robot kuchenny z sokowirówką Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam. Planuję zakup robota kuchennego, który miałby funkcję sokowirówki. Znalazłam takie dwa modele Kenwood Multipro FP 925 i Philips HR7775/00. Czy któraś z Was miała do czynienia z którymś z nich? Zależy mi żeby sokowirówka dobrze odciskała sok i nie przepuszczała za dużych kawałów owoców. Zakup osobnej sokowirówki nie wchodzi w grę, bo nie mam miejsca w kuchni na tyle sprzętów.
    • Mam Brauna z sokowirówką, wkładka wygląda jak w zalinkowanym przez Ciebie Kenwoodzie.
      W sumie to mam napady sokowe co kilka miesięcy (zimą), trwają tydzień czy dwa i sprawa się zamyka wink. Dobrze (wydajnie) robi się sok z marchwi, jabłko gorzej, a np. banan czy kiwi zupełnie zostaje rozciapane w koszyku i nic z niego się nie wyciska. Koszyczek dość szybko się wypełnia (starcza na wyprodukowanie 350ml soku z marchwi), można jednak z niego wywalić do kosza "wytłoczyny" i dorobić jeszcze porcję bez konieczności mycia. Mycie koszyczka łatwiejsze niż w sokowirówce. Mniej więcej tak samo działała tania sokowirówka z allegro, działanie tej uważam za zadowalające.
      Do cytrusów (pomarańcza, grejpfrut) zdecydowanie używam wyciskarki też z zestawu.

Całością jestem zachwycona - szatkuję sałatki, cukinię na leczo, ścieram ziemniaki na placki, robię zupy kremy, dipy, koktajle owocowe, ciasto na naleśniki, używam jako "maszynki" produkcji mielonego czy pasztetów. Stoi na blacie, nie jest chowany, używany codziennie.
      • ja mam robot (zwany przeze mnie kombajnem) siemensa, z funkcją sokowirówki i innymi bajerami. I mam też mocną sokowirówkę zelmera, efekt pracy tych urządzeń? sokowirówka odciska na wiór, sok można robić bez końca bo nic się nie zapycha, a w kombajnie niestety efekt zdecydowanie gorszy
        • popieram mam robota z MPM julia - sok spoko ale w starej sokowirówce zelmera z czasów PRL to zostają suche wió®ki a w robocie mokre kawałki z których stary zelmer jeszcze by wycisnał sporo soku
          --
          Hania smile www.szipszop.pl/tickers/24241.gif
          Maciuś smile www.szipszop.pl/tickers/20646.gif
          • Dotychczas używałam sokowirówki Philips HR 1840, która zostawiała mokre wióry, wymagała opróżniania co chwilę zbiornika na odpady i krojenia marchewki wzdłuż bo ma tak mały otwór.
            Jak macie sokowirówkę, która nie ma powyższych wad to napiszcie jaką. Mam już mętlik czy kupować kombajn czy samą sokowirókę.
            • mam od lat cos takiego:

dworek.jaroslaw.pl/info.php?idprod=sws2
              Piękna moze nie jest, ale spisuje sie bez zarzutu, sok wyciska doskonale - a bywało, ze przerabialam na sok olbymią papierówkę (tz jablka z niej)
              W mikserze to robię ciasto placki ziemniaczane - wrzucam skladniki i miksuje. W 2 minuty mam ciasto.
              Mozna kupic wersje bez miksera.

Jakos ten sprzet jest dosyc pancerny - moze to spadek z dawnej produkcji? (Mesko produkowalo na potrzeby armii, agd, bylo produkcja uboczną )
              smile

--
              Liczba literówek jest wprost proporcjonalna do poziomu irytacji.
            • Jeżeli chcesz mieć sokowirówkę z prawdziwego zdarzenia to kup nową sokowirówkę. Te roboty mają jedynie wkładkę, która jak dla mnie jest najsłabszym ogniwem całego urządzenia. Da się używać tak jak już napisałam do marchwi, ale jednak przy dużej produkcji soków absolutnie sokowirówka jest lepsza.
    • Polecam Thermomix - soki i napoje smaczne i szybko przygotowane. BEZ ODPADÓW !!!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.