• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

odkurzacz z filtrem HEPA 13 Dodaj do ulubionych

• 10.09.12, 11:54
    Witam,
    Jestem na etapie zakupu odkurzacza, który co najważniejsze powienien mieć filtry antyalergiczne HEPA 13, bądź inne skuteczne filtry walki z roztoczami. Zależy mi na fajnych końcówkach, np. do parkietu, czy do tapicerki, szczelin itp. Czy któraś z WDPD poleci dobry odkurzacz, w przyzwoitej cenie do 700-800 zł. Może któraś z Was posiada np. odkurzacz firmy Sebo?
    Edytor zaawansowany
    • 10.09.12, 15:54
      Niestety nie posiadam w/w odkurzacza, natomiast mam Zelmer Galaxy 2 z filtrem Hepa i zdecydowanie go odradzam. Pojemnik z filtrem wymaga czyszczenia po każdorazowym odkurzaniu. Słabo ciągnie, głośno "chodzi". Drugi raz na pewno bym go nie kupiła. Teraz myślę o odkurzaczu piorącym karcher.
      Moja koleżanka również posiada odkurzacz z pojemnikiem zamiast worka i też narzeka, na to że w porównaniu do "workowców" bardzo często musi go opróżniać, bo przestaje zasysać.
      Wydaje mi się, że lepszy od filtra hepa jest wodny. Wylewasz brudną wodę i pojemnik jest już czysty, a nie musisz się brudzić w kurzu, żeby go oczyścić. Zaznaczam jednak, że tylko mi się wydaje, bo odkurzacza z filtrem wodnym nie miałam. Może ktoś kto go ma potwierdzi lub podważy moją teorię?
    • 10.09.12, 15:59
      Nie wiem, co to jest HEPA 13 - ja mam Zelmera Jupiter, ma o prostu filtr HEPA. Dla mnie ok, nie mam wprawdzie wykładzin czy tapicerki (mam cały dom dla alergika, nie tylko odkurzacz tongue_out), duże powierzchnie do odkurzania. Jest "workowy", nie na pojemnik do czyszczenia.
      • 10.09.12, 17:58
        Mam dokładnie taki sam:
        allegro.pl/odkurzacz-zelmer-5500-3-hq-solaris-twix-pilot-i2603243518.html
        Można korzystać z worków(solidne grube, nie przepuszczają kurzu), albo z opcji bezworkowej.
        Ssanie maksymalne jest naprawdę mocne-mam sporo futrzaków w domu-daje radę bezproblemowo.
        Do tego elektroszczotka-u mnie przydatna, bo mam wykładziny.
    • 11.09.12, 09:21
      Rozważyłabym któryś w wyższych modeli serii Electrolux Ultra Silencer. Np. ZUS3970P albo ZUS3990. Obydwa mają zmywalne filtry Hepa 13. Mam niższy model (z "dwunastką"), a mimo to uważam, że to był b. udany zakup. Używam go od ponad 2 lat. Odkurzacz jest faktycznie bardzo cichy. Bardziej słychać szum zasysanego powietrza niż silnik. Ciąg ma b. silny. Nie zakładam nawet szczelinówki. Do obróbki szpar odpinam tylko końcówkę ze szczotką. I tak wyciągnie. Worki są b. pojemne. Odkurzam mniej więcej co 3 dni (70 m kw.), a wymieniam je raz na rok. Zwrotny, poręczny, z długim przewodem. Przy mojej powierzchni nie muszę przepinać.
    • 11.09.12, 09:31
      Ja mam Samsunga Twin Chamber z filtrem Hepa. Jest niewielki (łatwo go schować), zwrotny i bardzo dobrze pracuje. Ma tez kilka końcówek. Bardzo fajny.

---
      FORelements.blox.pl
      autorsko o wnętrzach i designie
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.