Dodaj do ulubionych

Putin dostrzegł w sobie Kadafiego

29.04.11, 12:26
Oto artykuł, w którym autor tłumaczy dlaczego Putin krytykuje Zachód za jego postępowanie wobec Libii. Główną tezą tego artykułu jest to, że Putin widząc działania Zachodu w stosunku do nielubianych przez niego liderów doszedł do wniosku, że może czekać go to samo co spotkało Husajna, Milosewicza a teraz Kadafiego. Stąd bierze się wyraźna aktywizacja Putina i plany związane w wyborami prezydenckimi. Tłumaczyłoby to także pozbycie się politologa Gleba Pawłowskiego, który zbyt otwarcie stawiał na kandydaturę Miedwiediewa. Ale jeżeli Miedwiediew chce dzisiaj uwolnić Chodorkowskiego to jaką Putin będzie miał gwarancję, że za kilka lat nie trafi tam, gdzie Chodorkowski jest obecnie?
Oto znamienny fragment:

"Единcтвенный cпocoб гaрaнтирoвaть cебя oт вcегo этoгo для Пyтинa cocтoит в тoм, чтoбы прoвеcти нaкoнец нoрмaльные экoнoмичеcкие рефoрмы в Рoccии. Еcли Рoccия вcтaнет врoвень c caмыми рaзвитыми гocyдaрcтвaми мирa, oнa cyмеет oбеcпечить безoпacнocть cвoих бывших рyкoвoдителей. Еcли же y нac пo-прежнемy прoдoлжaт cтрoить нынешнюю кoлoнию и пoлyкoлoнию зaпaдных держaв, тo cyдьбa нынешних хoзяев Кремля мoжет oкaзaтьcя плaчевнoй.

Пoтoмy чтo прaктикa пoкaзывaет, чтo Зaпaд никoмy ничегo не зaбывaет и не прoщaет. Дa, в рoccийcкoй иcтoрии еcть пoзитивные примеры людей, ycтрoившихcя неплoхo, – Гoрбaчевa и Ельцинa. Однaкo чтo тoт, чтo дрyгoй oкaзaли Зaпaдy непoвтoримые ycлyги: oдин yничтoжил Сoветcкий Сoюз, дрyгoй вывел вoйcкa из Гермaнии и coглacилcя нa рacширение НАТО нa Вocтoк. Пyтин не мoжет cделaть Зaпaдy тaких пoдaркoв, дaже еcли зaхoчет: «вcе yкрaденo дo негo».

A tutaj jest całość artykułu:
www.km.ru/v-rossii/2011/04/29/vnutrennyaya-politika-v-rossii/sudba-nyneshnikh-khozyaev-kremlya-mozhet-okazatsy
Edytor zaawansowany
 • eva15 29.04.11, 13:19
  Ha, ha. Ty masz zacięcie satyryczne (autor artykułu też).

  Już widzę te demokratyczne bombowce nad Kremlem i dzielnych GIs wyciągających zarośniętego Putina z kryjówki-ziemnianki i stawiających go przed sądem w Hadze.

  Demokratyczny Zachód zrobi to zapewne ku uciesze całego rosyjskiego narodu, armii, obrony przeciwlotniczej, generałów od bombki A - oni wszyscy widząc nad rosyjskim niebem F-ileś i spadające demokratyczne bomby struchleją ze strachu i zastygną z podziwu. Pod zachodnimi bombami wszyscy Rosjanie poczują się wreszcie wyzwoleni, jak nie przymierzając Libijczycy albo inni Irakijczycy. Wyzwoleni od krwawego satrapy Putina, który drogą przewrotu wojskowego przejął władzę, jak Saddam i Kadaffi i gnębił lud podnoszeniem standardu życia.

  Nawiedzonych dziennikarzy widać i w Rosji nie brakuje. Każdy ma swoje wacki.
 • herr7 29.04.11, 13:27
  Nie denerwuj się Eva. Putinowi nic nie grozi, przede wszystkim dlatego, że jego antyzachodnie połajanki są robione wyłącznie na użytek wewnętrzny. Mają na celu przekonać mniej gramotnych Rosjan, że on Putin dzielnie stawia czoła całej potędze Zjednoczonego Zachodu. A w istocie, Putin jest Zachodowi jak najbardziej na rękę.
 • eva15 29.04.11, 13:41
  Fajny artykuł, można się pośmiać, powodów do zdenerwowania nie widzę. W końcu ja nie Wowa i nie muszę szukać sobie kryjówki. Putinowi radziłabym wziąć do nory golarkę (na baterie) , perfumy i zapasowe ubranie. Zeby nieco ładniej wyglądał niż Saddam, gdy go już z nory wyciągną. Będą wszak robić zdjącia, które obiegną świat.
 • herr7 29.04.11, 13:51
  Km jest portalem antyliberalnym. Z tego względu obecny prezydent i jego posunięcia nie są tam zbyt akceptowane, jak choćby utworzenie grupy ekspertów badających sprawę Chodorkowskiego. Obecna rosyjska elita gra zarówno pod zachodnią jak i rosyjską publiczkę. A i tak wszystko ostatecznie będzie zależeć od...cen ropy.
 • eva15 29.04.11, 14:03
  Główną tezą artykułu jest porównanie losu rosyjskich przywódców (gł. Putina) do losu Saddama czy Kadafiego - a to jest bzdura. Taki los czeka przywódców TYLKO w państwach pokonanych militarnie przez jedynie słuszne demokracje.

  Z Rosją Zachód nijak nie może się tak obejść jak z Irakiem czy Liibią. SMD nie może nawet demokratycznie zbombardować Syrii, choć niewątpliwie chętnie by to zrobił. A jak tu zaatakować Rosję z jej bomką A? jak wejść do tego kraju, by wyciągnąć Putina z ziemianki?

  Rosję można rozwalić tylko od wewnątrz i jeśli prozachodnie elity skupione cosik ostatnio wokół Misia Koali za mocno zaczną fikać, to kto wie, czy Putin nie wystawi swej kandydatury.
 • czlowiek_ksiazka 29.04.11, 15:15
  Evo15, nie chcę wyglądać na skarżypytę, ale to jest próbka tworczości Pawła Swjatenkowa, autora artykułu.
  www.km.ru/svyatenkov
  Np. taki ciekawy artykuł.
  www.km.ru/news/rossii-nelzya-otrekatsya-ot-stalina
  Kontrowersyjny nieco ździebko. A może i nie? :)

  W ogóle nie zachwycałbym się tak bardzo opozycyjnością Swjatenkowa, bo to dosyć znany (bardzo stosunkowo) w Rosji politolog, jeśli się nie mylę - współtwórca zbliżonej do włądzućhny Młodzieżowej Izby Społecznej (Mołodjożnaja Obszcziestwiennaja Palata). Jest Obszczestwiennaja Pałata z udziałem starych, jest - z udziałem młodych. Wszystko pod patronatem Jedinoj Rosji i innych sił politycznych. :)

  A w herra7 - wierzę mocno. Może herr7 osobiście wtrąci do nory Putina, a potem go jak jaki GI Joe wykurzy stamtąd? :)
 • eva15 29.04.11, 15:18
  Niestety nie mogę taraz czytać, może wieczorem.
 • czlowiek_ksiazka 29.04.11, 15:25
  To nie do czytania, jeno do pośmiania się! :)

 • walter622 29.04.11, 14:05
  eva15 napisała:

  > Fajny artykuł, można się pośmiać

  Faktycznie artykulik bardzo pocieszny i chyba nie wart poważnego komentarza. Biedny autor
  solidnie się zaplątał i przy okazji zaraził Herr'a.
  Szanowny Herr, Putin podobnie jaki Miedviediev są "produktami systemowymi" i dość sprawnie odgrywają im powierzone role. Jedinorusy z pomocą obu tych figur bardzo skutecznie kontrolują przestrzeń polityczną - o ile Miedviediev jest "adresowany" dla
  zwolenników z pod flag biało-niebiesko-czerwonych, czyli tzw. liberalno-demokratycznych,
  o tyle Putin ewidentnie jest "adresowany" do zwolenników z pod flag czarno-złoto-białych.
  W ten sposób jedinorusy mogą liczyć na jakieś 70 - 80 % poparcia, spychając alternatywę
  na polityczne peryferia. I o to w całej tej zabawie chodzi. Taka gra jest szczególnie istotna w obliczu zbliżających się wyborów.
  No ale chyba już się powtarzam. Kocur zlazł z fotela i wyruszył na łowy "putinów".

  P.S.
  Zobaczymy co nam przyniesie najbliższa majówka - na ile idee nacbolów, komuchów i SS
  są w stanie konkurować z pogodą i chęcią wypoczynku na łonie przyrody.

  Pozdr. • eva15 29.04.11, 14:11
  No coż, w końcu orzeł rosyjski ma dwie głowy: jedną zwróconą na zachód, drugą na wschód.

  Jednorusy bądą się jednak musieli zdecydować, którą głowę wystawią do wyborów. Zdaje się, że już się sami wychylili stwierdzając, że postawią na Putina i dopiero sam Putin musiał ich przywołać do porządku.
 • walter622 29.04.11, 14:30
  eva15 napisała:

  > No coż, w końcu orzeł rosyjski ma dwie głowy: jedną zwróconą na zachód, drugą n
  > a wschód.

  I o to właśnie chodzi. Za to co jest krytykowany Putin z nawiązką rekompensuje Miedviediev, natomiast za to co krytykowany jest Miedviediev rekompensuje Putin. Innymi słowy wszystko pozostaje w rodzinie ( czyli u jedinorusów). W tych warunkach "opozycja" z prawa i lewa ma bardzo małe pole manewru.

  > Jednorusy bądą się jednak musieli zdecydować, którą głowę wystawią do wyborów.

  Może być dość zaskakujący wariant - wystawią obu kandydatów, a Naród z pośród nich sobie kogoś "wybierze". Odnoszę wrażenie, że chyba z takim rozkładem będziemy mieli do czynienia.
 • eva15 29.04.11, 14:43
  Nie podzielam Twojego przekonania, że nie ma różnic programowych, co do dalszego rozwoju Rosji między M. a P. Gdyby tak było, to Zachodowi byłoby obojętne, kogo naród wybierze. A wcale obojętne nie jest, przeciwnie - Zachód mocno się angażuje w wspieranie M. i robienie czarnej PR dla P.
 • walter622 29.04.11, 14:55
  eva15 napisała:

  > Nie podzielam Twojego przekonania, że nie ma różnic programowych,

  Oczywiście, że różnice występują, dlatego pisałem o dwóch flagach.

  > A wcale obojętne nie jest, przeciwnie - Zachód mocno się angażuje w
  > wspieranie M. i robienie czarnej PR dla P.

  Owszem, lecz chyba nie Zachód będzie dokonywał wyboru ?
  Przy tym mamy do czynienia z pewnym paradoksem - czym bardziej na Zachodzie krytykują
  Putina, tym większą popularnością się on cieszy w samej Rosji. Być może gdyby wacki na zachodzie zaczęły go nagle wychwalać to by wśród Rosjan zaczął tracić na popularności.
 • eva15 29.04.11, 15:23
  Mówisz całkiem jak Putin. on też niedawno powiedział, że to Rosjanie będą wybierać prezydenta, nie Zachód.

  > Przy tym mamy do czynienia z pewnym paradoksem - czym bardziej na Zachodzie kry
  > tykują Putina, tym większą popularnością się on cieszy w samej Rosji.

  Widać z tego, że Rosjanie to mądry naród i uczy się na błędach i nasłanych przybłędach.
 • walter622 29.04.11, 15:39
  eva15 napisała:

  > Mówisz całkiem jak Putin. on też niedawno powiedział, że to Rosjanie będą wybierać
  > prezydenta, nie Zachód.
  Dzięki za porównanie - zaraz bystrzaki się zaczną pastwić.
  W tym co napisałem jest pewna logika. Zachód stawiając ultimatum, odnośnie Putina, prawdopodobnie nieświadomie podsuną jedinorusom ciekawy wariant do rozegrania.
  W pierwszej turze żaden kandydat jedinorusów ( czy Putin, czy Miedviediev) nie jest w stanie wygrać, czyli będzie druga tura. Tak więc wystawiając kandydaturę Putina i Miedviedieva
  blokują przejście do drugiej tury alternatywnym kandydatom. W tej sytuacji w drugiej turze
  będzie dwóch kandydatów jedinorusów. Innymi słowy jak by Rosjanie nie głosowali tak czy inaczej jedinorusy mają zapewnione prezydenckie rządy swojego kandydata.
  I na dodatek będą posiadali alibi w postaci stwierdzenia, że "Naród całkowicie demokratycznie o tym zdecydował". Ba będzie to swoiste, dość cyniczne "zwieńczenie" budowy podstaw "demokracji".
 • jk2007 29.04.11, 15:43
  shurigin.livejournal.com/272503.html
 • walter622 29.04.11, 15:54
  jk2007 napisał:
  shurigin.livejournal.com/272503.html
  A ja twoje "Pożegnanie z Afryką" - dzięki.
 • jk2007 29.04.11, 16:08
  tez z Afryki:
  "oт тюрьмы и oт cyмы не зaрекaйcя"
  ir-ingr.livejournal.com/780808.html
 • walter622 29.04.11, 16:15

  jk2007 napisał:

  > tez z Afryki: "oт тюрьмы и oт cyмы не зaрекaйcя"

  Foto jak zwykle fantastyczne - dzięki.

  "Огa, глaмyрненькo тaк..." (sl_vladimir) - polnyj torcz !!!
 • herr7 02.05.11, 17:15
  Zwycięstwo któregoś spośród rządzącego M-P tandemu raczej nie podlega dyskusji, ale nie w tym rzecz. Wybory w ostateczności zawsze można sfałszować, czego Rosja nie raz doświadczała na przestrzeni ostatnich 20 lat. Ale gdy mandat społeczny będzie słaby to będzie znacznie trudniej rządzić krajem, szczególnie że kadencję przedłużono do sześciu lat. Miedwiediew może liczyć na część inteligencji, głównie w dużych miastach. Putin ma poparcie wśród mas, szczególnie na prowincji, ale jego poparcie jest wynikiem zręcznej propagandy robiącej z niego przyjaciela prostego rosyjskiego ludu. Problem w tym, że Putin jest co prawda przyjacielem, ale nie rosyjskiego ludu tylko dość wąskiej grupy ludzi (zwykle powiązanych z FSB), którzy przy nim doszli do bajecznego bogactwa i to w wyjątkowo krótkim okresie czasu. Świadczą o tym coroczne raporty Forbsa, których Putin i jego kamaryla powinni zakazać, gdyż pokazują one bardziej nieprzyjemną prawdę o tym kraju niż wszystkie raporty tzw. opozycji razem wzięte. Nie da się w nieskończoność udawać, że jest się kimś innym, niż się jest w istocie. Takie działania na pokaz, w których specjalizuje się Putin przestaną wywierać wrażenie nawet na bezzębnych staruszkach z "głubinki". Prędzej czy później taka żałosna maskarada okaże się przeciw-skuteczna.
  Rosja pod rządami Putina przekształciła się w groteskowe państwo, w którym prokuratura miesiącami szuka właścicieli portu lotniczego Domodiedowo, żeby okazać im pretensje dotyczące bezpieczeństwa. Nikt takiego kraju nie może brać poważnie - ani jego obywatele, ani rządy innych krajów. I to właśnie sprawia, że kraj ten nie ma przed sobą przyszłości. To znaczy ma przyszłość tak długo jak starczy ropy. A spadek wydobycia przewiduje się na rok 2017. Akurat w stulecie pewnych wydarzeń.
 • herr7 04.05.11, 07:57
  O "tupikowej" sytuacji w Rosji mówi publicysta Aleksiej Puszkow, najwyraźniej sam nie wierząc że w kraj ten ma jakąś szansę na pozbycie się gangsterów, którzy dorwali się do władzy.

  www.russ.ru/Mirovaya-povestka/Dejstviya-real-nee-programm
  A o demontażu państwa socjalnego przez gajdarów-czubajsów pisze MK

  www.mk.ru/politics/russia/interview/2011/05/03/586081-komu-vyigodno-derzhat-stranu-v-nischete.html

 • herr7 04.05.11, 10:25
  Aleksiej Puszkow zadaje retoryczne pytanie, czy należy być dumnym z tego, że kraj który zajmuje wg. statystyk ONZ 70-72 miejsce pod względem poziomu życia zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby dolarowych miliarderów, po USA i Chinach. Przy czym PKB Rosji stanowi 10% PKB Stanów i mniej niż jedną trzecią PKB Chin? Według udzielających się na tym Forum putinowców takie poglądy trącą stalinizmem, gdyż nawołują do kontroli państwa nad dystrybucją bogactwa kraju, podczas gdy obecna rosyjska postjelcynowska elita woli wzorce amerykańskie, te z końca XIX w.

  "Втoрoе: влacть дoлжнa ocoзнaть, чтo безyдержный рocт чиcлa миллиoнерoв и миллиaрдерoв в Рoccии – не предмет гoрдocти и не cвидетельcтвo здoрoвья экoнoмики, a кaк рaз нaпрoтив – cвидетельcтвo неcбaлaнcирoвaннocти вcей coциaльнoй и экoнoмичеcкoй cиcтемы, a знaчит и cиcтемы влacти. Мoжет ли cтрaнa, нaхoдящaяcя, пo клaccификaции ООН, нa 70-72 меcте пo yрoвню жизни, зaнимaть третье меcтo в мире – пocле США и КНР – пo чиcлy миллиaрдерoв? И этo в cитyaции, кoгдa ВВП Рoccии в 10 рaз меньше ВВП США и в три c лишним рaзa меньше ВВП Китaя. Нельзя выcтрoить здoрoвoе oбщеcтвo при тaких диcбaлaнcaх. Сooтветcтвеннo, дoлжнa быть переcтрoенa cиcтемa рacпределения oбщеcтвеннoгo бoгaтcтвa, в тoм чиcле, c пoмoщью изменения cиcтемы нaлoгooблoжения. "
 • walter622 04.05.11, 14:57
  herr7 napisał:

  > O "tupikowej" sytuacji w Rosji mówi publicysta Aleksiej Puszkow,

  Puszkowa warto słuchać - zwykle mówi ciekawie i trafia w sedno.
  Natomiast co do twojego tytułu - bardziej niż Chiny przypomina Indie z tegoż okresu:
  można z łatwością dostrzec EIC, rudego vice-Króla, tabuny lokalnych maharadżów, sułtanów
  i innych kacyków, do tego niesamowite różnice etniczne, konfesjonalne i kulturowe. No i przede wszystkim swoistą kastę "narodu wybranego" stojącego ponad wszelkim prawem, czego producent kapci może być najlepszym przykładem.
  Jak na razie prócz dostrzegania rzekomej osobistej odpowiedzialności Putina za ten dość egzotyczny koktajl nie jesteś w stanie niczego sensownego zaproponować - powrót do
  bolszewickiej dystrybucji wszelkich dóbr jest nie tylko absurdalny ale i mało prawdopodobny. EIC i vice-Król do tego nie dopuszczą, ostatecznie mogą liczyć na skuteczne wsparcie międzynarodówki, której kapitały (czasem bardzo szemrane) są wypasane na rosyjskich przestworzach. Sądząc po ilości "miliarderów" to zajęcie jest bardzo dochodowe, natomiast
  analizując przypadek ADA "Domodiedovo" można dojść do wniosku, że Rosja jest jedną
  wielką spółką komandytową.

  "Чтo вы вoлнyетеcь зa этих людей? Нy, вымрет тридцaть миллиoнoв. Они не впиcaлиcь в рынoк. Не дyмaйте oб этoм - нoвые вырacтyт"
  ("vice-Król" Czubajs)

  Dzięki JK-2007:
  journal.com/273763.html
 • darekvtb 29.04.11, 13:31
  ""Единcтвенный cпocoб гaрaнтирoвaть cебя oт вcегo этoгo для Пyтинa cocтoит в тoм, чтoбы прoвеcти нaкoнец нoрмaльные экoнoмичеcкие рефoрмы в Рoccии. Еcли Рoccия вcтaнет врoвень c caмыми рaзвитыми гocyдaрcтвaми мирa, oнa cyмеет oбеcпечить безoпacнocть cвoих бывших рyкoвoдителей."

  Akurat! G..o prawda!

  1. "Normalne" reformy ekonomiczne juz byly w latach 90-ch. Jeszcze raz takich "normalnych" ten narod juz nie pozwoli.
  2.Kaddafi podniosl poziom zycia w Libii do najwyzszago w Afryce Polnocnej. Ale zawsze sa niezadowoleni lub pazerni ktorych mozna przekupic i uzbroic..
  3. Putin nie boi sie o swoja przyszlosc bo zwyciestwo w wyborach ma jak w banku :-))
  --
  www.uruknet.info/?p=m50995&hd=&size=1&l=e
 • eva15 29.04.11, 13:45
  Artykuł jest głupawy, śmieszny, ale jest w nim oczywiste ziarnko prawdy: Rosja musi być silna, wcale nie tylko gospodarczo ale zwłaszcza politycznie, bo należy się liczyć z dalszymi, wzmożonymi próbami rozsadzania jej od wewnątrz. Innej możliwości nie ma, atak zewnętrzny jak w Libii można między bajki włożyć. Podobnie jak wyciąganie zarośniętego Putina z ziemianki i podrzucanie go do Hagi.
 • misterpee 29.04.11, 15:09
  Wowka jest takim przedmiotem analiz ze zaden inny lider swiata mu nie dorownoje.
  Ale dlaczego do Hagi, nie lepiej od razu do piekla , razem z Herr.
 • herr7 04.05.11, 08:05
  Nie podniecaj się kolego. Putin do Hagi nie trafi, gdyż wyrządza szkodę Rosji a nie "wolnemu światu". Raczej zasługuje na los Mikołaja II, czyli na karę wymierzoną przez samych Rosjan.
 • eva15 04.05.11, 10:38
  Putin nie wyrządza szkód "wolnemu światu"? Zupełnie oderwałeś się od rzeczywistości. "Wolny świat" nikogo chyba tak nie nienawidzi jak Putina, to słychać widać i czuć. Zresztą sam to potwierdzasz przywołując głupawe artykuły, że spotka go los Saddama czy innego Kadafiego - też znienawidzonych przez "wolny świat". Gubisz sią w tych swoich coraz bardziej absurdalnych wywodach.
 • herr7 04.05.11, 10:59
  że "wolny świat" ma powody go nienawidzić? Czyżby uczynił z Rosji na powrót mocarstwo? Putinowska Rosja jest krajem z którym nikt się nie liczy. Amerykanie właśnie ogłosili, że będą instalować antyrakiety w Rumunii - to tak zgodnie z "pierezagruzką". Połajanki Putina względem Zachodu, za to co NATO wyrabia w Libii nie mają żadnego znaczenia. Nikt się nimi nie przejmuje. Rządzących Rosją karłów nikt nie bierze poważnie pod uwagę.

  Antyputinowska nagonka okazała się skuteczna - w końcu wejście Rosji do WTO na zasadach wygodnych Zachodowi jest taką właśnie kapitulacją. Autor się myli, że Putin nie ma nic do oddania, żeby udobruchać Zachód. To oczywiście nie oznacza, że Zachód nie przyłoży rąk do tego, żeby go obalić i osadzić jeszcze większą marionetkę.

  Zachód nienawidziłby go gdyby Putin okazał się wielkim mężem stanu, będącym w stanie obronić interesy kraju. Ale Putin żadnych rosyjskich interesów nie broni, gdyż Rosja interesuje go jedynie jako źródło bogactwa wąskiej grupy oligarchów, a ci oczekują od Zachodu jedynie legalizacji swojego bogactwa. Spór się toczy jedynie o cenę tej legalizacji. Taką ceną jest wejście Rosji do WTO, wpuszczenie zachodnich firm do Rosji, żeby mogły korzystać z bogactw tego kraju itp.
 • eva15 04.05.11, 11:21
  Zapomniałeś tylko jeszcze dodać, że po to by wejść do WTO Putin oddał w marcu Osecję i Abchazję Saace i wypuścił z więzienia Chodorkowskiego (to główne żądanie Zachodu).

  Na Twoje zarzuty, że Putin gromadzi razem z oligarchami swój osobisty majątek odpowiadać mi się już nie chce. Do takich tez dobrymii dyskutantami są johny-kalesony i inne bystrzaki forumowe.
 • herr7 04.05.11, 11:34
  W końcu po to powołał ciało złożone z międzynarodowych ekspertów żeby stworzyć pozory legalności. Co do wejścia do WTO to głos Gruzji zależy od Waszyngtonu. Jeżeli Amerykanie powiedzą, że Gruzini mają ustąpić to Gruzini ustąpią. W rzeczywistości zrobią wymianę za dostęp gruzińskich win i wody mineralnej. Pozwoli to Rosji zachować twarz, ale i tak największym beneficjentem wejścia Rosji do WTO jest Zachód i Chiny.

  Kogo Putin wspiera podaje Forbs. Liczba dolarowych miliarderów oraz ich bogactwa ma się nijak do poziomu życia w Rosji i pozycji tego kraju w świecie. Pisze o tym powyżej Puszkow, człowiek bynajmniej nie będący w opozycji do Kremla. Rosjanie mogli się zresztą niedawno przekonać w związku z tzw. rybałką, czyli wędkowaniem, co jest w Rosji sportem narodowym. Nagle się okazało, że akweny na których zwykli łowić zostały sprzedane i wędkarze muszą za połów ryb płacić. Warto było zobaczyć w rosyjskiej TV wygibasy Putina i Miedwiediewa, którzy usiłowali zrobić wrażenie że dbają o interes wędkarzy. W rzeczywistości nie kiwnęli nawet palcem.
  Podobna sytuacja była w zeszłym roku gdy płonęły lasy i nagle się okazało, że nie ma w nich służby leśnej, która mogła im zapobiegać. Służbę tę zlikwidowano, gdyż przeszkadzała w "prywatyzacji" lasów. Skutki były wiadome...
  Trzeci przykład. Prokuratura do tej pory szuka właścicieli lotniska w Domodiedowie, żeby przedstawić im zarzuty dotyczące bezpieczeństwa. Podobno lotniskiem tym zawiaduje jakaś tajemnicza cypryjska firma. To wszystko pokazuje jakim groteskowym państwem jest putinowska Rosja....
 • pimpus18 04.05.11, 11:51
  Ile Rosja może mieć miliarderów, żeby było dobrze?

  Chyba nie twierdzisz, że jankesi i inni robią Ruskim wszędzie tyle problemów, bo tam miliarderów za dużo, a lasy i wody są ponad stan prywatne?

  Putin jest z wykształcenia wojskowym - co w dużej mierze charakteryzuje jego myślenie i działanie.

  To samo można powiedzieć o jego przeciwnikach.


 • eva15 04.05.11, 11:53
  pimpus18 napisał:

  > Putin jest z wykształcenia wojskowym

  ? To coś nowego.
 • pimpus18 04.05.11, 12:08
  eva15 napisała:

  > pimpus18 napisał:
  >
  > > Putin jest z wykształcenia wojskowym
  >
  > ? To coś nowego.

  Nowe dla wielu to może i nie jest, dużo jednak wyjaśnia.

  Ale Ty, Evo, pasowałabyś dobrze do tego chóru malkontentów, gdyby nie nieco inny (też właściwie nie wiadomo dlaczego) światopogląd.
 • eva15 04.05.11, 12:22
  pimpus18 napisał:

  > Nowe dla wielu to może i nie jest, dużo jednak wyjaśnia.

  No jeśli Putin jest wojskowym, to kończymy dyskusję. Z takimi "faktami" kopać się nie będę.
 • pimpus18 04.05.11, 12:32
  eva15 napisała:

  > No jeśli Putin jest wojskowym, to kończymy dyskusję. Z takimi "faktami" kopać s
  > ię nie będę.

  Czepiasz się znowu zupełnie nieistotnych spraw.
  Określenie moje może nie jest formalnie poprawne, ale dobrze pozwala określić, skąd ideologicznie on pochodzi.

  Jest takie coś jak kagiebistowskie wykształcenie i czy to dużo lepiej oddaje jego problem?
 • eva15 04.05.11, 12:35
  Napisałeś oczywiste głupstwa, Putin NIE MA wykształcenia wojskowego. Wykształcenie KGBowskie to zupełnie co innego.
 • pimpus18 04.05.11, 12:43
  eva15 napisała:

  > Napisałeś oczywiste głupstwa, Putin NIE MA wykształcenia wojskowego. Wykształce
  > nie KGBowskie to zupełnie co innego.

  Z nieutuloną przykrością muszę Ci przyznać rację. On jest właściwie jurystą, jak Miedwiediew. Zupełnie o tym zapomniałem.

 • herr7 04.05.11, 12:10
  A mają ponad stu. Chiny mają 130 przy PKB ponad trzykrotnie wyższym. Istota tkwi w tym, jak oni dochodzą do bogactwa oraz co z nim robią. Większość to są ludzie powiązani z Putinem - takie zaprzyjaźnione rodzinne klany. Ich bogactwo pochodzi np. z przejęcia na własność portu za pieniądze, które pożyczają od państwa lub z banku kontrolowanego przez rządzącą grupę. To jest takie "prywatyzowanie" Rosji, będące w rzeczywistości jej grabieżą.

  Putin nigdy nie był wojskowym. Był w KGB, a to co innego. W swoim życiorysie nie ma niczego, czym mógłby się pochwalić. Wysłali go do NRD gdyż był za głupi żeby wysyłać go jako szpiega na Zachód. W NRD to była synekura. Nawykł tam do nic nie robienia, co też później wykazał jako prezydent i premier.
 • pimpus18 04.05.11, 12:24
  Tak, Herr7, ale jakoś ci miliarderzy nie są obiektem ataku - tylko Putin.
  W Polsce przecież było to samo. Balcerowicz bardzo się starał, żeby zainteresowani mieli na początek, a pożyczki dawał FOZZ.
  Tak to już jest wszędzie. Nie rozumiem dlatego tej już fizjologicznej u niekturych krytyki Putina.

  Putin ma duże zasługi. Problem w tym jednak, czy w obliczu nowych wyzwań ma coś do zaoferowania.
  Ale o tym akurat nikt nie dyskutuje.
 • herr7 04.05.11, 17:12
  Nic. Poza cynizmem, arogancją i nieudolnością. To jest taki balon nadmuchany przez państwową propagandę. Gdy spuścić z niego powietrze to zostaje sama powłoka. Projekt pod nazwą Putin polegał na medialnym wykreowaniu takiego antyjelcyna, który w rzeczy samej niczego w jelcynizmie nie zmieni. Putin wywiązał się z tego doskonale. Miał też trochę fartu, gdy ceny ropy poszybowały i on nic nie robiąc mógł udawać hojnego cara. Ale potem nastąpił kryzys i Putin okazał się całkowitym impotentem. Państwowa propaganda co prawda ciągle dmucha w ten putinowski balon, ale on jest już dziurawy i więcej nadymać się go już nie da.

  Putin ma ochotę na prezydenturę. Ale obawia się dwóch rzeczy - po pierwsze, że ceny ropy spadną i Rosjanie, którzy już się buntują wyjdą na ulice. Druga rzecz to wybuch niezadowolenia stymulowany z zewnątrz. Amerykanie mają techniczne możliwości, żeby go obalić. Wystarczy, że zwykli Rosjanie dotąd popierający Putina dowiedzą się o jego powiązaniach z oligarchami i cały jego image "bohatera prostego ludu" legnie w gruzach. Publikacja w Forbesie listy rosyjskich oligarchów oraz dynamiki wzrostu ich bogactwa uderza bardziej w Putina i jego kamarylę aniżeli cała "niesystemowa" opozycja.
 • eva15 04.05.11, 11:52
  A w moim mieście, podobnie jak w wielu innych sprzedano infrastrukturę różnym córkom spółkom córek spółek (to taki łańcuszek spółek) Goldmana Sachsa i innych "inwestorów". Walą się (niektóre) dworce kolejowe i centra handlowe, sypią domy, bloki mieszkalne dawniej należące do miast i gmin, spółki zarejestrowane Bóg wie gdzie ani myślą wydawać kasę na utrzymanie tej zakupionej za psie pieniądze infrastruktury, one ciągną tylko kasę. A w tv i w prasie mądre głowy dyskukutują, jak mogło do tego dojść, czemu nikt za nic nie odpowiada, czemu tak trudno dotrzeć do decydentów.

  Nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć, że ten fenomen NIE JEST rosyjski. Zostań przy swoim, johny-kalesony Ci przytaknie.
 • pimpus18 04.05.11, 12:11
  eva15 napisała:

  > A w moim mieście, podobnie jak w wielu innych sprzedano infrastrukturę różnym c
  > órkom spółkom córek spółek (to taki łańcuszek spółek) Goldmana Sachsa i innych
  > "inwestorów". Walą się (niektóre) dworce kolejowe i centra handlowe, sypią domy
  > , bloki mieszkalne dawniej należące do miast i gmin, spółki zarejestrowane Bóg
  > wie gdzie ani myślą wydawać kasę na utrzymanie tej zakupionej za psie pieniądz
  > e infrastruktury, one ciągną tylko kasę. A w tv i w prasie mądre głowy dyskukut
  > ują, jak mogło do tego dojść, czemu nikt za nic nie odpowiada, czemu tak trudno
  > dotrzeć do decydentów.

  Jeszcze nie słyszałem, żeby Sarrazin nad tym ubolewał.

  To ogólne zdziwienie jest częścią rytuału.

 • eva15 04.05.11, 12:29
  beneficjenci systemu ubelewają rytualnie, poszkodowani realnie.
 • pimpus18 04.05.11, 12:35
  eva15 napisała:

  > beneficjenci systemu ubelewają rytualnie, poszkodowani realnie.

  W każdym razie to akurat tego Twojego idola nie zajmuje.
 • walter622 04.05.11, 15:34
  herr7 napisał:
  > Zachód nienawidziłby go gdyby Putin okazał się wielkim mężem stanu, będącym
  > w stanie obronić interesy kraju.

  Szanowny Herr, prawdopodobnie zapominałeś, że Putin praktycznie w ostatniej chwili zapobiegł
  rozczłonkowaniu Rosyjskiej Federacji, co faktycznie było już przesądzone. To, że obecnie Rosja nie jest obecnie w granicach Magnus Ducatus Moscuensis z czasów Wasyla II jest wystarczającym powodem by Zachód nie darzył sympatią Putina.
 • herr7 04.05.11, 16:00
  Putin niczego nie ocalił, a jedynie ustabilizował jelcynizm. Gdyby nie płacono armii żołdu, a lekarzom i nauczycielom pensji to obecnie mielibyśmy kilka państw więcej, z których część jak np. Tatarstan radziłyby sobie całkiem dobrze. Stratni byliby jedynie gangsterzy na Kremlu, których świńskie ryje odcięto by od źródeł bogactwa. Rosyjski lud miałby to samo co ma, czyli nic. Ale tu nikomu nie zależało na rosyjskim ludzie.
 • walter622 04.05.11, 17:00
  herr7 napisał:
  >Gdyby nie płacono armii żołdu, a lekarzom i nauczycielom pensji to obecnie mielibyśmy kilka
  > państw więcej,

  Szanowny Herr, swego czasu wskazałem Tobie kilka linków, na które jak widzę nie zwróciłeś uwagi.
  Akurat kwestia zaległości w płacach nie sądzę by miała wpływ na tendencje odśrodkowe.
  Na te tendencje miały natomiast wpływ ambicje lokalnych kacyków i miejscowych "biznesmenów". Przykład Tatarstanu tu wielce znamienny ( linki akurat dotyczyły tej Republiki). Wiecznie pijany jelcyn pogodził się z faktem nieuniknionego kolejnego etapu
  rozbierania tej "cebuli" - po odejściu związkowych republik ze składu b. ZSRR pod jego rządami zanosiło się na odejście ze składu Federacji jej "subiektów" - gdybyś zapoznał
  się ze wskazanymi linkami zrozumiał istotę tego zjawiska. Dwa subiekty nie kryły takiego zamiaru. Jeden z nich miał za jelcyna już uzgodnioną "ścieżkę wyjścia", drugi spoglądał
  na "doświadczenia" pierwszego i uczył się na błędach, przy okazji bijąc już swoje monety i zakładając własne przedstawicielstwa za granicą. Kolejne subiekty były w tym zakresie mniej
  odważne, co nie znaczy, że jej "elity" nie przymierzały się do ogłoszenia "niepodległości".

  > Stratni byliby jedynie gangsterzy na Kremlu, których świńskie ryje odcięto by od
  > źródeł bogactwa.

  Pięknie prawisz, ale bez sensu. Co najwyżej zmniejszyłaby się pojemność i zawartość koryta, lecz sam mechanizm pozostałby bez zmian.


  www.youtube.com/watch?v=Lgi2EKQ69aA
 • eva15 04.05.11, 17:25
  Centralną sprawą było zapuszkowanie Chodorkowskiego na kilkadziesiąt godzin przed podpisaniem przez niego sprzedaży udziałów Jukosu US-koncernom, to oznaczałoby w praktyce przejęcie przez Amis większości złóż na Syberii. Sam Chodorkowski był na dobrej drodze do kupienia sobie prezydentury, a wtedy rozczłonkowanie Rosji i odrywanie się kolejnych republik ruszyłyby przypuszczalnie ostro z kopyta.
  Podobnie ważną sprawą było odebranie mediów z rąk różnych Bieriezowskich i Gusińskich - media to podstawa władzy.
  Zachód dobrze pojął, czym zasłużył się Putin i co osiągnął. Zahcód po dziś dzień tego nie przetrawił i nie przetrawi chyba nigdy. Już był w ogródku, już witał się z gąską... Przez Putina upadł projekt stulecia.
  Dyskutowaliśmy o tym wszystkim już wielokroć, do herra 7 i tak to nie dociera. Majka ma rację to jest bezproduktywne kręcenie się w kółko.
 • stanczyk-5 04.05.11, 17:40
  eva15 04.05.11, 17:25
  "Centralną sprawą było zapuszkowanie Chodorkowskiego ..."

  .. i slusznie,cale larum na ten temat z powodu pochodzenia Chodorkowskiego-
  -jest Zydem a wie Nietykalnym , rosyjskie sadownictwo antysemickie ?
 • herr7 04.05.11, 17:29
  Za Jelcyna było jeszcze sporo generałów w armii, którzy nie byli pod kontrolą FSB i próba rozbioru Rosji skończyłaby się buntem armii i obaleniem wszarzy z Kremla. Z drugiej strony, Zachód zaczął naciskać na Kreml żeby zachowywał się bardziej pro państwowo mając przed oczami rosyjskich gangsterów handlujących materiałem radioaktywnym, rakietami itp.

  Putin zapewnił Rosji stabilność, ale na niskim poziomie. Tendencje odśrodkowe są w Rosji nadal bardzo silne. Z drugiej strony poddając Rosję władzy różnych wicekróli skazał ten kraj na degradację, co w ostateczności będzie się równać rozpadowi. Twierdzę, że rozpad ten będzie miał miejsce szybciej niż się to wielu wydaje....

  Jak zwykle używasz języka ezopowego. Zapewne nie jesteś Polakiem. Może wyjaśnisz skąd się bierze siła wicekróli? Jeżeli mają taką władzę to czy nadal twierdzisz, że Putin rzeczywiście uratował Rosję, czy jedynie przedłużył jej agonię?
 • walter622 04.05.11, 18:13
  herr7 napisał:
  >Zapewne nie jesteś Polakiem.

  Dość często tak twierdzą "prawdziwi Polacy". Choć chyba ich kryteriom odpowiadam, do
  to muszę stwierdzić, że moi przodkowie przybyli do Polski w XIV w. - nie wiem czy od tego czasu upłynął już wystarczający okres by nabyć prawa do bycia "Polakiem".

  No tak, ale nie rozumiem co ma to wspólnego z naszą dyskusją? Masz dość naiwne przekonanie, że "bunt" kilku generałów uchroniłby Rosję od czegoś tam - akurat kilka
  wydarzeń pokazało, że ich istnienie w niczym nie pomogło Rosji.

  O roli "vice-Króla" już kiedyś dyskutowaliśmy - faktycznie drepczemy stale w tym samym miejscu.

 • eva15 04.05.11, 16:09
  Walter, fakty do herra 7 już nie docierają. On się zafiksował na gangsterów, świńskie ryje i inne wyzwiska jako argumenty w"dyskusji".
 • herr7 04.05.11, 16:25
  Ustabilizował na pewien czas Rosję, ale na bardzo niskim poziomie. Te jego "osiągnięcia" polegające na opłacaniu państwowych funkcjonariuszy (wojsko, lekarzy i nauczycieli) to jest norma w 99% państw na świecie. "Osiągnięcie" to jest jedynie w takich krajach jak Somalia, Sudan, i jeszcze kilka innych państw, głównie afrykańskich w których toczy się wojna. No, ale my tu dyskutujemy o polityku, który jest u żłoba od 12 lat i który chce jeszcze sobą "uszczęśliwiać" Rosjan przez kolejne 12 lat.
  Gdyby Putin tego nie zrobił to zapewne znalazłby się inny człowiek w Rosji, który zrobiłby to samo, a może i więcej. 12 lat temu rosyjska elita nie była jeszcze tak ogołocona z ludzi uczciwych i utalentowanych jak obecnie. Dzisiaj Rosji nic nie uratuje....

  Jeszcze raz powtarzam, gdyby Rosja się rozleciała to skąd gangsterzy na Kremlu wzięli by swoje bogactwo? Ludzie ci bronili swoich własnych interesów, a nie Rosji, na której im nie zależy...

  Evo15 ja wymieniłem "osiągnięcia" Putina. Ty wymień inne, jeżeli bez ośmieszenia się potrafisz je wyliczyć. Na ile Cię znam będziesz stosować swoje ulubione "argumenty" o forumowych bystrzakach, ale niczego sensownego nie napiszesz. Zresztą Putina i jego szajki nie sposób bronić nie popadając w śmieszność.

 • stanczyk-5 04.05.11, 16:37
  wzmocnil Rosje ! slaba Rosja zawsze szukala oparcia/sojusznika w Niemczech
  Putinowi pomnik na placu zamkowym nalezy postawic,w podziece :)
 • herr7 04.05.11, 16:40
  Czyżby na całkowitej zależności rosyjskiego państwa od cen ropy naftowej?
 • stanczyk-5 04.05.11, 16:42
  herr7 napisał:

  Czyżby na całkowitej zależności rosyjskiego państwa od cen ropy naftowej?


  to fakt,Rosja zyje z eksportu surowcow ..jak Murzyny :(
 • eva15 04.05.11, 17:11
  i jak Norwegia czy Kanada- ta też żyje z surowców.
 • herr7 04.05.11, 17:32
  ale Norwegia liczy 5 mln a Kanada 25 mln mieszkańców. Rosjanie też żyli by nieco lepiej gdyby ich było 30 mln a nie 140 mln.
 • eva15 04.05.11, 17:09
  Nie wciągniesz mnie po raz kolejny w bicie piany. te dyskusje były już kilkadziesiąt raz i przynajmniej kilkanaście razy wyliczałam ja i kilku innych, co zrobił Putin i w czym leżą jego zasługi. Nic łatwiejszego - możesz sobie przywołać te posty, jeśli Cię to rzeczywiście interesuje. Ale w to wątpię, nie dało to nic wtedy, nie da i teraz.
 • herr7 04.05.11, 17:15
  Taka jest Twoja argumentacja. Gdy zawodzi zaczynasz atakować oponentów. Ja stwierdzam, bez satysfakcji, że moje argumenty są miażdżące.
 • igor_uk 04.05.11, 17:26
  herr,ty ZADNYCH argumentow nie przedstawiasz,ty tylko zmyslasz i bijesz piane.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • eva15 04.05.11, 17:30
  Lepiej przyznaj mu rację, może będzie wreszcie spokój. To czytanie o gangsterach, swińskich ryjach jest powoli nudne.
 • herr7 04.05.11, 17:42
  Evo nr 15 - cały czas piszesz o mnie, a nie jest to przedmiotem polemiki. Miałaś napisać, dlaczego według Ciebie Putin jest wielki. Wychodzi na to, że Putin jest wielki z definicji. Jeżeli zacznie działać i sprawi, że Rosjanom będzie żyło się lepiej, a nie tylko zyskiwać będą jego totumfaccy to z przyjemnością zmienię swoje stanowisko.
 • eva15 04.05.11, 17:52
  Nie możesz mi nakazywać, co miałam napisać. O co ważniejszych zasługach Putina piszę pod postem Waltera, z Tobą dyskutować mi się nie chce, bo to jest kręcenie się w kółko. Mnie zainteresował już tylko język niepohamowanej, niekontrolowanej nienawiści, jakim się w stosunku do Putina posługujesz. To jest osobliwe, piszę o tym pod postem Igora, ale od Ciebie nie oczekuję odpowiedzi. Jakoś nie sądzę, że będzie szczera.
 • eva15 04.05.11, 17:29
  Już w dzieciństwie uczono mnie, że mądrzejszy powinien umieć ustąpić. Więc Ci ustępuję, masz rację, Twoje argumenty są miażdżące, powiedziałabym wręcz porażające (a czym, to już zachowam dla siebie). Tylko już nie nudź, proszę.
 • igor_uk 04.05.11, 17:24
  Ewa,z herrem bez sensu dyskutowac,on zyje w swoim swiecie,do ktorego nie docieraja zadne wiadomosci,oprocz z Utra.
  On napisal:
  "Chodorkowskiego uwolni Miedwiediew...W końcu po to powołał ciało złożone z międzynarodowych ekspertów żeby stworzyć pozory legalności. "

  I chociaz na ten temat dyskutowalo sie sporo,malo tego wklejalem link ,z ktorego jasno wynikalo,ze nic Miedwiedziew nie powolal,to on tym razem juz z czegos,co istnieje od dosc dawno,zrobil " ciało złożone z międzynarodowych ekspertów żeby stworzyć pozory legalności. ".Ja naprawda nie wiem co o nim myslec.Do glowy przychodzi tylko jedna mysl-beton,tylko tym slowem moge nazwac herra7.
  A to wlasnie o tym co zmysla herr7
  "Кcтaти, и кoмиccия былa coздaнa в 1993 гoдy первым Президентoм Рoccийcкoй Федерaции. В 2004 гoдy oнa былa преoбрaзoвaнa в Сoвет."
  Czyli juz Jelcyn,wiedzac ze kiedys jakiegos Chodorkowskiego wsadza do wiezienia,stworzyl to "cialo".
  A co tam pisalo sie o Chodorkowskim (dla przypomnienia)
  "Знaете, я дyмaю, чтo прaктичеcки ни oдин челoвек зa этим cтoлoм не читaл пoлнocтью мaтериaлoв дел Хoдoркoвcкoгo, Мaгнитcкoгo или ещё кoгo-тo прocтo пoтoмy, чтo этo невoзмoжнo.........Нo чтo мне кaжетcя вaжным, пoжaлyй, здеcь я был бы признaтелен, еcли бы экcпертнoе cooбщеcтвo пocтaрaлocь пoдгoтoвить тoт caмый прaвoвoй aнaлиз cooтветcтвyющих решений"
  A tu link.
  Ten link wklejalem herru kilkakrotnie,ale ze wzgledu na to,ze tam bardzo wiele tekstu i te pare zdan poswiecone Chodorkowskiemu on znalezc nie mogl,to nadal tkwi w oparach absurdu.Zenada.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • eva15 04.05.11, 17:46
  O co chodzi Herrowi 7? Wklejasz Ty linki do materiałów źródłowych, wkleja Walter, wklejam ja. NIC jakby grochem o ścianę rzucał, wciąż padają te same "argumenty" niczym płyta, która się zacięła.

  Mnie zastanowiło teraz właśnie coś innego. Rozumiem, że komuś może nie podobać się polityka Rosji, może nie lubić Putina, ale w oczy rzuca się jego język.
  Normalnie krytyka odbywa się inaczej , natomiast u Herrra 7 jest to język rozemocjonowanej nienawiści. Ciągle ci "gangsterzy, bandyci" teraz doszły już nawet "świńskie ryje".
  Tak rozjuszeni są normalnie ci, którzy bezpośrednio doznali strat , ale nie uboczni obserwatorzy, ich to, co robi Putin nie pownno aż tak ranić do żywego, przecież ich samych to nie dotyczy.. Nigdy w życiu krytykując USA nie wpadłabym na pomysł, żeby używać takie języka i aż tak dać się ponieść emocjom. Skąd to się u Herra 7 ta piana niepohamowanej wściekłości bierze? Nie mam pomysłu...
 • herr7 04.05.11, 17:54
  I co? I nic. Nie dociera. Ale Ty Evo znowu o Herze. Zamiast napisać, w czym Herr7 się Twoim zdaniem myli. Wygląda na to, że jesteście bezradni, ale z braku lepszych argumentów.
 • eva15 04.05.11, 18:02
  Myślisz, że ja będę serio dyskutować z Twoimi "argumentami" że to "gangsterzy i świńskie ryje"?

  Jeśli coś mnie jeszcze zastanawia, to ten język rozbuhanej nienawiści, takim językiem posługują się tylko bezpośrednio dotknięci. Może Putin pogonił kogoś z Twojej rodziny i oderwał od koryta?
 • pimpus18 04.05.11, 18:52
  eva15 napisała:

  > Myślisz, że ja będę serio dyskutować z Twoimi "argumentami" że to "gangsterzy i
  > świńskie ryje"?
  >
  > Jeśli coś mnie jeszcze zastanawia, to ten język rozbuhanej nienawiści, takim ję
  > zykiem posługują się tylko bezpośrednio dotknięci. Może Putin pogonił kogoś z
  > Twojej rodziny i oderwał od koryta?

  Herr7 nie wykazuje tego, właściwego dla lekarskich dzieci jak Sarrazin i Ty, szlachetnego opanowania?

  Ale właściwie może tak już lepiej zastanowić się nad tym Chodorkowskim, którego opanowanie można tylko podziwiać. Co oni jeszcze od niego chcą?
  Odsiadka do dzwonka zasądzonej, jeszcze ciągle nieprawomocnie, kary nosi też znamiona "rozbuhanej nienawiści" - o sprawach pecuniarnych w jego i tak wielu innych sprawach (charakterystyczne dla Rosji) nikt już dawno nie mówi.

  Tak więc po co go tak dręczyć?
 • eva15 04.05.11, 19:02
  W USA za to samo Chodorkowski dostałby krzesło, albo zastrzyk.
 • pimpus18 04.05.11, 19:20
  eva15 napisała:

  > W USA za to samo Chodorkowski dostałby krzesło, albo zastrzyk.

  Evo, jakby tam nie było, to jednak te dyskusje są cokolwiek nie na temat. Są sprawy nie tylko istotne, ale także chwytliwe do sporów, za które nikt się nie bierze.
  A Wam zupełnie brakuje już argumentów i odpływacie w takie regiony, skąd jeszcze nikt z podniesionym czołem nie wrócił.
  Przynajmniej nikt nie z chamów.
 • igor_uk 04.05.11, 18:31
  Linki sa rozne,jedne sa do zrodla informacji,a drudzy do wesolej tworczosci roznych pridurkow.herr7 uwielbia te drugie.

  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • pimpus18 04.05.11, 18:54
  igor_uk napisał:

  > Linki sa rozne,jedne sa do zrodla informacji,a drudzy do wesolej tworczosci roz
  > nych pridurkow.herr7 uwielbia te drugie.

  Potencjał merytorycznej dyskusji już Wam się wyczerpał.

  Proponuję Wam zmienić temat.
 • mara571 05.05.11, 22:05
  ciagle powtarzacie, ze
  "Kaddafi podniosl poziom zycia w Libii do najwyzszago w Afryce Polnocnej."

  Dlaczego nikt sie nie zastanowi, ze dla Araba, Beduina, Libijczyka ( wlasciwe okreslenie prosze
  sobie wybrac) nie poziom zycia w Afryce jest punktem odniesienia.
  Oni czarnymi Afrykanami pogardzaja, wiedza ze kraj ma rope i gaz. Porownuja sie z Katarem, Kuwejtem czy Arabia Saudyjska. Szczegolnie jesli ich juz bylo stac na pielgrzymke do Mekki.
  Moze dlatego:
  Ale zawsze sa niezadowoleni lub pazerni ktorych mozna przekupic i uzbroic.. "
  PS. Na filmikach z Libii widac raczej biednych ludzi (stroje) i mieszkania tez raczej skromnie urzadzone..
  --
  „młodzi, wykształceni” to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty. A trzeba nam wiedzieć, że nic ma nic gorszego, niż ciemnota mniemająca, iż jest oświecona. Zwyczajna ciemnota wie, że jest ciemna i - zdając sobie sprawę z rozmiarów własnej ignorancji – jest ciekawa świata i chłonna, podczas gdy ciemnota oświecona tego nie wie i myśląc, że zjadła wszystkie rozumy, ma skłonność albo do pogardzania wszystkim, czego nie może pojąć, albo do „lekkowierności”, o której wspomina Tadeusz Czacki. Czyż popularność wszystkich „Kodów Leonarda da Vinci” i temu podobnych „mądrości etapu” nie jest wystarczającym tego dowodem?
  Stanisław Michałkiewicz
 • stanczyk-5 04.05.11, 15:00
  napisz ze znasz osobowosc i plany Putina a
  dostaniesz angaz od niego samego bys
  napisal jego biografie ;)
 • misterpee 04.05.11, 17:39
  i ma miazdzace argumenty juz tak przemielone ze mozna je wylac do zlewu.
  A co do Rosji ktora zyje z ropy. Jaka bylaby gospodarka swiata bez ropy? Trzeba byc imbecylem zeby operowac takim argumentem. Atutem Rosji jest ropa, wielka przestrzen, olbrzymie zasoby naturalne, narod wyzwolony od komuny i wladzy starszych i madrzejszych, narod zdolny i odnajdujacy swoja wiare w Boga. Putin nigdy nie uzywal photoshopu zeby pokazac dawno zmarlego nieboszczyka, ani nie pokazywal jak krzywa rosnie, podczas kiedy wszystko leci w dol. PUTIN NIE BUDUJE WIEZIEN MOWIAC OM DEMOKRACJI. PUTIN OTWORZYL GRANICE ROSJI NA SWIAT.
 • herr7 04.05.11, 17:47
  o których tu piszesz. Ale ma tragicznie słabą klasę polityczną, która tych atutów nie potrafi zamienić na korzyść całego kraju a jedynie garstki wybrańców, z których większość to "starsi i mądrzejsi". Rosja to obecnie taka surowcowa półkolonia Zachodu.
 • igor_uk 04.05.11, 18:34
  herr7,a co cie do tego?Przeciez nie jestes Rosjaninem,malo tego,nie masz dobrego zdania o Rosjanach. pozwol Rosjanam samim decydowac o tym,kim chca byc.Nie wyobrazam sobie czegos takiego na rosyjskich forumach,gdzie by "zyczliwe" Polsce rosyjskie internauty tak opluwali Polske.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • jbb3 05.05.11, 08:47
  igor_uk, a co cie do tego?Przeciez nie jestes Polakiem, malo tego, nie masz dobrego zdania o Polakach. pozwol Polakam samim decydowac o tym,kim chca byc".

  Co jest z Toba Igor?

  JBB

 • darekvtb 05.05.11, 11:44
  " nie masz dobrego zdania o Polakach"

  Ale o mnie Igor chyba jest dobrego zdania? :-)))

  --
  Warte przeczytania:
  www.pe24.pl/tekst-13084/Polska-tanim-sojusznikiem-USA-wywiad-z-prof-Ryszardem-Zieba
 • igor_uk 05.05.11, 15:45
  darek o tobie mam bardzo dobre zdanie i to niema nic do twojej narodowosci.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • igor_uk 05.05.11, 15:44
  jbb3,nie mam zlego zdania o Polakach.Jak o kims pisze zle,to nie dla tego,ze jest Polakiem,a tylko dla tego ze jest durniem.A duren on i w Rosji i w Usa i ,moze nie uwierzysz,w Izraelu rowniez jest durniem.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • przyjacielameryki 05.05.11, 14:43
  igor_uk napisał:

  > herr7,a co cie do tego?Przeciez nie jestes Rosjaninem,malo tego,nie masz dobreg
  > o zdania o Rosjanach. pozwol Rosjanam samim decydowac o tym,kim chca byc.Nie wy
  > obrazam sobie czegos takiego na rosyjskich forumach,gdzie by "zyczliwe" Polsce
  > rosyjskie internauty tak opluwali Polske.

  Ale Herr7 tylko pisze prawdę o Rosji o oligarchach o państwie przestępczym i roli jaką pełni w nim Putin. To samo pisze wielu zachodnich znawców Rosji. To nie jest opluwanie tylko prawda a że boli!!! No cóż Igorek, zostaw Wlk. Brytanię, wróż do Rosji i zmieniaj ten kraj. Uczyń z nieludzkiej ziemi chociaż odrobinę ludzką ziemią. Co Ty w ogóle robisz w tej brzydkiej Brytanii?????
 • misterpee 05.05.11, 14:54
  przyjaciela, a rzeczywiscie jest jej wrogiem. Czyim interesom on sluzy? Nie trudno zgadnac czytajac jego zaklamane posty. szkodas czasu na dyskusje.
 • przyjacielameryki 05.05.11, 15:12
  misterpee napisała:

  > przyjaciela, a rzeczywiscie jest jej wrogiem. Czyim interesom on sluzy? Nie tru
  > dno zgadnac czytajac jego zaklamane posty. szkodas czasu na dyskusje.

  No czyim to ja wrogiem jestem i dlaczego??? Mógłbyś trochę jaśniej o ile potrafisz?
 • igor_uk 05.05.11, 15:46
  Jak by herr7 pisal prawde,to jaka by gorzka nie byla,ja by ja przyjalem z pokora.Ale herr klamie w zywe oczy.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • herr7 05.05.11, 18:03
  Może, że Rosją rządzą gangsterzy? Przecież, gdyby Rosją rządzili uczciwi politycy to czy podejrzany o defraudacje bankier mógłby tak łatwo opuścić kraj, uciekając przed prokuraturą? Dzisiaj media podają, że zamieszani w aferze z nielegalnymi kasynami prokuratorzy gdzieś zniknęli. Co to znaczy? Że jedni czynownicy walczą z przestępczością, a inni przestępców chronią. Nigdy nie potrafiłem zrozumieć, jak to jest możliwe, że podejrzani o różne oszustwa ludzie tak łatwo opuszczają Rosję pomimo prowadzonego przeciwko im śledztwa? Na całym świecie jest instytucja aresztu tymczasowego, która zapobiega ucieczkom podejrzanych o popełnienie przestępstw ludzi. Jeżeli są niewinni to wychodzą na wolność, jeżeli udowodni się im winę to idą siedzieć, ale czas spędzony w areszcie tymczasowym wlicza się im do wyroku.
 • igor_uk 05.05.11, 18:40
  pierwszy z brzegu przyklad:
  "W końcu po to powołał ciało złożone z międzynarodowych ekspertów żeby stworzyć pozory legalności. "
  Co dotyczy gangsterow i reszty,to z tym nie mozno dyskutowac.Musialem by cofnac sie w rozwoju.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • herr7 05.05.11, 18:47
  Jaki Igorze jest sens badania tego wyroku i to przez grupę "niezależnych ekspertów" jeżeli nie po to żeby Chodorkowskiego ułaskawić? Oczywiście, Miedwiediew może się wystraszyć konsekwencji tego kroku i zignorować opinię owych "ekspertów", których werdykt jest łatwy do przewidzenia. Ale to będzie jedynie świadczyć o burdelu jaki macie w kraju. Ja już poprzednio pisałem, że Miedwiediew może Chodora ułaskawić powołując się na racje humanitarne, ale jako prezydent nie powinien negować samego wyroku, chyba że doszło do złamania prawa. Wówczas skierowuje sprawę do wyższej instancji w celu ponownego rozpatrzenia.
 • igor_uk 05.05.11, 18:51
  herr,czy ty zartujesz? Ile razy mozno do ciebie pisac i na podtwierdzenie swoich slow wklejac link do zrodla.
  Miedwiedziew nic nie stworzyl,nic nie powolal.Przestan bic piane i zmyslac ,czyli klamac.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • herr7 05.05.11, 18:58
  a gdzie ten link?
 • igor_uk 05.05.11, 19:06
  W tym twoim watku. To ty nawet nie czytasz co pisze sie w watku zalozonym przez ciebie?
  forum.gazeta.pl/forum/w,50,124737204,124874739,Re_co_zrobil_Putin_.html
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • eva15 06.05.11, 00:36
  Igor, nie przejmuj się, za tydzień lub dwa odporny na fakty herr7 znów napisze, że Miedwiediew stworzył tą komisję.
  Po polsku to się nazywa - gadał dziad do obrazu, a obraz ani razu. Czyli - możesz pisać, co chcesz, on i tak wie swoje. Tak to działa, to już wielokroć sprawdzone.
 • igor_uk 06.05.11, 17:05
  Ewa,ja to wiem.Juz zauwazylem to,ze jak tylko herru przedstawisz cos,co ma wartosc dokumentu,on to odrzuca.On w ogole wszystko odrzuca,co nie pasuje do jego postrzegania Rosji,jako Panstwa mafijnego,rzadzonego przez gansterow.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • walter622 06.05.11, 11:26
  herr7 napisał:
  > rządzili uczciwi politycy

  Szanowny Herr, wybacz, ale szanuję Ciebie za naiwność.

  > czy podejrzany o defraudacje bankier mógłby tak łatwo opuścić kraj,
  Zapomniałeś dodać jakiej narodowości był ten "bankier" i do jakiego kraju zwiał. Sprawa jest już dość stara ( o ile mamy na myśli tego samego "bankiera" ) - już widzę tą kolejną medialną wrzawę jak to w Rosji gnoją "wybrańców" - faciowi udowodniono winę i zwiał ze szpitala, do którego z powodu "złego stanu zdrowia" jego przeniesiono z pierdla.

  > zamieszani w aferze z nielegalnymi kasynami prokuratorzy gdzieś zniknęli. Co to znaczy?

  Jak to co ? - Zgodnie z Twoimi twierdzeniami "putin" do nich zadzwonił i ich uprzedził.
  Sprawa jest bardziej skomplikowana i przypuszczam, że w tej historyjce z prokuratorami chodzi o syna Czajki.

  >Na całym świecie jest instytucja aresztu tymczasowego

  Jest też instytucja "ścigania międzynarodowym listem gończym". Lecz od tej zasady są pewne wyjątki. Taki na przykład Łużkow - jak był przy korycie to był "bandziorem" i "mafiozem", a jak jego oderwano od koryta to natychmiast kilka szacownych państw na wyścigi jemu i jego rodzinie oferowały status "politycznego uciekiniera".

  Szanowny Herr, odnoszę wrażenie po twoich wpisach, że sprawy Rosji ciebie bardzo interesują, lecz ten kraj kompletnie nie znasz i opierasz się na wackowych rewelacjach.
  Przypuszczam, że w tej sytuacji warto byś spędził w Rosji kilka miesięcy bądź lat, pracując
  w tym kraju w przedstawicielstwie jakiejś zachodniej firmy - w ten sposób miałbyś szansę wyrobienia sobie własnej, bardziej rozsądnej, optyki i zrozumiał, że świat medialnych rewelacji ma niewiele wspólnego z rzeczywistością - spostrzeżesz wiele negatywnych ale i również pozytywnych zjawisk, o których wacki kompletnie nic nie piszą. Na ich podstawie zdołasz wyrobić sobie własne zdanie i dyskusja z Tobą na tym forum będzie bardziej
  ciekawa . Wybacz, ale jak na razie młócisz banalne frazesy, sprowadzające się do jedynego wniosku, że "putin jest zły". No cóż jeżeli tym sprawię Tobie przyjemność mogę się z takim wnioskiem nawet zgodzić ( a także mój kocur - super spec od wszelkich "putinów").

  Pozdr.
 • walter622 06.05.11, 12:54
  herr7 napisał:

  > zamieszani w aferze z nielegalnymi kasynami prokuratorzy gdzieś zniknęli.

  No proszę. My tu sobie rozkosznie gawędzimy, a w tym czasie Urumowa już posadzili.
  Nagle cudownie się odnalazł, czy co ?

  news.mail.ru/inregions/center/50/5852080/?frommail=1
  > Co to znaczy?

  Idąc twoim tropem myślenia można dojść do wniosku, że "putin" jednak nie dodzwonił się
  do Urumowa.
 • herr7 06.05.11, 13:46
  Walterze nie użalaj się nade mną. Nie zarzucaj mi też tego, że polegam na informacjach jedynie z Gazety Wyborczej, gdyż zwykle wklejam linki do artykułów zamieszczonych w rosyjskich mediach. Tyle, że Ty dopatrujesz się w nich braku "koszerności", gdyż reprezentują one często opcje inne niż związane z rosyjską władzą. Wygląda na to, że rosyjskie media się na tę biedną rosyjską władzę, w szczególności na Putina uwzięły. Właściwie brak w jest w nich informacji, które czytającego je Rosjanina mogłyby napawać optymizmem. Rosji się po prostu nie wiedzie. Wyjątkiem jest jedynie garstka bogaczy, którzy wg. Forbes'a wzbogacili się w ciągu ubiegłego roku o jakieś 40%. W tym samym czasie PKB Rosji wzrósł o jakieś 4%. Skąd się bierze fart rosyjskich bogaczy, gdy kraj wg. większości ekonomistów jest nadal pogrążony w kryzysie?

  Walterze piszesz dość zabawne rzeczy na temat Łużkowa i innych niedawnych uciekinierów. Problem nie leży w tym, że ci ludzie mogą znaleźć bezpieczny azyl w UK, skoro towarzyszą im miliardy ukradzione w Rosji, ale to dlaczego ci ludzie są w stanie Rosję opuścić, skoro ciążą na nich poważne podejrzenia? Odpowiedź na to pytanie jest zapewne jedna- obecna rosyjska elita (którą ja wolę określić nazwą gangsterzy) umówiła się co do jednego - oni nie ruszają swoich fortun, bez względu na to co ich w danym momencie różni. Tu nie chodzi o żadną sprawiedliwość, interes państwa czy choćby zwykłą przyzwoitość - wartości całkowicie im obce. System ten został stworzony jeszcze za Jelcyna, ale Putin go ustabilizował. Dlatego też Putin ponosi wszelką odpowiedzialność za obecny stan rzeczy.

  Problem jest jeden - poparcie dla Putina, a tym samym dla obecnego reżimu maleje. Nikt nie zagwarantuje tego, że Rosjanie będą akceptować Putina i jego kleptokratów w przyszłości. Czy Putin jest zły? Dla garstki wybrańców jest władcą idealnym. Dla Rosji i Rosjan jest przekleństwem.
 • walter622 06.05.11, 14:44
  herr7 napisał:
  > Dla Rosji i Rosjan jest przekleństwem.

  Widzisz, osobiście uważam, że znacznie większym przekleństwem dla Rosji i Rosjan jest faktyczny brak jakiejkolwiek rozsądnej alternatywy. Jak by go zwali - "putin", "nieputin" to by robił mniej więcej to samo co Putin. Na tym polega różnica miedzy nami w postrzeganiu - ja dostrzegam wady niejako "systemowe" w które jest wpisany "Putin" , Ty natomiast całe zło przypisujesz tej "diabolicznej" postaci. Lecz wyobraź sobie sytuację - "Putin" nagle znika z rosyjskiej sceny politycznej - czy przypuszczasz, że z tym cudownym zniknięciem cokolwiek się zmieni ? Osobiście sądzę, że absolutnie nic, natomiast samo formułowanie w ten sposób problemu uważam, za delikatnie to ujmując, bardzo infantylne.

  > Tyle, że Ty dopatrujesz się w nich braku "koszerności",

  Wręcz przeciwnie - są tak "koszerne", że mogą być stawiane za wzór.

  > Właściwie brak w jest w nich informacji, które czyta jącego je Rosjanina mogłyby
  > napawać optymizmem.

  To się nazywa "czaernucha". To dostrzeżesz nie tylko w przekazach medialnych - jest to teraz obowiązująca w Rosji konwencja "obróbki mas" - podobny przekaz dostrzeżesz w współczesnych rosyjskich filmach, literaturze i generalnie tzw. "masowej kulturze".
  "Czernucha" i "na..uizm" - dwa dość ciekawe zjawiska, które bym nie demonizował -
  swoiste odreagowywanie "purytanizmu" poprzedniej tzw. komunistycznej epoki.
  Nie demonizował, bowiem nie dostrzegam Rosjan rzucających się z tego powodu z
  okien. To zjawisko obserwuję ze spokojem - temu społeczeństwu faktycznie zaaplikowano spora dawkę solidnych stresów i musi trochę minąć czasu by się odnaleźli w nowej sytuacji.

  > w szczególności na Putina uwzięły.

  Ostatnio owszem - zaczyna się okres przedwyborczy i z tym związane polowanie na "putina".
  Ostatecznie temu zjawisku się nie dziwię - właściciele rosyjskich mediów też mają swoje polityczne preferencje i kalkulacje. Ostatecznie media są biznesem jak każdy inny, a nie
  instytucjami charytatywnymi, niosącymi kaganek oświaty.

  > obecna rosyjska elita

  Nie nazywałbym ich "elitą" - z bliska byś dostrzegł, że są zwykłymi najemnikami, pastuchami
  cudzych kapitałów. Nie oni więc ustalają reguły gry, tylko są posłusznymi pionkami na tej szachownicy. Inna sprawa, że za to faktycznie się pławią w baśniowych luksusach.
 • herr7 09.05.11, 12:29
  Jeżeli jak Pan twierdzi, w Rosji nie ma alternatywy dla rządzącego reżimu to oznacza to pewny upadek tego kraju, przy czym upadek ten będzie miał miejsce nie za jakieś sto lat, ale najdalej za lat 20. Jak w rzeczywistości potoczy się rozwój wypadków w Rosji tego nie wie nikt. Być może będzie taka postępująca degradacja we wszystkich dziedzinach, jaką widzimy obecnie, ale może się też zdarzyć przewrót dokonany przez tę część rosyjskiej elity, która nie jest zadowolona z obecnego stanu rzeczy. Link do artykułu na ten temat zamieszczam poniżej.

  fintimes.km.ru/analitika/biznes-i-predprinimatelstvo-v-rossii/15934
  W każdym razie Putin tworzy front narodowy, mający na celu zabezpieczenie takich jego "sukcesów", jak ten, że spośród trzech najbogatszych mieszkańców Wysp Brytyjskich dwóch stanowią tzw. Rosjanie - Turek Usmanow i Żyd Abramowicz. To są te najważniejsze "sukcesy" Putina i jego kleptokracji. Kogo w Rosji chce jeszcze przekonać do siebie schyłkowy Putin? Czyżby Rosjanie mieli się okazać głupcami gotowymi w nieskończoność popierać rządzących nimi gangsterów pomimo tego, że cały kraj schodzi na psy? Komentatorzy dopatrują się w tym posunięciu Putina chęć wyprzedzenia prezydenta Miedwiediewa, który 18 maja ma ogłosić swoją chęć ubiegania się o re-elekcję. Zanosi się więc na starcie dwóch moskiewskich karłów....

  "Putinówka" Eva15 oskarża mnie o agresję w stosunku do moskiewskiej elity. To nie jest agresja - to jest pogarda, całkowita pogarda dla ludzi, którzy oszukują i okradają swój kraj.
 • mara571 09.05.11, 22:24
  "W Puerto Banus, eleganckiej marinie na zachód od Marbelii, zbudowanej z rozmachem przez José Banusa, przyjaciela generalissimusa Franco, gdzie wzdłuż plaży tłoczą się sklepy firmowe marek Gucci, Valentino, Armani, jachty motorowe za kilka milionów euro, a w agencjach nieruchomości obowiązkowy jest język rosyjski - górna półka obsunęła się nieznacznie. "
  wyborcza.biz/biznes/1,100896,9560562,Banka_po_hiszpansku__Ceny_domow_poszly_40_proc__w.html
  --
  „młodzi, wykształceni” to nadchodząca postać współczesnej ciemnoty. A trzeba nam wiedzieć, że nic ma nic gorszego, niż ciemnota mniemająca, iż jest oświecona. Zwyczajna ciemnota wie, że jest ciemna i - zdając sobie sprawę z rozmiarów własnej ignorancji – jest ciekawa świata i chłonna, podczas gdy ciemnota oświecona tego nie wie i myśląc, że zjadła wszystkie rozumy, ma skłonność albo do pogardzania wszystkim, czego nie może pojąć, albo do „lekkowierności”, o której wspomina Tadeusz Czacki. Czyż popularność wszystkich „Kodów Leonarda da Vinci” i temu podobnych „mądrości etapu” nie jest wystarczającym tego dowodem?
  Stanisław Michałkiewicz
 • herr7 10.05.11, 13:33
  Anatolij Czubajs - jeden z najbardziej ze znienawidzonych przez Rosjan polityków wypowiedział się na temat skutków prowadzonej przez niego "prywatyzacji", pod której przykryciem obrabowano Rosjan z ich majątku. Oto znaczący fragment:

  "Пoдняв дoкyменты, я c yжacoм oбнaрyжил, чтo целый ряд крyпнейших предприятий ВПК был cкyплен инocтрaнцaми зa беcценoк. Тo еcть зaвoды и КБ, выпycкaвшие coвcекретнyю прoдyкцию, вышли из-пoд нaшегo кoнтрoля. Тoт же Джoнaтaн Хэй c пoмoщью Чyбaйca кyпил 30 % aкций Мocкoвcкoгo электрoннoгo зaвoдa и дейcтвoвaвшегo c ним в кooперaции НИИ «Грaфит» — единcтвеннoгo в cтрaне рaзрaбoтчикa грaфитoвoгo пoкрытия для caмoлетoв-невидимoк типa «Стелc». Пocле чегo Хэй зaблoкирoвaл зaкaз вoеннo-кocмичеcких cил нa прoизвoдcтвo выcoких технoлoгий....
  – Кoгдa я пришел в Гocкoмимyщеcтвo и пoпытaлcя изменить cтрaтегию привaтизaции, – рaccкaзывaет Влaдимир Пoлевaнoв, – Чyбaйc зaявил мне oткрытым текcтoм: «Чтo вы вoлнyетеcь зa этих людей? Нy, вымрет тридцaть миллиoнoв. Они не впиcaлиcь в рынoк. Не дyмaйте oб этoм – нoвые вырacтyт». (В.Пoлевaнoв)

  Czubajs nadal zajmuje wysokie stanowiska w Rosji - niedawno można było go zobaczyć, jak na zebraniu poświęconemu rozwoju nowych technologii coś zapamiętale pisał na swoim laptopie, podczas gdy prezydent Miedwiediew usiłował nakreślić jakiś plan na przyszłość. Scena ta wskazywała na pewność siebie Czubajsa, który w obecności najważniejszej (nominalnie) osoby w państwie ani myślał przerwać swojej pisaniny.
 • walter622 10.05.11, 13:49
  herr7 napisał:
  > Oto znaczący fragment:

  Szanowny Herr, dochodzę do przykrego wniosku, że nie czytasz tekstów w przez Ciebie samego założonym wątku. Wybacz, ale nie będę tej sytuacji komentował.

  forum.gazeta.pl/forum/w,50,124737204,124870293,Re_Rosja_przypomina_Chiny_w_XIX_w_.html
 • herr7 10.05.11, 15:43
  Dochodzę do podobnych wniosków odnośnie Ciebie. I wciąż ten ezopowy język...
 • przyjacielameryki 06.05.11, 18:13
  Brawo Herr7. Mądre słowa ale komsomolców nie przekonasz. Oni zupełnie tak jak nasi PIS-owcy, wiedzą swoje i żadne argumenty ich nie przekonają. Szkoda czasu! Ale ja całkowicie zgadzam się z Twoimi opiniami.
  Z drugiej strony dla Polski, Europy i Zachodu to nie jest jakaś smutna wiadomość, Rosja skurczy się do dawnego Księstwa Moskiewskiego i będzie spokój! Tylko co z tymi atomami???? To jedyny poważny problem!
 • igor_uk 06.05.11, 18:17
  Nareszcie znalazles tego,kto ciebie rozumie.A rozumie cie bot pracujacy ,jako amerykanski przyjaciel.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • przyjacielameryki 06.05.11, 18:30
  Igorek, to taki odpowiednik naszego Macierewicza.
 • igor_uk 06.05.11, 18:32
  przyjaciel amerykanski,jestes zabawny.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • przyjacielameryki 06.05.11, 18:38
  Igorek, jesteś tym razem dość sympatyczny. Może żle się czujesz, masz gorączkę?
 • igor_uk 06.05.11, 18:42
  przyjaciel amerykanski,wszystko uklada sie pomyslnie,jak u mnie osobiscie,tak i w Kraju,w ktorym urodzilem sie i gdzie pochowane sa moi rodzice.
  --
  Мoй дрyг! Ты злишьcя? - Знaчит ты не прaв...
  Złościsz się, przyjacielu ? - To znaczy, żeś pobłądził.
  (tłumaczenie na polski-gat45)
 • jorl 06.05.11, 19:03
  herr7 napisał:

  > A mają ponad stu. Chiny mają 130 przy PKB ponad trzykrotnie wyższym. Istota tkw
  > i w tym, jak oni dochodzą do bogactwa oraz co z nim robią. Większość to są ludz
  > ie powiązani z Putinem - takie zaprzyjaźnione rodzinne klany. Ich bogactwo poch
  > odzi np. z przejęcia na własność portu za pieniądze, które pożyczają od państwa
  > lub z banku kontrolowanego przez rządzącą grupę. To jest takie "prywatyzowanie
  > " Rosji, będące w rzeczywistości jej grabieżą.
  >


  Powiedz drogi h7 czy Forbes liczac majatek tych miliarderow rosyjskich odlicza od ich majatku ich dlugi w bankach? Piszesz wlasnie ze ci oligarchowie sobie te firmy ktore (zapewne) Forbes im na te miliardy liczy kupuja na kredyt. Wiec jak?

  Pozdrowienia
 • s-orbona 10.05.11, 09:34
  Putin nie ma co się bać o swoją pozycję. Atak na Putina? Dobre żarty, to nie jest osoba pokroju Osamy czy Husajna.
  --
  _...
  A

  B

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.