Dodaj do ulubionych

Grecja - my tu, a po drugiej stronie ZOMO

29.06.11, 23:42
Patrząc na dzisiejsze obrazki z Grecji narzuciło mi się porównanie z Polską końca lat 70. początku 80. Obwarowana zasiekami władza , a przeciwny jej zbuntowany naród, niereprezentowany przez nią na ulicach: my po jednej tronie, a po drugiej milicja i ZOMO - z pałami i gazami łzawiącymi. Z jednej strony władza, z drugiej jej najgorszy wróg - naród.

Dziś to grecki obrazek "demokracji" i PO CO było jeść tą żabę????
Obserwuj wątek
      • johnny-kalesony Re: Grecja - my tu, a po drugiej stronie ZOMO 30.06.11, 01:39
       A tak serio rzecz ujmując: ten wątek potraktowałem raczej jak sztubacką prowokację, bo po prostu nie mogę uwierzyć, żebyś naprawdę w ten sposób rozumowała ... No po prostu - nie wierzę.
       Jeżeli już szukamy kontestujących porównań, to dzisiejszym Grekom znacznie, ale to znacznie bliżej do rozpolitykowanej, kawiorowo-lewicowej studenterii lat 70', która spędza czas, mądrując się po modnych knajpach i której nagle kazano zapłacić czesne za notorycznie powtarzane semestry.
       Grecy sami są sobie winni, bo - i tutaj skażę się na potępienie w oczach lewicowców - jak głosi liberalny truizm: nie ma darmowego obiadu. Grecy jedli sobie i pili, na mocy panujących w tym kraju korupcyjno-kombinatorskich obyczajów. Żyli ponad stan, masowo zatrudniani na fikcyjnych etatach przez wujków, ciocie na stanowiskach, wyłudzali emerytury wypłacane nieżyjącym już dziadkom, otrzymywali refundacje wydatków urlopowych i tak dalej ... O trzynastych, czternastych a nawet piętnastych pensjach już nie wspomnę. Tymczasem - efektywność pracy na jakim była poziomie? Czyżby odpowiadającym tym wszystkim socjalnym dobrodziejstwom?
       Tak kończy się socjalizm, Ewa. Zawsze tak ...


       Pozdrawiam
       Keep Rockin'
       --
       Sixties forever! --
       forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50173
       www.johnnykalesony.republika.pl
       God Save The Kinks!
       • eva15 Re: Grecja - my tu, a po drugiej stronie ZOMO 30.06.11, 01:48
        Głupiutki jesteś poczciwcze. Gdyby prawdą było, że to tylko kredytobiorcy są winni braniu kredytów, to nie byłoby kary z przed paru miesięcy dla Goldmana Sachsa za to, że jak się okazuje wciskał na siłę lewe papiery "wartościowe" swoim klientom. GS wykręcił się małą karą, z wiadomych powodów. Ale to nie koniec kar, wczoraj Niemcy ogłosili, że Bank of America ma 2 niemieckim (in innym też) bankom wypłacić odszkowania za wciskanie swoich papierów bezwartościowych.
        • johnny-kalesony Re: Grecja - my tu, a po drugiej stronie ZOMO 30.06.11, 01:54
         Doskonale wiesz, że są to dwie zupełnie inne i nieprzystawalne do siebie sprawy, więc nie próbuj manipulować ich zestawianiem na użytek uprawianej przez siebie propagandy.


         Pozdrawiam
         Keep Rockin'
         --
         Sixties forever! --
         forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50173
         www.johnnykalesony.republika.pl
         God Save The Kinks!
  • zlotamajka Tak to jest jak wladza przeciw ludowi 29.06.11, 23:51
   Po glosowaniu zaplonelo ministerstwo finansow.

   www.presstv.ir/detail/186817.html
   Slyszalam dzis jadac do pracy jak reporterka CBC mowila ze nikt nie sugerowal alternatyw. Jak sie nie chce slyszec to sie nie slyszy. Tak jak Pan Jezus mowil: maja oczy a nie widza, uszy a nie slysza.
   Zawsze sa rozne drogi wyjscia a to co zaakceptowal grecki parlament to samobojstwo po to by splacic kredytowrow. Jakis limit musi chyba byc.

   • eva15 Kolebka demokracji jej mordercą 29.06.11, 23:57
    Dziś grecki parlament oddał władzę nad krajem na rzecz MFW. ECB i spółki. Jak powiedział jeden z posłów - ten parlament nie jest już do niczego potrzebny, jako taki nie ma już żadnych suwerennych praw, ma już tylko rolę potakiwacza wobec nakazów płynących z zewnątrz. Wydarzenia w Grecji to preludium do dalszych, w tle jest ESM.
    • zlotamajka Re: Kolebka demokracji jej mordercą 30.06.11, 00:09
     Parlament demokratycznie oddal wladze i kraj w rece barbarzyncow. Sepy juz czekaja na wyprzedarz. Co do ESM to tylko plan z tego co zrozumialam. To jest tez fundusz "niezalezny". Mozesz cos wiecej na temat wplywu jaki by mial na rzady pozatym ze zadaja skladek. Moze nie wszystko zrozumialam. To byl taki prawny jezyk.
       • eva15 Re: Kolebka demokracji jej mordercą 30.06.11, 00:46
        Prawdziwa masakra to dopiero będzie, albo w jedną albo w drugą stronę. Czyli, albo powstanie supranacjonalny rząd trzymający skutecznie za pysk narody EU niczym chłopów pańszczyźnianych, albo będą płonąć w buncie przeciw temu ulice. Ne wiadomo która opcja wygra.
        • zlotamajka Re: Kolebka demokracji jej mordercą 30.06.11, 00:55
         albo będą płonąć w buncie przeciw temu ulice. Ne w
         > iadomo która opcja wygra.

         Jak wyjdzie to nie wiadomo ale watpie aby plan sie udal przynajmniej nie tak jak to planuja. Opozycja juz sie robi i nie tylko na ulicach. Widac jak Orban probuje uciec. To tylko przyklad. Jest tez opozycja w rzadzie w Niemczech (nie Merkelowa) ale jakas opozycja jest a to utrudni im wprowadzenie tego co chca dokladnie jak chca. Im bardziej sa atakowani tym bardziej beda protestowac. Ten atak na Grecje pokazuje ich agresywnosc i brutalnosc to juz nie jest tuszowane.
          • eva15 Re: Kolebka demokracji jej mordercą 30.06.11, 01:03
           Do tego dochodzi pozycja "Deutsche" Bank w Niemczech, ten bank dyktuje rządowi warunki (link dałam) . Liczyć można tylko na kraje małe obrzeżne jak Finlandia czy Węgry - one nie są tak uwikłane w tą skomplikowaną grę jak Niemcy.
           • zlotamajka Re: Kolebka demokracji jej mordercą 30.06.11, 01:20
            Powiem szczerze ze jak Merklowa zabronila tych shorts to mialam nadzieje. Ale teraz jak widze co sie dzieje w Grecji to Niemcy sa tym glownym ktory narzuca warunki. Wiadomo ze nie od siebie ale od Deutsche Bank przez ktory przemawia Wall St. bo USA tez ma w tym wszystkim lape. Ja mowie ogolnie ze robi sie bardzo goraca i ta brutalnosc nie jest juz tuszowana bo tuszowac jej juz sie nie da. Na to zawsze jest jakas opozycje. Nie mowie ze nie beda probowali ale watpie by im wyszlo dokladnie jak chca.
            • eva15 Re: Kolebka demokracji jej mordercą 30.06.11, 01:37
             Nie, Majka, mimo wszystko nie. Narzucają głównie Francja i państwo-bank Luxemburg, a USA faktycznie trzymają nad tym wszystkim łapę (CDSy się kłaniają). Niemcy, aby nie wierzgały, mają "swoją" Deutsche Bank.
             • zlotamajka Re: Kolebka demokracji jej mordercą 30.06.11, 01:44
              To chyba zalezy od mediow. Ja niemieckich mediow nie sledze a z tego co pokazywalas to perspektywa lezy po srodku. Mialam jednak na mysli Merklowa ktora mowia ze Grecy musza za ta austerity isc. Jakby nie bylo, brutalnosci i arogancji nie da sie juz ukryc a taka zawsze tworzy jakas opozycje. Prawo natury. Patrz jaka opozycja jest przeciw libi. Fakt ze bombarduja ale gdyby nie opozycja to by juz wjechali czolgami. Syrie proboja i nie moga. Nie wszystko im sie udaje jak sobie zycza. Tak samo bedzie w przypadku ESM. Przynajmniej mam taka nadzieje.
  • czlowiek_ksiazka Grecja, ZOMO i "wolne" media 30.06.11, 00:27
   Nie wiem jak reszta, ale ja tam wierzę przewodniczącemu Barroso - mędrzec n. mędrce, dobrze mówi: "Grecja zrobiła ważny krok naprzód - cieszył się szef Komisji Europejskiej José Manuel Barroso."

   wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80582,9867254,Grecja_tnie__ale_miecz_Damoklesa_wciaz_wisi_nad_Europa.html
   Proszę zwrócić uwagę - nie tyle konstatował fakt, ile cieszył się...

   Zdjęcie na górze w powyższym linku, ciekawe czy "wolny" GazWyb wycofa fotografię:
   koleś z wybałuszonymi ślepiami, buzia cała we krwi, trzech siepaczy policynych go haltuje, próbują pewnie powalić na glebę i spałować(?), i podpis: "Policjanci szamoczą się z jednym z tysięcy ... " manfestantów (wytłuszczenie moje).

   Rozumiem, że ten facet ciskał jogurtem - tak na początku podawały "wolne" media - i za to został brutalnie potrubowany. A zaciął się sam przy goleniu i dlatego krwawi. Na pewno.

   Gdyby zamiast Greka na zdjęciu był np. "ruski" Niemcow, a zamiast demokratycznej greckiej policji polewającej manifestantów gazem łzawiącym i pałującej ludzi, był "ruski" totalitarny OMON, to zdjęcie obiegłoby już cały świat i stałoby się pewnie przyczyną interwencji hufców red. Wacława na Kremlu!

   Bardzo ostro oceniam rolę "wolnych" mediów w całej tej awanturze. Proszę zwrócić uwagę - w co drugim zdaniu czy komentarzu jest mowa o manifiarzach ciskających prętami (wcześniej jogurtami) i w ogóle nie bardzo grzecznych oraz niedemokratycznych, i tylko w jednym miejscu "wolne" medium zmuszone jest podać, że jakiś Grek manifestuje "spokojnie od wielu godzin, a mimo to został potraktowany gazem (...) Nie ma możliwości zaprezentowania innych poglądów niż ma grecki rząd".

   Głos ulicy - wydawałoby się ważny - ZERO komentarza.
   • eva15 Re: Grecja, ZOMO i "wolne" media 30.06.11, 00:35
    Barroso ma rację. Grecja zrobiła ważny krok w planowanym kierunku, którego on jest tępym i posłusznym wykonawcą. To tak jakby karbowy doniósł z zadowoleniem panu, że powstanie chłopów pańszczyznianych nie miało wplywu na decyzje rady wiejskiej. Wszystko będzie dobrze wg ustalonego planu. A chłopom należy się nahajka.
    • czlowiek_ksiazka Re: Grecja, ZOMO i "wolne" media 30.06.11, 00:46
     Zwróć uwagę na to co pisze GazWyb o innych krajach eurolandu:

     "kraje południowej Europy wystraszyły się losu Grecji i biorą się za kolejne oszczędności. Portugalia chce sprywatyzować linie lotnicze, energetykę, telewizję, zmienić prawo pracy, ograniczyć liczbę długich weekendów. Wszystko po to, by zbić deficyt do 3 proc. PKB w 2013 r.

     Włochy dziś mają przyjąć plan oszczędności - 43 mld euro do 2014 r. Podniosą zapewne wiek emerytalny, zamrożą płace i rekrutację (...)
     - Na szczególny szacunek zasługują wysiłki społeczeństwa Grecji i Portugalii oraz ich rządów. (...) pisze dla "Gazety" dr Werner Hoyer, minister ds. europejskich Niemiec."

     Ludzie, ZWYKLI ludzie - czyli ci wszyscy: Jose, Leonidasy i Dżianluki są WINNI!
     Nie banki, chory system finansowy, agencje rejtingowe, hedgefondy, neoliberia - a ROBOLE.

     Oni mają płacić. A państwo ... prywatyzować(!?). Może lepiej od razu przekazać Deutsche Bank wszystko?

     I to jest powodem szacunku i pewnie dumy niemieckiego ministra.
     Szkoda, że nie zaproponował zatrudnienie nieletnich dzieci. Oszczędności i szacunek byłyby jeszcze większe!

     Za przeproszeniem - RZYGAĆ się chce, jak się czyta "wolne" media i słyszy co mówią lubujący się w swoich wyborcach polytycy europejscy.
     • eva15 Pozdrowienia od M. Libermanna 30.06.11, 00:55
      Deutsche Bank ma tyle wspólnego z Niemcami, co ja z Chńczykami, a rzygać faktycznie się chce. Coraz częściej przypomina mi się sławne powiedzenie żydowskiego/niemieckiego malarza Maxa Libermana, który patrząc na przejęcie władzy przez nazistów powiedział:

      "Ich kann nicht so viel fressen, wie ich kotzen möchte."
      Czyli:
      "Nie jestem w stanie tyle zjeść, ile chciałbym wyrzygać"


      • zlotamajka Re: Pozdrowienia od M. Libermanna 30.06.11, 01:25
       > "Ich kann nicht so viel fressen, wie ich kotzen möchte."
       > Czyli:
       > "Nie jestem w stanie tyle zjeść, ile chciałbym wyrzygać"
       >
       Lepiej sie ujac tego nie da. Zyjemy w podobnych a powiedzialabym w gorszych czasach. W Bogu jedyna nadzieja.
        • zlotamajka Re: Pozdrowienia od M. Libermanna 30.06.11, 01:51
         Tylko ze nie wszyscy na ziemi to glupcy. A tu chodzi o przyszlosc ludzkosci. Nie mysle tu tylko o ESM czy kryzysie. Mysle specjalnie o mozliwej wojny. Robi sie coraz gorecej na tym froncie. Pakistan wystrzelal rakiety do Afganistanu. Nastepny front to South China Sea. RT ostatnio reportowalo ze Rosja buduje 5000 bunkrow przeciw broni nuklearnej ktore maja byc ukonczone w 2012. Nie wiem ile w tym ostatnim prawdy ale wesolo nie wyglada.
      • johnny-kalesony Re: Pozdrowienia od M. Libermanna 30.06.11, 01:48
       Ta facecja w dużej mierze mogłaby stanowić przewrotny komentarz do sytuacji w Grecji. Grecy najedli się do obrzydzenia a teraz - mają odruch wymiotny wprost proporcjonalny do swojego spożycia ponad stan, paskudząc centrum Aten. Tylko jakoś im się to nie podoba. Dlaczego? Czyżby nie posiadali instynktu przewidywania?
       Dołożę do tego stare, poczciwe i drobnomieszczańsko-polskie: "Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz."


       Pozdrawiam
       Keep Rockin'
       --
       Sixties forever! --
       forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50173
       www.johnnykalesony.republika.pl
       God Save The Kinks!
   • wojciech.2345 Re: Grecja - my tu, a po drugiej stronie ZOMO 30.06.11, 08:06
    felusiak1 napisał:
    > efka nie bredź. w greckim parlamencie zasiadają posłowie wybrani przez społeczeństwo.
    > ci na ulicy to znikoma lecz bardzo glośna mniejszość. to nie jest porównywalne
    > z polską.
    ----------------------------------------------------
    E tam. Przecież władze PRL-u były wybierane demokratycznie.

    Sam widziałem jak ludzie szli dobrowolnie do urn wyborczych.
  • w.kropa Re: Grecja - my tu, a po drugiej stronie ZOMO 30.06.11, 06:40
   Cale to wykupowanie, pozyczki dla Grecji, sa niczym innym jak przesunieciem strat wyniklych z bankructwa Grecji z bankow komercyjnych na europejskiego podatnika .
   Banki wiedzialy ze Grecja nie podola w splacaniu zadluzenia, juz w momencie gdy G&S organizowal Grecji kreatywna ksiegowosc potrzebna im do wejscia do strefy euro waluty .
   Mysle ze Papandreu rowniez o tym wiedzial ( jego rodzina okrada Grecje juz ponad 30 lat ) i to byl byc moze najwazniejszy powod szybkiego wejscia do strefy euro .
   Bez wzgledu na to jak to sie skonczy, placic beda podatnicy Greci, Europy i Polski rowniez, a banki beda liczyc zyski, gospodarka swiatowa bedzie pograzac sie coraz glebiej w depresi i caly ten obledny taniec bedzie trwal nadal . Tylko wyscig szczurow bedzie nie o kawior, a o miske zupy .
   • darekvtb Re: Grecja - my tu, a po drugiej stronie ZOMO 30.06.11, 07:38
    Nie znam dokladnie planu przyjmowanego przez grecki parlament ale w telewizorni powiedzieli ze panstwo sprzeda: lotniska, drogi, koleje, kopalnie zlota i nawet zaklady zbrojeniowe.
    Ciekawe kiedy sprywatyzuja wode?
    --
    "Give me control of a nation's money and I care not who makes the laws";
    Mayer Amschel Rothschild
    • v-6 Grecja - PRL. Jest wiele podobieństw. 30.06.11, 15:26
     Greckie koleje państwowe - 100 mln euro przychodu, 700 mln kosztów. Z tego 400 mln to same pensje. Jak słusznie zauważył komentujący tę sytuację ekonomista, byłoby taniej dla budżetu, gdyby kolej zamiast jeździć dawała każdemu potencjalnemu pasażerowi na taksówkę.
     Lapówki dla wszystkich i za wszystko: dla urzędników, inspektorów podatkowych, nauczycieli, lekarzy, policjantów. Skąd ja, dawny polski prywaciarz to znam?
     Jedna trzecia społeczeństwa nie płaci podatków. Reszta płaci minmalne. Zgłoszone do opodatkowania 400 prywatnych basenów w Atenach, kontrola wykazuje 15 000. Połowa domów postawiona bez zezwolenia i oczywiście nieopodatkowana, bo de iure nie istnieje.
     Prawdopodobnie najdłuższa średnia życia wśród wszystkich narodów, jeśli mierzyć ją wiekiem seniorów korzystających ze świadczeń emerytalnych. Na dodatek korzystających z nich w lepszym świecie ...
     Gdyby dzisiaj nakręcono "Greka Zorbę", wyszedłby "Miś" Barei.
     Nic dziwnego, że czekające Grecję reformy całkiem przypominają reformy Balcerowicza ...
     Pozdrawiam
     v-6
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka