Dodaj do ulubionych

a gdyby tak..

09.04.13, 17:09
wrzucić kozaki do pralki? Są zamszowe z kożuszkiem wokół łydki, zwłaszcza to obszycie nie wygląda już za dobrze, pomyślałam więc, żeby je spróbować odświeżyć praniem (podeszwa płaska, gumowa). Zniszczę? A może macie inny pomysł?
Edytor zaawansowany
  • doral2 09.04.13, 20:11
    yyyyy...nie idź tą drogą...
    lepiej użyć środka do czyszczenia zamszu, a kożuszek ręcznie wyprać i uczesać starym grzebieniem.
    --
    http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
  • nikoru 09.04.13, 20:57
    Ja buty zamszowe (typu traktory) wielokrotnie prałam w pralce i nic się nie działo. Ale nie miały kożuszka...
    Za to niedawno prałam kurtkę z kożuszkiem, potem kożuszek wyczesałam i jest jak nowa.

Na Twoim miejscu pewnie bym się odważyła wyprać i buty, o ile nie były przesadnie drogie i w razie czego nie będziesz po nich mocno płakać.
  • mw144 10.04.13, 09:52
    W pralce zamsz się miejscowo pościera, spradziłam to niestety na butach dzieciaków.
  • viosna000 10.04.13, 11:30
    Można zaryzykować, choć możesz się spodziewać, że po takim zabiegu będą do wyrzucenia.
    Jeśli się zdecydujesz, to proponuję owinąć je w coś grubego (stary sweter, kocyk), żeby nie obijały się w pralce. I oczywiście nastaw jakiś krótki program, a temperaturę nie wyższą niż 30 stopni.
    I susz odpowiednio wymodelowane- najlepiej z prawidłami w środku.
  • anetapzn 10.04.13, 13:44
    Eilian, zaryzykuj jak jesteś bardzo ciekawa, ale wcześniej pożegnaj się z kozakami. Sądze, ze dobrej firmy nawet by nie wytrzymalysmile
    pasje-fascynacje-mola-ksiazkowego.blogspot.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka