Dodaj do ulubionych

jak "skurczyć" jeansy?

04.08.09, 13:11
czy zdarzyło wam się wyprać i "skurczyć" jeansy w wyniku wysokiej
temperatury?mam jeansy które kocham,przywiezione z daleka ale już za
duże o 2 rozmiary.Zakładając pasek wyglądam śmiesznie bo się
marszczą dookoła bioder.Macie jakieś pomysły jaką temperaturą je
potraktować?pozdrawiamsmile
Obserwuj wątek
    • ladyjm Re: jak "skurczyć" jeansy? 04.08.09, 16:27
      z mojego doswiadczenia - dzinsy sie nie kuracza w praniu, a wraz z wielokrotnym
      praniem i noszeniem sie rozciagaja. moze oddaj do krawca zmniejszyc? niektorzy
      twierdza, ze sie nie da zmniejszyc dzinsow bez straty fasonu ale to nie prawda.
      da sie.
      • ranoma Re: jak "skurczyć" jeansy? 04.08.09, 21:58
        ehhh mam ten sam problem...kupiłam dobre jeansy zaraz po porodzie i teraz są
        sporo za dużesad też myślałam, żeby wygotować ale trochę się tego obawiam...a czy
        krawiec podejmuje się przerabiania jeansów? bo to z tego co wiem nie jest takie
        prostesad
        • zla_wiedzma Re: jak "skurczyć" jeansy? 05.08.09, 13:35
          Kiedyś oglądałam program z Joan Collins albo inną gwiazdą smile, kiedyś ponoć nie
          było damskich dżinsów więc ona kupowała najmniejsze męskie i wchodziła w nich do
          wanny z gorącą (ciepłą?) wodą ponoć się kurczyły ale nie sprawdzałam
          empirycznie. Z drugiej strony jak dziewczyny gotowały w 95* i to nic nie dało
          chyba nie ma sensu się katować. Co do krawca to musi być sprawdzony fachowiec.
          Ja widząc jak koleżanka zmniejszyła sobie w doopci spodnie, oddałam do pierwszej
          lepszej krawcowej porażka.... jednak wiem że da się i wyglądają jak bez poprawek
          --
          http://www.smaczny.pl/forum/style_avatars/210003824432c152eb3983.gif
    • alexxa6 Re: jak "skurczyć" jeansy? 05.08.09, 14:56
      w wysokiej temperaturze i często prane po prostu się zniszczą. Skurczą się
      odrobinę ale tylko do pierwszego chodzenia. potem się znowu rozciągną. Ciężko
      jest dżinsy przerobić, musi to zrobić krawiec fachowiec, mający specjalną
      maszynę do tego typu szwów.
      --
      vanilla-cafe.net/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka