Dodaj do ulubionych

silikonowa, teflonowa mata do pieczenia - mycie

29.08.13, 20:59
kupilam bo niby to takie fajne mialo byc zamiast papieru do pieczenia. ale nie jest - duzo prosciej wyrzucic mi brudny papier ( a do ciasteczek i tak sie kilka razy da uzyc) niz czyscic to. raz po jakichs brudzacych ciastkach wrzucilam do pralki ze scierkami (bo byla cala klejaca i tlusta) ale pozniej dlugo pachniala plynem do prania.
moze macie jakis prosty sposob na czyszczenie takich mat
Edytor zaawansowany
  • squirk 29.08.13, 21:31
    hamburzanka napisała:

> moze macie jakis prosty sposob na czyszczenie takich mat

Używam kilku sztuk (i uwielbiam je, świetny aromatyczny boczek dziś upiekłam właśnie na takiej macie), myję w wannie, tylko tam jest miejsce żeby matę rozłożyć i przejechać gąbką z płynem do naczyń.
    smile

--
    Chaotyczna neutralna.
  • mitta 29.08.13, 21:36
    Ja czyszczę podobnie, ino w zlewie wink Tyle, że też wolę papier.
  • kamunyak 29.08.13, 21:57
    ja mam stolnicę silikonową, której uzywam niezmiernie rzadko i raczej jako podkładki na stół (np. do obróbki mięsa świątecznego, w dużej ilosci). Taką brudną upycham w zmywarce, w górnym koszu (żeby nie zapłątała sie w ramionach), mało to ekonomiczne.
    Do pieczenia tylko papier.
  • autumna 30.08.13, 07:51
    Do pieczenia wolę papier, ale mam stolnicę silikonową.
    Składam na cztery wierzchem na zewnątrz - wtedy mieści się w zlewie. I po kolei myję z każdej strony. Potem analogicznie myję stronę spodnią.

--
    Robótkowe ADHD
    Świadek Jehowy: Czy nie chciałby pan żyć wiecznie?
    Mój M. (ton akwizytorospławiający): Nieee, dziękuję.
  • budzik11 30.08.13, 19:33
    Normalnie w zlewie myję. Oczywiście cała się nie mieści - myję jedną połówkę, obracam, myję drugą.
  • agata0 31.08.13, 09:46
    A ja kocham moją matę silikonową. Myję w zmywarce, składam na pół (wzdłuż krótkiego boku), brudną stroną na zewnątrz i stawiam z boku talerzy. Bez problemu się myje. Położenie jej na płasko w zmywarce chyba utrudnia cyrkulację wody i wydaje mi się, że wtedy w ogóle naczynia się dobrze nie umyją.
  • danuu 31.08.13, 10:02
    ja robię tak samo smile też zmywarka, też w miejscu na duże talerze
    --
    mój blog moje nowe mieszkanie w starej kamienicy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka