Dodaj do ulubionych

Pelargonie - nawiozić? Czym?

26.05.11, 09:22
Co roku sadze pelargonie w ziemi do pelargonii i wspaniale mi się rozkrzewiały, stały bez specjalnej pielęgnacji do pierwszych mrozów. Tylko podlewałam wodą. W związku z tym nie nauczyłam się o nawożeniu - czym nawozić i kiedy.

W tym roku wszystko robię tak samo:
te same warunki zewnętrzne (nasłonecznienie itp - stoją w tym samym miejscu)
taka sama ziemia
sadzonki od tej samej pani-ogrodniczki.


Posadziłam w sobotę, widzę ze na kilku krzaczkach listeczki jakieś przywiędłe, jak oberwę to pojawiają się nowe przywiędłe. Może były zbytnio nawożone u ogrodniczki?

Jakieś nawożenie zastosować? Co mi radzicie, WDPD?
Edytor zaawansowany
 • budzik11 26.05.11, 09:32
  Nawóz do kwiatów kwitnących albo specjalny do pelargonii (np. taki: www.florovit.pl/florovit-nawoz-do-pelargonii-p24.html) - w każdym sklepie ogrodniczym kupisz. A stosowanie - jak napisali na opakowaniu. Liście nie więdną z braku nawozu (brak nawozu spowoduje ew. wolniejszy i słabszy wzrost, mniej obfite kwitnienie).
 • claratrueba 26.05.11, 10:09
  Podejrzewam, że Twoje pelargonie zostały przechłodzone w wyniku nagłych przymrozków. Dlatego nowe liście rozwijające się z uszkodzonych zawiązków są przywiędłe. Dokładnie to samo opisuje moja sąsiadka, która pospieszyła sie z sadzeniem. Podobny problem ma moja pani ogrodniczka Na to nic nie poradzisz, trzeba poczekać aż wykształca się nowe, nieuszkodzone zawiązki. Z nawożeniem ja zawsze czekam do czerwca, aż roślinka skonsumuje nawóz z hodowli. Potem florovit do pelargonii. Czasem wcześniej stosuję zwykły humus w płynie jeśli roślinki jakoś cherlawo rosną.
 • amica24 26.05.11, 10:14
  claratruebo, one nie były przywiędłe jak kupowałam i sadziłam. Przywiędły już po posadzeniu, a od soboty (20 maja) przymrozków nie było.

  Myślałam tak jak Ty, że nawożenie to jak się już porządnie ukorzenią. Ale może trzeba je ratować, zanim wszystko przywiędnie?
 • budzik11 26.05.11, 11:42
  A jesteś pewna, że one są dobrze ukorzenione? Czasem nieuczciwi ludzie wtykają po prostu ułamane gałązki do pojemniczków.
 • kotka.szrotka 27.05.11, 10:07
  W takim stanie ich nie nawoź. Jak zaczną rosnąć i będą silniejsze to zacznij. Teraz nawożenie je dobije. Tylko podlewaj ale nie zalewaj, pelargonie mogą mieć czasami sucho. Ich stan może wynikać właśnie z tego, że za bardzo były podlewane a może zaraz po przesadzeniu trochę słońce je przypiekło. Poczekaj parę dni, ostatecznie wymienisz. A z nawozów to Substral do kwiatów doniczkowych i balkonowych, taki w zielonej butelce. Nawozić wg opisu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka