można myć patelnie teflonowe w zmywarce? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jak w tytule, można czy nie?

bo zawsze myłam ręcznie i w sumie nie wiem dlaczego?

• Nie wiem czy można, ale myję wink
    • Teoretycznie większość chyba można, tak informowała np. ulotka przy moich, ale nigdy tego nie robię bo zmywarka jest bardziej inwazyjna niż gąbka i płyn a szkoda mi dobrych patelni.
      smile

--
      Chaotyczna neutralna.
    • Można, ale teflon szybciej zejdzie. A wziąwszy pod uwagę, że i tak schodzi, prędzej czy później, nie wiem, czy jest sens bawić się w mycie ręczne, żeby go oszczędzać.
      • puszczam zmywarkę
      • Jak masz dobrą zmywarkę to można, bo tam możesz myć na programie 40-50 stopni i naczynia będą czyste.

Jak przy wyborze zmywarki miałaś ciążowe zaćmienie mózgu, tak jak ja i kupiłaś sobie AMIKĘ to nawet na 70stopni z najdroższymi tabletkami, solą i filtrowaną centralnie wodą wszystko będzie usyfione. Tak próbowałam też praktycznie wszystkich innych proszków i żeli, czyściłam zmywarkę różnymi specyfikami i sprawdzałam czy dysze nie są zatkane.

Na marginesie dodam jeszcze że niedomywanie to jest błachostka, główny problem to wypadająca przy praktycznie każdym wyciągnięciu kosza uszczelka, która niedość że zacina kosz to jeszcze jest mega upierdliwa do wsadzenia. Trzeba się nastwić na 5-10 minutowe upychanie nożem lub trzonkiem od widelca na kolanach w pozycji mocno nie ergonomicznej.
        • Jak masz jeszcze gwarancję na tę Amicę, to reklamuj. Nawet to niedomywanie. Moze to jakiś felerny egzemplarz i przyjmą Ci reklamację. To nic nie kosztuje smile
          • Oczywiście że reklamowałam i przyjechali "naprawić". W wyniku "naprawy" zmywarka i cała kuchnia śmierdziała rozpuszczalnikiem i klejem jakimś mega chemicznym przez parę tygodni. Uszczelka po 2 tyg znów zaczęła odchodzić. Teraz wypada znów cała. A w wyniku naprawy trudniej jest ją wsadzić spowrotem więc jestem jeszcze bardziej umęczona. Cały czas się z nimi boksuję ale oni udają głupa, w deklaracjach "bardzo chcą mi pomóc" i załatwiają coś tam ale nic się nie dzieje i nie ma nadal żadnej decyzji choć minęło już 1/2 roku. Tuż przed świętami zarzekali się że jeszcze w 2012 coś zdecydują, teraz jest wersja że tuż po nowym roku... ręce opadają po prostu.
    • Uważałabym na Twoim miejscu.
      Miałam i patelnie teflonowe i ceramiczne. Obydwie miały się świetnie , dopóki nie zaczęłam ich regularnie myć w zmywarce, z lenistwa. Teflon zdarł się w trymiga, powłoka ceramiczna się porysowała. W efekcie obie do wyrzucenia.
      • niebieska.maupa napisała:

> Uważałabym na Twoim miejscu.
        > Miałam i patelnie teflonowe i ceramiczne. Obydwie miały się świetnie , dopóki
        > nie zaczęłam ich regularnie myć w zmywarce, z lenistwa. Teflon zdarł się w trym
        > iga, powłoka ceramiczna się porysowała. W efekcie obie do wyrzucenia.
        A czym się porysowała w zmywarce? Tabletkami do mycia?

Myję od zawsze w zmywarce-żadnych problemów nie widzę.
    • Myję każdą patelnie i garnek w zmywarce. No ale ja mam awersję do mycia ręcznego. Teflon i tak się ściera.
      --
      - Czym się różni mózg od rozumu?
      - Mózg mają wszyscy.
      • Ja nie wydaję majątku na patelnie, raz na jakiś czas kupuję 2-3 z Ikei, te najtańsze i jak coś nie tak, to wyrzucam. Nie cierpię mycia ręcznego patelni i form z pod pieczonych mięs. Wystarczy, że wytrę ręcznikiem papierowym nadmiar tłuszczu. Resztę wykona zmywarka. Jeżeli nawet wszystkiego nie domyje to wtedy gąbką świeżutkie wycieram.
    • Może i można by było myć gdyby do zmywarki używano płynu zamiast proszku, czy też sprasowanego proszku w postaci tabletek. Drobinki proszku są jak piasek właśnie i takim piaskiem sa traktowane m.in. patelnie teflonowe. Wyrzucane z duzą silą ( z wodą) ziarenka rysują delikatną powłokę patelni. Dlatego np. niektóre szklanki wygladają tak fatalnie, jakby porysowane, po regularnym myciu w zmywarce.
      (Może żele mają gładką konsystencję i nie ma w nich ziarenek, nie wiem bo nie używam.)
      Pewnie lepszej jakości patelnie, z grubszą powłoka teflonową, dłużej wytrzymują zmywarkę. Tanie patelnie raczej szybko się uszkadzają a przecież uszkodzony teflon ( zjadany przez nas w efekcie ) jest rakotwórczy.
      Z tego co wiem to raczej jest odwrót od patelni teflonowych, tylko u nas królują wszędzie. Ostatnio chciałam kupić zwykłą patelnię, którą można doszorować druciakiem, i kicha, nie ma takich. Porcelaowe też są delikatne i dobrze wyszorować ich nie można a na mnie strasznie działają patelnie z niedoszorowanym obrzeżem, osadem, po kolejnych użyciach. Takiego osadu nie zmyje żadna gąbka, zmywarka też zresztą nie.
    • W instrukcji mojej zmywarki wyczytałam,żeby teflonowych nie myć w zmywarce, więc myję ręcznie.
    • Szybciej się niszczą i są nieestetyczne.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.