Jak wyprasować płaszcz? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mimo, że w czasie przeprowadzki bardzo uważałam, moje kurtki i płaszcze są trochę pogniecione - mówię o tych z wełny i mięciutkiego polyestru. Czy domowym sposobem da się je jakoś wyprasować? Dysponuję tylko dobrym żelazkiem.
    • Kiedyś nalewało się jak najgorętszej wody do wanny i wieszało nad tym płaszcze w szczelnie zamkniętej łazience - wspaniale się "prasowały".

--
      Z jednej strony trzeba się cieszyć, że SB już nie ma, ale niestety policja nie potrafiła przejąć tych metod. Tamci byli skuteczni

Drobiu mówię stanowcze STOP!
    • mitta napisała:

> moje kurtki i płaszcze są trochę pogniecione - mówię o tych z wełny i mięciutkiego polyestru. Czy domowym sposobem da się je jakoś wyprasować? Dysponuję tylko dobrym żelazkiem.

Jeśli masz dobre żelazko, spróbuj rozłożyć płaszcz na desce i miejsca pogniecione, mocno parować nad płaszczem - nie przykładać żelazka do płaszcza!.

--
      ...i chodzi tylko o to jedynie, by Świat wyglądał tak, jak powinien - Piotr Bukartyk
      • Ja wypralam plaszcz........z wirowaniem sad wiem ,wiem madre to nie bylo ...

Wywiesilam na balkon mimo wszystko ,jak juz byl suchy to strasznie pognieciony nadal ,ale nie zdazylam go sciagnac. Przyszedl wieczor (plaszcz z lenistwa dalej na balkonie) i tak przelazal dni 3 ,az sie zlitowalam nad nim i go zabralam .Okazalo sie ze wilgoc po deszczu zalatwila sprawe .Nie musze sie glowic co dalej zrobic big_grin
        --
        Nasz dorobek .....Młodszy lat 5 i Starszy lat 11
        • scharon napisała:

> Ja wypralam plaszcz........z wirowaniem sad wiem ,wiem madre to nie bylo ...
          >
          Czy ja wiem...suspiciousczy tak całkiem niemądre? Kiedyś wyprałam swoją kurtkę bez wirowania. Kiedy kurtka była już sucha, okazało się, że pozostały na niej zacieki z wody, którą jednak powinnam odwirować. Wyprałam kurtkę jeszcze raz, już z wirowaniem i zacieki zniknęły.
          Wszystko chyba zależy od tkaniny.

--
          ...i chodzi tylko o to jedynie, by Świat wyglądał tak, jak powinien - Piotr Bukartyk

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.