• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Zapach stęchlizny w butach Dodaj do ulubionych

• 18.07.11, 10:41
    Nie moich, smile
    Jak sobie z nim poradzić? Czy jedynym wyjściem jest wyrzucenie takiego obuwia?
    Zaawansowany formularz
    • 18.07.11, 11:36
      może spróbuj formaliny - powinna zabić zapach i ewentualne grzyby
      --
      Jestem na dwóch dietach - na jednej byłam cały czas głodna.
      • 18.07.11, 11:38
        Ozonowanie
      • 18.07.11, 12:08
        Dziękuję. A jak się jej używa?
      • 01.08.11, 14:11
        Są w sklepach (obuwniczych na przykład) specjalne dezodoranty do obuwia, które mają na celu zneutralizowanie zapachów, mają też działania przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, poza tym, że ładnie pachną. Po prostu zainteresuj się tym, powinno pomóc. Oprócz wyprania butów i ich wietrzenia oczywiście...
    • 18.07.11, 12:12
      jeśli to obuwie materiałowe to wyprać i wystawić na słońce . Jeśli skórzane to porządnie wyczyścić , od wewnątrz przetrzeć delikatnie wodą z octem i wystawić na powietrze . Można również do środka włożyć kawałki cytryny na noc . A taką kropka na I po zabiegach pielęgnująco-czyszczących jest zastosowanie spreju firmy Kiwi .

Pozdrawiam
      julk_a33
    • 18.07.11, 12:15
      Jakie to buty - jeśli sportowe to może wyprać.
      Jeżeli nie to wystawić buty na balkon - jak jest ciepło i słonecznie, oczywiście nie na słońce bo mogą wyblaknąć. Grzyb nie lubi słońca i suszenia. Dodatkowo kupić dezodorant do stóp - mają czynnik przeciwgrzybiczy i porządnie wypryskać przez i po ekspozycji na balkonie.
      Może pomóc olejek z drzewa herbacianego - ma silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze - ja wkładam do butów po sezonie ręczniki kuchenne, a w nich zawinięte kawałki gazy skropione tym olejkiem - tylko właściciel butów musi tolerować ten zapachwink olejku nie lać bezpośrednio do buta - zostaną plamy.
      Kiedyś napachałam suszonej lawendy (w woreczkach) w buty, które śmierdziały chemicznie "nowością" i przeszło, ale pachniały dość długo i upierdliwie lawendą.
    • 20.07.11, 13:52
      Wypierz, a potem wysyp wnętrze sodą oczyszczoną.
      --
      ich4pory.blogspot.com
      "Pływanie pod prąd wyrabia mięśnie." (Z. Herbert)
    • 01.08.11, 15:34
      a ja polecam takie specjalne wkładki zapachowe do butów z Rossmanna Takie jak te. Sprawdzają się rewelacyjnie - oczywiście pod warunkiem systematycznego wkładania wkładek po przyjściu do domu smile W czasie wyjścia wkładki lądują w butach chwilowo nie noszonych. Dodatkowo kupuję w Rossmannie wkładki pochłaniające zapachy i wilgoć. Odkąd łączę te dwa sposoby skarpetki - zwłaszcza męskie po całym dniu są pachnące smile
      --
      Pozdrawiam Justa
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.