Dodaj do ulubionych

Czujecie już wiosnę?

01.03.13, 10:46
Zaczynacie już planować prace ogródkowe? sprzątania? przeglądania garderoby? U mnie drugi dzień jest słoneczko i mnie zaczyna nosić smile
--
pracowniapodaniolem.blogspot.com
opowiemci.blox.pl
Edytor zaawansowany
  • budzik11 01.03.13, 10:53
    Nie. U nas jest paskudna pogoda, wieje i siąpi deszcz. Brrr. Absolutnie nie nastraja do wiosennej aktywności w jakiejkolwiek dziedzinie wink
  • dolmadakia 01.03.13, 12:53
    Wczoraj było piękniesmile ale dziś już niesad
    Myslę,że na prace ogródkowe jeszcze stanowczo za wcześnie.U mnie jeszcze nic nie kwitnie.Ale w zeszłym tyg.kupiłam hiacynty i żonkile w doniczkach-juz pieknie kwitną i wnoszą do domu trochę wiosenki.
  • hela6 15.04.13, 09:24
    W górach jeszcze śniegu po pachy ale już się na nim nie da zjeżdżać.
    Podnóżami nasłonecznionych stoków spływają rzeki wody, szaleńcza zmiana dekoracji. Ptaki maja w nosie karmnik a z zewnątrz budynku ciągle dopływają dźwięki, ktoś coś "dziubie".
    Chyba zaraz zacznie się malowanie pasów na drogach, pod warunkiem ze zima nie zeżarła wszystkich funduszy drogowych.
  • misiowazona 01.03.13, 14:39
    U nas wiosna. Droga do domu rozmiękła, samochód brudny, jak święta ziemia. Wczoraj przyleciał pierwszy żuraw. Widziałam już też komara, muchę i chrząszcza. Forsycja ma nabrzmiałe pączki. Na tym tle - ja, smętniutka wizualnie. Poszłam więc do fryzjera, zmieniłam fryzurę, kupiłam sobie farbę do włosów z innym odcieniem, nałożę ją, jak fryzura od fryzjera straci na efekcie nowości (efekt nowości będzie przedłużonysmile No i zrobiłam zamówienie na biochemii urody. Mycie okien musi poczekać, porządki w domu nie są palące, bo w miarę porządnie mam. W przyszłym tygodniu (po imprezie weekendowej) podejmę zalecaną przez Grażynę Dobroń odtrutkę wiosenną, owsiankowo-jabłkową. Podobno można się po niej swobodnie zapinać w przedwczorajsze ciuchywink
  • squirk 01.03.13, 15:07
    Tak, wczoraj wysiałam w kapslach torfowych mnóstwo roślin, jeśli weekend będzie ciepły posprzątam balkon i przygotuję go na tegoroczny sezon grodniczy smile

--
    Chaotyczna neutralna.
  • ladyjm 01.03.13, 15:12
    Taaaaak smile śliczną pogodę dziś mamy smile
    --
    MÓJ BLOG O SZYCIU & HANDMADE
  • hela6 01.03.13, 23:43
    No, za oknem śnieg a w górach szadź łamie drzewa po całości, strach pod nimi przejeżdżać. Wiosna na całego big_grin
    Ale jak stałam na szczycie to gdzieś daleko widziałam plamkę słońca oświetlającą zmarznięty las.
  • anu_anu 02.03.13, 01:09
    Śnieg stopniał, słońca jeszcze tyle co kot napłakał, dni coraz dłuższe... Tęsknię za wiosną!
    --
    Kto pozjadał wszystkie rozumy, ten ma nadwagę wink
  • lore-lka 02.03.13, 17:01
    Ja też dzisiaj poczułam. Poszłam na spacer, a tam poza słońcem, nie było śladu wiosny!
    --
    mój blog: organizeria.wordpress.com/
    moja galeria: pinterest.com/organizeria/
  • dolmadakia 02.03.13, 18:23
    U mnie dziś słonecznie i zauważyłam koniuszki tulipanów i krokusów-wychodząsmile
    Umyłam z pozimowego brudu taras (a było co myć) ,schodki i parapety zewnętrzne,a moje dziecko wyczyściło w środku samochód. Idzie,idzie,już nic jej nie przeszkodzismile
  • madzioreck 02.03.13, 20:15
    Nie mam ogrodu, sprzątam jak jest co sprzątać, garderobę mam w garderobie, w szafach se wisi/leży wink
    Ale pogoda dziś ładna, słoneczko, i "ten" zapach w powietrzu smile Mam nadzieję, że już nie sypnie śniegiem, bo choć lubię zimę, to jak już poczuję wiosnę, to śnieg jest juz be wink
  • anika_ic 03.03.13, 18:05
    Czuję i widzę!!! Słońce tak mi prześwietla mieszkanie, że wczoraj zobaczyłam wszystkie pyłki na drzwiach i lodówce (powierzchnie pionowe, oczywiście) po drugiej stronie mieszkania. No i dostrzegłam ślady zimowych opadów na szybach (eh, to zanieczyszczenie środowiska - szyby były jakby mleczne). No i nie wytrzymałam - szmata poszła w ruch: drzwi umyłam, a szyby wstępnie obleciałam, porządnie rozprawię się z nimi w tygodniu.
    No i ptaki świergolą! Gąsiory nadciągają trąbiąc jak na autostradzie. A pączki na drzewach i krzakach już gotowe do startu, jak sprinterzy w blokach. A wszystko to przepowiedziały krety, które zryły trawnik, że prawie wszędzie ziemia. Oj, będzie się działo! Hej big_grin
    --
    www.inspirujacacodziennosc.blogspot.com
  • gemini212 09.03.13, 19:08
    mnie też nosiło w poniedziałek ale dzisiaj... powrót zimy, brrrr.....
  • smutas13 09.03.13, 20:02
    Mnie też udzielił się wiosenny entuzjazm. Posprzątałam balkon z zimowego brudu.
    Ale dziś, znowu zimno. Tylko +2 sad

