imieniny w pracy Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jak w temacie - szukam pomysłu. Ponieważ w mojej pracy nie ma tradycji przynoszenia ciast itp. tylko cukierki czekoladowe, a ja nie jadam czekolady, co roku przynoszę jakiś wypiek. Dwa lata temu były rogaliki, w zeszłym roku muffinki z borówkami. W tym nie mam pomysłu, co zrobić. Tak mniej - więcej dla 20 osób. Będę wdzięczna za pomysły i podpowiedzi. Oczywiście wżne też, żeby nie było bardzo pracochłonne, bo pieczenie będzie w tygodniu. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
    • ciasto z owocami.
      duża blacha.

4 jajka
      1 szkl cukru
      1 op cukru waniliowego
      200 ml śmietany jakiejniebądź
      4 lyżki oliwy/oleju
      3,5 szkl mąki
      2 łyżeczki proszku do pieczenia
      owoce jakie tam masz pod ręką

jajka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym. dodać śmietanę i oliwę, wymieszać, dodać mąkę i proszek, wymieszać.
      wylać na blachę, położyć na wierzch owoce , piec 50-55 min w 190 stopniach.
      posypać cukrem pudrem, albo i nie.

żeby ciasta było więcej, po prostu dodajesz proporcjonalnie więcej składników.
      przygotowanie ciasta trwa 10 minut, jak się lenisz.
      a piecze się samo.
      --
      http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
    • anik_11 napisała:

Oczywiście wżne też, żeby nie było bardzo
      > pracochłonne, bo pieczenie będzie w tygodniu. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Może kruche rogaliczki z nadzieniem orzechowym/owocowym/czekoladowym? Gdyby zależało mi na czasie użyłabym gotowego kruchego ciasta w płatach, to moje ostatnie odkrycie, wg mnie jest po prostu dobre i praktyczne ale mąż i znajomi są nim zachwyceni jak jakimś cudem. Nadzienie można zrobić z orzechów kupionych już w formie pokruszonej ale z doświadczenia wiem, że zdarzają się w takich paczkach okruchy skorupek i wolę posiekać sama blenderem.
      Ew. klasyczna drożdżówka z owocami i kruszonką albo tarta tatin z jakichś sezonowych owoców. No i oczywiście letni hit - pavlova ale do niej musiałabyś ubić śmietanę w firmie albo przechować ją tam w lodówce, dobrze ubita parę h wytrzyma bez problemów, bezę można upiec dzień wcześniej.
      smile

--
      Chaotyczna neutralna.
    • > Jak w temacie - szukam pomysłu. Ponieważ w mojej pracy nie ma tradycji przynosz
      > enia ciast itp. tylko cukierki czekoladowe,

A innych cukierków nie można? wink
    • a znasz melbę?
      Mleczno-serowe na zimno z owocami (ja robię na biszkoptowym spodzie)
      www.mojeciasto.pl/przepisy/melba-8095.html
      tylko ważne: masło zamiast margaryny i mleko pasteryzowane a nie UHT

aaaa... do tego ciasta trzeba mieć lodówkę w pracy ale jest pyszne
    • Pracowałam kiedyś w kilkuosobowym babińcu w biurze. Gdy przyszły moje imieniny, miałam dylemat co zrobić, bo wszystkie babki włącznie ze ze mną były non stop uważające na słodycze i wiedziałam, że zjedzą z musu odrobinę, a resztę trza będzie zabrać do domu, albo wmuszać w nie przez cały tydzień. Wzięłam więc sałatkę, chlebuś i masło. Zjadłyśmy sobie razem śniadanie, a dziewczyny były zachwycone oryginalnością owej sałatki i cieszyły się, że nie było ciasta.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.