Zmywarka Whirpool-długo zmywa,źle myje -u Was też? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dziewczyny,
    jestem załamana moją zmywarą sad Specjalnie kupiłam Whirpoola, żeby korzystać z programów szybszych: najkrótszy wg instrukcji miał trwać 30 min. a następny 80 min. I co? Nici z tego. Szybki myje 44 (albo 48 min nie pamiętam) a ten 80 - 120 minut! Niezależnie od tego ile jest naczyń w zmywarce. Niby w instrukcji napisane jest, że czas może się wahać, ale czy jest ktoś komu Faktycznie zmywa wg czasu tam podanego??
    Poza tym. Notorycznie w 4 narożnikach górnego kosza naczynia są kompletnie niedomyte i tak samo na tych nadstawkach - ja mam tylko po lewej stronie. Zaczęłam dochodzić co jest nie tak - naczynia ładnie ułożone, nie stłoczone. No i wyszło szydło z worka: na ramieniu spryskującym jest tylko z jednej strony jeden otworek umieszczony tak, że woda leci do góry i pod kątem. Na drugim końcu woda leci dokładnie w stronę ścianki zmywarki... Po jakiego..?! Porównałam z Boschem mojej teściowej (tylko 100 zł droższy..), która nie ma w ogóle problemów z niedomyciem, a zawsze przeładowuje górny kosz, no i okazało się, że tam są 2 takie otwory, na obu końcach ramienia: jeden w górę i lekko w przód a drugi w górę i lekko w tył. Nie wspomnę, że u niej najszybszy program zmywa w ciągu pół godziny i lekko wysusza naczynia...
    Mam ochotę reklamować tego mojego dziada, ale jak??
    • Może nie jest tak źle z tym niedomywaniem; masz na pewno czysty filtr i resztę wnętrzności zmywarki? Od tego trzeba zacząć diagnostykę. Filtr i śmigła trzeba wyjąć i wyczyścić pod bieżącą wodą, a zmywarkę puścić tez na pusto z środkiem myjącym. Nie zaszkodzi też puścić na pusto bez żadnego środka, żeby się dobrze odpłukało wszystko. Poza tym szmatką powycierać wszelkie uszczelki, w których lubią się zagnieździć brudy. Jeśli nadal będzie źle myło, to wtedy faktycznie może być jakiś problem. Co do czasu nie poradzę, bo nie mam tej marki. U mnie pierze w godzinę na VarioSpeedzie. Normalnie pierze chyba ponad dwie.
    • Zdecydowanie wymienić na Boscha.
    • Miałem zmywarkę Whirlpool-a 2 lata, zakupiona była nowa przez internet na gwarancji
      i od samego początku stwarzała problemy:
      -po 2 miesiącach padł panel sterowania, owszem serwis wymienił bezpłatnie w ramach gwarancji, ale jakąś chwilę to trwało
      -wieczny problem z niedomywaniem, krótki program odpadał całkowicie, ponieważ woda tylko w temp. 40st. to jednak za mało na 2-dniowe talerze, nie wspomnę o garach
      -inne programy tak jak piszesz u mnie również trwały całą wieczność, a w efekcie końcowym przy opróżnianiu zmywarki z teoretycznie czystych naczyń połowa lądowała w zlewie do mycia ręcznego, niedomyte sztućce, szklanki i przezroczyste kubki były wiecznie matowe i porysowane, wstyd było mi komuś podać herbatę w takiej szklance wyglądała jak popłukana po mleku
      -później serwis wzywany był ponownie do panelu, oraz przy okazji do wskaźnika braku soli, który świecił ciągle pomimo, że sól w zmywarce była, jak to Pan serwisant stwierdził "łeee od takiej głupoty to trza było nie dzwonić, co Panu przeszkadza ta zapalona lampka, ona kiedyś zaskoczy, a Pan przecież ma poczucie, że ją ta solą napełnił.." nie no jasne tylko w takim razie po co wskaźniki braku soli...
      ogólnie dramat, po co mi zmywarka, po której myje ręcznie, dla mnie ocena (3-),
      po 2 latach męki zmywarkę udało mi się sprzedać i zakupić Electroluxa, którego nie zamieniłbym na żadnego innego, ma to dodatkowe kółko myjące na dnie, które świetnie się sprawdza, poza tym używam tylko krótkiego programu, który radzi sobie nawet z garnkami i patelniami, mimo, że trwa 36min, ponieważ temp. wody już nie 40st. jak w poprzedniej, tylko 60st.smile polecam

a model Whirpool-a jak dobrze pamiętam ADP4617
    • Dziewczyny interesuje mnie, czy u Was też wydłuża czas zmywania. Czy ten czas podany w instrukcji to lipa
    • czy każda WDPD ma zmywarkę Boscha..?? mało wpisów na temat Whirpoola sad
    • Ja mam mastercooka. Nigdy nie sprawdzałam długości programu czy zgadza się z tym co piszą.Ale krótki program trwa u mnie ponad godzinę. Ja korzystam z eco i ustawiam na noc albo na 13 jak mam tańszą taryfę. U mnie są dwa duże pióra na dole i pomiędzy koszami i małe w "suficie". Niedomycia czasami się zdarzają - na garach.
      --
      Jeśli potrafisz iść przez życie bez zaznawania bólu, to prawdopodobnie jeszcze się nie urodziłeś. (Neil Simon)
    • Ja mam 2 letniego boscha. Na programie eco myje uwaga 3 godz i 18 min. od zawsze. Masakra, w instrukcji pisze co innego. Na auto albo 1,42 albo 2,14 innej opcji nie ma- nie wiem po co piszą że skraca w zależności od zabrudzenia. Poza tym chodzi jak czołg o czym dopiero później się przekonałam, jak zobaczyłam jak inne chodzą. Mi to nie przeszkadza jednak, nie nastwiam na noc.
      Pozdrawiam
    • Dziewczyny, nie działa funkcja ustawiania twardości wody...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.