Dodaj do ulubionych

jak przechowywać paragony ?

17.07.11, 20:27
aby przez dwa lata pozostały czytelne? Mam dwa świeżutkie paragony na buty, dwa lata gwarancji. Jak je przechować , żeby nie wyblakły, bo tylko oryginały są podstawą gwarancji.
Nie żadne ksero wraz w wyblakłym paragonem,.... tylko oyginał.
Słyszałam coś o lodówce , ale ekspedientka w sklepie popatrzyła na mnie z politowaniem.
Jak przechowujecie paragony?
Edytor zaawansowany
  • lirio 17.07.11, 20:59
    W pudełku po butach - mam takie w szafie gdzie wrzucamy paragony, potwierdzenia z poczty itp.
  • ja.dorcia 17.07.11, 21:08
    Różnie - w teczce, w pudełku po butach, luzem w szufladzie... ogólnie wychodzę z założenia, że jeżeli paragon wyblaknie, to jest to problem sprzedawcy, a nie mój. Poza tym, jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby mi z tego powodu odrzucili reklamację.
    Paragony blakną pod wpływem światła.
  • nuova 18.07.11, 08:08
    > Paragony blakną pod wpływem światła.

nieprawda. moje paragony hoduję w szafce, nie mają dostępu do światła a blakną.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/ac589a306b.png
  • kreatywneszycie.pl 17.07.11, 21:29
    mozna skserowac i przypiac do kartki ten paragon, zeby nie bylo watpliwosci, bo mzoe sie oakzac ze sprzedawca nie przyjmie wyblaklego paragonu bo jaka moze miec pewnosc ze to "jego" paragon?
    --
    www.kreatywneszycie.pl/blog
  • kasiak37 17.07.11, 23:20
    ja trzymam wszystkie potrzebne paragony w szufladzie i nic sie z nimi nie dzieje,caly czas sa czytelne.
    --
    Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forumwink
  • katarzynadudek7 18.07.11, 10:57
    1. Jeśli tylko jest możliwość biorę FV imienną
    2. Paragon kseruję, zszywam razem kopię i oryginał a kopię potwierdza mi sklep pieczątką.
    Tak czy siak prawda jest i tak jedna : wszystko się psuje tydzień po gwarancji tongue_out

--
    http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0NrQ0MFOyBlwwFXUC0Q,,42.png
  • baas1 18.07.11, 11:11
    > Tak czy siak prawda jest i tak jedna : wszystko się psuje tydzień po gwarancji
    >
    Święta prawda
  • iksigrekzet111 18.07.11, 11:13
    Te paragony psuja się tez od ... ciepła. Trzymaj je więc z dala od miejsc gdzie jest cieplej (np odpada szafka nad lodówka, nad okapem, w pobliżu piecyka, ciepłych promieni słonecznych, odkładanego żelazka itpitd
    --
    pomóż nakarmić głodne dzieci... www.pajacyk.pl
  • ksiezniczkaa 19.07.11, 15:35
    wystarczy w razie potrzeba przeprasowac paragon zelazkiem i wszystko wraca

sprawdzone
  • ja.dorcia 19.07.11, 16:59
    To zależy od papieru. Te, które są drukowane na papierze termoczułym (np potwierdzenia z terminali płatniczych) po takiej akcji zrobią się całe czarne. Również przetestowane smile
  • jolla7 21.07.11, 23:19
    wszystkie paragony zawijam w folię aluminiową i trzymam na drzwiach lodówki , możecie mi wierzyć ostatnio je przeglądałam i najstarszy z 2005 r. wygląda jak nowy.
  • my_valenciana 22.07.11, 17:59
    A mnie ostatnio oszukano na butach i gdyby nie to, ze wcześniej wysłałąm ksero sprzedawcy to nic bym nie zdziałałam, bo po 3 miesiącach od zakupu paragon był zupełnie czysty - nic nei dało się z niego odczytać.
    --
    Mały demon 14.01.2009
  • misiowazona 14.05.15, 16:34
    Pomijając kwestie spamu, sam pomysł wydał mi się niezły, ale zaraz pomyślałam sobie, że to jest już podawanie Wielkiemu Bratu na wielkiej srebrnej tacy wszystkich danych o sobie. Zainteresowane instytucje z łatwością dowiedzą się jakie są czyje preferencje zakupowe, na ile go stać itp. Poufność danych w chmurze, to nie poufność. Niedawno była afera ze zdjęciami jakichś durnowatych gwiazdek, co to robiły sobie zdjęcia ginekologiczne i trzymały w chmurze...
  • squirk 14.05.15, 16:47
    misiowazona napisała:

> Pomijając kwestie spamu, sam pomysł wydał mi się niezły, ale zaraz pomyślałam s
    > obie, że to jest już podawanie Wielkiemu Bratu na wielkiej srebrnej tacy wszyst
    > kich danych o sobie.

Już od dawna nie ma co się łudzić że jesteśmy w tej kwestii bezpieczni.
    Rozmawiałam z koleżanką na FB, na profilu, o dobieraniu dzieciom butów (mnie dobrano źle i przez całe lata miałam potem problemy) - dzień później zaczęłam dostawać na FB propozycje dołączenia do grup "dzieckowych" a mailem przyszły dwie promocje butków.
    smile

--
    Chaotyczna neutralna.
  • ciotka.aka 14.05.15, 18:51
    pierwszy raz spotykam się z opinią, że musi być oryginał - masz udowodnić, ze zakup jest z danego sklepu nie ważne czy ksero, czy wydruk scanu. Swoje scanuję, ale trzymam na dysku w komputerze.
    --
    razem
    Stasiu i Adaś
  • ajosowski 06.02.19, 19:12
    Paragony są ze specjalnego papieru podgrzejesz wrazie co go nad świeczką by zczerniał i znowu będzie czytelny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.