• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

farbowanie butów skórzanych!!!???

• 13.04.08, 00:07
    Witam wszystkich! Jeśli ktoś ma już za sobą podobne doświadczenie: napiszcie
    czy warto pokusić sie o zafarbowanie butów ze skórki (jasnobeżowa z licem) na
    kolor czarny??? Gdzieś w necie wyczytałam,że można to zrobić farbą do włosów.
    Czy efekt będzie zadowalający?? Czy nie puści mi ta farba na deszczu albo od
    zapocenia (goła noga?)
    Chciałabym pochodzić przez lato w moich pięęęknych czółenkach które zostały
    mi ze ślubu a są zbyt drogie, aby kupować sobie jeszcze czarną wersję (do
    kiecy ecru odpadały... sad) A jeśli są jakieś usługi tego typu w Trójmieście to
    kto wie gdzie? Dzięki z góry!
    Edytor zaawansowany
    • 13.04.08, 00:56
      spróbuj może u szewca smile
      Moja mama zrobiła niedawno plamę na jasnobrązowych skórzanych butach
      i jedynym rozwiązaniem było przefarbowanie butów na ciemny kolor,
      zajął się tym szewc i świetnie mu to wyszło smile
      --
      Michał
      Bartek
      Poddaszewink
      • 13.04.08, 11:26
        Często na bazarkach pojawiają się takie specjalne farby do farbowania skóry. Nie
        testowałam, ale moja sąsiadka pomalowała sobie kurtke skórzana(z niebieskiej na
        czerwoną)i 4 pary butów-efekt fantastyczny! Buteleczka takiej farby (w tamtym
        roku)ok 6zł.
        • 13.04.08, 23:46
          Ooo! Ciekawe! To by mnie taniej mogło wyjść niż u szewca...a jak nazywają sie
          te farbki i po jakich bazarkach chadzasz? smile Ze sprawami technicznymi
          poradziłabym sobie (tzn. malowanie).
          • 14.04.08, 01:06
            • 14.04.08, 09:17
              a czy można tym sposobem dofarbować zdarte noski skórzanych bucików?
              Pasta nie jest dostatecznie skuteczna (granat).
              --
              piątaszek
              • 14.04.08, 15:21
                Nie mam pojęcia - nie używałam jak dotąd tych farb. Farbowałam
                kiedyś buty z czarnych na czerwone farbką która się nazywała Wilbra -
                coś w rodzaju lakieru. A tu nie wiem czy się da. Nie wiem co to za
                buty... tu można zobaczyć tę Wilbrę.
                • 15.04.08, 10:28
                  dziękuję za link, to są takie butki z beżowej skórki z licem, wysokiej jakości,
                  szkoda by mi było je uszkodzić nieudanym eksperymentem... WILBRA nie! jako
                  lakier po pewnym czasie odpryskuje, zwłaszcza na zgięciach skóry, a i efekt
                  byłby chyba niezadawalający... w każdym razie, dzięki za odpowiedzi!
                  • 15.04.08, 19:09
                    O masz - zapomniałam tam wyżej linka do Wilbry wkleić wink
                    www.meteor.krakow.pl/oferta.htm

A ja Tobie tej Wilbry nie polecam, bo do Twoich butów się nie
                    nadaje - pisałam tylko czego ja sama kiedyś używałam.
                    Pomalowane buty nosiłam bardzo długo - nic nie poodpryskiwało, to
                    nie jest sztywny lakier... Buty oczywiście trzeba przed malowaniem
                    doskonale oczyścić i odtłuścić.
                    • 16.04.08, 00:47
                      Łaaaał! Myślisz, że to tzw. "Czernidło" by sie nadało?
                      • 16.04.08, 02:37
                        Hmmm nie mam pojęcia - tam jest napisane że czernidło daje połysk,
                        więc nie wiem...
                        Zobacz pod spodem - jest tam jakis zamszo - płyn, który daje trwały
                        intensywny, niezmywalny kolor czarny i brązowy - może to lepsze by
                        było?
                        • 20.04.08, 14:32
                          sa specjalne farby do skór, do tych skór obuwniczych również- są
                          nawet w aerozolu- więc bez trudu usyskasz ładną, równą powierzchnięsmile

Gdy były modne postarzenia wielu wizażystów garderoby polecało
                          lakiery samochodowe- wystarczyło nierówno prysnąc i przetrzeć
                          szmatką- wygladały jak postarzane fabryczniesmile
    • 22.04.08, 20:34
      Fajnie, fajnie...no ale co zrobić z podeszwą????Z chęcią bym zmieniła kolor
      moich ślubnych butów z ecru na czarno, gdyż leżą w otchłani mojej szafy...ale
      podeszwa i obcas też ecru...no a obawiam się, że zmiana całej podeszwy
      zdeformuje bucika...a może nie...to jest pytanie????Więc...??

Pozdrawiam!

Dorota
      --
      ...srutututu majtki z drutu...
      ♥♥♥kompatybilni♥♥♥
      Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczywink
      • 02.05.08, 21:49
        Jak narazie skorzystałam z linku do sklepu szewskiego i zapytałam ich
        (specjalistów w końcu) o zdanie na gg : 188413, zobaczymy co mi doradzą i wtedy
        kupię... a podeszwy mam ..hmmm, niech sprawdzę, ufff, brązowe. smile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.