Dodaj do ulubionych

Czego nie wie zajeb@ny plankton.

25.12.11, 16:32
W pierwszych slowach chce przeprosic Wladimira Wladimirowicza Putina,za to,ze w swoim czasie zwatpilem w jego zdolnosc patrzenia w dal .Zalozylem rok temu watek "Putin,co dalej" ,w ktorym stwierdzilem,ze Putin nie ma wizji dla przyszlosci Rosji.W swietle tego,co napisze dalej,kazdy przekona sie,jaki ze mnie byl wtedy duren,ze zwatpilem w jego zdolnosci.(na usprawiedliwienie napisze tylko tyle,ze bardzo czesto pisze celowo bzdury,zeby wyzwac ciekawa dyskusje).

Otoz,czego te protestujace w Rosji chomiki nie wiedza?
Zaczne od bardzo przyziemnego -zarcia .W 2000 roku bez nozek "Busha" Rosjanie nie mieli by co wlozyc do garnka .Rolnictwo w Rosji bylo w takiej zapasci,ze wszystko musieli sprowadzac z zagranicy,zebrzac na to kredyty. Putin,wiedzac o tym,ze nie moze byc Panstwo w pelni suwerenne,zainwestowal potezne pienjadze w rolnictwo,co poskutkowalo tym,ze Rosja zaczela produkowac olbrzymie ilosci zborz,co jest tylko pierwszym,ale podstawowym krokiem do reszty.Majac zboza,mozno bylo pomyslec i co innego,mianowicie o miesie -najlatwiej i najszybciej,to rozwijac produkcje drobiu,co Putin i zrobil.Teraz Rosja jest juz w 100% samowystarczana w produkcji drobiu,malo tego w roku 2012 bedzie dosc powaznym ekspotrterem miesa drobiowego na rynki azjatskie,gdzie skutecznie posunie amerykanow z ich "syntetycznym" miesem.
W ciagu najblizszych 3 lat Rosja stanie sie eksporterem i miesa wieprzowego .W tej chwile w calej Rosji buduja sie setki farm ,tylko w samym okregu Bielgorodskim powstali mocy do produkcji 2 mln ton wieprzowiny rocznie.
W 2000 roku amerykanskie analityki obliczyli,ze rosyjski kompleks wojskowo przemyslowy za gora 6-7 lat przestanie istniec,poniewaz wszystkie resursy ,pozostale po ZSRR (jak technologiczne,tak i ludzkie) skoncza sie. A juz w 2010 roku caly ten sektor,jak ze wysokotechnologiczny ,praktycznie odzyskal swoi mozliwosci .A wszystko zaczelo sie w roku 2004 ,kiedy rozne "przyjacieli" Rosji oczekiwali,ze Putin nie bedzie inwestowac w obrone ,przy tym uzbrojajac Gruzje i inne pereferyjne panstwa wokol Rosji. W roku 2008 gruzinskie generalowie,dowodzace armia,ktora szkolili 1200 instruktorow amerykanskich ,chwalili sie,ze im wystarcze kilka dni,zeby opanowac caly Kaukaz ,a dwa tygodnie,zeby na plecach uciakajacej rosyjskiej armii,zeby wejsc do Moskwy.Jak stalo sie,wiemy dobrze i to rowniez zasluga tego,ze putin przewidzial juz w roku 2004 co moze stac.Jak by nic nie robil,to napewno by tak i stalo,jak spodziewali sie "gryzuny".
Rozne pridurki spodziewali sie,ze Rosja na kolanach zacznie prosic sie o to,zeby w jakijs sposon dopuscili ja do UE,ale Puitn wiedzial,ze UE to utopia i nosil sie z zamiarem o cos bardzie wiekszego i to z Rosja w roli glownej.Sojuz Euro-Azjatycki powoli staje sie faktem.
Krotko mowiac ,Putin postanowil i skutecznie to prowadzi w zycie,ze Rosja nie bedzie szyc majtek,podkoszulek,jak i innego bardziewia,ktore kazdy chinczyk bez wyksztalcenia potrafi wyprodukowac,a skupic sie na tym,zeby Rosja stala sie Imperia : Atomowo-kosmiczna,wojskowo-przemyslowa,transportowa i spozywcza . Czy to nie sa ambitne plany?Napewno.Czy czlowiek bez wizji,moze cos takiego wcielic,napewno nie.Ale Putin to moze zrobic i Rosjanie,w wiekszosci,to wiedza.

p.s. Ten watek zakladam na forach "Swiat" i "Rosja".Komu gdzie jest wygodnie,tam i moze przyjac udzial w dyskusji.

Obserwuj wątek
    • eva15 Re: Czego nie wie zajeb@ny plankton. 25.12.11, 16:49
      Plankton wie nawet mniej niż podają media, bo media informacje pozytywne o Rosji podają, jeśli w ogóle, małym drukiem na ostatniej stronie
      Plankton guzik więc wie i rozumie, ale zupełnie odwrotnie jest z zachodnimi ośrodkami decyzji politycznych - one wiedzą doskonale, co się dzieje i właśnie dlatego chcą jak najszybciej wysadzić Putina z siodła. Jeszcze kilka lat jego rządów i będzie za późno, Rosja się zbyt umocni.
      Podejrzewam, że następne miesiące będą wypełnione akcjami internetowymi i ulicznymi protestami. I nawet jeśli Putinowi uda się w tej atmosferze wygrać, to mogą nastąpić protesty o sfałszowanie i tych wyborów, a sam Putin będzie miał w oczach Zachodu odium, że nie jest uczciwie wybranym prezydentem. W sumie Zachód liczy się z tym, że Putin będzie wybrany, ale chce możliwie jak najbardziej osłabić jego pozycję i jego demokratyczną legitymację.

• igor_uk Re: Czego nie wie zajeb@ny plankton. 25.12.11, 18:43
        Ewa,ale ,jak dobitnie pokazali ostatnie wydarzenia,nu bo w ponad 10 mln Moskwie,zgodnie z tym co podaje policja,cala opozycja,od limonowcow do komunistow,razem z Zyrinowskim,raptem uzbieralo sie nie calych 30 000 osob,to jest calkowita porazka opozycji,co by kto nie mowil.
        --
        Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja"

forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
        • eva15 Re: o Rosji dobrze w zydomediach? evaaaaaaaaaaa 25.12.11, 22:50
          Nie doceniasz zachodnich mediów, one są bardziej inteligentne niż ich czytelnicy. Dlatego na 1. stronach wybijają grubą czcionką , że Putin to złodziej i oligarcha, a na ostatnich stronach piszą od czasu do czasu małą czcionką, że Putin wyrwał kraj z upadku. Tym sposobem i wilk (neolibralizmu) syty i owca (wolności medialnej) cała.
          • kamandir_vzvoda Re: o Rosji dobrze w zydomediach? evaaaaaaaaaaa 25.12.11, 23:24
            eva15 napisała:

> Nie doceniasz zachodnich mediów, one są bardziej inteligentne niż ich czytelnic
            > y. Dlatego na 1. stronach wybijają grubą czcionką , że Putin to złodziej i olig
            > archa, a na ostatnich stronach piszą od czasu do czasu małą czcionką, że Putin
            > wyrwał kraj z upadku. Tym sposobem i wilk (neolibralizmu) syty i owca (wolności
            > medialnej) cała.

a PFcie czytają tylko tytuły przy croissancie i kawusi?

a to pokazują na zachodzie?

rt.com/files/news/russia-elections-fraud-protests-543/rt-photo-anissa-naouai-245.jpg

--
            --------------------------------------------------------

" Кoллaпc Пиндocтaнa неизбежен" (C) Ruskies
    • jorl Re: Czego nie wie zajeb@ny plankton. 25.12.11, 18:00
      Rosja ma jeszczd duzo do zrobienia ale trzymanie sie kapitalizmu musi dac rezultaty. Teraz zaczynaja sie zbroic chociaz jestem przeciwnikiem zbrojen bo to panstwowa interwencja w gospodarke ale jako zaczyn High-Tech jest konieczne. Zrodlem rozwoju i cywilnej elektroniki w USA byly ogromne zlecenia wojskowe. Francja (STMicrel..) tez.
      Widzialem film z fabryki tego SJet100, fabryka wyglada nowoczesnie a potrafie to ocenic. Chetnie zobaczylbym inne wtedy bym wiedzial napewno.
      Ciekawe czy ten hybrydowy samochod wypali jak tak to znaczy ze calkiem prywatny przemysl w Rosji juz potrafi duze przedsiewziecie zorganizowac.
      Jeszczd partie przeorganizowac i nie dac sie wciagnac w wojny. No i wspolna przwstrzen gospodarcza organizowac.
      Pozdrowienia
      • misterpee Re: Co mnie w Rosji niepokoi 25.12.11, 18:26
        putin postapi jak Piotr wielki, otworzyl Rosje na zachod, granice zostaly otwarte,mlodziez rosyjska jest zachwycona ta nowa kultura, tak jak Polacy w latach 80, obecna mlodziez Rosyjska jest balwochwalczo nastawiona do kultury USA, nietylko kultury, ale i ekonomi, mediow amerykasnkich i Hollywoodu. Ta nowa mlodziez zupelnie zapomina swoich rosyjskich korzeni , czytaja Esquire- Rosja, GQ- Rosja, Echo Moskwy, chodza do disco, uwielbiaja Lady Gaga, clubbing, mysla ze sa ta nowa rosyjska nomenklatura i dla nich powinny nalezec przywileje i wladza. To oni wlasnie demonstruja przeciwko Putinowi, to oni krzycza ze juz tak dalej nie moga zyc w Rosji, onio chca South Beach. Synchronizuje to Facebook, stad latwosc komunikowania sie i tworzenie demonstracji. Wydaje sie ze ci mlodzi i wyksztaceni sa potomkami bylej klasy uprzywilejowanej, przynajmniej tak wygladaja. Zobaczcie ich twarze na demonstracjach - to nie sa twarze robotnikow i chlopow.

• igor_uk Re: Co mnie w Rosji niepokoi 25.12.11, 18:48
          misterpee,zdziwisz sie,ale w Rosji mlodziez jest o wiele bardziej patryotyczna,niz by to wydawalo sie.A kultura rosyjska nie umarla i calkiem niezle sie trzyma .
          Co dotyczy tego,ze to mlodziez protestuje,to jest jeden z mitow rozpowszechnianych na Zachodzie.Wiekszosc,to ludzi w wieku srednim,lub juz podeszlym.Ogladalem sporo reportaze i to zauwazylem.
          --
          Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja"

• walter622 Spoko, Misterpee 25.12.11, 18:58
          misterpee napisała:
          > Zobaczcie ich twarze na demonstracjach - to nie sa twarze robotnikow i chlopow.
          Twarze były bardzo różne - przekrój całego moskiewskiego społeczeństwa - od aktywistów ROD po aktywistów LF.
          www.ridus.ru/news/16418/

Wbrew życzeniom borrata, nie było tam omonowców (była moskiewska "2-ka", przy tym nawet bez palek policyjnych), nie dochodziło do żadnych przejawów agresji - nawet aktywiści ROD byli wyjątkowo powściągliwi. Jak widać i władze i większość demonstrantów ma świadomość powagi sytuacji. Zmienił się również "środek ciężkości" - Niemcova, Sobczak i Navalnego - wygwizdano, natomiast wypowiedź Akunina i Kudrina przyjęto z aplauzem.

Warto byś się zapoznał z wyjątkowo ważną wypowiedzią Kudrina, opublikowaną w "Komersancie":
          "я yверен в вoзмoжнocти ycпешнoй реaлизaции cценaрия cпoкoйнoй, ненacильcтвеннoй трaнcфoрмaции нaшей пoлитичеcкoй cиcтемы и вcегo гocyдaрcтвa. Динaмичнoй, нo не ревoлюциoннoй. Где кaчеcтвo перехoдa вaжнее егo cкoрocти."

www.kommersant.ru/doc/1845936#p1
          Przyjmij świąteczne życzenia.

"Bo mi Boy Zelenski tkwi w poprzek mego gardla. Jakies ruskie scierwo strzela w naszego pisarza i tlumacza.
          Czy jakis rosjanin przeprosil?" (polski_francuz)
          • pimpus18 Re: Spoko, Misterpee 25.12.11, 19:53
            Model chiński jest jednak bardzo prawdopodobny.

Po co ewolucja, jeżeli i tak już jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej?

Niemcow, Sobczak, Nawalony i inne tutti quanti coś mają złe przeczucie.

Od Kudrina nowych idei oczekiwać nie przychodzi.
            • walter622 Witaj Pimpus18 25.12.11, 20:33
              pimpus18 napisał:
              > Niemcow, Sobczak, Nawalony i inne tutti quanti coś mają złe przeczucie.

W odróżnieniu od wacków analizują dane Centrum Lewady, a te mogą powodować u nich
              bardzo złe samopoczucie.
              www.levada.ru/
              Polecam czytanki:
              - przedwyborcze prognozy (dane z Moskwy)
              www.levada.ru/21-12-2011/moskvichi-o-prezidentskikh-vyborakh
              - przedwyborcze prognozy (dane z Rosji)
              www.levada.ru/23-12-2011/eksperty-vypolnenie-lozunga-rossiya-bez-putina-privedet-k-katastroficheskim-posledstviyam
              Tak więc: Pu- 36%, Żyrynowski - 7% , Zuganov - 6% (trzecie miejsce zupełnie zaskakujące). Jak na razie szykuje się druga tura: PU vs. Żyrik

> Od Kudrina nowych idei oczekiwać nie przychodzi.
              Ta jego wypowiedź, szczerze mówiąc mnie trochę zaskoczyła.

"Bo mi Boy Zelenski tkwi w poprzek mego gardla. Jakies ruskie scierwo strzela w naszego pisarza i tlumacza.
              • pimpus18 Witaj Walterze, 25.12.11, 20:46
                mnie śmieszą i denerwują te wszystkie dyskusje o wyborach.
                Nigdzie nie ma przy tym argumentów merytorycznych: Czym się różnią, jaki mają program, jakie wizje przyszłości.
                Jedna Rosja się też do tych dyskusji nie pali - to akurat mogę zrozumieć - bo na zadawaniu się z tymi demagogami może tylko stracić, ale dlaczego nie mieliby się nimi zająć różne mądrale i szutniki czy tamtejsze Łagowskie?
                Tego mi brakuje, a także jakiś zupełnie nieortodoksyjnych pomysłów: Jest science fiction, dlaczego tak mało jest (a właściwie ich w ogóle nie ma) bardziej przyziemnych idei?

Tutaj jest coś nie fair i wyczuwa się cień propagandy.

Kudrin do tego zupełnie się nie nadaje, z tą jego - pasującą do niego jak frak - naturą księgowego.
                • walter622 Re: Witaj 25.12.11, 21:14
                  pimpus18 napisał:
                  > Nigdzie nie ma przy tym argumentów merytorycznych: Czym się różnią, jaki mają program,
                  > jakie wizje przyszłości.

W sumie masz i nie masz rację. Programy są na ich portalach, lecz przekopanie się przez to potwornie nudne wodolejstwo zajmuje sporo czasu. Znalazłem małą, dość przystępną ściągę, która chyba w prezydenckiej kampanii w sumie będzie nadal aktualna, tym bardziej, że redagowana na podstawie wypowiedzi kandydatów w tych wyborach (klikasz, i to się "otwiera").

www.inosmi.ru/infographic/20111213/180210433.html
                  > Kudrin do tego zupełnie się nie nadaje

Chyba jesteś w błędzie. Dla tej sytuacji nadaje się idealnie. Wykosił go Miedvied, który teraz "daje twarz", z wszystkimi z tego wynikającymi konsekwencjami, jedinorusam. Pu przezornie
                  i dość sprytnie przeniósł się do FN. Przy tym stale podkreśla, że Kudrin jest "w jego ekipie". Tam chyba solidnie się kotłuje między ludźmi Miedviedia, którzy po wyborach pójdą "na udobrenie" (stąd dość dziwne manewry ekipy "prezydenckiej") i ludźmi Pu, którzy się już przymierzają do nowych stołków.
                  Innymi słowy Pu jeszcze ma spore pole manewru, natomiast Miedvied jest z "ręką w nocniku".

**************************************************************
                  "Bo mi Bopimpus18 napisał: y Zelenski tkwi w poprzek mego gardla. Jakies ruskie scierwo strzela w naszego pisarza i tlumacza.
                  • pimpus18 Re: Witaj 25.12.11, 22:14
                    Nie Walter, może i te ich programy są w internecie, to dlaczego tak niechętnie o tym mówią?

Ja tam trafiłem tylko na partie systemowe, ale i to żałosne jest, bo skąd się bierze ta cała korupcja i dlaczego nie ma tego na Zachodzie?

Trafiłem przy tym na opinię, że np. w Niemczech jest takie prawo, że tylko idioci mogą podpaść pod paragrafy o korupcji! O, i tak korupcji nie ma!

Walterze, ale te całe szachy odpychają wszystkich nie tylko myślących od polityki.

Co to jest FN?

A może jednak wziąć przykład z Chin? Mają tam to wszystko czy jakoś sobie i bez tego (dobrze) radzą?
        • pimpus18 Re: Co mnie w Rosji niepokoi 25.12.11, 19:48
          Właśnie!

Dodać jeszcze należy, że demokratyczne palanty w Rosji są ze sobą nie mniej skłócone niż z Putinem.

Nie mają przy tym pojęcia o niczym (czego dowiodły tam lata 90.), a zależy im najbardziej na dorwaniu się do władzy i pieniędzy.
          Teraz i w przyszłości będzie to tam zarezerwowane dla ludzi Jednej Rosji.
          Syndrom Chodorkowskiego wielu tam musi nie dawać spokoju.
      • igor_uk Re: Czego nie wie zajeb@ny plankton. 25.12.11, 18:45
        pozdrowiam ciebie ,jorl.Milo dzis mnie zaskoczyles.W sumie jestesmy po tej samej stronie barykady .
        --

• yurek11111 igorczik,niezla wolta po roku... :-))) 25.12.11, 18:53
      Tylko kto mnie zapewni ,ze za rok znowu sie nie wycofasz z tego co twierdzisz dzisiaj,dodajac na usprawiedliwienie zes duren??? :-)))
      A moze znowu piszesz bzdury zeby wywolac "ciekawa dyskusje"... :-)))
      Durni sie ignoruje.... :-)))))

igor-53uk napisał:

> W pierwszych slowach chce przeprosic Wladimira Wladimirowicza Putina,za to,ze w
      > swoim czasie zwatpilem w jego zdolnosc patrzenia w dal .Zalozylem rok temu wat
      > ek "Putin,co dalej" ,w ktorym stwierdzilem,ze Putin nie ma wizji dla przyszlos
      > ci Rosji.W swietle tego,co napisze dalej,kazdy przekona sie,jaki ze mnie byl wt
      > edy duren,ze zwatpilem w jego zdolnosci."

--
      Putin skonczy jak Tymoszenko
    • felusiak1 plankton nie wie bo nie pije 25.12.11, 18:53
      gdyby połknął tyle hary co ty to by wiedział.
      roja to putin a putin to rosja.
      poprostu geniusz i do tego znakomity rolnik bo są kurczaki w sklepach.
      a w polsce tusk bo są kurczaki w sklepach.
      ten cameron to też niezły rolnik.
      ciekawe czy królowa mu pomaga?

--
      felusiakjeden
      • igor_uk Re: plankton nie wie bo nie pije 25.12.11, 19:10
        felus,biedaczysko ,jak zesz ty jestes daleki od zlozonosci problemow,ktore byli przed Putinem .
        W sumie nie dziwie sie temu.
        --

• felusiak1 no i znowu to samo 26.12.11, 00:17
          piszesz jak efka. ci co zgadzają sie z twoimi pogladami to ludzie mądrzy i poinformowani a ci, którzy są nieco innego zdania, ja ja, są albo zbyt głupi albo niezdolni albo poprostu nic nie wiedzą i problemy rosji są dla nich zbyt złozone.
          widzisz igor, prawdziwy mąz stanu buduje system, który bedzie trwała i bedzie sprawny bez niego. system praw a nie pleców i znajomości. system w który zasrany urzędnik niskiego szczebla nie jest panem życia i śmierci. gdzie nie od tego urzędnika zależy wydanie licencji, zezwolenia lub koncesji. system w którym niemożliwe jest przekupienie tegoż urzednika.
          niestety putin popadł w megalomanię.
          i piszę to w przekonaniu, że wynik wyborów przeprowadzonych w 100% uczciwie nie wiele rózniłby się od tych obecnie. piszę w przekonaniu, że fałszerstwa miały charakter lokalny i były nieudolne i raczej marginalne. co szkouje to reakcja putina i miedwiediewa na protesty.
          moim zdaniem zarzutu fałszerstwa powinne być dogłebnie zbadane. społeczeństwo musi ufać władzy w przeciwnym razie bzyndza niegdy sie nie skończy. innymi słowy społeczeństwo musi być przekonane o czystości wyborów aby zaakceptować ich konsekwencje do nastepnych wyborów. widzisz igor, ja jestem wrogiem obamy i nieczego nie pragne bardziej niz jego odejscia ale on wygrał wybory i ja muszę uznać ten fakt. robie wszystko aby przegrał przyszłoroczne wybory. ale jesli co nie daj boże wygra to muszę zaakceptować woje wiekszości i czekać nastepne 4 lata.
          --
          felusiakjeden
          • romrus Bardzo rozsadnie 26.12.11, 00:43
            felusiak1 napisał:
            > i piszę to w przekonaniu, że wynik wyborów przeprowadzonych w 100% uczciwie nie wiele rózniłby się od tych obecnie. piszę w przekonaniu, że fałszerstwa miały charakter lokalny i były nieudolne i raczej marginalne.

>jestem wrogiem obamy i nieczego nie pragne bardziej niz jego odejscia ale on wygrał wybory i ja muszę uznać ten fakt. robie wszystko aby przegrał przyszłoroczne wybory. ale jesli co nie daj boże wygra to muszę zaakceptować woje wiekszości i czekać nastepne 4 lata.

Nie wydaje sie cie ze situacja w Rosji jest podobna, tyle ze w odrozneniu od ciebie mniejszosc po prostu nie chce zaakceptowac przegrana?
            Ty jestes w stanie spokojnie czekac 4 lata, przy tym ze Obama wygral marnych pare procentow.
            Opozicja rosijska czekac nie chce, chociaz przegrywa na wylot.

A tu wniosek:
            >co szkouje to reakcja putina i miedwiediewa na protesty.

Jaka, qwa, szokujaca reakcja?
            Pozpedzili demonstracje, pobili protestantow, pozamykali na Siberie czy w psychiatriku?

Nawet nie mozna powiedziec ze olali protesty, chociaz wlasnie to uwazal by za sluszne.

> moim zdaniem zarzutu fałszerstwa powinne być dogłebnie zbadane.

One sie badaja, Felus, tyle ze a nie GW nie pisze, a ni CNN nie poda.
            Juz jest ponad 50 spraw karnych i jeszcze ~300 zgloszen sa w trakcje sprawdzenia.
            Czasy kiedy rozstrzeliwali w ciagu 24 godzin mineli, trza poczekac.

> społeczeństwo musi ufać władzy w przeciwnym razie bzyndza niegdy sie nie skończy. innymi słowy społeczeństwo musi być przekonane o czystości wyborów aby zaakceptować ich konsekwencje do nastepnych wyborów.

Zgoda, tyle ze 30 000 mieszkancow Moskwy i 2500 Petersburgu - to jeszcze nie cale spoleczenstwo, to jego bardzo mala, ale naibardzej halasliwa czesc, majaca w dodatku do dispozycji pomoc mediow z calego swiata.

Spoleczenstwo - to ten gosc, bo wlasnie on reprezentuje wiekszosc:
            www.youtube.com/watch?v=95ZW_YiDtT0&feature=autoplay&list=UL71bf5m_Rrqw&lf=mfu_in_order&playnext=1

• felusiak1 Re: Bardzo rozsadnie 26.12.11, 02:52
              Sytuacja w Rosji nie jest podobna do sytuacji w USA. Inna ordynacja wyborcza. W USA wszystkie okręgi wyborcze, a jest ich 435 są jednomandatowe i nie ma proporcjonalnego rozdziału parlamentarnych foteli. Głosuje się nie na partie a na konkretnego kandydata.
              Partia zdobywająca wiekszość w Izbie Reprezentantów nie tworzy rządu. Kongres ma włdzę ustawodawczą ale uchwalenie ustawy wymaga 60% głosów w Senacie a jeśli jest zawetowana przez prezydenta potrzeba 67 głosów (na 100 czyli 67 głosów) aby weto obalić.
              Szokująca reakcja Miedwiediewa i Putina to nie ich działania lecz komentarze, które były i obraźliwe i lekceważące. Prezydent i premier powinni zachować się jak mężowie stanu i stać ponad partyjnymi przepychankami. Taka postawa zyskuje szacunek. A to co zaprezentowali dolało oliwy do ognia i stało się wodą na młym opozycji. Władza nie powinna być arogancka.

--
              felusiakjeden
              • igor_uk Re: Bardzo rozsadnie 26.12.11, 03:08
                felus,jakie komentarze Putina i Miedwiedziewa sa nie wlasciwe?
                czy stwierdzenie prawdy,ze rozne Niemcowe i Kasparowy sa finansowane z zagranicy jest czyms aroganckim?Przeciez narod ma prawo znac swoich bohaterow.
                --
                *****************************************************************

• felusiak1 igor, igor, igor 26.12.11, 03:36
                  TAK, była to czysta, polityczna, skierowana do najniższych instynktów propaganda.
                  Porównanie biełych wstążeczek protestujących do prezerwatyw jest niegodne męża stanu.
                  Lekceważący jezyk Miedwiediewa w obliczu oskarżeń o fałszerstwo nie przystoi prezydentowi.
                  Jest to przejaw arogancji, który ubliża inteligencji wyborców.
                  Tego typu ataki wykonuje sie przez osoby trzecie tzw. surrogates. Prezydent i premier pozostają czyści stojąc ponad politycznymi przepychankami prezentując sie jako meżowie stanu a nie jako polityczni chuligani.
                  Czy wiesz, że Clinton nie powiedział słowa kiedy Al Gore walczył z Bushem o zwyciestwo na Florydzie w 2000? Czy wiesz, że Al Gore i Bush nie powiedzieli słowa. Ataków dokonywali surrogates.

--
                  felusiakjeden
                  • igor_uk Re: igor, igor, igor 26.12.11, 09:31
                    felus,ale nie mozno wszystko mierzyc wlasna miarka,czy nie zdajesz sprawy z tego,ze akurat w tym jest najwiekszy blad Amerykanow? To wy,Amerykanie,przez to macie opinie aroganckich i chamowatych. Rosjanie mowia o takich,ze wchodza в чyжoй мoнacтырь co cвoим ycтaвoм.Mnie,jako Rosjaninu,nie spodobalo by sie,ze ludzi,ktorych popieram,milcza,pozwolajac innym mieszac siebia z blotem.Celna i bardzo ostra riposta jest potrzebna.
                    Wybacz felus,ale 30 000,czy nawet 100 000 opozycjonerow wszystkich orientacji politycznych,nie maja prawo podwazyc wybor dziesiatkow milionow ,jaki by przy tym nie mieli szlachetne zamiary.Bo wlasnie w tym jest demokracja,ze to wiekszosc wybiera przy urnach,a nie mniejszosc halasliwa na ulicach.
                    --

• felusiak1 Re: igor, igor, igor 26.12.11, 10:40
                      look who's talking. mówisz, że nie lubisz bo в чyжoй мoнacтырь co cвoим ycтaвoм?
                      człowieku ja doświadczyłem tego od rosji na własnej skórze i miałem w konstytucji zapisaną wierność "radzieckim braciom". oszczęź mi moralizowania.
                      wypowiedź ministra spraw zagranicznych USA nie wymaga reakcji prezydenta i premiera.
                      to się nazywa overreaction. minister spraw zagranicznych rosji też ma język.

--
                      felusiakjeden
                      • igor_uk Re: igor, igor, igor 26.12.11, 10:50
                        nie felus,ty nie doswiadczyles tego od Rosji i Rosjan,to ty doswiadczyles od tych,kogo dzis tak popierasz,czyli komunistow. Wypowiedz Ministra Spraw zagranicznych potrzebuje komentarza urzedujacego Prezydenta,jak i Premier Ministra.W Polsce to nawet artykul w jakims pismie komentuja wszysci.
                        --

• felusiak1 Re: igor, igor, igor 26.12.11, 10:57
                          OK. jeśli zadowala cię, że prezydent reaguje na wypowiedzi woźnego to mnie to nie ziębi i nie grzeje
                          ps. wiesz igor zbrodniarze hitlerowscy to niejaś eufemistyczna grupa. to byli niemcy.
                          a ci komuniści to byli rosjanie.
                          Ciekaw jestem skąd wytrzasnąłeś, że popieram komunistów?

--
                          felusiakjeden
                          • igor_uk Re: igor, igor, igor 26.12.11, 11:07
                            felus,jak ty uwazasz Minstra Spraw Zagranicznych USA za woznego,to musze to zaakceptowac,zreszta tam i Prezydent pewni poodobna role.
                            Faszysci w hitlerowskiej Germanii musieli byc Niemcami z narodowosci,z racji tego,ze to panstwo jest monoetniczne(chociaz to juz przeszlosc),w komunistycznym wielonarodowym ZSRR to juz nie bylo tak jednoznaczne ,nawet najwyzsze kierownictwo ZSRR nie bylo etniczne "czyste".Bardzo duzy udzial miala nacja,ktora w stosunku do liczby mieszkancow ZSRR miala we wladzach nie proporcjonalnie wysoki udzial.Ja,jako Rosjaanin z narodowosci,nie mam zamiaru odpowiadac za dzialaania Gruzinow,Zydow,Ormian i innych.Bo widzisz li,felus,wszystko sprowadzajac do kwestii narodowej,czyli zlych Rosjan,ty w jakijs sposob wybielasz komunizm.Przeciez to nie komunisci robili zlo,a tylko Rosjanie.Tak wychodzi ,czytajac wypowiedzi podobne do twoich.
                            --

• felusiak1 Re: igor, igor, igor 26.12.11, 11:21
                              widzę, że nie jesteś w stanie zrozumieć. dla nas nazizm był niemiecki a komunizmmiał rosyjską twarz i mówil rosyjskim językiem. widzisz, my polacy doskonale wiemy, że to były systemy, to był nazim i komunizm ale miał twarz i mówił językiem a nie ma języka nazistowskiego, nie ma języka komunistycznego. spróbuj włożyć buty polaków, czechów, węgrów i pochodzić w nich to może będziesz w stanie zrozumieć. widzisz, dla ciebie też sowiecki komunizm miał rosyjską twarz. a dla mnie nie miał polskiej twarzy.

--
                              felusiakjeden
                              • igor_uk Re: igor, igor, igor 26.12.11, 11:35
                                felus,a po kuj ja mam rozumiec to,ze przez wasza zla wiedze ,ja musze bic sie w piersi za dzialania Gruzina,ktory po rosyjsku nie umial dobrze mowic?
                                Powtarzam jeszcze raz-komunizm byl internacjonalny i jako takowy powinien byc potepiony.Sprowadzajac wszystko do tego,ze komunizm byl rosyjskim,ty sam nie zauwazysz,jak on moze stac sie amerykanskim.

p.s. Bardzo obrazaja sie Litwinie i Lotysze na Polakow,ze oni ich nazywaja ruskimi.Jak ja zwracam na to uwage Polakam,to ci postepuja w podobny sposob do ciebie,a przeciez oni gadaja po rusku. Przypominasz mnie jednego Ormianina,ktory mowil,ze na Swiecie tylko trzy narodowosci jego zdaniem -to Ormianie,ruskie i nie ruskie.
                                --

• walter622 Felusiak, chyba kręcisz 26.12.11, 12:45
                                felusiak1 napisał:

> dla nas nazizm był niemiecki a komunizm miał rosyjską twarz

Konkretnie dla kogo ? Być może dla tych co teraz usilnie starają się dowieść, że chociażby
                                tacy jak R.Romkowski, lub M.Mietkowski byli "Rosjanami" i na tym poprzestać, unikając dość nieprzyjemnych dociekań. Ci sami robią również wszystko by nie ujawnić teczki konfidentów (dla nich przykład Niemców i Czechów musi wzbudzać uzasadniony niepokój) .
                                Dzięki temu funkcjonariusze i beneficjenci poprzedniego systemu mogą obecnie udawać "prawdziwych Polaków" i stosując sprawdzone bolszevicke metody nadal bezkarnie
                                wykańczać swoich przeciwników.

Dzięki temu osiągane są dwa podstawowe cele:
                                1. beneficjenci poprzedniego systemu pozostają całkowicie bezkarni i nie podlegają nawet moralnemu osądowi (" to nie my, to Ruscy...") ;
                                2. poza jakakolwiek gruntowną oceną pozostaje sam totalitarny system ( "może się jeszcze przydać").

• igor_uk Re: Felusiak, chyba kręcisz 26.12.11, 13:10
                                  walter,wlasnie caly czas staram sie to dowiesc felusiu-trzeba osadzic system,a nie Narod,ktory byl najwieksza ofiara tego systemu.
                                  --

• walter622 Re: Felusiak, chyba kręcisz 26.12.11, 13:18
                                    igor_uk napisał:
                                    > caly czas staram sie to dowiesc felusiu-trzeba osadzic system,a nie Narod,

Również ja niejednokrotnie wypowiadałem się na ten temat. W odpowiedzi, ewidentni forumowi prowokatorzy nie podejmując w tym temacie jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji, zawsze wyzywali mnie od "kagebistów", "ruskich ścierw" i "nieprawdziwych Polaków".
                                    W sumie ich zachowanie nie powinno dziwić - przecież nie przyznają się, że są beneficjentami poprzedniego systemu.

• igor_uk Re: Felusiak, chyba kręcisz 26.12.11, 13:54
                                      Nu tak,obwiniajac we wszystkim ruskich,taki wojtus (kuzwa ,a gdzie on nam zaginal?) broni siebie .przeciez on,jak partyjny dzialacz w PRL,nic zlego nie robil,to wszystkiemu winni kacapy.
                                      --

• felusiak1 na złodzieju czapka gore? 26.12.11, 17:53
                                        igor i walter naprawdę jestem zaskoczony, że nie rozumiecie prostych rzeczy.
                                        Ja nie obwiniam rosjan lecz system. ale jednocześnie wskazuję wam na fakt, że dla polaków komunizm miał rosyjską twarz i mówił rosyjskim językiem i jest z rosjanami kojarzony.
                                        kolonializm dla algierskiego araba ma francuską twarz a dla araba jordańskiego ma twarz angielską, nawet nie brytyjską lecz angielską.
                                        dla polaków stalin jest "ruski" a nie gruziński chociaż ludzie wiedzą, że był gruzinem i kaleczył rosyjską mowę. być może nie rozumiecie gdyż wam nikt z zewnątrz niczego nie narzucał od czasów złotej ordy. nam przestał narzucać 21 lat temu.
                                        wasz żołnierz składał przysięgę na wierność związkowi sowieckiemu a nasz na wierność polsce i zwiazkowi sowieckiemu. nie rozumiecie małych narodów i ich podejrzliwości i nieufności do was ale jednocześnie rozumiecie taką podejrzliwość i nieufność narodów ameryki południowej w stosunku do amerykanów. rozumiecie chaveza a nie rozumiecie tuska.
                                        --
                                        felusiakjeden
          • igor_uk Re: no i znowu to samo 26.12.11, 02:34
            felus,a wlasnie Putin i buduje taki system,o ktorym ty wspominasz.Jakas zapominasz,ze zyjesz w Kraju,w ktorym system budowal sie przez setki lat i nadal szwankuje,a chcesz ,zeby Putin zbudowal w Rosji system,ktory bedzie dobrze pracowal za 10 lat.
            felus,nie wyobrazasz ,co dzialalo sie w Rosji po upadku ZSRR.To moga zrozumiec tylko mieszkance innych republik poradzieckich.Bylo zniszczono wszystko.Cale procesy technologiczne z dnia na dzien przestali dzialac.Zawalil sie system nie tylko polityczny,a i gospodarczy.Lata jelcynowskie to stagnacja i przejadanie tego,co pozostalo sie po ZSRR i zaciaganie kredytow ,ktore mieli splacac nastepne pokolenia.A co jest dzis?

--

• felusiak1 Re: no i znowu to samo 26.12.11, 03:20
              igor_uk napisał: felus,a wlasnie Putin i buduje taki system

a gdzie ten system można zobaczyć? przy najlepszych chęciach nie jestem w stanie dostrzec
              placu budowy. moim zdaniem putin nie buduje takiego systemu. Być może kiedyś chciał ale już nie chce. Posiada wszyskie cechy tzw. strong man.
              Wiem co było w Rosji po upadku KPZR. Bryndza, ale podobnie było w Polsce. Jak to się stało, że bałaganiarze Polacy w ciagu 22 lat zbudowali system a Rosjanom się nie udało?
              Nie zapominaj też, ze rosyjska gospodarka jest uzależniona od eksportu energii. Nieszczęściem Jelcyna były niskie ceny ropy i gazu. Kiedy Jelcyn obejmował urząd prezydenta ropa kosztowała niecałe 19 dolarów i praktycznie nie było wiekszych ruchów cen z wyjątkiem feralnego roku 1998 kiedy cena spadła do 11 dolarów. Putin miał tu wiecej szczęścia. Cena ropy skoczyła z 25 w dniu objęcia urzędu do 60 w 2005 i 130 w 2008. dzisiaj kosztuje blisko 100. Przy eksporcie 6 mln beczek dziennie wpływy z 44 mld dolarów podskoczyły do 212 mld.
              Gdyby jutro ceny ropy spadły do 11 dolarów za beczkę Rosja straciłaby niemal 190 mld.

--
              felusiakjeden
              • igor_uk Re: no i znowu to samo 26.12.11, 09:42
                felus,wybacz,ale caly twoj post ,to slogany.Za nimi nie widzisz tendencji .Przeciez w poscie,otwierajacym watek dalem przyklad tego,jak Putin metodycznie podchodzi do rozwiazywaniu problemow(oczewiscie ma od tego doradcow).
                Przyklad produkcji drobiu,to tylko jeden,ale bardzo charakterystyczny.
                Przeciez mogl odrazu nabudowac farmy,a pasze importowac,chociaz by znow z Ameryky,ale on wiedzial,ze nie tedy droga,dla tego najpierw rozwoj produkcji zboz,a dopiero pozniej reszta.Bo widzisz li,Rosja ma duzy deficyt rak do pracy,bo Kraj jest ogromny,a mieszkancow jest stosunkowo malo,czyli rak do pracy.A trzeba robic sporo rzeczy,dla tego na raz sie nie da.
                O cenach ropy mnie nie pisz,znam ich doskonale i wiem dobrze,ze nie byli oni decydujace w polityce Putina.Bo przy Jelcynie,jak by nawet ropa kosztowala 200$ za barylke,to rozne Berezowskie i Chdorkowskie tylko byli by jeszcze bogatsze i bardziej wplywowi i to by Prezydent Rosji prosil ich o to,zeby jego wysluchali.
                --

• felusiak1 Re: no i znowu to samo 26.12.11, 10:53
                  no to bogu dzięki, że putin buduje kurniki.
                  przykro mi igor ale ani w ząb nie rozumiesz co to budowa systemu. to nie kurniki lecz prawo
                  i instytucje a nie pola zasiane szenicą i kurniki w każdym siole.
                  to system gdzie policjant nie boi się wlepić mandat za szybkość dygnitarzowi a dygnitarz nie wykorzystuje stanowiska do uniknięcia tegoż mandatu. to zdecentralizowana władza. to sytuacja, że kacyk w moskwie, który plącze się wokół spodni prezydenta nie może rozkazywać
                  merowi petersburga i merowi pipidówki w głębokiej rosji.
                  widzisz igor, prezydent usa może gubernatorowi stanu albo burmistrzowi miasta naskoczyć.
                  władza wybranych przedstawicieli jest mocno ograniczona i wszyscy wiedzą co komu można.

--
                  felusiakjeden
                  • igor_uk Re: no i znowu to samo 26.12.11, 11:19
                    felus,przestan pizdziec z tymi kurnikami.System wladzy Putin zbudowal ,jako pierwszy,wlasnie to robil przez pierwsze 4 lata swojego urzedowania . Tak,ten system,jak na razie ,jest oparty na nim,ale felus,do kuja,ile lat w USA budowal sie system?System,to przedewzystkim ludzi ,a ich nie mozno importowac ,jak mieso drobiowe.Ich trzeba wychodowac samim,jak chcesz byc suwerenem we wlasnym Panstwie.
                    --

• igor_uk Re: no i znowu to samo 26.12.11, 11:36
                        felus,alez mnie jest dobrze i bez tego.
                        --

• lubat Re: Czego nie wie zajeb@ny plankton. 25.12.11, 19:01
      Bardzo ciekawie spointował wydarzenia w Rosji B. Łagowski w felietonie "Zmiany na Wschodzie?", zamieszczonym w świąteczno-noworocznym numerze "Przeglądu":

"Kierująca polityką zagraniczną Stanów Zjednoczonych małżonka niewiernego Clintona ogłosiła w Wilnie, że wybory w Rosji były nieprawidłowo przeprowadzone, z czego wynika, że Duma nie będzie w pełni legalna. W tych słowach była już wyraźna wskazówka, co należy robić. Nie są to żarty, co pani Clinton mówi. W Libii orzekła, że Kaddafi powinien być zabity, i
      wykonawcy wyroku szybko się znaleźli.
      Jest faktem, że Rosja do wyborów nie jest przyzwyczajona. Przeszkodę dla ukształtowania się uczciwego systemu wyborczego widzę nie w fałszowaniu głosowania – w wyborach do Dumy miało znaczenie marginalne – lecz w czymś zasadniczym: strona przegrana nie uznaje werdyktu wyborczego. Pod tym względem Rosja przypomina nieco kraje podzwrotnikowe, gdzie dogrywką wyborów bywa wojna domowa. Już możemy sobie wyobrazić, co się będzie działo po wyborach prezydenckich. Wielu w Rosji i za granicą krząta się wokół tego, aby w razie zwycięstwa Putina wybory te uznać za sfałszowane. Moskiewscy liberałowie i demokraci już głoszą, że będą one sfałszowane na pewno."

"(rosyjskie) dzienniki telewizyjne są nudnawe. Najwięcej czasu zajmuje prezydent i udziela dość banalnych pouczeń. Następnie pokazywany jest premier Putin i wtedy myślę, że zachowuje się on w sposób nierozważny, bo w kraju, gdzie panuje wolność – a nie słyszę, żeby ktoś stamtąd skarżył się na brak wolności słowa – władza najwyższa nie powinna tak nudzić.
      W demokracji kierowanej czy niekierowanej zarówno masy, jak elity potrzebują ciągłych zmian, bo jeżeli nie następują, to naprawdę może się coś zmienić i będzie kłopot. Spośród wszystkich zarzutów, jakie stawiane są Putinowi, jeden tylko wydaje mi się prawdziwy, ten
      mianowicie, że Rosjanie zaczynają nim się nudzić. Może nie tym, co teraz robi, lecz na myśl, że może codziennie występować w telewizji jeszcze przez dwanaście lat.
      Jeżeli „znudzony lud woła o czyny”, to nie o sukcesy przywódcy mu chodzi, lecz o rozrywkę w przebraniu politycznym. Akurat sukcesów Putinowi nie zabrakło, nawet chcący go pożreć Glucksmann (o ile mi wiadomo, syn oficera NKWD z Kiszyniowa) potrafił zauważyć
      przynajmniej niektóre: (...)

Całość na razie tylko w języku rosyjskim:

inoforum.ru/inostrannaya_pressa/izmeneniya_na_vostoke/
      • igor_uk Skutecznosc Putina. 25.12.11, 19:05
        Putin potrafi swoi pomysly przeczolgac przez wszystkie bariery,jak by jechal czolgiem.
        Przy budowie Nord Stream powstalo sporo problemow natury czysto politycznej.Niechec rurze wyrazili wszystkie kraje nadbaltyckie.Putin zalatwil wszystkich bez wiekszych problemow.
        Finlandia -byli podniesione cla na wywoz drzewna dwokrotnie,co spowodowalo to,ze polowa fabryk tam wstalo,jak tego okazalo sie malo,to cla byli podniesione jeszcze bardziej..Premier Finlandii z 10 razy przyjezdzala do Putina z prosba cos z tym zrobic i Putin zrobil ,jak tylko Finlandia wyrazila zgode ,cla na wywoz drzewna,wylacznie dla Finlandii,byli zmniejszone do pozioma,ktory zadowolil Finow.
        O Mozejkach ,o pustych portach na Lotwie,to nie ma co wspominac .Nawet Polska wyrazila zgode,wbrew temu,ze caly projekt bezposrednio szkodzil polskim interesam.
        --

• igor_uk Re: Skutecznosc Putina. 25.12.11, 19:55
            INu o ciesze sie,ze nie slyszales,bo w przeciwnym razie stwierdzilem by,ze masz omamy.
            Pisze wylacznie o drzewie,jako surowce dla przemyslu papierniczego i meblarskiego.
            Pimpus,czytaj uwazniej.
            --

• pimpus18 Re: Skutecznosc Putina. 25.12.11, 20:34
              Igor, ja staram się czytać uważnie, chociaż u wielu nie jest to tu już konieczne.
              Ty nie napisałeś, ale ja o tym napisałem.
              I dlaczego to ma być taki nienormalny pomysł, żeby Rosja była gigantem w produkcji papieru i innych tago typu rzeczy?

Czy Chiny komuś sprzedają drewno i kupują papier? A jak brać przykład, to już konsekwentnie.

Jednak nawet ciemniaki już kumają, że w obecnych warunkach nie jest to możliwe.

To bardzo dobrze, że wreszcie się wzięli tam z głową za rolnictwo, ale z dotowanymi USA, UE i drugimi i tak ruscy producenci nie mają żadnych szans.
              Podobnie przemysł. Na cłach w WTO wiele manipulować się nie da.

Dlatego potatek konsumpcyjny. Ale o tym (nie tylko tam) nie ma nawet dyskusji!
              Ciekawe komu to tak przeszkadza?
              • igor_uk Re: Skutecznosc Putina. 25.12.11, 20:44
                Pimpus ,widzisz li,ten pomysiel juz wchodzi w zycie,powoli,ale skutecznie.Jak napisalem w poscie wyzej,wprowadzono drakonskie cla na wywoz drewna,tak zwanego крyглякa,ale zmniejszone okazali sie tylko dla Finlandii i to do poziomu,ktory i tak jest sporo wyzszy,niz byl przed tym.To robi sie dla tego,zeby bardziej oplacalo sie eksportowac produkt gotowy,wysoce przetworzony,niz tylko jako surowiec.
                Putin dziala wedlug jakiegos planu,to widac co raz bardziej wyraznie,wszystko zaczyna ukladac sie w logiczna calosc.
                --

• pimpus18 Re: Skutecznosc Putina. 25.12.11, 20:59
                  Tak, oczywiście, Putin pokazał swój pazur (nie tylko tam zresztą) i chwała mu za to.
                  Te demokratyczne palanty sprzedałyby tylko całą Rosję "inwestorom" zagranicznym i swoim ludziom.

Mój zarzut, że nie stworzono tam jeszcze systemu, który by sam działał (także bez Putina).
                  Bo wyjdą tam jakeś palanty i na bajce o sfałszowanych wyborach mogą zrobić zadymę na cały świat.
                  A teraz sytuacja gospodarcza w Rosji jest przecież dobra - a jak się pogorszy?
                  Wtedy może znowu wybić godzina tych różnych szczurów.

Podatek konsumpcyjny zastępujący inne podatki skutecznie ograniczyłby import różnego badziewia i wszystkich innych towarów do Rosji. Można by to wszystko produkować w opłacalny sposób na miejscu.
                  • mongolszuudan Re: Skutecznosc Putina. 25.12.11, 21:30
                    A gdzie nie tak? W Polsce nie ma palantow co na bajce o sfałszowanych wyborach mogą zrobić zadymę na cały świat? Juz zapomniali co robilo sie u was samich rok temu? Naprawde per capito klamcow, schizofrenikow, paranoikow, idiotow, kretynow, obskurantow w Rosji mniej, duzo mniej. Nic podobnego waszym wlasnym paranoidalnym zadymom PiSowcow w przeszlym i w tym roce ani w Rosji, ani w jakimkolwiek innym kraje swiata od poczatku historii nie bywalo.
                    • pimpus18 Re: Skutecznosc Putina. 25.12.11, 22:01
                      No Pomroczna jest już w Nato i UE, w Iraku i Afganistanie też była, Sukinszwilego i Kosowo poparła - to kogo obchodzą świry z PiSuaru?
                      Zresztą oni za tym wszystkim byli i żadnej opozycji, i problemów nie stwarzali.

Po prostu te ciemniaki na złość Ruskich mgły nie uszanowali, ponadto są genetycznie i dziedzicznie
                      walnięci w łeb!

Sytuacja w Rosji jest inna. W Pomrocznej świry nigdy nie będą miały tak wpływowych przyjaciół.
      • eva15 Zajeb@ny plankton szuka ciągle nowości 25.12.11, 21:43
        lubat napisał:

> Bardzo ciekawie spointował wydarzenia w Rosji B. Łagowski w felietonie "Zmiany
        > na Wschodzie?", zamieszczonym w świąteczno-noworocznym numerze "Przeglądu":
        > "Kierująca polityką zagraniczną Stanów Zjednoczonych małżonka niewiernego Clint
        > ona ogłosiła w Wilnie, że wybory w Rosji były nieprawidłowo przeprowadzone, z c
        > zego wynika, że Duma nie będzie w pełni legalna. W tych słowach była już wyraźn
        > a wskazówka, co należy robić. Nie są to żarty, co pani Clinton mówi. W Libii or
        > zekła, że Kaddafi powinien być zabity, i wykonawcy wyroku szybko się znaleźli.

Rosjanie to nie Arabstwo/muzułmaństwo. Tak szybko wykonowców wyroku się nie znajdzie i wg mnie Zachód na to raczej nie liczy. Liczy na to, o czym prof. Łagowski pisze poniżej i ja i kilku innych też już wspominaliśmy- na razie wystarczy, by Putin wygrał wybory w odium ich sfałszowania, czyli nielegalności. To już będzie bardzo duży sukces.

>Spośród wszystkich zarzutów, jakie stawiane są Putinowi, jeden tylko wydaje mi się prawdziwy, ten mianowicie, że Rosjanie zaczynają nim się nudzić. Może nie tym, co teraz robi,
        > lecz na myśl, że może codziennie występować w telewizji jeszcze przez dwanaście
        > lat. Jeżeli „znudzony lud woła o czyny”, to nie o sukcesy przywódcy mu chodzi, lecz o rozrywkę w przebraniu politycznym.

OTOZ TO! Wychodowano zajeb@ny plankton, który wykarmiony mediami, potrzebuje co sezon zmian, tak jak zmiany fasonu butów, płaszczy czy muzycznych przebojów. Ci konsumenci podlegający zmianom komercyjnej mody przenoszą swe obyczaje na politykę. Gęba polityka im się nudzi niczym stary model samochodu i nawet jeśli nowy samochód będzie gorszy, to będzie nowy i tylko to się liczy. Nowość, rzekoma "innowacja" stały sią bożkiem tłumu.

Gluckman to typowy trockista z krwawą przeszłością protoplastów. pełno tego i w USA i w E. Zach.
        • kamandir_vzvoda dokladnie kolezanko Evo - a tera pytanie w co gra 25.12.11, 22:51
          1. Wojskowo Rosji nie podskoczą choćby dlatego ,ze nawet przy bardzo zaawansowane tarczy i obecnych rosyjskich pociskach min 100 głowic ze średnia mocą 750kT spadnie na USA co wystarczy do implementacji scenariusza "alei potępienia" Rogera Żelaznego.

2. Politycznie? Hilary siem rzuca bo USA słabnie względnie mocno, dużo mocniej niz w kategorii realnego bankructwa. Juz na takie pokazuchy jak za czasów Jelcyna nie mogą sobie teraz pozwolić. Na arenie międzynarodowej także. A Chiny ich tez podgryzają z drugiej strony.

Skale IMO najlepije pokaze ewolucja budzetu Roskosmous vs Nasa.
          Nasa 2000-2011 staly ok 17 mld $
          Roskosmos 2011 3,8 mld $ + zajebisty generał rakietowy Popovkin in drivers seat
          2009 2,4 mld $
          2006 0,9 mld $
          1999 0,145 mld $

Teraz widać dlaczego USA zaczyna się bać konkurencji. Realnej.

IV Rzesza czyli EU tez nie podskoczy i tyle.

3. Jedyny sposób to od środka poprzez jebane chomiczki ale nie sadze, zeby Vowa i jego otoczenia musiało sie uczyc czytając to forum i drzeć na widok wpisow Wackow ;-)

Teraz mnie tylko zastanawia - czy Kudrin ew Kudrin/Prochorow po cichu nie robią dla Wowy
    • pimpus18 Ciemniaki są (potrzebne) wszędzie 25.12.11, 19:34
      Na Zachodzie podobno mają wolność i demokrację, ale kryzys też... i to coraz większy!

Jakby to nie miało jedno z drugim nic wspólnego!?
      A przecież podobno miało jedno drugiemu zapobiegać.

W Rosji palantów (ale także partię władzy) te sprawy zbytnio nie zajmują, a jak problemy pokażą się na horyzoncie, zapanuje ogólne zdziwienie.

Nie rozumiem, po co w Rosji, Pomrocznej i na całym Zachodzie w ogóle są jeszcze potrzebne wybory.
      Wprowadzają tylko zamieszanie i hamują jakże niezbędne reformy.

Wziąć przykład z Chin!
      • romrus Tym? 25.12.11, 22:58
        j-k napisał:
        > i tylko nie mow, ze CIA za nimi stoi :)

www.ridus.ru/_ah/img/M8QbTuiHd4ctlwAHavNNWQ
        Za tymi nie stoi. Wytlumaczyc raczej sie nie uda.
        Dla nich Putin za malo nacionalisticzny.

Tym:
        www.ridus.ru/_ah/img/gk8-c-6R-8REkQHisYXRrw
        tez sie nie uda. Dla nich Putin za slabo czerwony.

www.ridus.ru/_ah/img/gk8-c-6R-8REkQHisYXRrw
        • j-k Tym 25.12.11, 23:11
          Nie naleze do Krytykow Putina, ale zdaje sie na obecna sytuacje sam sobie zapracowal.
          Zwie sie to: grzech przez zaniedbanie.

Polecam polski film "Mis". (groteska)

pouczajace dzielo.
          gra tam Stanislaw TYM.
          bareja.gorke.pl/miss.php
      • mongolszuudan Re: Wytlumacz to Moskwiczom :) 25.12.11, 23:12
        Kto placi im pieniadze za udzial w roznych kretynskich akcjach, ten za nimi i stoi. Amerykanie nawet nie skrywaja ze to oni finasuja wszystkie podobnie akcji. Posrac CIA to czy FBI albo Fond Sorosa czy jakiegos tam Rotschilda z Rockfellerzem - w kazdym wypadku to nic inne niz nieprawne wtracienie we wewnetrze sprawy obcego panstwa, a te, co w Rosji organizuja na taka kase rozne nieporzadki sa platnie agenty obcego kraja, 5 kolumna zdrajcow, ktorych sam narod, jesli jemu to pozwoli zrobic wladza momentalnie zetrze w proszek. Gorzej dla wladzy bedzie, jezeli ona sama bedzie tolerowac ta holote. Moze tak stac sie, ze taka wladza rozdzieli nieunikniony los kazdej 5 kolumny, ktora bez pomocy od zewnetrznego agresorza zawsze jest skazana na zaglade. Przestepca ten, kto finansuje antynarodowa i antypanstwowa opozycja w kraju, znajac zawczasu ze niczym nie pomoze jej kiedy takich ludzi beda wieszac na latarnach.
        • j-k Historii nie da sie zatrzymac. 25.12.11, 23:29
          Przyszlo nowe pokolenie Rosjan-Internautow...

Putin moze oczywiscie wygrac te wybory i utrzymac sie jeszcze jedna kadencje.
          Ale to bedzie wszystko.
          ten system sprawowania wladzy - oparty na nepotyzmie i czynownikach i w Rosji juz sie konczy.
          Rosjanie poczuli swoja PODMIOTOWOSC.

Gdy w 1982 mnie zamykali, to bardzej mi bylo szkoda tych, ktorzy to robili, niz samego siebie.
          wiedzialem juz, ze real-socjalizm sie konczy - to tylko kwestia czasu.
          tak i teraz w Rosji.

J.K.
          w 1981 przewodniczacy Solidarnosci w jednym z warszawskich zakladow przemyslowych.
          • mongolszuudan Re: Historii nie da sie zatrzymac. 25.12.11, 23:40
            A Rosjanom naprzeciw szkoda wasza (nie nasza) opozycje, bo wiedzaja juz, ze wasza demokracja niedlugo sie konczy - to tylko kwestia czasu. I komus z tych, co dzisiaj kupili sie albo poddali sie na wasze prowokacji wkrotce bedzie oj jak zle.
                • mongolszuudan Re: Historii nie da sie zatrzymac. 26.12.11, 00:10
                  Jedynie co mozno dokladnie garantowac ze swiat przez nastepnie 10 lat zmieni sie do nierozpoznowania. Jezeli ty, ofiara Solidarnosci, na serio uwazasz swoj udzial w tym forum czyms wiekszym niz zabawa i ze ktos tu rzeczewiscie wierzy we wszystkie twoi bajki o spotkaniach i rozmowach z kazdym politykem Europy, nietrudno uwierzyc ze ciebie kiedys ZOMO-wcy zbyt mocno uderzyli po glowie swoja policyjna palka ...
                  • j-k Re: Historii nie da sie zatrzymac. 26.12.11, 00:25
                    mongolszuudan napisał:
                    ze ktos tu rzeczewiscie wierzy we
                    > wszystkie twoi bajki o spotkaniach i rozmowach z kazdym politykem Europy,

bylo ich tylko dwoch:
                    Rakowski ( u ktorego pisywalem) i Jaruzelski :)
                        • igor_uk Icek. 26.12.11, 02:42
                          Nie warto poznac Gorbaczowa.Moze tego,z 1986 roku ,na samym poczatku,ale juz 1988 to szkoda czasu,a dzisiejszego mozesz spotkac w kazdej przychodni,gdzie udziela sie pomoc gerontologiczna.
                          --

• mongolszuudan Re: Historii nie da sie zatrzymac. 25.12.11, 23:55
              Gotowicie juz dzisiaj z waszych stronnikow w Rosji nowy archipelag GULAG? Coz, w Syberii pracy duzo, z czasow Stalina pracownikow i mieszkancow brakowalo. Duzo tam wielkich budow z tych czasow sa zaniedbanie i zakonserwowane, czekaja nowych fal dycedentow i bezmozgiego gadatliwego biurowego planktonu. Bardzo potrzebna naprzyklad Rosji kolejowa magistrala od Archangelska wzdluz Kola podbegunowego do Czukotki i od Czukotki do Wladywostoka. Juz nastal czas tez zeby przenesc centrum nafto-gazowego przemyslu Rosji z Zachodniej Syberii we Wschodnia.
            • kamandir_vzvoda Re: paszport mam tylko polski. 26.12.11, 00:08
              romrus napisał:

> j-k napisał:
              > > no i CIA i BND chcialo mnie w 1983 zwerbowac...
              > > ale nie wyrazilem zgody.
              >
              > Polecam polski film "Kret" :-))))

Kret? to taki preparat do czyszczenia kibla jak gówna zapchają? :d
              --

• kamandir_vzvoda wiec trzymaja cie jako spiocha? 26.12.11, 00:09
            j-k napisał:

> kamandir_vzvoda napisał:
            > > i ty mowisz, ze nikt za tym nie stal ;)
            >
            >
            > no i CIA i BND chcialo mnie w 1983 zwerbowac...
            >
            > ale nie wyrazilem zgody.

ja ja każdy tajny współpracownik tak mówi ;)

--

• j-k zal ? 26.12.11, 00:27
              kamandir_vzvoda napisał:
              > ja ja każdy tajny współpracownik tak mówi ;)

zal, ze nie zalapales sie na takie intratne propozycje, co ?
              trza bylo sie wczesniej urodzic.

Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
              • kamandir_vzvoda kupczenia suwerennością swojego kraju? :) 26.12.11, 13:40
                j-k napisał:

> kamandir_vzvoda napisał:
                > > ja ja każdy tajny współpracownik tak mówi ;)
                >
                > zal, ze nie zalapales sie na takie intratne propozycje, co ?
                > trza bylo sie wczesniej urodzic.

dzieki, ale ja zarabiam całkiem dobrze a i nie muszę kupczyć suwerennością mojego kraju

--

• wujcio44 Świetny wątek. 26.12.11, 02:46
      Kacapy sobie nawzajem nabijają wierszówkę. Chyba nie po to ich wynajęli. To się coraz częściej powtarza. W końcu szefostwo ich rozgoni. Przecież osiągi propagandowe mają zerowe, a kosztują.
      • igor_uk Re: Świetny wątek. 26.12.11, 03:10
        wujcio,co biedaczysko dostales w dupe za lenistwo i teraz puszczasz jad z zazdrosci?
        --

• yurek11111 Re: Świetny wątek. 26.12.11, 03:33
          igorczik sie dwoi,te same watki zaklada na kilku forach.... :-))))))
          --
          Narody trzymane w granicach federacji,sila i strachem,wszelkimi sposobami,beda staraly sie ,taka federacje, opuscic...
          • igor_uk Re: Świetny wątek. 26.12.11, 09:43
            Nie na kilku,a na dwoch,o czym wszystkich uprzedzilem.
            yureczek,ty jak nie sklamiesz,to i pare minut nie przezyjesz.
            --

• jorl Re: Czego nie wie zajeb@ny plankton. 26.12.11, 09:21
      Bylo tu, pare pieterek wyzej o drzewie z Rosji do Finlandi. Z pytaniem dlaczego Rosja zamiast drzews nie exportuje papier. Proste, bez obecnosci w WTO bylo to praktycznie niemozliwe, Zachod chroni swoj przemysl i zawsze moglby nalozyc czy cla czy kontyngenty na rosyjski papier jako ze jest nierynkowo wytwarzany. Surowce tak ale juz jakos przetworzone juz nie. Wlasnie wejscie Rosji do WTO jest tak cholernie wazne dla Rosji. Bez tego skazana bylaby na role dostarczyciela surowcow. A tak moze na bazie swoich surowcow napewno rozbudowywac swoj przemysl.
      Dlatego caly czas bylem sceptyczny czy Rosje wpuszcza do WTO.
      Jakie naciski politycznie mileli w garsci Rosjanie aby to wymusic? Nie wiem ale slysze ze USA nie zamierza stosowac sie do praw WTO w stosunku do Rosji. Wynika to ze zapewne Niemcy byly za.
      A tacy specjalisci jak h7 twierdza ze Rosja nie powinna byc w WTO!
      Pozdrowienia
      • igor_uk Re: Czego nie wie zajeb@ny plankton. 26.12.11, 09:56
        Tak,jorl,masz racje,Amerykanie oglosili,ze dopoki kongres nie uchyli Jackson–Vanik amendment,to nie moga stosowac wobec Rosji zasad dzialania WTO.Co dobitnie pokazuje szyzofreniczny charakter polityki USA .
        --

• lubat Re: taka (prawie) poświąteczna dogrywka 26.12.11, 10:10
          Zaraz po mszy niezbyt świętej, aby trochę dogrzeszyć swoją duszę, wszedłem na ateistyczne strony - i daleko nie trzeba było szukać. Oto wskazówka:

engelgard.pl/?p=506
          Ciekawsze myśli:
          Havel był politykiem ulepionym z tej samej gliny co u nas Adam Michnik – wyznawał prymat interesów międzynarodówki nad interesami narodowymi, dla swoiście pojętych „praw człowieka” był gotów akceptować przemoc i zło.

Havel, przedstawiany obecnie jako uosobienie pokoju i dobroci – poparł bez żadnych wahań brutalną agresję NATO na Serbię, poparł bombardowania miast i wsi serskich, i zabijanie cywilów. W cztery lata później także bez wahań poparł atak USA na Irak. W tym samym czasie Vaclav Klaus ostentacyjnie odwiedził ambasadę Serbii w Pradze, solidaryzując się z losem masakrowanych Serbów.

Madeleine Albright, która była jednym z architektów amerykańskiej polityki zagranicznej w latach 90. i która zasłynęła powiedzeniem, że nie po to Ameryka wydaje tyle pieniędzy na armię, żeby nie czynić z niej użytku.
          • igor_uk Co zrobiona za ostatnie 10 lat. 26.12.11, 10:33
            W ZSRR nie bylo zadnej fabryki,ktora byla by wstanie produkowac rury o duzym przekroju,ktore sa tak potrzebne dla budowy rurociagow.Rury kupowal ZSRR w RFN i Japonii.problemem byla technologia produkcji stali potrzebnej do tego .W tej chwile w Rosji dzialaja 3 takich fabryki (na calym Swiecie 14) i w 100 % zaspokojaja wszystkie potrzeby Rosji.Na dzien dzisiejszy,rosyjski przemysl metalurgiczny jest najbardziej nowoczesny w calym Swiecie,o tym chomiaczki z zajeb@nego planktona nie wiedza, krzyczac,ze Putin wszystko rozwalil(tylko gdzie te paskudy byli,kiedy Jelcyn rzeczywiscie rozwalal wszystko?).A nowoczesny przemysl metalurgiczny,to pancerze dla czolgow,material dla budowy okretow,jak rowniez blacha do prodykcji samochodow osobowych,ktore rdza nie bedzie zzerac po dwoch latach.
            --

• felusiak1 Re: Czego nie wie zajeb@ny plankton. 26.12.11, 11:08
          to nie ma nic wspólnego z polityką. ustawa to prawo a prezydent musi przestrzegać prawa ustanowionego przez kongres. prezydent to ciało wykonawcze. nie może obejść ustawy ani jej zmienić, nie może też zignorować. ustawa obowiązuje amerykanów, wszystkich obywateli i wszystkie businessy. oni też nie mogą zignorować albo obejść.
          jest tylko jedno wyjśćie. prezydent musi wylazać walory przywódcy i zmusić kongres do zmiany prawa.

--
          felusiakjeden
          • igor_uk Re: Czego nie wie zajeb@ny plankton. 26.12.11, 11:27
            felus,ta poprawka byla wprowadzona,jako protest przeciwko zakazu wyjazdu Zydow z ZSRR do Izraela(bo wlasnie to bylo przyczyna).Zydzi juz od dawna wyjezdzaja gdzie chca,ZSRR juz od 20 lat nie istnieje,a poprawka,jak Lenin,wiecznie zywa.I ty twierdzisz ,ze to nie ma nic z polityka?Czy ty jestes debilem,czy tylko takiego udajesz?To jest sprawa nie tylko polityczna,a przedewszystkim dla psychologow,bo to mozliwosc malych ludkow ,ktorych ty wybierasz,zaspokojac swoi antyrosyjskie potrzeby.Nie ma zadnego uzasadnienia dla tego,zeby ta poprawka istniala.Ona powinna byla byc automatycznie zlikwidowana ,wraz z rozpadem ZSRR.Ale tepawe Amerykanie nie potrafili zauwazyc tego faktu .A ty udajez,ze to nie ma nic z polityka.felus,przestan pizdziec,a zaczni myslec przed tym,jak cos napiszesz.
            --

• romrus Jackson–Vanik amendment 26.12.11, 12:22
            felusiak1 napisał:
            > to nie ma nic wspólnego z polityką.

Oszlalesz czy udajesz?
            "restrict freedom of emigration"
            en.wikipedia.org/wiki/Jackson–Vanik_amendment
            Wizy do Izraela zniesiony na wzajem, z Moskwy do Tel-Awiwu kilka samolotow dziennie, z kazdego z milionych miast tez sa loty.

Jak nie polityka, to jaki podstawy sa na dzis? Zadnych.

>ustawa to prawo a prezydent musi przestrzegać prawa ustanowionego przez kongres.

No to kongres macie po@bany, jesli gostki nie sa w stanie sie obudzic i zauwazyc ze Zydam nikt nie przeszkadza.
            • felusiak1 temat zastepczy 26.12.11, 18:08
              rosja nie podlega pod ten amendment ponieważ co roku otrzymuje "waiver".
              prawo nie przestaje obowiazywać automatycznie chyba, ze jest w nim zawarty termin wygaśniecia. nic nie stoi na przeszkodzie aby prezydent wniosł o anulowanie ustawy.
              no ale on jest leniwy i ma trudności z koncentracją.

--
              felusiakjeden
              • romrus Wlasnie ze zastepczy 26.12.11, 18:46
                felusiak1 napisał:
                > rosja nie podlega pod ten amendment ponieważ co roku otrzymuje "waiver".

To znaczy za podlega i jako laske to prawo sie zawiesza co roku.

> prawo nie przestaje obowiazywać automatycznie chyba, ze jest w nim zawarty term
                > in wygaśniecia. nic nie stoi na przeszkodzie aby prezydent wniosł o anulowanie
                > ustawy. no ale on jest leniwy i ma trudności z koncentracją.

Zydzi nie maja zadnych przeszkod w emigracji 20 lat.
                Prezydent ktorego nie lubisz, bo jest leniwy ma trudnosci z koncentracja, nie wnosil przez 3 lata.
                Prezydent, ktorego lubilesz, bo mial disleksije i disgrafie, nie wnosil 8 lat.
                Przed nim welbicel seksu oralnego i gry na saksofonie w klubie dla p@dalow nie wnosil jeszcze 8 lat.

Tak ze nie pitol ze to len Obamy, to polityka tego kraju, niezaleznie republikanin czy demokrata jest prezydentem.
                • felusiak1 Re: Wlasnie ze zastepczy 26.12.11, 18:59
                  Zwolnienia udziela co roku prezydent bez potrzeby aprobaty przez kongres.
                  W 2002 Bush wniósł o anulowanie ustawy, bez powodzenia bo rosja zabroniła importu kurczaków i kongres przestał sie tym zajmować.. jak mówią: get your facts straight.
                  Możesz się tego dowiedzić z RIANOVOSTI

--
                  Zapraszam na forum Amerykański pasjans
                  • igor_uk Re: Wlasnie ze zastepczy 26.12.11, 19:09
                    felus,alez przestan pitolic. Ta popawka byla wprowadzona,jako instrument polityczny i jako takowy dziala po dzien dzisiejszy.Czy Prezydent USA zawiesza dzialanie tej poprawki,czy nie,to i tak w tym temacie nie ma zadnego zna czenia,poniewaz wlasnie ze wzgledu na to,ze ta poprawka istnieje, USA nie moze zastosowac w przypadku Rosji zasad obowiazujacych w WTO.Czyli nadal moga bez zadnych konsekwencji nakladac cla zaporowe,przeszkadzac w rosyjskich inwestycjach w Ameryce i beda "w porzadku",poniewaz w takim razie Rosja nie moze zaskarzyc dzialan USA.
                    felus,czy ty naprawda nie rozumiesz o co biega,czy tylko udajesz?
                    --

• felusiak1 Re: Wlasnie ze zastepczy 26.12.11, 19:27
                      cła zaporowe nie maja nic wspólnego z tą ustawą i mogą być nakładane dowolnie decyzją prezydenta. każdego roku prezydent zawiesza działanie ustawy w stosunku do rosji. zawiesza też w stosunku do chin i jakoś nie słychać płaczu chińczyków.

--
                      • igor_uk Re: Wlasnie ze zastepczy 26.12.11, 20:04
                        felus,rece opadaja.W tej chwile chodzi o to,ze przedstawiciel USA stwierdzil,ze Stany nie moga zastosowac zasad obowiazujacych w WTO w stosunku do Rosji,poniewaz istnieje ta poprawka .Przeciez o to idzie mowa.USA najpierw przez 20 lat robili wszystko,zeby Rosje nie dopuscic do USA,a jak juz faktycznie Rosja stala czlonnkiem tej organizacji,to wyskakuja z kolejnym tekstem.

p.s. Od 1994 roku nie ma potrzeby corocznego nakladania moratorium na dzialanie tej poprawki,to odbywa sie w sposob automatyczny,ale to tym bardziej robi sens istnienia tej poprawki calkowicie niezrozumialym.I o to chodzi mnie.
                        --

• felusiak1 Re: Wlasnie ze zastepczy 26.12.11, 21:57
                          jackson-vanik jest zawieszany każdego roku w stosunku do rosji i z całą pewnością będzie anulowany w ciagu najbliższych miesiecy ale tego musi dokonać kongres. tak działa tu prawo.
                          osobiście nie widzę tu problemu. ale widzę, że ty widzisz i wyolbrzymiasz do gigantycznych rozmiarów coś co jest kwestią czysto techniczną. Nawet rosyjski przedstawicielr tak powiedział:
                          Mr. Slepnev said the Jackson-Vanik obstacle was “a technical question. We believe the American administration will work out an agreement with Congress in the next half-year.”
                          --
                          • igor_uk Re: Wlasnie ze zastepczy 26.12.11, 22:19
                            Однo из препятcтвий, кoтoрoе cтoит нa пyти применения в oтнoшении США и Рoccии нoрм ВТО, - пoпрaвкa Джекcoнa-Вэникa, введеннaя aмерикaнcкими влacтями в 1974 гoдy для oгрaничения тoргoвли c СССР и дo cих пoр не oтмененнaя. Пo дaнным иcтoчникa в ВТО, Рoccия и США из-зa этoгo пoкa не бyдyт применять вo взaимнoй тoргoвле нoрмы oргaнизaции.
                            felus,mam nadzieje,ze jeszcze pamjetasz bukwy.
                            --

• romrus Brak slow 26.12.11, 21:00
                    felusiak1 napisał:
                    > W 2002 Bush wniósł o anulowanie ustawy, bez powodzenia bo rosja zabroniła impor
                    > tu kurczaków i kongres przestał sie tym zajmować.. jak mówią: get your facts straight.

Wytlumacz madry Amerikanin tepemu Rusku, co ,qwa mac, export Zydow ma wspolnego z importem kurczakow?
                    Zydzi i kurczaki dla was to samo?

Nie rzni glupa, przypominam, ustawa byla wprowadzona jako kara za przeszkadzanie w emigracji Zydow.
                    • felusiak1 Re: Brak slow 26.12.11, 21:42
                      twoja reakcja wynika z nieznajomości amerykańskiej natury. w kongresie masz 535 ludzi, każdy z nich uważa się za supr inteligentnego i niezwykle madrego czlowieka. no i busz wnosi o uchylenie ustawy a tu raptem rosja blokuje eksport amerykańskich kurczaków no i poczuli sie urazeni i powiedzieli fcuk'em robiac afront bardziej prezydentowi niż rosji. tu nieustannie trwa walka o zakres władzy pomiedzy prezydentem a kongresem.
                      przesadziłeś z tym porównaniem kurczaków do żydów. no i jackson-vanik nie wspomina słowem o żydach.
                      --
                      • romrus Re: Brak slow 26.12.11, 22:11
                        felusiak1 napisał:
                        > twoja reakcja wynika z nieznajomości amerykańskiej natury. w kongresie masz 535
                        > ludzi, każdy z nich uważa się za supr inteligentnego i niezwykle madrego czlow
                        > ieka. no i busz wnosi o uchylenie ustawy

Alez Ty krecisz.
                        Zydzi nie sa diskriminowani od 20 lat.
                        Za ten okres czasu sie zmenili prezydenty:
                        1.Bush-sr.
                        2.Klinton - 8 lat.
                        3.Bush-jr - 8 lat.
                        4.Obama.

Wniesiono - 1 raz, przeszkodzili kurczaki.
                        Ustawa nadal dziala.

> przesadziłeś z tym porównaniem kurczaków do żydów. no i jackson-vanik nie wspomina słowem o żydach.

No jasne.
                        Chodzilo przeciez o wsparciu masowej emigracji Jakutow i Nanajcew do Antarktidy, a nie o emigracji Zydow do Izraelu.
                        USA dba o wszystkich rownie.
                        • felusiak1 Re: Brak slow 26.12.11, 22:33
                          zapomniałeś o 2 latach Forda, 4 latach Cartera i 8 latach Reagana.
                          doprawdy nie potrafie zrozumieć twoich emocji. jackson-vanik ma znaczenie symboliczne i odnosi sie do dwóch państw: Kuby i północnej Korei. Naiprawdopodobniej amendment nie zostanie anulowany lecz rosja zostanie z niego usunieta permanentnie. w praktyce nie ma róznicy pomiedzy zawieszeniem a usunieciem. jest to raczej sprawa prestige rosji.
                          jak piszą eksperci jackson-vanik nie przynosi w tej chwili szkody i zapewne nie przyniesie pożytku w wymiernych rzeczach ale z całąpewnościa poprawi stosunki.

--
                          • igor_uk Re: Brak slow 26.12.11, 22:42
                            felus,wymiary symboliczne maja dosc czesto wieksza wartosc,niz materialne.Bo sa Panstwa,ktore nie pozwolaja siebie traktowac nie rowno. Ale w tym przypadku chodzi jeszcze o cos innego, o to,co ja caly czas pisze w tym watku,nawet wkleilem tobie cytat w jezyku rosyjskim.Ty,felus,jak by starasz sie nie zwracac uwagi na fakt,ze Rosja przez ta niewazna poprawke,jak ty to twierdzisz,ma kolejne niewygody,juz w WTO.

--

• romrus Re: Brak slow 26.12.11, 22:58
                            felusiak1 napisał:
                            > doprawdy nie potrafie zrozumieć twoich emocji.

Chodzi o hipokryzje politykow twojego kraju.
                            Deklarujecie ze to troska o prawach na emigracje, a tak naprawde chodzi o zyski z kurczakow.

> jest to raczej sprawa prestige rosji.

To jest sprawa prestizu USA, a nie Rosji.
                            Walczyc trza nie o mitologiczny prawa czlowieka, lecz ze swoja wlasna hipokryzja.
                            Diskriminacja ze strony USA to honor.

Co do handlu zagranicznego Rosji, to USA -2%, UE -52%, i tyle.

Po zbudowaniu przez Putina kurnikow - zmniejszy sie o ~2-3 mlrd.$, czyli do 1,5% :-))
                            • igor_uk Re: Brak slow 26.12.11, 23:10
                              romrus,na 2011 rok kwota na import kurczakow byla zmniejszona do 350 tysiecy ton,co jest mniej wiecej tyle samo,co Rosja importowala tylko z USA,co kwartal 2006 roku.A w 2011 roku to jest calkowity import za caly rok.Tak co tym Ameryke juz nie wystraszysz.Juz nie ma czym. W 2012 roku rozpocznie sie walka o rynki trzecie.
                              --

• felusiak1 no teraz to już jest karuzel 27.12.11, 00:58
                                no to jak ten wasz handel z amerykańcami jest tak mało dla was ważny to czego płaczecie?
                                niech amerykańcy maja sobie tego jacka wanika a wy wyrzućcie ich z trzecich rynków.
                                widzę, że rosjanom trudno dogodzić. jak nie wtracanie się w wewnętrzne sprawy to jacki waniki a jak nie to to bedzie coś innego
                                gienieralnyj siekrietar cientralnobo komitieta kpss piarnuł asmraditielno, ogłuszitielno.

--
    • przyjacielameryki Re: Czego nie wie zajeb@ny plankton. 27.12.11, 13:58
      Rosja bez Putina!!! - główne hasło demonstrujących w Moskwie. Kolejna kolorowa rewolucja ale tym razem w Rosji i jaka - różowa, zielona, biała????
      Jak to mówią - mieczem walczysz - od miecza giniesz!!!! Pan płk. z dużą łatwością wsadzał do paki oponentów politycznych i nie posłusznych oligarchów(Chodorkowski) a wielu bandytów i morderców ochraniał.
      Jego przyszłość rysuje się w mniej kolorowych brawach. Ale żebym z tego powodu zamartwiał się i nie spał po nocach . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . !!! No nie, nie!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka