• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jak czyścić sztuczną biżuterię? Dodaj do ulubionych

• 01.02.09, 20:46
    Kupiłam sobie sztuczną bużuterię, wygląda bardzo ładnie, dobrze imituje srebro. Jednak po pewnym czasie pojawił się na niej taki różowy nalot. Użyłam płynu do czyszczenia biżuterii, ale to nic nie dało. Czym ten różowy nalot usunąć?
    Zaawansowany formularz
    • 01.02.09, 22:24
      przylaczam sie do pytania Moje ulubione kolczyki imitujace srebro
      brzydko jakby zbrazowialy czy zrozowialy Czyszczenie preparatem do
      bizuterii jeszcze to nasililo Jest szansa by sztuczna bizuternia
      znow odzyskala swoj blask?
      • 02.02.09, 11:11
        Swoje srebrne łańcuszki i widelczyki do ciasta, które były w stanie wręcz
        tragicznym, doczyściłam pastą do zębów z sodą. Teraz lśnią wspaniale. Nie wiem
        jednak, czy ten sposób sprawdzi się na sztucznej biżuterii.
    • 03.02.09, 21:42
      A to jest różowy NALOT czy też wytarła się "srebrna" farba i po prostu wyłazi
      plastik? Nie mam wprawdzie sztucznej biżuterii (brrr) ale np. coś takiego stało
      mi się z uchwytami sztućców, które w pewnych miejscach miały takie "srebrne"
      wstawki. Obawiam się, że każde czyszczenie tylko pogorszy sprawę i wylezie
      więcej sztucznego tworzywa.
      • 07.02.09, 19:22
        budzik11 napisała:

> A to jest różowy NALOT czy też wytarła się "srebrna" farba i po prostu wyłazi
        > plastik?

Jak na moje oko to nalot, ale specjalistą nie jestem.
        • 08.02.09, 04:23
          zapytaj moze tutaj, powinni cos doradzic, w koncu to specjalisci wink
          www.colibra.pl/kontakt
          --
          Gdy dasz człowiekowi rybę, natychmiast ją zje. Gdy go nauczysz łowić, będzie
          siedział cały dzień w łódce i pił.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.