• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

naczynia Dodaj do ulubionych

• 02.02.13, 18:15
    Kochane, wyprowadzamy się od rodziców "na swoje". Potrzebujemy między innymi naczyń (talerze, filiżanki? kubki? miseczki itp. itd). Mama miała z brązowego duralexu, ale nie znoszę go. Co proponujecie mi kupić do pustej kuchni? Takie, żeby było na co dzień, ale i nie wstyd jak przyjdą goście. No i w rozsądnej cenie, bo mamy teraz duużo wydatków.
    Edytor zaawansowany
    • 02.02.13, 18:52
      Zjadło mi posta, bo już raz odpisałam.
      Polecam naczynia z prostej białej porcelany, bez żadnych ozdób. Pasują do wszystkiego, są klasyczne, a więc i eleganckie i na co dzień, możesz zawsze coś dokupić i nawet z innej firmy będzie pasować. Można zamówić w necie, a jeśli zależy ci na cenie szukaj kolekcji dla hoteli i restauracji. Zobacz na stronie lubiany, ćmielowa.
      • 02.02.13, 19:15
        Podpiszę się smile także polecam z prostej białej porcelany; możesz potem spokojnie dokupować inne białe naczynia, zawsze wyglądają ładnie i nie wychodzą z mody.
        Zobacz, jak ładnie to wygląda
        • 02.02.13, 21:10
          Jak najbardziej biała, gładka porcelana. Gładka w tym sensie, że bez żadnych wytłoczeń. Można dobierać do niej dodatkowe elementy nawet po wielu latach i z różnych fabryk, byle były w podobnym stylu.

Warto zaopatrzyć się też w kolorowe obrusy. To znaczy jednobarwne, ale nie białe, tylko w zdecydowanych kolorach; najlepiej pasujących do wnętrza. Biała porcelana bez żadnych obwódek na białym obrusie wygląda mdło, poza tym bywają różne odcienie bieli. Za to na czerwonym, czy jakimkolwiek innym barwnym, jest po prostu rewelacyjna - wcale nie wygląda "ubogo". Raczej na świetnie dobraną.
    • 02.02.13, 19:13
      jeśli ma to być opcja ekonomiczna i jednocześnie ładna,to może Ikea?
    • 02.02.13, 20:28
      ja zastnawiałam się nad luminarc carine
      www.adacor.pl/1016-thickbox/18-cz-serwis-obiadowy.jpg
      albo Chodzież iwona, biały do zmywarki. wybrałam Chodzież, może nie jest super modny, ale prezentuje się elegancko i ponadczasowo, można dokupić wiele elementów na sztuki. do talerzy dokupiłam sobie kubki ale takie większe, herbaciane.
      --
      when the dreams and the truth came colliding...
      • 02.02.13, 21:03
        Ikea albo coś ze strony Witeks, mają fajne rzeczy w niezłych cenach: witeks.pl/
        • 04.02.13, 09:40
          Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że Ikea i Witeks mają dość wysokie ceny białej porcelany w porównaniu z firmowymi sklepami polskich fabryk. To raczej w nich należy się zaopatrywać w większość naczyń, zwłaszcza tych potrzebnych w sporych ilościach, jak np. talerze. Pojedyncze sztuki, np. jedna salaterka o nietypowym rozmiarze, mogą być z tych nieco droższych sklepów.

I wiem, co piszę, bo od zawsze jestem maniaczką białej, gładkiej porcelany. Wyłącznie taką kupuję i kompletuję; mam naprawdę niezły zestaw.
          • 04.02.13, 12:25
            ja kupowałam w Witeksie stacjonarnym w TopShopping pod Poznaniem i był tańszy niż Witeks w necie
          • 20.03.13, 13:18
            Zgadzam się, najlepsza jest biała porcelana. Wszystko do siebie pasuje, bez problemu umyjesz w zmywarce i jak się coś stłucze to nie ma problemu żeby dopasować element. Moim zdaniem warto inwestować w produkty polskich firm jak Lubiana, Chodzież, Bolesławiec. Odradzam kupowanie chińszczyzny w supermarketach, bo jakość jest niska. Dopłacisz niewiele i masz elegancki zestaw porcelany. Ja kolekcjonuje Lubianę, bo jakoś tak od zawsze była w moim rodzinnym domu. Ostatnio upolowałam serwis obiadowy 'Celebration' i bardzo mi się podoba, a goście są zachwyceni.
    • 04.02.13, 10:54
      ja właśnie stoję przed wyborem, więc rekonesans mam na bieżąco
      Każdy producent ma w ofercie porcelanę niedekorowaną, pozostaje tylko wybrać model, który Ci odpowiada. Mimo, że większość na swoich stronach sprzedaje tylko zestawy kawowe lub obiadowe, na ogół można kupić na sztuki.
      Zależy z jakiego jesteś regionu Polski, jeśli masz w okolicy jakiegoś producenta, warto wybrać się do sklepu firmowego i "pomacać". Kupować jednak korzystniej w necie.
      duży wybór fasonów ma Karolina z Jaworzyny Śląskiej, ponadto jej produkty min. Claudette i Maxim są dostępne w sklepach BRW, tam też można kupować na sztuki.
      Tu możesz pooglądać modele Karoliny
      www.karolina.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=62&lang=pl
      Ponadto wspomniana Lubiana, Ćmielów i Chodzież
      Mimo sympatii do Ikei, namawiam na któregoś z powyższych, to jednak porcelana nie fajans - dużo lżejsze, inna jakość, no i made in Poland smile
      • 04.02.13, 12:23
        Noo, właśnie wyjmowałam ze zmywarki miseczkę z IKEi i zastanawiałam się kto zmusił mnie do zakupu tego.
        Karolina strasznie droga.
        Jeśli ktoś mieszka niedaleko fabryki to w okolicy są sklepy sprzedające końcówki serii, towar który z jakichś powodów odbiorca odrzucił /produkty dla innych marek/. Można sobie skompletować ładny serwis czy zestaw obiadowy za całkiem małe pieniądze.
        • 04.02.13, 18:40
          mam od kilku miesiecy cmielow rococo bialy do zmywarki.Jest piekny,prosty i praktyczny.Za komplet 109 el na 12 osob zaplacilam cos ok.800 pln.
          --
          Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forum.
    • 01.03.13, 17:39
      Najlepiej wybrać porcelanę - klasa i styl, a taka biała, to pasuje do każdego wnętrza. Na stronie www.e-rosenthaloutlet.pl znajdziesz outlet porcelany w bardzo przystepnych cenach, chyba nawet taniej niż zwykła zastawa. Ja kupuję tam już długo i jestem bardzo zadowolona. Tutaj masz linki do różnych działów:
      - Rosenthal
      - Seltmann
      - Filiżanki
      - Kubki
      - Talerze
      Oczywiście w sklepie jest tego znacznie więcej. Życzę udanych zakupów smile
      • 02.03.13, 14:15
        zuzia_kor napisał(a):

> Najlepiej wybrać porcelanę - klasa i styl, a taka biała, to pasuje do każdego wnętrza. Na stronie www.e-rosenthaloutlet.pl znajdziesz outlet porcelany w bardzo przystepnych cenach, chyba nawet taniej niż zwykła zastawa. Ja kupuję tam już długo i jestem bardzo zadowolona. Tutaj masz linki do różnych działów:
        > - Rosenthal
        > - Seltmann
        > - Filiżanki
        > - Kubki
        > - Talerze
        > Oczywiście w sklepie jest tego znacznie więcej. Życzę udanych zakupów smile

Mogę podpisać się pod tą opinią. Wraz z mężem również szukaliśmy serwis obiadowy i właśnie tutaj go kupiliśmy. Za ok 300 zł wybraliśmy bardzo ładny zestaw kilka miesięcy temu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Do tego www.e-rosenthaloutlet.pl ma w miarę stałą ofertę i wciąż coś tam dokupuję, a to wazonik, a to paterę i wszystko pięknie się komponuje, a na naszym orzechowym stole biała porcelana świetnie wygląda smile
    • 01.03.13, 18:11
      Po pierwsze, czy masz lub będziesz miała zmywarkę i mikrofalę? Bo do tego naczynia muszą być dostosowane. Jak mikrofalę - to bez żadnych "złoceń", zresztą w zmywarce i tak zejdą. Więc najlepiej coś gładkiego. Po drugie - najlepiej zwykłe, nie o jakichś udziwnionych kształtach, bo mogą się do zmywarki nie zmieścić, wystawać itp. Ja np. nie polecam takiego kompletu z Ikei: www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90148790/ - jest ładny i elegancki, ale okazało się, że nie mieści mi się do zmywarki (45), a żeby upchnąć, muszę przestawić górną półkę i nic poza tymi talerzami już nie wchodzi. Poza tym strasznie nagrzewają się w mikrofali - bardziej niż jedzenie - nie da się bez rękawicy kuchennej wyjąć talerza z podgrzanym jedzeniem. Mam za to stary, supermarketowy zestaw "no name" z jakiegoś porcelitu, i jest nie do zdarcia.
    • 01.03.13, 20:27
      Nie kupuj za dużo, bo może się okazać, że rodzina bliższa lub dalsza, albo znajomi, sprezentują Wam naczynia. I zamiast martwić się, że nic nie masz, będziesz męczyła się z nadmiarem. Kup to co najpotrzebniejsze do codziennego użytku, resztę kupisz z czasem, bez pośpiechu i z namysłem. No i kup tylko to, co naprawdę Ci się spodoba smile
      --
      www.inspirujacacodziennosc.blogspot.com
      • 01.03.13, 21:22
        Tyle że rodzina może kupić coś zupełnie nie w jej guście...
        • 01.03.13, 21:44
          Pewnie, może być jeszcze gorzej - rodzina / znajomi nie kupią, tylko pozbędą się własnych rupieci zalegających w szafach. I tak bywa. Ale czasem chcą kupić i wcześniej zasięgają języka w sprawie upodobań. Oby tak było smile
          --
          www.inspirujacacodziennosc.blogspot.com
          • 01.03.13, 21:57
            Nie kupujesz tego na całe życie - takie rzeczy się tłuką a człowiek nie krowa zdanie też zmienia wink Po prostu jedziesz do hurtowni i bierzesz coś co Ci się podoba i nie kosztuje milion jak Rosenthal smile Moja maman też mnie uszczęśliwiła nietłukącymi się duralexami w kolorze (!!!!!) różowym. Jeeny, będę je mieć do końca życia - zero strat od 15 lat sad Przecież nie wyrzucę.
            Luminarc biały, ten taki z kwadratowymi półmiskami - w miarę nie obciachowy ale jednak mocno stołówkowy.
            --
            Purysto językowy! Piszę 60 słów na minutę i zdarzają mi się błędy. Rzeczowych nie popełniam wink
            • 05.04.13, 12:01
              Zgadzam się z tobą - talerze rzecz nabyta, człowiek je ma, później się tłuką, a człowiek kupuje nowe - i to jest fajne, bo mogą być zupełnie w innym stylu czy kolorze. smile

Naprawdę nie rozumiem tego upodobania do białej porcelany. wink

Poza tym ja wybieram naczynia tak, że jadę do sklepu i biorę to, co mi się najbardziej podoba, bez zastanawiania się. smile
    • 02.03.13, 00:32
      Proponuje angielska porcelane we wzorki (brazowa, granatowa lub rozowa) znalezc na Allegro. Producenci: Myott, Crown Ducal, Johnson Bros. Porcelana jest bardzo lekka, nadaje sie do zmywarki, nie odpryskyje tak latwo jak tanie talerze. Serwis obiadowy mozna znalezc za 260-350 zl.
      • 02.03.13, 19:30
        Zastawę obiadową i kawową mam białą z wąziutkim paseczkiem zielonym(juz jej nie ma w sprzedaży) Lubliany , do której dokupowałam wszystko co zobaczyłam z tej serii. Mam więcej półmisków i salaterek. Codzienną też mam z lubliany ale czystą białą. czasami łączę ją z tą świąteczną. jestem tradycyjna i uroczystości rodzinne(nie tylko świeta) celebruję świąteczną zastawą. Resztę porcelany kuchennej też mam białą. Oprócz tego znajdzie sie też zbieranina rózności przeróżnej maści ze względów sentymentalnych pamiatkowych. Raz kupiłam talerze białe w ikei. Porażka. Ślady po łyżce, nożu. Juz ich nie mam. Moją porcelane myję w zmywarce i jest super.
        • 02.03.13, 19:53
          Zgadzam się z przedmówczynią, nie ma wspanialszej zastawy niż ta z białej porcelany smile
          • 04.04.13, 19:53
            Biała porcelana jest najlepsza ta z Ćmielowa bardzo dobrze się prezentuje. I można sobie dokupywać na sztuki. Ja mam zakupiony z tego sklepu www.cmielow-sklep.pl rococo i jest super
    • 05.04.13, 11:15
      my na co dzień używamy luminarc kalei, bardzo lubię niebieski kolor, a od święta mamy luminarc authentic, ja jestem zadowolona z użytkowania
    • 03.09.14, 11:24
      polecam serię ikea 365+
      dokupujesz co chcesz i kiedy chcesz
      równiez jestem fanka białych serwisów
      cena ikea jak wiadomo nie zabijawink
      ja bralam dwa zestawy, teraz dokupilam trzeci i nie mam skorup "każda z innej parafi". Nienawidze jeść na różnych talerzach
      --
      Małżeństwo - zdarzenie, po którym mężczyzna przestaje kupować
      kwiaty, a zaczyna kupować warzywa.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.