Dodaj do ulubionych

spanie-boląca małżowina uszna

16.04.12, 14:24
Zasypiam na boku i prawdopodobnie śpię w tej samej pozycji dość długo -ucho jest przyciśnięte i budzę się z bólem małżowiny (prawdopodobnie z niedokrwienia). Dzisiaj obudziłam się i ból był okropny przez jakieś 5-10 minut. Poduszkę mam nie za dużą, raczej płaską, no ale w sumie nawet "puchata" pod ciężarem głowy się spłaszczy.Myślałam o poduszce ergonomicznej, która podtrzymuje szyję i głowa tak nie opada, ale ostatnio oglądałam taką w Ikei i jakaś taka chuda była,że nie wiem, czy to coś da. Kiedyś nie miałam tego problemu, dopiero od niedawna, ale jest to dość męczące i bolące przede wszystkim. Czy ktoś tak miał i coś na to poradził?
Edytor zaawansowany
  • aankaa 16.04.12, 15:19
    mam dokładnie ten sam problem sad . Jedyne, co wymyśliłam to między poduchę a głowę podkładam zgięte ramię żeby ucho wypadło "w dziurze". Lata doświadczenia i mogę tak przespać całą noc
  • ja.dorcia 16.04.12, 15:50
    Jak się budzę z bolącym uchem, to generalnie pomaga nakrycie się na uszy kołdrą na jakieś 10-15 minut, samo przechodzi. Tyle, że u mnie to nie zawsze problem tego, że spałam na tym uchu - raz śpię, raz nie, problem na ogół pojawia się jak jest chłodno. U mnie rodzaj poduszki nie ma nic do rzeczy.
  • monika451 16.04.12, 17:49
    mam podobnie, u mnie okazało sie ze to szwankuje staw żuchwowo-skroniowy sad
  • hela6 16.04.12, 20:37
    Własnie u mnie też. Z początku myślałam ze ząb mnie w nocy boli bo bolało pół głowy ze wskazaniem na szczękę.
    Niestety nic mi nie pomaga taki mój urok że jeden staw mam kiepski. Śpię na drugim boku.
  • jojankes 16.04.12, 18:52
    Też tak miałam, ale odkąd kupiłam sobie poduszkę z pianki termoplastycznej nie mam już tej dolegliwości. Wożę ją ze sobą nawet na jednonocne wyjazdy do rodziny czy znajomych.
  • alikate 16.04.12, 19:22
    IKEA ma specjalne poduszki dla śpiących na boku:

www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00125279/
  • budzik11 16.04.12, 20:34
    A małżowina ci się nie zawija? Nie wiem, co by pomogło - spanie w opasce?
  • baas1 16.04.12, 21:27
    Nie zawija się, boli najbardziej na środku, gdzie jest taka wystająca chrząstka i ona jest najbardziej uciskana. A może ja mam uszy jakieś dziwne ?wink. Chociaż pocieszyło mnie (aczkolwiek co to za pocieszenie), że nie tylko ja mam taki problem, chociaż zastanawia mnie, że kiedyś tego nie czułam, dopiero od jakiegoś czasu. Zastanawiam się ciągle nad tą poduszką, o której ktoś też wspomniał, tylko przynajmniej ta w Ikei, którą widziałam i już o niej też wspominałam cienka była.W gazetce Jyska też takie widziałam, wyglądają na grubsze (trzeba by "na żywo" zobaczyć), ale też cena wyższa - coś koło 130 zł. Ale jak ma pomóc, to chyba się zdecyduję, tym bardziej, że mięśnie barkowe też często coś takie zesztywniałe po obudzeniu mam. Ogólnie sypię się chyba, niestety.
  • madzioreck 16.04.12, 21:59
    > Nie zawija się, boli najbardziej na środku, gdzie jest taka wystająca chrząstka
    > i ona jest najbardziej uciskana.

Też tak mam czasem. Najczęściej śpię z ręką pod głową, innego sposobu nie wymyśliłam.
  • kasiak37 16.04.12, 23:24
    problem ze stawami skroniowo-zuchwowymi,mecze sie z tym juz pare lat.Spie tak zeby nie uciskac ucha.
    --
    Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forum.
  • madzioreck 16.04.12, 23:47
    Ale nas nie boli staw, tylko małżowina ucha zgnieciona w czasie spania na boku smile
  • delphismm 23.01.19, 10:38
    Też myślałam że to ucho. W końcu okazało się, że to tak jak u przedmówcy staw skroniowo-żuchwowy. W czasie snu zaciskam za bardzo zęby i jednocześnie nieznacznie przesuwam żuchwę co wywołuje potworny ból ucha własnie w części środkowej tam gdzie jest ta chrząstka i tylko w czasie snu na boku. Mi zaproponowano szynę na zęby relaksacyjną. ( polecam ortodontę smile )
  • dukra4 14.12.17, 20:07
    Śpię akurat na tej poduszce ergonomicznej od pół roku i właśnie od niej zabolała mnie małżowina uszna. Najpierw zaczęła się lekko łuszczyć skóra, potem był ból po zdrętwieniu a ostatnio stan zapalny samej małżowiny. Nie ma żadnego wycieku, tylko bardzo boli po dotknięciu. Dla mnie jest ona za twarda, w czasie snu często zmieniam położenie ciała i bywa, że uciskam zagiętą małżowinę na tej wyższej części. Od 2 dni śpię na zwykłej poduszce i ból powoli przechodzi.
  • misiowazona 16.12.17, 11:32
    A ja dla odmiany przestrzegam przed poduszkami ergonomicznymi z pianki. Nie da się tego uprać, a żeby zachować higienę, trzeba by ją wyrzucać i kupować nową często. Tak, często. Bo jak raz na kilka lat, to namnażają się tam takie ilości bakterii, że powoduje to potem niemożliwe swędzenie głowy. Pot, ciepło, wszystko co się strzepie z włosów i skóry głowy wsiąka z te geste włókna na amen i jest to wylęgarnia bakterii. Sens ma kupienie dobrej poduszki, a taką tym trudniej jest wyrzucić po kilku miesiącach, bo jest droga.Sama zmiana powłoczki nie wystarczy.
  • smutas13 17.12.17, 16:29
    Mam ten sam problem. Od roku podkładam pod ucho krążek z pianki z otworem w środku.
    Krążki są stosowane głównie jako podkładki przeciwodleżynowe.
    Pomaga. Krążek kupiłam w sklepie medycznym. Są różnej wielkości. Na krążek zakłada się
    pokrowiec z delikatnej dzianiny. Pokrowiec można prać.

--
    http://liubavyshka.ru/_ph/46/2/758820493.gif
  • roseanne 17.12.17, 19:34
    to to nie tylko ja tak mam?
    od lat, uszkodzone stawy rzuchwowe, szyna do spania
    jasiek pod szyje

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • dukra4 17.12.17, 21:00
    Obecnie ból minął, do poduszki ergonomicznej nie wrócę, bo szkoda zdrowia. Z moich doświadczeń wynika, że ona nadaje się tylko do spania na baczność a spanie na boku szkodzi.
  • madziulka1982 24.12.17, 21:43
    mam te poduszke z ikea i o ile kregoslup przestal mnie bolec to wlasnie ucho mnie boli czasem od spania na jednym z bokow

--
    Jeśli lubicie kosmetyki, zapraszam madziakowo.blogspot.com/smile
  • lubietocorobie 09.02.19, 20:58
    Mój dentysta polecił mi nakładkę relaksującą na zęby. Odkąd w niej śpię, ból minął i nie wraca.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.