Dodaj do ulubionych

Jak zapastować/zaimpregnować brązowe kozaki?

27.11.13, 19:12
Dziewczyny, po raz pierwszy mam zimowe buty w kolorze innym niż czarny big_grin stąd pytanie - jak je zabezpieczyć przed wodą, śniegiem, błotem i solą, ale tak, żeby nie straciły urody? Mam do dyspozycji tłuszcz do obuwia, i pastę bezbarwną. Przeprowadziłam testy na niewidocznej części cholewki nakładając na jednego pastę, na drugiego tłuszcz. Miejsce posmarowane tłuszczem ma plamę jakby od przyłożenia szmatki z tłuszczem, a dookoła już jaśniej - tak jakby tłuszcz się wchłonął tam już równomiernie. Czym i co nakładać, żeby nie narobić plam a but posłużył mi przez przynajmniej dwie zimy? smile
Edytor zaawansowany
  • annakate 27.11.13, 19:32
    A brązowa pasta do butów? Na ciemnych bezbarwna pasta zostawia czasem jasny nalot, a tłuszcz to jednak nie to samo co pasta - może głębiej wnika, ale mnie się nie udaje po tłuszczu doprowadzić butów "do glansu".
  • marynika123 27.11.13, 21:56
    Do konserwacji skóry (torebki, kurtki, rękawiczki, także buty) używam glicerynę płynną kupowaną w aptece. Nie wiem jednak czy ma ona właściwości impregnujące.
  • kamunyak 27.11.13, 22:14
    czytam, czytam ale nie widzę z czego są kozaki. Trzeba użyc środka odpowiedniego do obuwia, jesli skóra to pasta do skóry w kolorze brązowym.
    A potem buty spryskać (spray) impregnatem. Impregnaty są na ogół uniwersalne, zarówno do skór, jak i matriałów skóropodobnych ale warto zwrócić na to uwagę.
    Impregnat chroni skórę/materiał przed wykwitami soli, także zabezpiecza przed wodą/śniegiem. Na ogół są bezbarwne, choć można kupić też kolorowe, szczególnie takie do nabuku bo wtedy jednocześnie odświeżają kolor.
    Te bezbarwne nie zmieniają wyglądu buta.
    Taką impregnację trzeba co jakis czas powtarzać, właściwie po każdym pastowaniu czy spacerze po mokrym śniegu, wodzie.
    Można też, w ten sam sposób, impregnować spodnie, tak do wysokości kolan. W ten sposób także unikniemy wykwitów soli na spodniach.
    Przy takiej "opiece" buty powinny posłużyć spokojnie 2 zimy.
  • kasia-em 28.11.13, 21:36
    Buty są skórzane, skóra licowa:
    x-but.pl/userdata/gfx/0af1a04eb7d3c0ad28f2f077cee61071.jpg
    Boję się brązowej pasty, bo może zmienić kolor buta, zostawić ciemnobrązowe smugi na tym kolorze. Może lepsza już bezbarwna?

Impregnat - ok, a tłuszcz? Ma sens?
  • jolinka102 28.11.13, 22:28
    Moim zdaniem bezbarwna pasta do butow nie spisuje sie na dluzsza mete. Musisz dobrac odpowiedni kolor pasty do Twoich butow. Na allegro jest ogromny wybor kolorow. Ja uzywam past tej firmy w roznych kolorach i jestem zadowolona.
  • bestraga 29.11.13, 00:27
    olejem lnianym! Kupić albo w aptece albo sklepiku z farbami ( dla plastyków) smarowac i smarować , będzie wchłaniany i znów posmarować .Oczywiście ściemnieją i beda miały taki piękny szlachetny brąz ( jak świeże kasztany) ale od każdego tłuszczu-pasty ściemnieją nie ma rady.Natomiast po oleju tez beda impregnowane w naturalny sposób .Kiedyś tak własnie impregnowano skórę , ale dzisiaj to za wiele zachodu, ale w domu można właśnie tak sobie zrobic .Robie tak zawsze , od wielu lat , skora jest piękna i dobrze się trzyma

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka