Dodaj do ulubionych

Wymiana akcesoriów do gotowania

12.07.11, 15:54
Czas na wymianę noży i różnych chochli. Zamierzam kupić zestawy, ale trudno mi wyszukać odpowiednie.
Używam na co dzień kilku noży: szefa kuchni, do chleba, do mięsa, do filetowania, do wszystkiego, do obierania, do krojenia miękkich warzyw (z drobniutkimi ząbkami), do smarowania. Brakuje mi do sera (taki z dziurami). Chętnie widziałabym noże w bloku, ale tylu (9) nie znalazłam. Do gotowania używam łyżkę wazową, cedzakową, płaską podłużną do mięsa i sosu, widelca do mięsa. Dziwnej łyżki wazowej z dzióbkiem i zębatej do makaronu nie używam. Brakuje mi pędzla do patelni i takich szczypiec z zębami. Mam tez teflon – łyżka, łopatka, widelec i płaskie szczypce.
Czy warto kupować to czego mi brakuje? Czy to się sprawdza? Znacie może zestawy zawierające wszystko czego szukam, czy muszę składać z kawałków?
Obserwuj wątek
    • lirio Re: Wymiana akcesoriów do gotowania 12.07.11, 16:57
      Noży używam 2 i obieraka, teraz właśnie sobie kupiłam zamiast tych dwóch jeden cudowny nóż do wszystkiego.
      W temacie łyżek i widelców do gotowania - nie mam miejsca i nie chce mi się mieć wszystkiego. Lubię, gdy można kupić takie gadżety na sztuki, bo są rzeczy, których nie chcę.
      Poza tym nie lubię porozwieszanych rzeczy na relingach i mam je w szufladzie - dzieki temu nie musi być identyczny komplet. W danym komplecie nigdy nie było tak, że podoba mi się wszystko.
      Szczypce metalowe z zębami mi nie pasowały - masakrowały patelnię i były nieporęczne. Kupiłam kiedyś słoik do ogórków i tam były takie drewniane do łowienia ogórów - do kotletów idealne wink
      • grejdi Re: Wymiana akcesoriów do gotowania 12.07.11, 17:13
        Też mam w szufladzie, i każda kupowana indywidualnie. I jeśli mam jakieś zastrzeżenia do jakiegoś modelu, to żegnam się bez żalu, i sprawiam sobie następny. A gdyby był komplet to pewnie szkoda by było wyrzucić, a zepsute nerwy i tak bym miała. Wiem, wiem, mało to logiczne, ale do rzeczy. Identycznego kompletu nie posiadam. I nie chcę mieć.
      • annakate Re: Wymiana akcesoriów do gotowania 12.07.11, 17:16
        szczypce mam bez zębów, całe metalowe (bywają też z nylonowymi końcowkami) - i odkąd są nie wyobrażam sobie kuchni bez nich. Służą do przekładania rzeczy na patelni, w piekarniku, łowienia włoszczyzny z rosołu, wyjmowania gotowanych jajek oraz tysiąca innych rzeczy (wyciągania kocich piłek spod kanapy...). Nie widzialam w zestawach, kupione były w kauflandzie, potem widziałam jeszcze w jakims markecie.
    • allija Re: Wymiana akcesoriów do gotowania 12.07.11, 22:23
      Niedawno kupiłam w Lidlu blok 10 noży. 5 z nich od razu i bez żalu wywaliłam - nóż do chleba, zastapiłam swoim z podobna rączką. Ten z Lidla był dużo gorszy. Wyjęłam takze 4 małe nozyki do steków wkładajac w to miejsce 4 małe, i w ładnych kolorach, nożyki do warzyw i owoców. Nozyki są specjalnie profilowane i bardzo wygodne, kupione ongiś w Tchibo. Duzo łatwiej za ich pomoca wykrawa sie ogryzki z jabłek czy też zdrewniałe cześci z pomidora. Nie wiem jak dotychczas bez tych nozy funkcjonowałam. W twoim zestawie brakuje mi takich właśnie nozyków.
      Resztę akcesoriów trzymam także w szufladzie. Oprócz różnych łyżek wazowych jest tam takze łyżka - ubijak do pure, u mnie też często używana, a której u ciebie brak.
      • agat-a52 Re: Wymiana akcesoriów do gotowania 13.07.11, 11:34
        fabrykaform.pl/kuchnia_akcesoria_kuchenne-k380_305.html
        W tschibo mają bardzo dobrej jakości towar. W podanym linku, też można sobie skompletować detale. U nas we Wrocławiu jest dużo sklepów z ekskluzywnymi akcesoriami kuchennymi, pewnie w każdym mieście można taki znaleźć.
        --
        http://i44.tinypic.com/5e70ok.gif
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka