• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

nóż strunowy do krojenia biszkoptu Dodaj do ulubionych

• 19.02.13, 19:59
    Macie w/w, używacie, jesteście zadowolone? Rzeczywiście ułatwia równe pokrojenie biszkoptu nawet na kilka blatów?
    Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami.
    Edytor zaawansowany
    • 19.02.13, 20:04
      żyłka wędkarska jest zdecydowanie tańsza i zajmuje mniej miejsca..
      --
      http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
    • 19.02.13, 21:28
      Ja korzystam i bardzo sobie chwalę. Ma tą zaletę, że można ustawić na równej wysokości z obu stron (zaczepia się o nacięte rowki) co ułatwia równe odcięcie blatów. Ja kroiłam biszkopt na kilka blatów tak do 2 cm grubości, wychodziły idealnie równe. Tyle, że trzeba powoli to robić i najlepiej poprosić kogoś o delikatne przytrzymywanie biszkopta od góry.
      Robię maksymalnie dwa torty rocznie, a nie uważam tego za zbędny wydatek. Nie mam wielkiej wprawy więc bez tego wynalazku nie udawało mi się równo pokroić biszkoptu.
    • 19.02.13, 22:18
      Nawet nie wiedziałam ze takie coś istnieje i zawsze się meczylam ze zwykłym nożem ,dzięki za pomysł
    • 19.02.13, 22:54
      Ja zawsze "kroję" zwykłą nitką smile nożem robię lekkie nacięcie dookoła biszkoptu (żeby mniej-więcej trzymać poziom), a potem w nacięcie wkładam złożoną kilkakrotnie nitkę i przeciągam. Działa idealnie.
      Pomysł z żyłką wędkarską to fajniejsza odmiana tego pomysłu. (nie mam w domu wędkarza, więc na niego nie wpadłam smile)
      --
      http://i279.photobucket.com/albums/kk143/faeini1/cat-playi-1.gif
      • 20.02.13, 14:38
        Ja też nacinam nożem a potem jadę z nitką.
        --
        - Czym się różni mózg od rozumu?
        - Mózg mają wszyscy.
    • 20.02.13, 00:50
    • 20.02.13, 14:38
      Od paru już lat używam tego "narzędzia" i blaty wychodzą idealnie równe. Trzeba to robić jednak delikatnie i powoli. Kiedyś używałam nitki, też wygodne - ale w tym wypadku trzeba jednak równo obkroić biszkopt a nie zawsze się to udawało. Kosztowało to chyba coś około 5 zł(?) i jeszcze były dwa zapasowe druciki (sprawdź, bo czasem się zdarza, że ktoś ten dodatkowy sobie podbiera)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.