czym umyć ściany

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witajcie, doradźcie czym umyć brudne ściany,tj., czy płynem do naczyń i gąbką, szczotką, cifem czy jest jeszcze coś innego i skutecznego?. Brud na ścianach taki codzienny przy schodach oraz przy kratkach od kominka. Ściany man pomalowane farbą tikkurilla ponoć szorowalną....
    Dziękuję wszystkim za pomoc
    • 24.04.13, 14:43 Odpowiedz
      Może magiczna gąbka z Rosmana?

--
      SERIALOWO, FILMOWO I NIE TYLKO big_grin
    • 24.04.13, 15:17 Odpowiedz
      swego czasu uzywalam do tego mopa gabkowego na kiju i roztworu do mycia wszelkich powierzchni

male kawalki, typu na wysokosci dlomi, kolo framugi przecieram gabka z plynem do naczyn
      --
      co bylo to bylo
      co moze byc jest
      a bedzie to co bedzie
    • 24.04.13, 15:48 Odpowiedz
      No przeciez jeśli szorowalne to "szoruj".
      Myj tym co zwykle myjesz takie brudy. Jeśli przy kominku to pewnie coś mocniejszego niz gąbka czy ściereczka. Weź jakąś szczote, płyn ogólnego stosowania i myj.
      Brud "codzienny" moze puścią samą gąbką - ale nie magiczną, magiczna ściera a nie myje więc może skutecznie farbę zetrzeć. Zwykła gąbka-zmywak będzie dobra.
      Płyn do naczyń to jest raczej na tłuste brudy kuchenne. Nie wiem czy akurat w przypadku ścian będzie dobry, raczej nie. Chyba, że wylał ci się na ścianę talerz rosołu.
      Zawsze mozesz spróbować jakiegoś środka na kawałku ściany np. za kanapą. Czyli tam gdzie nie będzie widać skutków ewentualnej pomyłki.
    • 24.04.13, 16:30 Odpowiedz
      Ja przed remontem stosowałam mydło malarskie
      (można kupić w sklepach z farbami).
    • 24.04.13, 22:02 Odpowiedz
      Zacznij od gabki z plynem do naczyn, ewentualnie z dodatkiem octu, a jak nie pomoze, to szoruj czyms ostrzejszym smile
      --
      icanhascheezburger.com/
    • 24.04.13, 23:02 Odpowiedz
      Kilka miesięcy temu były w Biedronce takie magiczne gąbki. Kupiłam, wrzuciłam do szuflady i zapomniałam. Przed świętami wyciągnęłam, spróbowałam na mocno przybrudzonej ścianie i REWELACJA. W nazwie mają "magic" , zużywają się szybko, zwyczajnie "znikają", ale działają skutecznie.
    • 25.04.13, 07:13 Odpowiedz
      ja takie ściany myję szmatą z mikrofibry - zamoczona w samej wodzie. te gorsze to woda i płyn do mycia naczyń. schodzi wszystko pięknie.
      --
      worlds apart
      • 25.04.13, 12:07 Odpowiedz
        Dziękuję Wam za porady, czyli na początek woda z płynem i gąbka....i do roboty!
        • 26.04.13, 22:59 Odpowiedz
          wypróbowałam te Wasze sposoby i d...blada: nad kaloryferem /mamy kaloryfer na ścianie, nie pod parapetem/, gdzie ściana wygląda jakby była lekko okopcona , wszystko się tylko rozmazało w esy floresy:///
          Co teraz z tym fantem robić??? Bo wyglda paskudnie
          • 26.04.13, 23:04 Odpowiedz
            A to normalne. To się maluje, a nie myje. Ja bym spróbowała mokrymi chusteczkami z Lidla, u mnie świetnie zmywają ślady farby z plastikowych zabawek psa. No, ale ja nie mam zmywalnych farb. W zasadzie.
          • 27.04.13, 07:06 Odpowiedz
            ja też czyszczę okopcenia nad kaloryferem a ścianę mam kremową, ale tak jak pisałam, nie gąbką bo z gąbki zostają zacieki na ścianie, tylko szmatką z mikrofibry która cały brud wchłania - 2 wiaderka, jedno z wodą w płynie, drugie z czystą do płukania i często taką szmatkę płukać. u mnie sprawdza się taka metoda dobrze, a ścianę już myłam chyba z 4 razy (po każdym sezonie grzewczym).
            gąbką bym się nie odważyła. szmaty z mikrofibry kupisz za grosze w biedronce lub sklepach "wszystko za 4zł"
            --
            worlds apart

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.