Dodaj do ulubionych

zwykła sól kuchenna do zmywarki???

02.01.12, 14:04
zabrakło mi takiej soli z przeznaczeniem do zmywarki,
czy może być jak w temacie?
help!
Edytor zaawansowany
  • kasiak37 02.01.12, 14:59
    moze,ale zaraz Ci ja wyplucze bo zauwaz ze sol do zmywarek jest gruboziarnista.
    --
    Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forumwink
  • kamunyak 02.01.12, 15:33
    brednie opowiadasz. Po pierwsze nie każda sól do zmywarek jest gruboziarnista, są i drobne.
    Po drugie zaś sól do zmywarek to nie jest to samo co sól kuchenna. Mogłabyś użyc ew. czystej soli, warzonej, jednak teraz większość to sól jodowana a ta się nie nadaje. Sól niejodowana to z kolei kamienna i jest zanieczyszczona, też się nie nadaje.
    Jeśli skończyła ci się sól to wymyj naczynia bez soli a jutro ją kupisz. Sól jest potrzebna do okresowej regeneracji substancji zmiekczającej, nic się nie stanie jeśli jedno czy dwa mycia będą bez soli. Zastosowanie złej soli może uszkodzić substancję zmiękczajacą.
  • irenazu 02.01.12, 15:34
    Myślę, że jednak nie. Sól do zmywarki ma adnotację, że nie można jaj używać do celów spożywczych i ma inne środki ostrożności niż normalna sól kuchenna. Zapewne coś do niej jest dodawane ale skład można sprawdzić dopiero na stronie (przynajmniej tej soli, którą teraz używam). Nic się nie stanie jak raz umyjesz bez soli.
  • mikams75 02.01.12, 15:48
    o ile da sie wlaczyc bez soli...
  • johana75 02.01.12, 15:46
    Nie. Jak myjesz na tabletkach to możesz umyć kilka razy BEZ soli nic się nie stanie.
  • jestemeco 02.01.12, 18:18
    dzięki za pomoc.
    włączyłam bez soli.
    w najgorszym wypadku umyję jeszcze raz,
    dzięki Wam nie mam już dylematu.

• pamana 03.02.15, 15:58
    Był czas gdzie nie używałam soli wcale, nic się nie działo, zmywarka zmywała jak z użyciem soli.
    Oosbiście nie widzę różnicy, nabłyszczacza tez nigdy nie używałam.
    Do zmywania wcześniej używałam tabletek (róznych), ale nie zawsze tabletka sie rozpuszczała(nie wiem czemu) a teraz proszku.

--
    pichceiknoce.blogspot.com/
  • hamburzanka 06.02.15, 22:30
    nie wszedzie zwykla sol taka tania.
    ja place za 2kg soli do zmywarki 0,75e. za 2kg najtanszej soli zaplacilabym 0,56e ale musialabym jechac do sklepu 10km. kupujac w okolicznych sklepach zaplacilabym 0,76e - czyli wlasciwe tyle samo co za ta do zmywarki.

a gdzie ta sol zmywarkowa taka droga? bo tesco mi pokazuje ze najdrozsza to 6zl/kg
  • kubona 06.02.15, 23:02
    moja zmywarka ma 15 lat pracy w zasadzie bezawaryjnej. coś tam się poluzowało, zostało dokręcone i tyle. o raz podejrzewaliśmy że silnik jej padł, ale na szczęście trzeba było cos tam tylko wyczyścić czy dokręcić.
    od lat 10 karmimy ją zwykła solą kuchenną, nic się nie dzieje. regularnie czyścimy dysze, co jakiś czas puszczamy mycie bez naczyń z jakimś tam preparatem.

--
    KUBA UR. 22 MARCA 2005r. godz 9:10
    mamy swoje skarby, mamy coś czego nie zabiorą namsmile
    nasz punkt widzenia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka