Dodaj do ulubionych

Quo vadis Europo?!

05.04.12, 18:39
Swietny artykul opisujacy do czego doprowadza terazniejszy kryzys a jeszcze srodki powiedzmy probojace go naprawic. Bezrobocie sie zwieksza i w calej Europie jest 21 milion bezrobotnych. Problemem jest tez UNDEREMPLOYMENT czyli ludzie zatrudnieni na czesciowy etat, dorywczo i ponizej swoich kwalifikacj w pracach b. malo platnhych przykladem moze byc przyslowiowy profesor zajmujacy sie dowozem pizzy (sa tacy w Kanadzie popularne zajecie). W Niemczech ten problem jest najwiekszy i jest tam ponad 7 milionow ludzi zarabiajacych okolo 400 euro miesiecznie.

Jednak wraz z bezrobociem mamy tez prace dzieci. We Wloszech w prowincji Campania dzieci czesto ponizej 13 lat rzucaj szkole by zarabiac na utrzymanie rodziny. Takiego czegos Europa nie widziala od czasow przedwojennych/miezywojennych no i myslelismy ze ten etap histori poza nami. Ale jak mowia historia sie powtarza zataczajac kola. Wracamy do czasow feudalnych i poczatku kapitalizmu z ta roznica ze na poczatku kapitalizm byl kapitalizmem przemyslowym a teraz to pasozytniczy kapitalizm rynkow finansowych.

A tu ciekawy artykul:
globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=30133

--
"Iran już dawno powinien być dokładnie zbombardowany, jak to by nie pomogło to jeszcze raz i jeszcze raz aż do skutku."
(z tworczosci przyjacielaameryki)
Edytor zaawansowany
  • j-k 05.04.12, 21:48
    Sluchaj - w Rosji jesz ostatnio sporo roboty.
    Takze dla profesorow z Canady.
  • swiblowo 05.04.12, 21:59
    No po co ta ironia? Praca dzieci wyzywa usmieszek?

--
    Rabinowicz sie zgodzil, zostalo tylko namowic krolowa.
  • zlotamajka 05.04.12, 22:22
    A ja myslalam ze praca uszlachetnia. To ci los.
    --
    "Iran już dawno powinien być dokładnie zbombardowany, jak to by nie pomogło to jeszcze raz i jeszcze raz aż do skutku."
  • j-k 05.04.12, 22:36
    swiblowo napisała:

> No po co ta ironia? Praca dzieci wyzywa usmieszek?

Ze praca nastolatkow jest w UE zakazana, podobnie jak w ZSRR byla.
  • eva15 05.04.12, 22:48
    zlotamajka napisała:
    >W Niemczech ten problem jest najwiekszy i jest tam ponad 7 milionow ludzi zarabiajacych okolo >400 euro miesiecznie.

Ha, ha, Majka, widzę, że płaczesz nad Niemcami, mam nadzieję, że to nie obsesja....
  • zlotamajka 05.04.12, 22:52
    Placze nad EUROPA. Placz nad Niemcami mi nie grozi. Nie mart sie. A jesli to jest jedyne co z tego artykulu wyciagnelas to jest mi przykro. Mialam troche wieksze nadzieje.
    --
    "Ja tam sie ciesze z jej zwyciestw. Tyle maja do nadrobienia: mordy oprawcow niemieckich czy rosyjskich nad bezbronnymi Polakami. Mozna zrozumiec chec rewanzu. Polacy to nie mordercy niemieccy czy rosyjscy."/polski-francuz o wygranej Radwanskiej z Szaparową/
  • eva15 05.04.12, 22:56
    Majka, ja te tematy znam aż za dobrze, ten artykuł nie jest dla mnie siłą rzeczy nowością. Ale musiałam się uśmiechnąć, gdy napisałaś o Niemczech. przecież wg Ciebie to wielki beneficjent EU i euro, a tu masz....
  • zlotamajka 05.04.12, 23:01
    Mnie naprzyklad praca dzieci troche zdziwila, byla pewna nowoscia. Ale coz. Co do Niemiec bycia beneficientem EU przystaje przy swoim i wbrew pozorom nie ma tu sprzecznosci.
    --
    "Ja tam sie ciesze z jej zwyciestw. Tyle maja do nadrobienia: mordy oprawcow niemieckich czy rosyjskich nad bezbronnymi Polakami. Mozna zrozumiec chec rewanzu. Polacy to nie mordercy niemieccy czy rosyjscy."/polski-francuz o wygranej Radwanskiej z Szaparową/
  • eva15 05.04.12, 23:46
    O ile w przypadku Grecji potrafisz rozróżniać między zyskami międzynarodowych banków i koncernów a biednieniem społeczeństwa i państwa jako całości, o tyle w przypadku Niemiec stosujesz metodę zbiorowej odpowiedzialnościi, czyli w tym przypadku zbiorowych, mitycznych zysków, tu z UPOREM uważasz, że Niemcy jako całość są beneficjentem. A później nagle odkrywasz, że w Niemczech jest 7 mln ludzi pracujących za 400 euro. Gubisz się w tym wszystkim, nie rozumiesz związków przyczynowo skutkowych odnośnie Niemiec, bo brak Ci obiektywnego spojrzenia na ten kraj. Ba nawet sama przyznajesz, że nie wiesz, co to obiektywizm.
  • zlotamajka 05.04.12, 23:57
    Powiedz gdzie stosuje metode zbiorowej odpowiedzialnosci w stosunku do Niemiec?! Jesli juz, to za zawsze zaznaczam wine banksterstwa i twierdzilam, ostatnio w dyskusji z Pimpkiem, ze wiem dla czyich interesow rzad Niemiec placi i placi na ten ratunek i ze nie jest to w interesie ludu to jest chyba zrozumiale. Jesli ktos mowi o odpowiedzialnosci zbiorowej to Ty w stosunku do Grecji. Ale to juz pominmy.

Ba nawet sama przyznajesz, że nie wiesz, co to obiektywizm.

Ba, jak ktos nie rozroznia retorycznego pytania. No coz. I do tego uwaza ze ma monopol na obiektywizm, to ja sie rzeczywiscie poddaje.

--
  • eva15 06.04.12, 00:14
    Dopiero co napisałaś:

>Co do Niemiec bycia beneficientem EU przystaje przy swoim

Powtarzasz to w kółko, a to nie ma żadnego sensu. Niemcy nie są żadnym beneficjentem. Ci, którzy są , to są banki, koncerny niby to niemieckie, ale TYLKO z nazwy (a i to nie zawsze) one takie są niemieckie, jak ja jestem Chinką. Deutsche Bank nie jest w niemieckich rękach, koncerny DAXu też nie są, to wszystko to kapitał międzynarodowy, część składowa światowego systemu finansowego.
    Sorry, ja już słuchać nie mogę, jak Ty wypisujesz o tych niemieckich korzyściach. Mam dokładny przegląd danych makroekonomicznych, ale nie mam czasu i ochoty, by zebrać wszysko do kupy (to wymaga sporo czasu) i przedstawić Tobie czy Igorowi, że oboje pllciecie bzdury. Zresztą to forum nie jest terenem poważnych analiz, zaraz włączą się bystrzaki będzie jeszcze głupiej.
  • zlotamajka 06.04.12, 00:38
    Ewa, czy Deutsche Bank i inne koncerny sa niemieckie czy miedzynarodowka to pozostawmy to. Sama twierdzilas ze kapital zawsze ma ojczyzne. W zacietym bronieniu tego kapitalu przez Niemcy widac ze cos w tym jest.

Co do korzysci to Niemcy nie byliby najwieksza ekonomia gdyby tracili jak Ty twierdzisz. Teraz w kryzysie tez stracili co do zmniejszenia standartu zycia (ten spadek zaczal sie na CALYM ZACHODZIE wczesniej i tez w Niemczech). Roznica miedzy nami jest taka ze ja patrze na wszystkie kraje jednakowo i mowie ze trend jest ten sam. Ty niby mowisz to samo ale Niemcy sa "special case" zawsze. Rozumiem ze ubolewasz bo tam mieszkasz, ale nie osadzaj innych o brak obiektywizmu. Tymi statystykami NIC nie udowodnisz. Pokazesz ile Niemcy placa do EU i ile otrzymuja. Ok. Super. I co dalej. Jak Igor powiedzial, by krowa dawala duzo mleka musi duzo jesc a tego w tych statystykach nie ma.
    --
  • zlotamajka 06.04.12, 00:42
    Dodam, ze nawet w kryzysie Niemcy stracili mniej wiecej tyle co np. Hiszpania albo i mniej tyle ze startowali od wyzszego poziomu wiec nawet jak upadli tyle samo to sa i tak wyzej.
    --
  • eva15 06.04.12, 01:40
    zlotamajka napisała:

> Ewa, czy Deutsche Bank i inne koncerny sa niemieckie czy miedzynarodowka to poz
    > ostawmy to. Sama twierdzilas ze kapital zawsze ma ojczyzne. W zacietym bronieniu tego kapitalu przez Niemcy widac ze cos w tym jest.

Są co najmniej dwie przyczyny tego bronienia:

1) związane z narodem/ludnością/opinią publiczną:

Niemcy jako naród mają przetrącony kręgosłup i NIC do gadania, oni są cały czas świadomie i celowo utwierdzani coraz bardziej we własnej winie, im więcej czasu od niej upływa, tym wina większa. Trudno o lepszy kaganiec na pysk narodu. Ty tego do wiadomości nie przyjmujesz, ale tak jest i to jest klucz do zrozumienia sytuacji. G. Grass jest tego ostatnim najlepszym przykładem. Tu nie zajmujesz stanowiska, bo to się kłóci i z Twoimi niemieckimi kliszkami, nawet wtedy, gdy on krytykuje Izrael. Pewno chodzi Ci po głowie, że G. Grass był w SS i to wystarczy za wszystko i wszystko wyjaśnia. Teraz wyobraź sobie, jak mają czuć się Niemcy? Przecież oni jeszcze bardziej niż Ty z zakorzenionego poczucia winy potępiają takich jak Grass i właśnie zbiorowo, MAINSTREAMOWO i hałaśliwie to robią. Umyka w tym wszystkim sens przekazu Grass. Tyle o zgwałconym narodzie sprawców.
    Teraz o jego elitach:
    2) Niemieckie elity - politycy, finansiera i udziałowcy koncernów są po tzw. właściwej stronie, czyli po stronie Międzynarodówki Demokratów, co ma niewiele wspólnego z własnym narodem.

Kapitał koniec końców ma ojczyznę, ale aby ojczyzna czuła się pewna i niezagrożona, potrzebni są kolaboranci . Zeby ich pozyskać, trzeba umieć dać im udział w zyskach, umieć dzielić się kasą i przywilejami. Czyli umieć korumpować gubernatorów poszczególnych krajów/prowincji, tak jak to robili Rzymianie, czy znacznie później Anglicy (Imperium GB). Niemieckie elity to nic innego, niż te elity, jakie były w Imperium Rzymskim (wszelkie Germanikus).

> Co do korzysci to Niemcy nie byliby najwieksza ekonomia gdyby tracili jak Ty twierdzisz.

Dlaczego by nie byli? Jak możesz to udowodnić? Skąd wiesz, gdzie, by byli, gdyby na karku nie mieli EU rzekomo przynoszącej im korzyści ? Już pisałam, latwo udowodnić, gdzie Niemcy byli przed II WS BEZ EU - byli w w samej światowej czołówce gospodarczej. Ba, oni byli w tej czołówce już przed Hitlerem. No i jak to było możliwe bez EU? Jak to możliwe, że są w dziś w Azji w absolutnej czołówce eksporterów, mimo że tam EU ich , jak pisze Igor, nie chroni swoimi przepisami?

Ta krowa nie daje mleka dzięki EU, a już napewno nie teraz. A już kompletnie go nie daje dzięki wymuszonemu na niej reurolandowi. Ta krowa żyje z własnej substancji (kosztem ludności) i dopóki nie padnie jak Japonia, dopóty gra o euro będzie się toczyć. Ona podobnie jak swego czasu Japonia (lata 80.) jest jedyną w świecie zachodnim, która gospodarczo zagraża USA. Zanim USA będą mogły się rozprawiać/zmierzać z Chinami, muszą zrobić porządek na własnym podwórku. Dla Chin oprócz USA jedynym poważnym partnerem są Niemcy, a to już jak wyrok, prawdziwy pocałunek śmieci. Zwłaszcza, że Rosja myśli podobnie.
  • zlotamajka 06.04.12, 02:15
    Widze ze juz calkiem sie pogobilas. Co musze przyznac zadko Ci sie zdaza.
    Ale zaczne od Grassa. Nie mialam sie zamiaru na ten temat wypowiadac ale mnie zmuszasz. Po pierwsze, nie probuj zgadywac co mi chodzi po glowie.. Sama wypowiedz Grassa nie uwazalam za wazna. Slyszalam te rzeczy od nie jednego. To jest oczywista oczywistosc. Zgadzam sie z tym co powiedzial ale nie podniecam sie kazda wypowiedzia szczegolnie taka oczywista ale ktora nie ma wiekszego znaczenia (NIC nie zmieni). Moze sobie gadac. A ze mu zaczeli wymawiac przeszlosc i wyzywac go, czego sie spodziewalas? Gdyby byl zydem to by stwierdzili ze nie prawdziwy zyd i ze zdrajca i tez by sie okazalo ze antysemita (Finkelstein). Tak robia z KAZDYM kto odwazy sie publicznie powiedziec cos be na Izrael bez wzgledu na narodowsc. Takze wbrew Twoim wywodom to jest fenomen GLOBALNY a nie niemiecki. Ta sprawa ani mnie ziebi ani grzeje ale uwazalam ze poswiecenie jej az TRZECH watku to a little much to say the least.

Idzmy dalej:
    Co do opini publicznej to nie wiem czy wspiera czy jest przeciw placeniu. Teraz to juz mnie calkiej skonfuzowalas. Moze to wytlumaczysz?

Jesli chodzi o Niemcyz EU i bez EU. Naturalnie ze nie mozemy udowodnic jak Niemcy by wygladaly bez EU. Nie mamy dostepu do parallel universe. Jednak Niemcom w EU zle nie bylo biorac pod uwage caly ich pobyt w EU. Ten spadek standartu zycia jest GLOBALNY (tak nawet w Chinach jest zmniejszenie wzrostu) wiec i Niemcom sie oberwalo.

Co mnie naprawde dziwi ze porownujesz Niemcy teraz do Niemiec miedzywojennych i twierdzisz ze Niemcy wtedy mieli swietna wysoka ekonomie. Powiedzialas to juz dwa razy. Po 1 WS Niemcy byly calkiem zniszczone wojna i na kolanach a potem byla depresja globalna co tez pozwolilo Hitlerowi dojsc do wladzy. Wiec twierdzenie ze: "byli w w samej światowej człówce gospodarczej. Ba, oni byli w tej czołówce już przed Hitlerem" jest troche nie na miejscu. Hitler odbudowal wojsko i infastrukture i zrobil to szybko ale czolowka? O byciu w czolowce Niemiec mozna mowic przed 1WS o co zreszta glownie ta wojna byla: UK i Francja nie chcialy Niemieckiego imperium. Ale to inna historia.

Ja widze GLOBALNA depresje a Ty widzisz cierpiace specjalnie Niemcy. O przetraconym kregoslupie nie wspomne bo tego juz czytac nie moge.

--
  • zlotamajka 06.04.12, 02:25
    Dodam jeszcze o Hitlerze. Hitler nie bylby wstanie 1. dojsc do wladzy i 2. wybic sie tak jak sie wybil i podbic pol Europy gdyby nie depresja ktora oslabila aliantow polaczona z pewnym paralizem i brakiem kompetencji ze strony aliantow (elit). Gdyby nie te dwie rzeczy Hitler a wraz z nim Niemcy nie mieliby szans.
    --
  • zlotamajka 05.04.12, 22:57
    Z placzem nad Niemcami mam naturalnie na mysli obsesje i germanocentryzm. To mi nie grozi.
    --
  • eva15 05.04.12, 22:58
    W tym przypadku Tobie nawet obiektywizm nie grozi.
  • zlotamajka 05.04.12, 23:03
    Objektywizm? A jest cos takiego?

--
  • br0fl0vski 06.04.12, 02:07
    www.rp.pl/artykul/231949,855804-Samobojca-z-Aten-wzywa-do-rewolucji.html
  • br0fl0vski 06.04.12, 02:27
    www.infowars.com/professor-norgaard-urged-obama-to-ignore-democracy-public-opinion/
  • br0fl0vski 06.04.12, 02:29
    www.canadafreepress.com/index.php/article/45779
  • br0fl0vski 06.04.12, 03:19
    www.youtube.com/watch?v=OVMyH8eOHKs
  • br0fl0vski 06.04.12, 03:46

www.youtube.com/watch?v=R2PtAYIeZN8
    www.youtube.com/watch?v=V1B3AubsTBo
    www.youtube.com/watch?v=wnhM_UdazRI
    www.youtube.com/watch?v=iuG30df_EE8
    www.youtube.com/watch?v=hlYIgSMQyYg&feature=related
    www.youtube.com/watch?v=VTuTKLJH9TY&feature=related
    www.youtube.com/watch?v=myhE6HiM6yI&feature=related
    www.youtube.com/watch?v=Jz8OocnnH0g&feature=related
  • mrs.courvoisier 06.04.12, 02:58
    europejczycy beda sie jeszcze prosic o przyjecie ich do obozu koncentracyjnego aby miec zapewniony dach nad glowa i kromke chleba w zamian za prace
  • zlotamajka 06.04.12, 13:56
    Taki jest przynajmniej plan. Tylko to bedzie feudalizm korporacyjny gdzie lud bedzie poddany kilku korporacjom. Jednak plany planami a rzeczywistosc rzeczywistoscia.
    --
  • br0fl0vski 06.04.12, 14:44
    to nie bedzie feudalizm. w feudalizmie poddani mieli jakies tam prawa wzamian za oddanie kontroli nad soba. w globalnym posthumanizmie nie beda mieli praw tylko obowiazki. o tym sie otwarcie mowi tyle ze wiekszosc nie chce w to uwierzyc.
  • zlotamajka 06.04.12, 15:11
    Alez naturalnie ze to bedzie feudalizm najgorszej formy. W feudalizmie poddany mial prawa a i pan mial obowiazki wzgledem poddanego. Tutaj tego nie bedzie.
    --
  • kylax1 06.04.12, 14:53
    A nie opie...ć się do 30-stki jak dzisiejsze pokolenie metroseksualnych maminsynków.

A ja mam na nich płacić.

--
    Uwolnić sierżanta Balesa!
    Free Staff Sergeant Bales!
  • jabbaryt 06.04.12, 15:15
    eom

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka