Dodaj do ulubionych

Najmnocniejsza kawa rozpuszczalna...jaka?

12.12.13, 13:16
Nie przepadam za rozpuszczalnymi kawami, ale po nowym roku wyjeżdżam na kilka dni w miejsce, gdzie brak będzie ekspresu ciśnieniowego, a wiec brak stawiającego mnie na nogi espresso. Zanim będę mogla doczłapać do jakiejś kafejki trochę minie, a żeby kontaktować przed wyjściem z hotelowego pokoju muszę napić kawy jak najbardziej mocą i smakiem zbliżonej do espresso. czy coś możecie polecić?
Edytor zaawansowany
  • budzik11 12.12.13, 13:43
    Douwe Egberts Espresso albo Black. Nescafe Espresso też jest dobra.
  • altu 12.12.13, 15:11
    a zwykła parzona? ze zmielonych ziaren?
  • anetapzn 12.12.13, 15:51
    altu napisała:

> a zwykła parzona? ze zmielonych ziaren?
    "po turecku" lub uroczo zwana zalewajką?smile nie odpada.
  • ja.dorcia 12.12.13, 15:59
    A próbowałaś zalewać ją przez filtr do kawy, w wyższym kubku? Trochę z tym zabawy, ale potem smakuje dużo lepiej niż rozpuszczalna.
  • anetapzn 12.12.13, 16:13
    ja.dorcia napisała:

> A próbowałaś zalewać ją przez filtr do kawy, w wyższym kubku? Trochę z tym zaba
    > wy, ale potem smakuje dużo lepiej niż rozpuszczalna.
    Szczerze przyznaję, że nie, z tym, ze normalnie pijam tylko z ekspresu ciśnieniowego, bo nawet z przelewowego mi nie smakuje, a opcje rozpuszczalna ew. coś innego potrzebuje na kilka dni na czas wyjazdu. Szukam czegoś szybkiego do przyrządzenia, ale mocą i smakiem (o ile się da) nie ustępującemu (lub w minimalnym stopniu) espresso. Tylko nie wiem czy to jest do osiągnięcia.
  • asfo 12.12.13, 16:46
    Zawartość kofeiny nie jest bezpośrednio zależna od wściekłego smaku kawy a raczej od ilości surowca użytego na jedną porcję napoju.

Espresso jako takie wcale nie jest mocne, ponieważ, jak czytam na wikipedii, proces jego parzenia jest bardzo krótki.
  • asfo 12.12.13, 15:24
    Kup sobie dzbanek z tłokiem do zalewania kawy, są takie w rozmiarze jedno-kubkowym i większe. Na allegro jest tego pełno, ale tańsze modele mają plastikowe gwinty, które szybko się psują. Zabierasz ze sobą zapasik uprzednio zmielonej kawy w szczelnej puszce i nie musisz się męczyć rozpuszczalną.
  • ka_thy 12.12.13, 17:13
    Też nie przepadam za kawami rozpuszczalnymi, szczerze to ich smak ma niewiele wspólnego z kawą. Jedyną, którą dam radę pić to Nescafe Espresso. Wg mnie najbardziej zbliżony do smaku prawdziwej kawy. Niewykluczone, że są też inne, jednak nie mam ochoty na eksperymenty.
  • nostress.ka21 12.12.13, 18:31
    potwierdzam co już wcześniej napisano: Nescafe Espresso
    http://www.ekaprys.pl/sklep/img/p/21602-10140-thickbox.jpg

oraz ta:
    http://pi.ce-tescoassets.com/assets/PL/932/7613034161932/ShotType1_328x328.jpg

Nescafe Gold Intense - koniecznie mocno palona

ale ta Espresso jest moim zdaniem lepsza
    --
    Przegrajmy wszystko i przestańmy istnieć...
  • anetapzn 13.12.13, 11:00
    nostress.ka21 napisała:

> potwierdzam co już wcześniej napisano: Nescafe Espresso
    > http://www.ekaprys.pl/sklep/img/p/21602-10140-thickbox.jpg
    >
    > oraz ta:
    > http://pi.ce-tescoassets.com/assets/PL/932/7613034161932/ShotType1_328x328
> .jpg
    >
    > Nescafe Gold Intense - koniecznie mocno palona
    >
    > ale ta Espresso jest moim zdaniem lepsza
    Kupę , małe opakowanie jest bo co to 100g, nie szklane z tego co widzialam w sklepie, to lekkie, a skoro tyle jest opinii pozytywnych na forum to zaryzykujęsmile
  • abc143 12.12.13, 19:52
    Piszesz,że będziesz mieszkała w hotelu - to w lepszych hotelach w pokoju są zestawy do parzenia kawy i herbaty wyposażone nie tylko w czajnik i filiżanki ale i kawy w saszetkach .Ewentualnie hotelowa restauracja czy bar tez zapewne oferują kawy w rożnych wariantach. Weź pod uwagę,że w pokoju możesz nie mieć możliwości podłączenia grzałki czy swojego czajnika / hotele w ten sposób starają się aby gość korzystał z ich usług i gniazdka mają nietypowe/
  • anetapzn 13.12.13, 11:02
    abc143 napisała:

> Piszesz,że będziesz mieszkała w hotelu - to w lepszych hotelach w pokoju są zes
    > tawy do parzenia kawy i herbaty wyposażone nie tylko w czajnik i filiżanki ale
    > i kawy w saszetkach .
    Taak dobrze to ujęłaś w lepszychbig_grin
    To będzie 2* z za-i wymeldowaniem automatycznym, samemu, takie na karty nie wiem czy kojarzysz. Przy obiektach targowych często są takie noclegownie, bo nawet trudno to hotelem nazwać. Czajnik jest w pokoju, a na śniadanie kawa z automatu, takiego co to stoją w hotelach, obslugi fizycznej w postaci żywego człowieka brak.
  • anetapzn 13.12.13, 11:03
    abc143 napisała:
    Weź pod uwagę,że w pokoju możesz nie mieć możl
    > iwości podłączenia grzałki czy swojego czajnika / hotele w ten sposób starają s
    > ię aby gość korzystał z ich usług i gniazdka mają nietypowe/
    Pisalam, że na wyposażeniu będzie czajnik w pokoju i nic więcej.
  • anetapzn 13.12.13, 11:05
    anetapzn napisała:

> abc143 napisała:
    > Weź pod uwagę,że w pokoju możesz nie mieć możl
    > > iwości podłączenia grzałki czy swojego czajnika / hotele w ten sposób sta
    > rają s
    > > ię aby gość korzystał z ich usług i gniazdka mają nietypowe/
    > Pisalam, że na wyposażeniu będzie czajnik w pokoju i nic więcej.
    Chyba jednak nie pisalam, miałam napisać sorrysad
  • zielona210 12.12.13, 21:30
    Polecam Milicano. I koniecznie muszę spróbować tej Espresso o której pisze resztasmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka