brudzący będen w pralce Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • dopiero co walczyłam ze śmierdzącymi ręcznikami/udało się tabletkami do gardła + suszenie na skwarze/. no i mam nowy problem. mniej więcej rok temu moja 3 letnia pralka zaczęła brudzić ubrania. początkowo myślałam,ze to kwestia nap np w śpioszkach syna, ale wyprałam ręczniki, ktore nie mają nic metalowego i dwa musze wyrzucić. okazało się, że coś mi z bębna wylatuje, jakby brud, taki ciemny i brudzi jak rdza. Jak mogę usnuąć ten brud? macie pomysł?
    • Miałam kiedyś pralkę, kt. brudziła zamiast prać - tzn pranie po wyjęciu z bębna miało jakiś nalot, takie paćki ajkby z błota. Nie wiem czy to była kwestia brudnego filtra czy ogólnej starości maszyny czy jeszcze czegos innego, ale za jaiś czas wymieniliśmy na nową i problem skończył się. Nigdy nie doszłam do tego jaka była przyczyna brudnego prania po praniu...

a-rabka napisała:

> dopiero co walczyłam ze śmierdzącymi ręcznikami/udało się tabletkami do gardła
      > + suszenie na skwarze/. no i mam nowy problem. mniej więcej rok temu moja 3 let
      > nia pralka zaczęła brudzić ubrania. początkowo myślałam,ze to kwestia nap np w
      > śpioszkach syna, ale wyprałam ręczniki, ktore nie mają nic metalowego i dwa mus
      > ze wyrzucić. okazało się, że coś mi z bębna wylatuje, jakby brud, taki ciemny i
      > brudzi jak rdza. Jak mogę usnuąć ten brud? macie pomysł?

--
      "Doświadczenie przychodzi z wiekiem, szkoda tylko, że czasami jest to wieko od trumny" (mądrości forumowe)
      • Od czasu do czasu mam problem z rdzawymi plamkami. Szukalam info na ten temat i znalazlam informacje ze przyczyna moze byc to (u mnie to prawda) ze pierze sie najczesciej w niskich temp, np 40C i uzywajac opcji pranie skrocone.
        Teraz staram sie przynajmniej raz w miesiacu (lub czesciej jesli zauwaze brazowy/czarny nalot w szufladce lub w pralce w miejscu wyjecia szufladki) puscic puste pranie na 90C wsypujac w miejsce proszku sode oczyszczona 1 szklanke lub pol w zaleznosci ile mam w domu. Poza tym czyszcze dokladnie szufladke i miejsce po niej i staram sie jesli mam czas prac na 60C w norlanym, nie skroconym programie.
        Na razie dziala, a soda pieknie czysci smile
        Pozdrawiam !
    • Może spróbuj puścić 1 pranie z pustym bębnem, a potem załaduj brudami i wypierz albo puść pusty bęben (może nie koniecznie całe pranie, ale samo płukanie) i jak masz możliwość to wypuść wodę nie do rur kanaliz., tylko do jakiegoś pojemnika (czystego) i zobaczysz czy coś pływa w tej wodzie wyplutej z maszyny.
      • Nie chcę Cię martwić ale moja pralka tak brudziła jak zaczynały "siadać" łożyska. Nic nawet nie było słychać, że coś im dolega, pralka pracowała normalnie, tyle, że brudziła takim rdzawym nalotem. Potem któregoś pięknego dnia po prostu wydobył się z pralki straszny hałas i było po pralce. Oczywiście prałam wtedy białe rzeczy i wszystko było do wyrzucenia niestety sad
    • Mam to samo sad
      Zauważyłam, że na zewnątrz bęben jest pokryty takim matowym, brudnym nalotem, jakby cienką warstwą zaschniętego brudu (wewnątrz jest czysty i błyszczący).
      Nie mam pojęcia co to za licho ale pozostaje faktem, że kilka ubrań córek nie nadaje się już do noszenia (w niektórych miejscach są upstrzone rdzawymi, okrągłymi oczkami).
      Próbowałam je usunąć vanishem w żelu i arielem w sprayu, nie pomogło.
      Cały bęben z zewnątrz wytarłam do czysta (znowu jest błyszczący) mokrymi chusteczkami dzieciowymi.
      Zobaczymy czy to coś pomoże...
      Ps. Mam pralkę ładowaną z góry więc dostęp do zewnętrznej powłoki bębna jest bezproblemowy.
    • To grzyb, może prałaś w niskich temperaturach.
      Butelka octu do pralki i nastaw na 90 stopni - bez rzeczy - powinno pomóc smile
      • o właśnie to samo chciałam napisać, ale nie wpadłabym na to, że to grzyb być może. Z tym, że ja to bym jakieś ścierki przy okazji wyprała. Ogólnie używam octu zamiast calgonu i zawsze jak wrzucam ścierki to na wysoką temperaturę - niech się wydenzyfekują - i do proszku dolewam octu. Grzyba nie ma, pralka odkamieniona, szmaty czyściutkie - same plusy.

--
        człowiek byłby dużo mądrzejszy, gdyby jako dziecko nie dał sobie wmówić, że jest głupi
        • Mi serwisant mówił, że koniecznie pusty bęben, to się tego trzymam, nie próbowałam nic dorzucać do prania "czyszczącego" pralkę.
          • szkoda, że nie spytałaś dlaczego koniecznie pusty - teraz się pewnie nie dowiemy.
            Mnie się wydaje (ale to tylko tak mi się wydaje), że jak byś wrzuciła normalne rzeczy, bo by mogły jechać octem, ale ścierkom to akurat nie przeszkadza.

--
            człowiek byłby dużo mądrzejszy, gdyby jako dziecko nie dał sobie wmówić, że jest głupi
    • Moze sprobuj puscic pralke na pusto z preparatem do czyszczenia pralek. Jesli to nie pomoze, moga to byc lozysta jak juz napisano...Pewnie bez serwisowania sie nie obedzie sad

--
      Jak za posiadanie penisa będą przyznawać rentę, to ja będę wtedy honorować wyjaśnienia "czego ty oczekujesz, to przecież facet".by falka32
    • W pralkach po każdym praniu trzeba wycierać uszczelki do sucha dokładnie w zakamarkach i nie zamykać pralki, to nie będzie grzyba, od czasu do czasu czyścić filtr, stosować calgon to nie będzie osadów.
      • W ogóle to ja pościel i ręczniki (osobno jakoś mi wychodzi, bo mam małą pralkę) piorę na 70 stopniach i nie mam żadnych osadów w pralce. Także nie trzeba puszczać prali a 95 stopni, ale raz na jakiś czas na chociażby te 70. No i oczywiście, drzwiczki od pralki są non-stop otwarte.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.