Dodaj do ulubionych

Pranie bez proszku (samą wodą) - moje doświadczeni

07.02.19, 18:51
Cześć. Jakiś tydzień temu zupełnie przypadkowo zapomniałam dodać do pralki proszku. Pranie ciemne, raczej nizbyt brudne (2 dorosłych wykonujących pracę biurową). Po wyjęciu z pralki i wysuszeniu pranie pachniało neutralnie, ale było wyraźnie odświeżone. Ubrania noszą się identycznie jak te uprane w proszku czy płynie, tyle że bez zapachu detergentu. Nie pachną niczym, nie zaczęły też szybciej łapać czy oddawać nieprzyjemnych zapachów ludzkiej skóry. Podsumowując, przypadkiem przekonałam się, że raz na jakiś czas można puścić pranie bez żadnych dodatków i ciuchy i tak się upiorą. Jak za czasów praczek znad rzek smile
Edytor zaawansowany
  • misiowazona 08.02.19, 10:46
    Temperatura i płukanie w wodzie robią swoje; podgrzewają tłuszczewink usuwają zapaszki, pyłki i brudki. Czasami można, stale pewnie nie. To tak jak z ręcznym myciem naczyń w gorącej wodzie. Gdyby stale tak robić, pewnie byłoby widać osady z herbaty, albo jakieś nie do końca rozpuszczone tłuszcze itp.
  • ajaksiowa 11.02.19, 14:26
    Cenne spostrzeżenia ,ale ja dla zapachu doda£abym chociaż płynu do płukania bo uwielbiam ciuchy pachnące

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.