopasowuje i nie obciera, nie trzeba nosić plastrów. Oczywiście pierwsze założenia nowych butów to nigdy nie są wielogodzinne spacery - stopniowo noszę coraz dłużej.
    • ja kupuję rozciągacz do obuwia - chyba już w każdym sklepie obuwniczym można kupić - spryskuję obficie i zakładam na nogi
      w jednym przypadku mi nie pomogło samo spryskanie i wtedy dodatkowo po kolejnym spryskaniu postukałam w obcierającym miejscu młotkiem, a następnie wygładziłam - pomogło
      niestety nie w każdym miejscu buta da się postukać wink
    • sprzedaje na allegro smile
      mnie obcieraja kazde buty sad na piecie mozna przykleic taka zapietke silikonowa np scholl
      --
      MÓJ BLOG O SZYCIU & HANDMADE

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.