Dodaj do ulubionych

Przeciw monowładzy I

11.02.19, 13:34
Nie wiem kto z was się zapoznał z książką Prezesa, ja jestem w trakcie, dlatego ta jedynka w tytule. Tu wrażenie jest ogólnie dobre, tzn. prezes przedstawia się bez megalomanii i bez jadu nawet o takich postaciach jak Michnik, Kuroń (b. sympatyczne sceny, ta historia z krzesłem, które mu zajął dość zabawna) czy Wałęsa. W przypadku tego ostatniego w ogóle na początku b. mało. Od tego co jest ciekawe również to czego nie ma, np. b. niewiele jest o 16 miesiącach Solidarności, właściwie tylko to co sam robił, b. skrótowo. Spodziewałem się więcej szczegółów ocen, opinii. Może dlatego, że musiałby zbyt wiele pisać o Wałęsie? Właściwa akcja zaczyna się w roku 89... No i tu mamy opis zakulisowych intryg, ścierania się z "monowładzą" symbolizowaną przez Michnika i Geremka oraz głównych rozgrywających postkomunistów. Zastanawiam się w jakim stopniu ta "monowładza" nie odnosi się do obecnej władzy...
Edytor zaawansowany
  • ilnyckyj 17.02.19, 19:30
    bartos29 napisał:

> Nie wiem kto z was się zapoznał z książką Prezesa, ja jestem w trakcie, dlatego
    > ta jedynka w tytule. Tu wrażenie jest ogólnie dobre, tzn. prezes przedstawia s
    > ię bez megalomanii i bez jadu nawet o takich postaciach jak Michnik, Kuroń (b.
    > sympatyczne sceny, ta historia z krzesłem, które mu zajął dość zabawna) czy Wał
    > ęsa. W przypadku tego ostatniego w ogóle na początku b. mało. Od tego co jest c
    > iekawe również to czego nie ma, np. b. niewiele jest o 16 miesiącach Solidarnoś
    > ci, właściwie tylko to co sam robił, b. skrótowo. Spodziewałem się więcej szcze
    > gółów ocen, opinii. Może dlatego, że musiałby zbyt wiele pisać o Wałęsie? Właśc
    > iwa akcja zaczyna się w roku 89... No i tu mamy opis zakulisowych intryg, ścier
    > ania się z "monowładzą" symbolizowaną przez Michnika i Geremka oraz głównych ro
    > zgrywających postkomunistów. Zastanawiam się w jakim stopniu ta "monowładza" ni
    > e odnosi się do obecnej władzy...

Sprawa naszej tzw. transformacji narosła mitologią, opowieściami, "narracjami" bardzo uproszczonymi zarówno poztywnie (sukces, wzór dla innych krajów) jak i negatywnie ("złodzieje, służby komunistyczne, nomenklatura). Właściwie tego procesu nikt nie opisał w całej jego złożoności. To się mściło i wciąż mści...

--
    nonkonformiści

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.