Dodaj do ulubionych

Stefan Ossowiecki

07.08.11, 23:42
Osoba, która mnie intryguje, fascynuje a o której tak naprawdę bardzo mało można się dowiedzieć. Niestety przez wiele lat u nas nie dopuszczano do świadomości czegoś takiego jak zjawiska para - normalne a ludzi nimi obdarzonych traktowano jak nieszkodliwych wariatów.
--
Madohora
Obserwuj wątek
    • madohora Re: Stefan Ossowiecki 07.08.11, 23:43
      Stefan Ossowiecki (ur. 22 sierpnia 1877 w Moskwie – zm. 5 sierpnia 1944 w Warszawie) – polski inżynier zajmujący się zjawiskami paranormalnymi, uważany za jasnowidza. Ukończył studia inżynierskie w Petersburskim Instytucie Technologicznym. Napisał książkę Świat mego ducha i wizje przyszłości.
      Jego ojcem był polski szlachcic Jan Ossowiecki z okolic Mohylewa, inżynier i wynalazca, asystent Mendelejewa, właściciel dużych zakładów chemicznych. Matka jasnowidza Bona z Newlin-Nowohońskich pochodziła z Kowieńszczyzny. Stefan miał pięcioro rodzeństwa, dwie siostry (Wiktorię i Wandę) i trzech braci (Stanisława, Henryka i Eugeniusza).
      W 1917 roku Ossowiecki został uwięziony przez bolszewików i skazany na śmierć. Po sześciu miesiącach egzekucja została wstrzymana, dzięki wstawiennictwu wysokiego rangą urzędnika, kolegi z młodości. Ossowiecki został pozbawiony majątku i przeniósł się do Warszawy, gdzie pracował jako inżynier.
      Był dwukrotnie żonaty, nie miał jednak dzieci.
      Zginął w powstaniu warszawskim – najprawdopodobniej zamordowany przez gestapo w dniu 5 sierpnia 1944 r., podczas jednej z masowych egzekucji przeprowadzanych w ruinach gmachu Generalnego Inspektoratu Sił Zbrojnych (Aleje Ujazdowskie 3/5). Jego grób na Cmentarzu Powązkowskim jest symboliczny, gdyż zwłok nie odnaleziono.
      --
      Madohora
    • madohora Re: Stefan Ossowiecki 07.08.11, 23:44
      Według relacji samego Ossowieckiego oraz osób z jego otoczenia, posiadał on następujące umiejętności paranormalne:
      telepatię,
      telekinezę,
      bilokację,
      eksterioryzację,
      postrzeganie aury.
      Zdolności Ossowieckiego miały rozwijać się stopniowo: w wieku 14 lat zauważał u siebie telepatyczne odbieranie myśli, na studiach ujawniły się zdolności jasnowidzenia i telekinezy, zaś w wieku 35 lat pozostało jedynie jasnowidzenie i bilokacja. Za osobę, która zauważyła rzekome zdolności Ossowieckiego i nauczyła go technik ich rozwoju uważa się Worobieja, żydowskiego kabalistę.
      Seanse z Ossowieckim cieszyły się wielką popularnością. Bywały na nich znane osobistości takie jak: Ignacy Paderewski czy Józef Piłsudski. Jego doświadczeniami interesowali się również Karol Szymanowski, Kazimierz Sosnkowski, Juliusz Osterwa. Seanse psychometryczne[4] z Ossowieckim wykorzystał Jeremi Wasiutyński, przygotowując swoją monografię o Koperniku, co spotkało się z dużą krytyką, jako metoda nienaukowa. Stefan Ossowiecki opierając się na tej metodzie wygłaszał w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego tezy na temat prehistorycznych form życia. Jedną z osób badających zdolności Stefana Ossowieckiego był prof. Charles Richet – laureat Nagrody Nobla
      Ossowiecki częściowo przepowiedział swoją śmierć. Poinformował przyjaciół, że gdy umrze, nie odnajdą jego ciała

Źródło: Wikipedia.pl
      --
      Madohora
    • madohora Re: Stefan Ossowiecki 07.08.11, 23:47
      Czytałam w jednym z (niestety) niewielu opracowań na temat fenomenu Ossowieckiego, że dokładnie przewidział swoją śmierć w Powstaniu Warszawskim. Mało tego ktoś chciał go uratować a on podobno miał powiedzieć, że: "Przed przeznaczeniem nie ma ucieczki"
      --
      Madohora
    • madohora Re: Stefan Ossowiecki 07.03.12, 22:29
      Zastanawiam się dlaczego jest tak mało informacji o Ossowieckim, zwłaszcza gdy ostatnio przeczytałam w jakiejś książce takie zdanie "I kupowali na targu czy odpuście książki o Ossowieckim, który potrafił być w dwóch miejscach jednocześnie"
    • madohora Re: Stefan Ossowiecki 06.10.12, 20:25
      Stefan Ossowiecki urodzony 22 sierpnia 1877 roku w Moskwie w rodzinie zubożałej polskiej szlachty. Miał dwie siostry i trzech braci. Ukończył studia inżynierskie w Peterdburskim Instytucie Technologicznym. Po rewolucji znalazł się w Polsce. Był jasnowidzem. Dwukrotnie żonaty, nie miał dzieci. Zmarł 5 sierpnia 1944 roku zastrzelony podczas powstania warszawskiego. Ma symboliczny grób. Ossowiecki podobno przewidział swoją śmierć i chociaż przyjaciel chciał go uratować świadomie przeszedł na drugą stronę Warszawy, twierdząc że przeznaczenia nie da się uniknąć.
      --
      MADOHORA
      FORUM NIKISZOWIEC
    • madohora Re: Stefan Ossowiecki 06.10.12, 20:29
      ...Niezwykłe zdolności odkrył u siebie, gdy miał 14 lat. Wtedy zauważył. że potrafi odbierać informacje drogątelepatii. W późniejszym czasie odkrył, że może widzieć określone osoby w konkretnym czasie i konkretnej sytuacji na podstawie przedmiotów do nich należących. A także że jest w stanie przebywać w dwóch miejscach równocześnie...
      --
      MADOHORA
      FORUM NIKISZOWIEC
    • madohora Re: Stefan Ossowiecki 06.10.12, 20:42
      ...Do Stefana Ossowieckiego ludzie zwracali się o pomoc. Pomgał szukać zaginionych, czasem potwiedzał, że zaginiona osoba nie żyje. Tak było w przypadku córki pewnego niemieckiego przemysłowca, której ciało Ossowiecki zlokalizował dzięki należącej do niej rękawiczce. Zostało znalezione dokładnie w miejscu, które wskazał Ossowiecki.
      --
      MADOHORA
      FORUM NIKISZOWIEC
    • madohora Re: Stefan Ossowiecki 06.10.12, 20:48
      "Wszystko właściwie żyje, nawet przedmioty pozornie martwe wibrują w przestrzeni wydzielająć um tylko właściwe emanacje" - pisał, tłumacząc dlaczego należy odnosić się życzliwie do wszystkiego co nas otacza.
      --
      MADOHORA
      FORUM NIKISZOWIEC
    • madohora Re: Stefan Ossowiecki 06.10.12, 21:15
      Własną śmierć przewidział ze zdumiewającą precyzją. "Ja zginę tak, że nikt nie znajdzie mego trupa" - powiedział przy świadkach. Zginął w piątym dniu Powstania Warszawskiego 5 sierpnia 1944 roku. Jego ciała nigdy nie odnaleziono. Na Powązkach w kwaterze Y znajduje się jego symboliczny grób.
      --
      MADOHORA
      FORUM NIKISZOWIEC
      • madohora Re: Stefan Ossowiecki 08.12.19, 22:05
        Na to może mi odpowiedzieć czytelnik, że nie koniecznie trzeba być magiem, by świadomie rozdwajać się, emanować astral z siebie. Że czyni to cały szereg osób, obdarzonych zdol­nościami medjalnemi np. choćby w Warszawie inż. Stefan Ossowiecki, bez wszelkiej inicjacji. Zgoda! odpowiem na to — lecz medja czyniąc to nieświadomie, same nie wiedzą na co się narażają i przeciwdziałać nie mogą grożącym im katastro­fom —• podczas, gdy wtajemniczony, będąc w posiadaniu środ­ków obrony, swemi „wędrówkami eterycznemi" kieruje pew­nie i wprawnie»#
    • madohora Re: Stefan Ossowiecki 08.02.13, 09:42
      Ja wiem, że nie pasuje do Nikiszowca ale Ossowiecki mnie fascynuje od wielu lat a dopiero teraz zaczyna się więcej mówić na jego temat. Ciekawe jest to, że był inżynierem i ukierunkowany był na tak zwane przedmioty ścisłe - a jednak. Jak ktoś jest zainteresowany polecam książkę Stefan Ossowiecki
      --
      MADOHORA
      FORUM NIKISZOWIEC
      • madohora2 Re: Stefan Ossowiecki 23.01.14, 12:20
        Za mało mamy o nim wiadomości. Ktoś ostatnio próbował z niego zrobić niemieckiego szpiega. Ale tak jak mówię za mało mamy informacji by snuć takie czy inne przypuszczenia.
    • madohora Re: Stefan Ossowiecki 09.04.17, 11:50
      Powiem wam coś, latami szukałam czegoś o Ossowieckim i dzięki Bibliotece Cyfrowej dorwałam się do książki jego autorstwa. I co? I nie jestem w stanie przez to przebrnąć. Jest pisana takim językiem, że ola...la....

--
      serce
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka