Dodaj do ulubionych

Pralka żle płucze

25.08.12, 11:31
Doradżcie coś
Mam pralkę Candy kilkuletnią, piorę najczęściej na 40 st, cykl prania ok 1,5 godz. Podczas cyklu prania nie widzę piany, wydaje się jakby sie prało w czystej wodzie, im bliżej końca-tzn jak zaczyna płukać, tym jej więcej. Najczęściej po tym cyklu musze włączać jeszcze na 1 lub 2 cykle płukania(każdy po 3 zmiany wody z wirowaniem).
Próbowałam już dawać mniej proszku czy płynu, ale efekt niewielki. Teraz na 3/4 bębna prania(po zmoczeniu ok pół pralki) wsypałam ok 1 dużej łyżki proszku i troche płynu(proszek persil niemiecki, płyn woolait do czarnego), po cyklu prania włączyłam jeszcze 2 cykle płukania i piany wprawdzie niedużo ale dalej jest, będe musiała nastawic 3 cykl płukania.
Kiedyś próbowałam po praniu wypłukac dokładnie rzeczy ręcznie w misce, wypłukałam zdawało mi się dokładnie, piany w misce juz nie było, wrzuciłam jeszcze na jeden cykl płukania do pralki a tam piana pojawiła się znowu
W czym moze byc problem? Czy coś robię żle? Czy gdzies te detergenty sie zbierają? Czy jakiś filtr w pralce? Juz sama nie wiem co z tym robić
Edytor zaawansowany
  • hela6 25.08.12, 13:48
    Nie wiem jak to jest u Ciebie ale ja kupuję płyn i wlewam do bębna na ubrania. Proszek kiepsko się wypłukiwał z szufladki więc praktycznie po trochu do każdej porcji wody, więc płukanie też było z proszkiem. Dysze zraszające działały jak należy a proszek zostawał na wszystkie cykle. Proszku nie wsypuję do bębna bo obawiam się że spadnie na dno pralki i tam będzie zalegał.
  • emwu55 25.08.12, 15:24
    ja bym nie mieszała i płynu i proszku do prania bo może stąd ten nadmiar piany.
  • b-b1 25.08.12, 16:17
    Nie używam w ogóle proszku do temperatury niższej niż 60 stopni.Tez piorę w niemieckich-ale w płynach-proszek mam tylko do białego, które nastawiam na 60 stopni. Płyn wlewam do pojemniczka i do bębna pralki-nie do szuflady.
    A może jakieś połączenie szuflada-pralka się zatkało proszkiem?
  • shy33 25.08.12, 22:30
    Dzięki za odpowiedzi. Spróbuję jeszcze prosto do bębna, ale w mniejszej ilości, jak nie mieszałam proszku i płynu i dawałam do szufladki było to samo. Spróbuję moze też nastawić pusty bęben na 90 st w ramach przepłukania
  • tuvalu1 25.08.12, 22:40
    Bardzo prawdopodobne ze to zapchany filtr w pralce. Trzeba go czyścić raz w miesiącu. Poza tym warto upewnić się czy sypiesz proszek do odpowiedniej przegródki do prania zasadniczego (to pranie w czystej wodzie jest dziwne)
  • shy33 25.08.12, 22:51
    Filtr jakiś czyściłam (odkręcany z przodu pralki), chyba że jest jeszcze jakiś drugi wewnętrzny. A przegródka na pewno dobra- sprawdzane kiedyś dokładnie z instrukcją. Woda w trakcie prania w bębnie nie jest dokładnie przejrzysta, detergent jest tam rozpuszczony, tak samo widać przy pierwszym wylewaniu wody przez rurę. Tyle że nie ma tam stricte piany, ona się jakos tak tworzy dopiero pod koniec prania(albo przy dodatkowym płukaniu), tak jakby sie na początku niedokładnie rozpuszczał proszek i osadzał na ubraniach
  • czarnagraza 25.08.12, 23:19
    A mnie się wydaje, że płuczesz w płynie do prania, a nie do płukania.
    --
    "...Nad domem przysiadła tęcza na nieba niebieskiej gałęzi..."
  • shy33 26.08.12, 08:21
    Nie ma takiej opcji,rzadko używam płynu do płukania, a przegródki na pewno dobre, sprawdzałam nie raz
  • czarnagraza 26.08.12, 23:54
    ale napisałaś, że do płukania wlewasz "woolait do czarnego"a moim zdaniem to płyn do prania, a nie do płukania...
    --
    "...Nad domem przysiadła tęcza na nieba niebieskiej gałęzi..."
  • claratrueba 26.08.12, 06:33
    Prawdopodobnie masz gdzieś w zakamarkach pralki klucha ze starego proszku, który się rozpuszcza dopiero jak dobrze rozmięknie. Spróbuj zrobić pranie na pusto 40/90 a zamiast proszku wsyp po 2 torebki sody do każdej przegródki, na płyn do płukania też. Tak mi kazał zrobić pan z serwisu i faktycznie w wodzie z tego prania była piana i takie farfocle z proszku. A problem się skończył. Za poradą pana majstra zrezygnowałam z proszku w ogóle, płyn vizir do białego jest jest świetny (pod warunkiem, że oryginalny niemiecki, to co u nas w sklepach to jakiś żart) i problem nie wrócił.
    Moja teściowa używa tego:
    www.euro.com.pl/produkty-czyszczace/dr-beckmann-plyn-do-czyszczenia-pralek.bhtml
    bo uznaje tylko proszki i co jakiś czas ma takie niedopłukane.
  • shy33 26.08.12, 08:28
    Moze być, proszków używałam róznych, tańszych polskich też, wiec moze to one pozostawały.
    To 40/90z sodą to jest 40 st na 90 min? bo nie rozumiem
    Musze zapolować na ten płyn do pralek z linku,dzięki za namiar na niego
  • claratrueba 26.08.12, 10:11
    40/90 program pranie wstępne 40 st + zasadnicze na 90 st. U mnie nie ma ustawiania czasu i takie jest oznaczenie programu.
    Jeśli masz możliwość ustawienia czasu to niech to będzie jak najdłużej- chodzi o tu by ten kluch miał możliwość się rozpuścić z wodą z sodą.
    Jeszcze jedno od pana serwisanta (u mnie nie było więc zapomniałam zapisać) - kluch najczęściej jest pod kołnierzem gumowym pralki czyli tą gumą wokół drzwiczek. Trzeba włożyć rękę przez otwór i włożyć ścierkę w środek kołnierza i przejechać dookoła. U mnie nie było tam klucha proszkowego ale monety, szlam, guziki i sporo innych fantów.
    Jesli choc raz miałaś taki proszek, który nie doprał, zostały nierozpuszczone grudki to ponoć jedno takie felerne opakowanie wystarczy.
  • jo-an-na-29 26.08.12, 14:11
    A ja mam taki problem z pralką - na białych rzeczach zostawia smugi, jakby był na nie polany płyn do płukania albo cos w tym stylu, a przed praniem tego nie było. Zdarzyło się tak którejś z Was?
  • 2azalia 26.08.12, 18:03
    po każdym praniu musiałam dodatkowo płukać i rzeczy wydawały mi się nie doprane,pralka skończyła cykl prania a pranie było mokre prawie cieknące po odwirowaniu wezwałam specjalistę i okazało się że w filtrze mam niewinną małą skarpetkę,"schudłam o 150zł" ale teraz wiem że trzeba zaglądać to filtra,powinien być z przodu pralki lub zajrzyj do instrukcji zanim kogoś wezwiesz do naprawy
  • olciazg 02.09.12, 09:47
    Tak samo jak ekspres do kawy- pralke trzeba oczyszczac i odkamieniac. Sa do tego specjalne srodki w serwisach autoryzowanych i tylko te sa naprawde efektowne. Reszta ze srodkow do prania i z plynow do plukania osadzaja sie we wnetrzu pralki. W dzisiajszych czasach pierzemy w niskich temperaturach i na krotkich programach, wiec te osady nie maja kiedys sie do konca rozpuscic. I do tego plyn do plukania trzeba koniecznie rozcienczac!! bo te smugi to wlasnie plyn. Poszukaj u siebie serwisu Indesita albo Whirlpoola- oni prowadza sprzedaz profesjonalnej chemii.
  • alicjawu 28.08.12, 22:42
    miałam podobny problem z naszą, także kilkuletnią pralką (whirpool), w czasie ostatniego wirowania, nagle pojawiała sie piana, wszystko trzeba było płukać (pranie ok. 1,5, w tym 40 min płukania, 10 wirowania,a potem znów trzeba było puścić płukanie 40 min)
    w końcu zaczeła głośniej pracować pompa, trzeba było coś tam w niej wymienić, (koszt ok. 150 zł) i nastąpiła stopniowa poprawa, po kilku praniach problem zniknał, siedziałam pod pralką i pilnowałam jej wink.
    też próbowałam różnych kombinacji z proszkem, płynem, różne programy, to wszytko niewiele pomagało.
    --
    Wojtek 5.03.2009, Małgosia 7.01.2011

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka