Dodaj do ulubionych

czemu zachodni biznes ucieka z Rosji?

08.07.11, 01:02
zrezygnowali z Rosji banki HSBC, Barclays, Santander, firmy Campbell Soup Company, Alfred Ritter, Wissotzsky tea, Wal-Mart, Carrefour, Koc Holding, Douglas, Sanoma, Castro, Diesel, Kookai, Stella McCartney, Marc Jacobs, Alexander McQueen, Munich Re, Vienna Insurance Group, Fortis, ING, Rutley Russia Property Fund, Aberdeen Property Investors, Skanska, Lamborghini, Alfa Romeo, Motorola, Gruner + Jahr...
slon.ru/blogs/nikitina/post/598444/?ff=598620#ff
Edytor zaawansowany
  • romrus 08.07.11, 13:12
    jk2007 napisał:

> zrezygnowali z Rosji banki HSBC, Barclays, Santander, firmy Campbell Soup Compa
    > ny, Alfred Ritter, Wissotzsky tea, Wal-Mart, Carrefour, Koc Holding, Douglas, S
    > anoma, Castro, Diesel, Kookai, Stella McCartney, Marc Jacobs, Alexander McQueen
    > , Munich Re, Vienna Insurance Group, Fortis, ING, Rutley Russia Property Fund
    > , Aberdeen Property Investors, Skanska, Lamborghini, Alfa Romeo, Motorola, Grun
    > er + Jahr...
    > slon.ru/blogs/nikitina/post/598444/?ff=598620#ff

.......opublikuj przycziny rezygnacji tych firm z biznesu w Rosji, ktory w podanym toba linku sa poszczegolnie wymieniony zo do kazdej.
  • wojciech.2345 08.07.11, 13:18
    Link jest w języku arabskim.
    Nie czytałem go.
    Zacznę zgadywać.

Firmy są nieuczciwe.
  • romrus 08.07.11, 13:21
    wojciech.2345 napisał:

> Link jest w języku arabskim.
    > Nie czytałem go.
    > Zacznę zgadywać.
    >
    > Firmy są nieuczciwe.

Nie trafilesz.

Zapytaj gnojka.

Musi udowodnic ze nie klamie, jak wszystcy Ruscy)))))
  • wojciech.2345 08.07.11, 13:24
    romrus napisał:
    > Zapytaj gnojka.
    >
    > Musi udowodnic ze nie klamie, jak wszystcy Ruscy)))))
    ------------------------
    Da, da.

Antynomia kłamcy.
    Wiesz co to jest?
  • wtopek 08.07.11, 13:33
    Nie wiem jak inne, ale moja firma, która na rynek rosyjski wchodziła w 2003 roku, wycofala się w 2009 głownie z powodu niestabilnego prawodawstwa (każdy przepis mozna było wykorzystać/zinterpretować przeciwko przedsiębiorcy i tak też zwykle robiono) oraz korupcji - regularne opłacanie się kilkunastu osobom było warunkiem prowadzenia biznesu (vide wyżej - interpretacja przepisów).

O ile pamiętam, polski atlas wycofal się z powodu nagminnego piractwa swoich wyrobów (podrabisanie znaku towarowego).

--
    "Ja uważam, że dramatem Rosji nie jest fakt, iż Czechy odłączyły się od niej"
    eva15
  • walter622 08.07.11, 13:50
    wtopek napisał:
    > O ile pamiętam, polski atlas wycofal się z powodu nagminnego piractwa swoich wy
    > robów (podrabisanie znaku towarowego).

Czyli chyba pamięć zawodzi. Wycofali się bowiem na tym rynku przegrali z Knauf'em (oddział
    płd.-wsch. zastosował wobec nich wyjątkowo morderczą strategię) oraz z powodu kompletnie nietrafionej inwestycji w Dubnej (rozpoczynali inwestycję bez rozpoznania i opracowanej strategii - właściwie strategi na tym rynku w ogóle nie posiadali).
  • wtopek 08.07.11, 13:58
    Błąd, głownym powodem było podrabianie. Podrabiacze co najlepsze podrabiali polskie logo, chociaż na rynek miejscowy Atlas opatrywał swoje produkty wersją rosyjską.

Swoją drogą trzeba się cieszyć, że polska firma miała tak dobra opinę w Rosji ;)
    --
    eva15
  • walter622 08.07.11, 14:05
    wtopek napisał:

> Błąd, głownym powodem było podrabianie.

Kicuś, współpracowałem z Atlasem i Nidą. Stale przewijał się wątek Knaufa, który masakrował Atlas swoimi cenami.
    No i kwestia zakładu w Dubnej - sprawdź kto jego ostatecznie kupił.
  • romrus 08.07.11, 13:55
    wtopek napisał:

> Nie wiem jak inne, ale moja firma, która na rynek rosyjski wchodziła w 2003 rok
    > u, wycofala się w 2009 głownie z powodu niestabilnego prawodawstwa (każdy przep
    > is mozna było wykorzystać/zinterpretować przeciwko przedsiębiorcy i tak też zwy
    > kle robiono) oraz korupcji - regularne opłacanie się kilkunastu osobom było wa
    > runkiem prowadzenia biznesu (vide wyżej - interpretacja przepisów).

Nie trza zaoszczedzac na rosijskich prawnikach.

Moi klienci placa tylko i wylacznie mnie))))
    Lapowki - tylko jak chca cos zalatwic wbrew prawu.
  • wtopek 08.07.11, 14:00
    No coż, widać tak rosyjska specyfika, ze trzeba wydawac na prawników i inne bardzo ważne osoby. Po prostu w żadnym kraju wcześniej się z tą "specyfiką" nie spotkała.
    --
    eva15
  • wojciech.2345 08.07.11, 14:10
    wtopek napisał:
    > No coż, widać tak rosyjska specyfika, ze trzeba wydawac na prawników i inne bardzo ważne osoby. Po prostu w żadnym kraju wcześniej się z tą "specyfiką" nie s
    > potkała.
    ----------------------------------------
    Tak też było na Ukrainie 10-15 lat temu.
    Mam nadzieję, że się zmieniło.

Korupcja w Rosji ma status prawie oficjalny.
  • pijatyka 20.08.14, 15:32
    Pewnie miały zaległości podatkowe ;->

--
    Słowo o wyprawie Igora (na polskie fora ;)

tinyurl.com/nhk66cm
  • jk2007 08.07.11, 13:33
    nie ma prostych odpowiedzi
  • romrus 08.07.11, 13:37
    jk2007 napisał:

> nie ma prostych odpowiedzi

Nie trza prostych odpowiedzi.

Trza opublikowac przycziny wycofania tych firm, poszczegolnie wymieniony w tablice na zapodanym przez ciebie linkie.
  • zapijaczony_ryj 20.08.14, 15:45
    to się nie dziw.
    Bo jutro pod pretekstem nacjonalizacji cię zamkną
    --
    No niesprawiedliwe, żeby odwalić taki numer:
    tiny.pl/htd75
    I nie dostać co najmniej tytułu idioty roku?
  • 5magna 20.08.14, 17:58
    Zagraniczny bisnes przychodzi do Polski....
    Oby tylko japcoka nie kupili bo juz nic nie pozostanie......Moze Denaturatka??

pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/56,136156,16493391,Myslisz__ze_Wyborowa_jest_nasza__Zobacz__polskie_wodki_.html#Cuk
  • 5magna 20.08.14, 18:10
    Polskie murzyny zapieprzaja za $600 na miesiac robiac Wyborowa ktora tu kosztuje $24 butelka. Jebal was pies idioci, Wyborowej nie kupie, kupie rosyjska wodke. Tak samo dobra.....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka