Dodaj do ulubionych

Wykrzywianie butów

04.10.17, 10:37
Mam tendencję do lekkiego wykrzywiania do środka wyższych (do kostki) butów (nawet na płaskim obcasie). Czy istnieją jakieś sposoby by tego uniknąć? Słyszałam o specjalnych wkładkach robionych na zlecenie ortopedy, ale to chyba stosowane jest przy większych wadach.
Edytor zaawansowany
  • 04.10.17, 14:51
    Wkładki jak najbardziej, nie muszą być na specjalne zlecenie. Mają być to po prostu "wkładki na stopę płasko-koślawą", wyguglaj sobie, to się zorientujesz.

Swoją drogą, zabawne w nazwie tego produktu jest owo "na stopę", skoro jest on pod stopę...
  • 04.10.17, 18:59
    typ wkladki zalezy od wady
    im blizej dobrana do wady tym wyzszy komfort chodzenia

jesli masz dostep do ortopedy lepiej isc w ta strone

ja mam wysokie luki i zadnego plastostopia, ale sie okazalo ze mam jedna noge krotsza i przez to skrzywiona miednice
    nosze wkladki, na miare , z odlewu, od poltora roku

probleme bywa znalezienie butow, gdzie mozna wyjac fabryczna wkladke i wlozenie tej specjalitycznej,
    jedna na druga nie sa zalecane

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • 17.10.17, 00:09
    jesli masz słabe kostki i, zwyczajnie, wykrzywiasz stope do srodka to nie musisz niczego robic na wymiar.
    Znajdź w poblizu jakiś sklep ze sprzetem rehabilitacyjnym i kup podpiętki supinujące.
    To wyglada tak

https://static3.becomfo.pl/pol_pm_-Podpietki-Supinujace-Pronujace-Koslawe-ustawienie-piet-Wkladka-ortopedyczna-KOREKTUS-LAT-od-0-5-cm-do-1-5-cm-270_1.jpg

przyklejasz odpowiednio w srodku buta, tak, zeby zmusić stope do "wyginania" w druga stronę.
    I juz.
    Ja mam takie podpiętki we wszystkich butach bo też mam tendencje do wykrzywiania stóp.
    A jesli nie masz takiego sklepu gdzies obok to zawsze mozesz kupic w sieci, wyguglaj sobie.
  • 17.10.17, 00:23
    tu moze lepiej widać jak taka podpietka wyglada

http://www.ra-med.pl/image_func.php?img=gfx/710873396e6e5dfe4ad4677a5e72df94.jpg&maxwidth=700

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.