--
    ...bo gdy się trzyma fason, to się nawet spada z klasą - Piotr Bukartyk
  • hela6 19.03.13, 11:54
    Dowaliło z 10 cm śniegu, planuję w okolicy weekendu 5 dni na nartach w najbliższej okolicy domu smile Na lany poniedziałek zapowiada się praca jednego z wyciągów na stoku.
    Dziś byłam u szewca, robotę wiosennych balerinek cisnął w kąt i chwycił za zimowe obuwie które zostawił na później big_grin
    Wiosna pełną gębą.
  • squirk 19.03.13, 12:02
    U mnie to samo a jeszcze czoraj się cieszyłam że tak mi wszystko ładnie wykiełkowało i nic, tylko przesadzać w grunt i wynosić na balkon, cukinie i rzodkiew nawet przesadziłam bo na co tu czekać skoro tak ciepło za oknem. Znów będę miała w salonie dziką ilość doniczek, dziękuję za taką wiosnę.
    smile

--
    Chaotyczna neutralna.
  • mkaroli 19.03.13, 12:05
    Chyba miałam jakiś dziwny przebłysk zakładając ten wątek, teraz mam 10 cm śniegu, nieprzejezdne ulice, doła i -1,5 w porywach do -10 nocą. Wiosna chyba się zwinęła i poszła do ciepłych krajów...
    --
    pracowniapodaniolem.blogspot.com
    opowiemci.blox.pl
  • ada16 19.03.13, 13:08
    A ja dziś drogę którą pokonuję zazwyczaj w 20 minut, jechałam równo 2 godzsad
    Zimasad
  • dolmadakia 19.03.13, 17:41
    No,cholery można dostać!!! sad
  • hela6 27.03.13, 19:26
    No jak nie jak tak wink
    Wczoraj na nartach całkiem niedaleczko -14 stopni o wiatr 20m/s. Sama nie wiem jak wytrzymałam. W zimie nigdy nie ubierałam się na narty tak grubo.
  • anula36 27.03.13, 20:02
    ja nie czuje,ale szpaki poczuly i dra mi sie na drzewie za oknemwink
  • budzik11 27.03.13, 19:54
    No, już całkiem całkiem smile Dziś rano tylko -0,5st C, po południu na tarasie (w słońcu) termometr pokazywał +7st. Śnieg mi z podjazdu stopniał, pod domem śniegu też już nie ma, prawie 40 tulipanów wykiełkowało, więc idzie ku lepszemu big_grin
  • smutas13 29.03.13, 07:57
    Wczoraj, też odczułam euforię wiosennąsmile Umyłam wszystkie okna. Wieczorem zbierając
    z balkonu firanki, słyszałam śpiew - kwilenie ptaków. Wiosna zbliża się. Aczkolwiek, z pewną dozą nieśmiałości wink
    Zima wciąż nie daje za wygraną - znowu dosypało świeżego śniegu uncertain

--
    ...i chodzi tylko o to jedynie, by Świat wyglądał tak, jak powinien - Piotr Bukartyk
  • magjug 29.03.13, 08:05
    Taaaaa, czuję jak diabli... zwłaszcza aktualny widok za oknem (czyli sypiący śnieg) nastraja mnie wiosennie....
    --
    Głupiec jest jednak z czegoś zadowolony: zawsze jest zadowolony z siebie.
  • anula36 29.03.13, 08:35
    u mnie tez wali sniegiem rownosmile
  • anetapzn 29.03.13, 09:11
    Taaa czujemy jak...w Łodzi właśnie śnieg padasmile
    --
    pasje-fascynacje-mola-ksiazkowego.blogspot.com
  • jadowita71 29.03.13, 09:36
    Ha ha smile

Wiosnę to czuje mój płaszcz zimowy - zepsuło się zapięcie i oderwała kieszeń. Stanowczo domaga się przeglądu, podwójnego prania i dłuuugiegoi snu letniego. O wiosnę i solidne mycie woła samochód, bo już mu obiecałam dwa tygodnie temu. Ale - znam kogoś bardzo zadowolonego z kolejnych ataków zimy - mój pies uwielbia się tarzać w świeżym śniegu.

Wyobraźcie sobie, że wiosny nie będzie. Oblodzenie. Wieczne śniegi. Igloo. Renifery. Na nogach ciągle zimowe buty. Szaro -buro cały dzień.

Wesołych Świąt big_grin

--
    www.przynudzam.blogspot.com
  • ja.dorcia 29.03.13, 10:53
    Czuje wiosne smile
    warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,13649419,Przerobili_gigantycznego_balwana_na_sniegowa_pisanke.html
    A jeszcze jakiś czas temu śmiałam się, jak na Boże Narodzenie sprzedawali bombki choinkowe w kształcie pisanek wink
  • hela6 29.03.13, 10:58
    Do wczoraj przez ostatni okres ptaki po karmnikiem lały się na zabój o dostęp do ziarna. Po kilkanaście sztuk na raz. Dzwońce przeciw czyżom.
    Dziś spokojnie max dwa ptaszki coś tam poddziobują. Albo się wczoraj przeżarły albo leczą rany albo coś wiedzą o wiośnie.
  • hela6 29.03.13, 14:36
    Odwołuję, przyleciały znów całym stadem a z sąsiedniej miejscowości donoszą o śnieżycy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka