Dodaj do ulubionych

Czy serce..

02.02.12, 14:54
to najtwardszy mięsień?Zasłyszane.I nie wiem czy brać to dosłownie? smile
Edytor zaawansowany
  • sclavus 02.02.12, 20:09
    Etam...
    Najbardziej delikatny... - a wiem z autopsji wink
    Najmniejszy brak dopływu krwi (nie tej tłoczonej, tylko tej, która ukrwia), powoduje natychmiastowe, powolne obumieranie...
    Konsekwencje zapewne znasz wink
    --
    Nie zamierzam debatować z Donaldem Tuskiem. Gdyby doszło do debaty, to pewnie Tuska bym zmiażdżył - Kaczyński J., u Lisa...
  • ilnyckyj 02.02.12, 20:24
    Podobno: twardość odwrotnie proporcjonalna do twardości innej części ciała wink
    To w związku z porzekadłem: kto ma miękkie serce musi mieć twardą d.... Znacie ? wink
    --
    nonkonformiści
  • canus_lupus 03.02.12, 12:00
    smilesmile a powiedzenie,,serce z kamienia''?smileJeszcze nie tak dawno miałem raczej miękkie,a twarda d....hmmmm podobno człowiek co 4lata sie zmnienia.?")Sam nie wiem.Zrobie sobie rachunek i skrobne parę słów
  • apersona 03.02.12, 11:44
    Raczej najwytrwalszy - pracuje ciągle
  • zawle 03.02.12, 17:43
    A jak ciągle pracuje to wyrobiony. A jak wyrobiony to najtwardszy.
  • apersona 03.02.12, 19:11
    To u mięśni szkieletowych
    Z sercem gorzej np. skleroza, twardnienie naczyń krwionośnych zmniejsza zaopatrzenie serca, zwłóknienie mięśnia sercowego pogarsza kurczliwość
  • zawle 04.02.12, 08:07
    zapomniałam dodać wink
  • essor 04.02.12, 12:28
    Jaki by to nie był: nalezy do tej grupy mięśni, których nie kontrolujemy. wink
  • w.ell 04.02.12, 15:31
    To słusznie się mówi: serce nie sługa.
    --
    Trzeba przemalować sufit - pomyślała
  • sclavus 04.02.12, 23:56
    ... i tylko on jeden, narazony jest na zawał... wink
    --
    Nareszcie!!! Macierewicz nareszcie powiedział prawdę: w katastrofie smoleńskiej brały udział osoby trzecie - wybór między Kaczyńskim (jednym albo drugim albo oboma) i Błasikiem
  • apersona 07.02.12, 20:05
    Przy mózgu to się mówi o tym zjawisku udar niedokrwienny
  • canus_lupus 04.02.12, 12:30
    a może tak?-Było to serce trudne do zrozumienia.(...) Niekiedy opowiadało historie pełne tęsknoty, kiedy indziej znów zachwycało się wschodem słońca na pustyni i wyciskało skrywane łzy z oczu chłopca.
    Autor: Paulo Coelho, Alchemik
  • apersona 04.02.12, 19:30
    jak się podobał?
  • apersona 04.02.12, 19:28
    Serce kobiety - ciekawam waszych obserwacji w tym temacie
  • dziwny_ten_swiat 05.02.12, 14:03
    Tak, to serce kobiety. KOBIETY IDEALNEJ. Ale śpiewa o niej - facet. Więc - to jego marzenie. smile
  • sclavus 05.02.12, 18:05
    ... a jest jeszcze matczyne... niby też kobiece a inne przecie...
    --
    Nareszcie!!! Macierewicz nareszcie powiedział prawdę: w katastrofie smoleńskiej brały udział osoby trzecie - wybór między Kaczyńskim (jednym albo drugim albo oboma) i Błasikiem
  • basilisque 05.02.12, 19:12
    Nie mówiąc już o psim... zawsze wiernym!
    --
    Ha, ha - said the clown!
  • zawle 05.02.12, 22:51
    a ja bardzo lubię te z rosołku
  • canus_lupus 06.02.12, 12:13
    tak,chyba te jest najlepsze,psie.Chociaz drobiowym tez nie gardzęsmilePodoba mi się połączenie ,,serce i rozum''z reklamy tp.No ale to chyba mało realne połaczeniesmile
  • pomer_anya 07.02.12, 09:49
    Widzę tu taką średnio zabawną grę słów polegającą na zderzeniu różnych znaczeń słowa "serce". Raz się rozumie symbolicznie, raz anatomicznie, a w końcu: kulinarnie-gastronomicznie.
    Kompletne pomieszanie z poplątaniem.

Moi drodzy - przestańcie w końcu uprawiać "bełkot" na tym forum!
  • canus_lupus 07.02.12, 11:51
    smilei co w tym złego.mnie jak się nie podoba film to go wyłączam.No ,a swoją drogą pamietam taki stary,radziecki,,Świat się śmieje''>piosenke o sercu śpiewali w nimsmilepozdrawiam
  • apersona 07.02.12, 20:10
    @pomeranya
    Nie bełkot jeno burza mózgów. Obgląd zagadnienia serdecznego ze wszech stron, pod różnymi kątami dogłębny się tu rodzi

,,Świat się śmieje'' - coś mi majaczy, ruski film, a naprawdę śmieszny był
  • canus_lupus 08.02.12, 12:29
    film smiesznysmilea wracając do sedna-jak długo może uwierać zadra w sercu.Mowa o uczuciach ")I czy sie zablizni rana po owej zadzrze.I czy domowy-nowy-kardiolog jest do tego niezbedny?Zaduzo pytań")
  • apersona 08.02.12, 19:23
    Zwykle się się zabliźnia, ale wymaga czasu i spokoju, a są tacy co lubią rozdrapywać rany i epatować cierpieniem. Domowy-nowy-kardiolog zbyt wcześnie bardziej szkodzi niż pomaga.
  • canus_lupus 09.02.12, 14:06
    oki.kardiolog na razie beeee.mam nadzieję ze limity sie nie pokończą.Cierpienia won,serce jak dzwonsmile
  • zawle 09.02.12, 17:48
    Każdy ma swój sposób na ból. Dla jednych na starą ranę- nowa. Ból obydwu zlewa się, ale odciąga głowę od pierwszej rany. Konkluzja.... z bólem trzeba się zmierzyć i tak. A co do nowego kardiologa...byleby trafić na dobrego.
  • canus_lupus 10.02.12, 10:35
    to duży problem,dobrych kardiologów jak na lekarstwo.A przecież nawet dobry dla x nie musi pomóc mniesmilePożyjemy .Wiosna zaniedługo,może jakaś szamanka....smile
  • essor 10.02.12, 11:20
    Dla serca - rozumianego jako mięsień - ważny jest przemyślany wysiłek fizyczny i odpowiedznia dieta. Nie możemy panować nad jego funkcjonowaniem tak jak nad funkcjonowaniem innych mięśni, ale możemy o niego dbać!
  • ilnyckyj 07.02.12, 20:32
    Forum, droga Pomer-anyo, to jest forum, a więc różne opinie, zdania, skojarzenia, czasami odległe. Nie - monolog. Fakt, słowo "serce" wzbudza różne skojarzenia. Jeśli chodzi o stronę kulinarną - to nie skorzystam. Nie lubię podrobów. Strona anatomiczna i symboliczna - jakoś się łączą. To symbol uczuć - raczej pozytywnych: miłości, sympatii, empatii. Ostatnio mieliśmy przykład zbrodniarza-intelektualisty z Norwegii. To przykład współczesnego Raskolnikowa, który popełnia zbrodnię w imię jakiejś wyrozumowanej idei, wyłączając w sobie ludzkie odruchy, czyli owo metaforyczne "serce". Rozum wcale nie jest wrogiem serca. Przeciwnie: prawdziwy rozum jest zgodny z sercem!
    --
    nonkonformiści
  • sclavus 07.02.12, 23:09
    Ten Breivik(?), to musiał mieć zimne i twarde serce....
    --
    dowodem mojej autentycznej religijnosci jest np to że w sobotni wieczor jestem trzeźwy - by tirol1
  • zawle 08.02.12, 09:20
    ale gorące dla swoich idei...je kochał nad wszystko
  • apersona 08.02.12, 10:22
    Pomiędzy rękoma i rozumem pośredniczy serce (Der Mittler zwischen Hand und Hirn sei das Herz) -slogan reklamowy Metropolis
  • basilisque 07.04.12, 18:13
    Serce - to symbol dobrych emocji (nawet jak się mówi, że "masz serce z kamienia", bo to oznacza, że twoje serce nie funkcjonuje). A czy możemy podać część naszego ciała (anatomii), ktorej można przypisać złe emocje?
    --
    Ha, ha - said the clown!
  • zawle 08.04.12, 19:56
    smile Chyba tak
  • essor 08.04.12, 21:46
    Wątroba (bo żółć?)
  • basilisque 09.04.12, 21:49
    Moja sugestia: wyrostek robaczkowy!
    Serce: najbardziej potrzebny organ. Wyrostek: w ogóle nie potrzebny!
    --
    Ha, ha - said the clown!
  • krol-czy-krolik 10.04.12, 14:45
    Jako symbol Zła. Ja mam wycięty - więc jestem Samym Dobrem!
  • w.ell 10.04.13, 19:17
    Jak teraz patrzę na te emocje pod pałacem, to już nie wiem które są dobre a które zle...
    --
    Trzeba przemalować sufit - pomyślała

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka