• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

maszynka do robienia lodów - warto kupić? Dodaj do ulubionych

• 20.05.11, 10:38
    Witam. Chodzi za mną chęć/przymus kupienia maszynki domowej do kręcenia lodów. Latem zjadamy z rodzinką ocean lodów i dobrze/taniej/zdrowiej byłoby je robić samemu. Czy ktoś z Was używa takiej maszynki i jest zadowolony z efektów?
    --
    pomóż nakarmić głodne dzieci... www.pajacyk.pl
    Edytor zaawansowany
    • 20.05.11, 20:55
      Używam i jestem zadowolona z efektów, -ale ani zdrowo, ani tanio-tylko "wiem co jem" big_grin
      • 20.05.11, 21:12
        ja mam foremki z ikei podobne do tych
        produkty.ikea.pl/p14742/foremka-do-lodow
        Robię lody dla dzieci wodne z soków owocowych , kupuję sok w kartonie w biedronce wlewam do foremek . Wczoraj były pomarańczowe , dziś mrożą się bananowe . Możliwości jest nieskończenie dużo . Można dodawac do soku kawałki owoców .
        • 21.05.11, 22:30
          Eeee tam, dla mnie lody to takie z bitą śmietaną, orzechami, diabli wiedzą czym jeszcze. Nie cierpię lodów ale pożeracze lubią.
          Przyjrzałam się kilku pierwszym maszynkom, które mi Allegro wyrzuciło.
          A tam trzeba: 2h schładzać ten pojemnik/garnek, potem mieszaninę wlać do miski i mieszać, do zamrażarki i czekać, wyjąć, mieszać i znów do zamrażarki, znów wyjąć i mieszać...

Usnęłam w połowie czytania.

To faktycznie tak wygląda??
          Jak te lody się robi?
          Bo jeśli tak, to ja lecę do sklepusmile
          Po gotowe, oczywiściesmile

--
          "Kiedy inni mają wobec człowieka oczekiwania, których nie jest sposób zrealizować, musi on na nowo wyznaczyć swoje cele i iść własną drogą. Dzięki temu przynajmniej ktoś będzie zadowolony"
          • 22.05.11, 09:57
            pitahaya1 napisał:

> Eeee tam, dla mnie lody to takie z bitą śmietaną, orzechami, diabli wiedzą czym
            > jeszcze. Nie cierpię lodów ale pożeracze lubią.
            > Przyjrzałam się kilku pierwszym maszynkom, które mi Allegro wyrzuciło.
            > A tam trzeba: 2h schładzać ten pojemnik/garnek, potem mieszaninę wlać do miski
            > i mieszać, do zamrażarki i czekać, wyjąć, mieszać i znów do zamrażarki, znów wy
            > jąć i mieszać...
            >
            > Usnęłam w połowie czytania.
            >
            > To faktycznie tak wygląda??
            > Jak te lody się robi?
            > Bo jeśli tak, to ja lecę do sklepusmile
            > Po gotowe, oczywiściesmile
            >

Maszyna do lodów chroni Cię przed wyciąganiem z zamrażalnika i mieszaniembig_grin

Mam maszyne, której sam wkład przechowuje się w zamrażalce(mam go tam na stałe).
            W misce mieszam-puszkę mleka skondensowanego niesłodzonego z cukrem pudrem i ekstraktem z wanilii,-dodaję przetarte owoce-miksuję 3 minuty i wkładam do maszyny do lodów wkład, nalewam mieszankę i ona robi resztę.Lody sa ukręcone za ok 30 minut .Potem resztę niezjedzoną przekładam do pojemnika i wkładam do zamrażalki i już.

• 22.05.11, 12:17
              Mozesz wkleic linka ze swoja maszynka do lodów, bo nie wiem jaką kupić smile
              --
              Sorki za pisownię ale mam rękę w gipsie...
              • 22.05.11, 12:51
                ja bym tez chciała!
              • 22.05.11, 12:58
                Swoją upolowałam na Allegro-wyglada mniej więcej tak:
                cgi.ebay.de/Eismaschine-Eiscremeautomat-Philips-HR-2304-70-HR2304-/390314773767?pt=DE_Elektronik_Computer_Haushaltsger%C3%A4te_Kleinger%C3%A4teK%C3%BCche_PM
                Tu ich więcej:
                einkaufstipps.ebay.de/business-industrie/eismaschine/philips-eismaschine.htm
                Do zamrażalnika nie wkłada się całego, tylko na samym dole jest okragly wkład z żelem(nie zajmuje dużo miejsca w zamrażalce.
                • 22.05.11, 15:58
                  Znalazłam w 1 sklepie cena 210 zł. Lubie kupowac sprawdzone rzeczy , bo nie ma niespodzianek wink Dzięki smile
                  --
                  • 22.05.11, 16:19
                    ten wkład z żelem to jakie ma wymiary tak mniej więcej?
                    Czytałam że w niektórych modelach trzeba wkładać cała miske a ja mam lodówkę w zabudowie i dlatego zawsze pełen zamrażalnik ;P
                    --
                    • 23.05.11, 10:40
                      Średnica 18cm, wysokośc 6cm, na środku taki cypelek ok 2cm.
                      • 23.05.11, 12:00
                        To kupie ten model...już sie cieszę na lody!
                        --
                        • 25.05.11, 11:43
                          dzięki , ja tez kupie , tez mam mały zamrażalnik i mała lodówkę , ale to wejdzie !
                          Kocham lody , a te kupowane są coraz gorsze i strasznie przesłodzone !
                      • 25.05.11, 15:31
                        Chciałam zamówić w Pixmanii bo nigdzie indziej nie ma.
                        Oni wysyłaja z Paryża i nie ma mozliwości zapłacenia za przesyłke przy odbiorze więc, nie zamówiłam . Poczekam może na Allegro będą...lub kupie sobie ja w Niemczech.Nigdy nie robie przedpłat...ech
                        --
                        • 25.05.11, 15:47
                          zamierzam tam kupić .Często płace wcześniej na konto , nigdy nie było problemu , szczególnie jeżeli to nie jest jednorazowa jakaś "firma-krzak".Ale popatrzę w swoim mieście, na allegro nie widzę.
                          • 25.05.11, 16:55
                            Polujcie, może ktoś znowu wystawi-moja była nowa nieużywana, ale bez gwarancji-wylicytowałam za trochę ponad stówkę.
                            W sumie to naprawdę dziwne, że u nas nie ma takich maszynek-roomba jest i inne wynalazki też a takich urządzeń jak na lekarstwo.
                            Ja bym chętnie jeszcze jeden wkład dokupiła....
                            • 26.05.11, 17:14
                              Napisałam 2 odpowiedzi w e-bay kleinanyeigen. Jest kilka philipsów jeden za 15 Euro i 1 za 30 euro, kilka razy użyte, więc super cena wink
                              Zobaczymy może się uda kupić ją i to w dodatku taniej!

> Ja bym chętnie jeszcze jeden wkład dokupiła....
                              Fakt mozna by było zrobić 2 rodzaje lodów jeden po drugim, a tak trzeba czekać, aż się zamrozi wkład. Niektóre maszyny na e-bay miały 2 krązki do zamrażania w zestawie, i były też podwójne maszynki (no ale to juz sa większe ) , szkoda miejsca w mniejszych kuchniach.

--
                              • 27.05.11, 17:37
                                to chyba starszy model od twojej? Mam nadzieje że będzie tak samo dobra!
                                kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-detailansicht.html?adId=26758656
                                --
                                • 27.05.11, 18:49
                                  johana75 napisała:

> to chyba starszy model od twojej? Mam nadzieje że będzie tak samo dobra!
                                  > kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-detailansicht.html?adId=26758656

Moja jest wizualnie identyczna-był rysunek lodów-ale nie wiem w jakich kolorach, bo się w zmywarce wymył-teraz tylko zarys został.
                                  • 27.05.11, 22:35
                                    Znalazłam jeszcze taką:
                                    kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-detailansicht.html?adId=20013427
                                    tj. nowszy model ale przeczytałam niemieckie recenzje że przy robieniu lodów dietetycznycch robi się jakby taka zamrozona skorupa , a reszta jest dalej płynna. Pokrywka wyskakuje bo jest inaczej mocowana...za słabo. Wie zrezygnowałam szkoda bo miała 2 krązki do zamrożenia...

Czy rozibłas lody dietetyczne na bazie jogurtu? czy tak samo dzieje się w twojej maszynie do lodów?

--
                                    • 28.05.11, 09:09
                                      johana75 napisała:

> Znalazłam jeszcze taką:
                                      > kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-detailansicht.html?adId=20013427
                                      > tj. nowszy model ale przeczytałam niemieckie recenzje że przy robieniu lodów di
                                      > etetycznycch robi się jakby taka zamrozona skorupa , a reszta jest dalej płynna
                                      > . Pokrywka wyskakuje bo jest inaczej mocowana...za słabo. Wie zrezygnowałam szk
                                      > oda bo miała 2 krązki do zamrożenia...
                                      >
                                      > Czy rozibłas lody dietetyczne na bazie jogurtu? czy tak samo dzieje się w twoje
                                      > j maszynie do lodów?
                                      >

Dietetycznych nie robiłam nigdy-zawsze gdzieś tam w tle była jakaś ilość śmietanki 30% (wcześniej jeszcze 36% ) mieszałam czasami z jogurtem pół na pół,albo ze śmietaną ... lody ukręcają się normalnie, ale są twarde jak beton po zamrożeniu.
                                      Dietetyczne moje są z mleka skondensowanego-bo tylko 7,5% tłuszczu big_grin i są miękkie.
                                      Pokrywka nie odpada, bo jest na "klik".

Musisz sama potestowac i zobaczyć co i jak-byc może wystarczy tylko łyżka 30% śmietanki i reszta jogurtu, aby nie robiła się skorupa.
    • 30.05.11, 12:12
      W Lidlu mają być.
      • 30.05.11, 21:03
        I w Tchibo - pod koniec czerwca.
        • 31.05.11, 07:26
          A skąd wiesz, że w tchibo będą? Masz jakiś podgląd w ich przyszłościową ofertę?
          • 31.05.11, 09:30
            Byłam ostatnio w sklepie pilotażowym smile Mam katalog - w sklepach pilotażowych te maszynki są od dziś. Będzie też maszyna z własnym agregatem, niestety bez ceny bo tylko w internecie, do zamówienia od 22 czerwca. A ta zwykła maszynka jest za 149 złotych.
    • 01.06.11, 10:03
      nie warto bo potem trzeba sie odchudzać smile
      --
      MÓJ BLOG O SZYCIU & HANDMADE
    • 06.08.11, 18:23
      "Uznano, że do lodów wcale nie trzeba używać śmietanki, tylko jakiegoś innego tłuszczu. Na opakowaniach pisze się "tłuszcz roślinny", czyli olej palmowy utwardzany chemicznie. Surowiec 4-5 razy tańszy od śmietanki - wyjaśnia prezes spółdzielni Krzysztof Jankowski."

wyborcza.biz/biznes/1,101716,10038830,Ile_to_kosztuje_i_dlaczego_tak_drogo___lody.html
      Wygląda ze jednak warto uncertain
      • 06.08.11, 20:49
        a kupił ktoś te maszynkę z Tchibo? Interesuje mnie jaka wysokość ma ta cześć którą się wkłada do zamrażalnika. Pytałam o to na internetowej stronie Tchibo, ale jakoś nie odpowiadają ...
        • 08.08.11, 14:16
          Ja mam zmierzę Ci jak będę w domu baa mogę Ci nawet odsprzedać po okazyjnej cenie. Użyłam jej kilka razy. Ja mam trzy szuflady w zamrażarce i w każdej się mieści ale po powrocie ci napiszę ile ma cm
          --
          "Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle" by dzidaa
          http://img1.jurko.net/Chick3.gif

51%Angel 49%witch wink
          • 08.08.11, 16:14
            aha,
            w porzadku, poczekam ...bardzo bede Ci wdzieczna!
            • 08.08.11, 18:19

--
              "Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle" by dzidaa
              http://img1.jurko.net/Chick3.gif

51%Angel 49%witch wink
              • 09.08.11, 10:33
                dzięki! niestety to o dwa centymetry za dużo.
                Zobaczę czy w Lidlu znajdę , bo tamta jest niższa!
    • 07.08.11, 18:32
      ja bym strasznie chciala miec taka maszyne ale boje sie, ze zrobilabym sie strasznie gruba bo uwielbiam domowe lody smile
      --
      MÓJ BLOG O SZYCIU & HANDMADE
      MOJE SUKIENKI NA PAKAMERZE
      • 09.08.11, 10:50
        No nie bój się. Wg odważniejszych dietetyków od lodów nic nie utyjesz pomimo ich kalorii. Organizm zużywa olbrzymie ilości energii aby moc strawić lody (musi je najpierw podgrzać do właściwej temperatury i właśnie na to podgrzewanie zużyje tyle kalorii ze dostawa nowych nic nie zdziała). Czyli pałaszujmy ze smakiem - im zimniejsze tym lepsze....
        --
        pomóż nakarmić głodne dzieci... www.pajacyk.pl
        • 21.08.11, 21:04
          zachęcona kupiłam te maszynkę do lodów Philipsa ( dzięki za podanie wymiarów wkładu , faktycznie mały !) i już mi Pixmania przysłała, i już zrobiłam próbę , ale nie jestem zadowolona. Owoce zmiksowane które dodałam do ubitego mleka sklondensowanego w trakcie zamarznięcia , w zamrażalniku opadły mi na dno i zamarzły na kamień .reszta , czyli mleko z wanilia w porządku było. Co zrobiłam źle ? Ktoś mi poradzi ?
          • 21.08.11, 21:36
            Ło matko - to co Ty kupiłaś??
            U mnie pojemnik mrozi się sam w zamrażarce, następnie wyjmuję go, dokładam silnik z łopatkami, wlewam masę i lody robią się na stole.
            Czy gotowe lody rozwarstwiły Ci się jak je po zrobieniu włożyłaś do zamrażalnika w innym opakowaniu??
          • 21.08.11, 22:14
            bestraga napisała:

> zachęcona kupiłam te maszynkę do lodów Philipsa ( dzięki za podanie wymiarów w
            > kładu , faktycznie mały !) i już mi Pixmania przysłała, i już zrobiłam próbę ,
            > ale nie jestem zadowolona. Owoce zmiksowane które dodałam do ubitego mleka sklo
            > ndensowanego w trakcie zamarznięcia , w zamrażalniku opadły mi na dno i zamarzł
            > y na kamień .reszta , czyli mleko z wanilia w porządku było. Co zrobiłam źle ?
            > Ktoś mi poradzi ?

Przeczytałam kilka razy ale i tak nie wiem o co chodzi big_grin
            Po kolei
            1.Wkład trzymamy w zamrażalce najlepiej 24 godziny (a jeszcze lepiej 48 godzin)
            2.W misce(osobnej) mleko skondensowane chwilkę miksujemy, aby zrobiło się puszyste dodajemy cukier i owoce(zmiksowane wcześniej-czyli mocno rozdrobnione najlepiej na papkę (i wanilię, albo bez), a dla zachowania koloru dodajemy pare kropel cytryny lub trochę kwasku cytrynowego i znowu chwilkę miksujemy.
            3. Do maszyny wkładamy zamarznięty wkład, wlewamy wymieszane z owocami mleko i włączamy maszynę.
            4. Po ok 30-40 minutach(w zależności od maszyny )mamy ukręcone lody.
            To czego od razu nie zjemy wkładamy do pojemnika i do zamrażalki. Lody z mleka skondensowanego zawsze są miękkie,po wyjeciu z zamrażalki, ze śmietanki 30% wychodza twarde.
            • 21.08.11, 23:00
              przemyślałam, myślę ze wkład nie był dosyć zamrożony, bo lody po 40 minutach nie były mroxne , tylko po prostu chłodne i trochę płynne. przełożyłam wiec je do pojemników i włożyłam do zamrażarki. Po wyjęciu własnie zobaczyłam że owoce opadły na dno. Wkład był w zamrazalniku za krótko chyba, około 24 godzin. A czy temperatura w zamrażalniku ma duże znaczenie ? Miałam nastawione na "średnio". Dzięki z dodatkowa instrukcje !
              • 22.08.11, 08:54
                Ja chyba też nie mam maxymalnego zamrażania(mam na 3 w skali do 6)-stąd to 48 godzin uważam, za lepsza opcję.
                I u mnie początki jak sobie przypominam też były takie jak u Ciebie-masa była wodnista , bo człek chciał już od razu robić-dzieciaki marudziły, a tu jednak trzeba poczekać aż wkład się zamrozi. Potem będzie lepiej, bo wkład nigdy całkowicie się nie "upłynni", będziesz go po prostu domrażała.
                • 22.08.11, 10:36
                  aha, pewnie o to chodzi , ze byłam niecierpliwa.Będe próbowała dalej !
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.